گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری آخرین اخبار

واکنش ظریف به ادعاهای پمپئو درباره یمن؛ «آیا شرم ندارید؟»

  1. صفحه اصلی
  2. آخرین اخبار

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران پنجشنبه شب در واکنش به ادعای مضحک اخیر «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه سعودی‌ها میلیون‌ها دلار بابت کمک‌های بشردوستانه به یمن و جلوگیری از ویرانی این کشور هزینه کرده اند خاطرنشان کرد «آیا شرم ندارید؟»

به گزارش پارس تودی، «محمد جواد ظریف» در توییتر نوشت «می‌دانید چیست آقای پمپئو؟ اصلاً یمنی‌ها خودشان مقصر قطحی‌ای هستند که در کشورشان اتفاق افتاده؛ آنها باید به خادمان قصاب شما که میلیاردها دلار برای بمباران اتوبوس مدارس هزینه می‌کنند و "میلیون‌ها دلار برای کاستن از مخاطرات آن" اجازه می‌دادند بدون مقاومت، نابودشان کنند. آیا شرم ندارید؟» 

وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه در حالی که عربستان سعودی با سیل انتقادات به دلیل تهاجم به یمن و سابقه حقوق بشری اش رو به رو است از سعودی ها دفاع کرد.

پمپئو در گفت و گو با «بی‌ بی‌ سی» مدعی شد ایران عامل ویرانی و گرسنگی در یمن است، در حالی که عربستان سعودی میلیون‌ها دلار برای کاهش این مخاطرات هزینه کرده است.

رژیم سعودی از متحدان اصلی آمریکا در منطقه خاورمیانه است.

عربستان با حمایت امارات، آمریکا و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است. جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از چهارده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

تجاوز نظامی عربستان همچنین کشور فقیر یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است.

18 آبان 1397, 00:57 تهران


addup.center