گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری آخرین اخبار

پرده‌برداری از مرحله جدید تحریم آمریکا ضد ایران

  1. صفحه اصلی
  2. آخرین اخبار

مسئول «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا گفت: هیچ کشوری حق ندارد نفت ایران را جابه‌جا یا بیمه کند.

به گزارش پارس تودی؛ «برایان هوک» Brian Hook روز چهارشنبه در ادامه تشدید تحریم‌ها ضد مردم ایران تصریح کرد: نفت‌کش‌های ایرانی دیگر نمی‌توانند تحت پوشش بیمه‌های بین‌المللی قرار گیرند و به احتمال قوی، تحت پوشش بیمه‌های ایرانی خواهند رفت.

مسئول «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا مدعی شد: کشتی‌های ایرانی دیگر خطری برای هر بندر و کانال از سوئز گرفته تا تنگه مالاکا هستند. 

«برایان هوک» همچنین گفت: کشورهای مشمول معافیت موقت فقط در صورت کاهش چشمگیر خرید نفت از ایران می‌توانند از این معافیت‌ها استفاده کنند.

همزمان وزارت خارجه آمریکا به کشورها هشدار داد به نفتکش‌های ایرانی اجازه ندهند وارد آب‌های سرزمینی یا بنادرشان شوند.

دور دوم تحریم‌های آمریکا که بخش نفت، بانکی و مبادلات تجاری ایران را هدف قرار داده است، روز پنجم نوامبر جاری عملیاتی شد؛ تحریم‌هایی که مستقیما مردم ایران را هدف قرار است و با هیچ موازین اخلاقی و بین‌المللی سازگاری ندارد.

فهرست طولانی از تحریم‌ها که آمریکا پنجم نوامبر 2018 از آن رونمایی کرد و در چند مورد هم گاف داشت، نشان می‌دهد ایستادگی ملت ایران بر ارزش‌های انقلابی خود، خشم مقامات کنونی آمریکا را برانگیخته است؛ ملتی که نمی‌خواهد تحقیر شود و همچنان به‌رغم همه سختی‌ها ثابت قدم در برابر زورگویان ایستاده است. 118

17 آبان 1397, 05:04 تهران


addup.center