تبلیغات در تلکسیران

خطیب نماز جمعه تهران: موشک‌های سپاه، هشداری برای دشمنان منطقه ای و فرامنطقه ای است

خطیب نماز جمعه تهران: موشک‌های سپاه، هشداری برای دشمنان منطقه ای و فرامنطقه ای است

امام جمعه موقت تهران با اشاره به حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به محل نشست سران یکی از گروهک‌های تروریستی در منطقه کردستان عراق تصریح کرد: این اقدام اِشراف اطلاعاتی ایران را به دنیا نشان داد و هشدار جدی برای دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای محسوب می‌شود.

به گزارش پارس تودی؛ حجت الاسلام و المسلمین «کاظم صدیقی» در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران همچنین با بیان اینکه ترسیدن از جنگ و تحریم با فرهنگ عاشورا ضدیت دارد، تاکید کرد: ملت ایران چهل سال است که در راه عاشورا بوده و در برابر قدرت ها ایستاده  و آن‌ها را به شکست کشانده است. 

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به پیشرفت‌های ایران در حوزه های پزشکی، نانو، دفاعی و صنعت افزود: ملتی که هشت سال جنگ تحمیلی را با مقاومت پشت سر گذاشته است، چند روز مشکل اقتصادی را برای خود بحران تلقی نمی‌کند و از این مشکلات عبور خواهد کرد.

حجت الاسلام صدیقی همچنین با اشاره به حوادث اخیر در عراق و به آتش کشیدن کنسولگری ایران در استان بصره تصریح کرد: فتنه آمریکایی‌- سعودی‌ در عراق هیچ‌گاه نمی‌تواند اتحاد میان ملت‌های ایران و عراق را از بین ببرد.

وی درباره وضعیت ادلب سوریه هم گفت: آخرین سنگر تروریست‌ها در سوریه در منطقه ادلب است و بهانه‌جویی آمریکا نمی‌تواند مانع  پیروزی‌ سوریه و نیروهای مقاومت شود.

خطیب نماز جمعه تهران به صدور حکم آزادی «ابراهیم زکزکی» Ibrahim Zakzaky دردادگاه نیجریه اشاره و به دولت این کشور توصیه کرد، مانع آزادی رهبر شیعیان نیجریه نشود.

خطیب نماز جمعه تهران در پایان با ابراز تاسف از ممنوعیت حرکت دسته های عزاداری مردم جمهوری آذربایجان در ماه محرم، به دولت این کشور توصیه کرد: مانع عزاداران حسینی نشود چرا که مردم جمهوری آذربایجان، عاشق امام حسین(ع) هستند.118/112

بیشتر بخوانید:

حجت الاسلام صدیقی: ایران با این دولت و رئیس جمهور آمریکا مذاکره نمی کند

صدیقی: پایان داعش، شکست ذلت بار آمریکا و رژیم صهیونیستی بود 

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی: استکبار جهانی از ماهیت انقلاب اسلامی خشمگین است

23 شهریور 1397, 14:48 تهران

مطالب مرتبط

آیت الله موحدی‎کرمانی: ریشه جنگ و ناامنی در جهان امریکا است

آیت الله موحدی‎کرمانی: ریشه جنگ و ناامنی در جهان امریکا است

آیت‌الله امامی کاشانی: ترامپ آرزوی تسخیر خاورمیانه را به گور خواهد برد

آیت‌الله امامی کاشانی: ترامپ آرزوی تسخیر خاورمیانه را به گور خواهد برد

آیت الله موحدی‌کرمانی: مسئولان لحظه‌ای از خواسته‌ها و مشکلات مردم باخبر شوند + ویدئو

آیت الله موحدی‌کرمانی: مسئولان لحظه‌ای از خواسته‌ها و مشکلات مردم باخبر شوند + ویدئو

سفرای هلند و دانمارک و کاردار بریتانیا به وزارت خارجه ایران احضار شدند

سفرای هلند و دانمارک و کاردار بریتانیا به وزارت خارجه ایران احضار شدند

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران شنبه شب از احضار سفرای هلند و دانمارک و کاردار موقت بریتانیا در غیاب سفیر این کشور به وزارت امور خارجه ایران خبر داد.

به گزارش پارس تودی، «بهرام قاسمی» گفت: در جریان این احضارها که بصورت جداگانه توسط مدیرکل اروپای وزارت خارجه ایران صورت گرفت به دیپلمات های ارشد هلندی و دانمارکی نسبت به اقامت برخی اعضای گروهک تروریستی مزدوری که مسبب جنایت روز شنبه در اهواز  بوده اند، شدیدا اعتراض شد.

سخنگوی وزارت خارجه ایران افزود در جریان این احضارها به سفرای هلند و دانمارک تاکید شد جمهوری اسلامی ایران پیش از این در مورد اقامت این افراد در کشورهای مزبور هشدار داده و خواهان دستگیری و محاکمه آنان بوده است.

بر اساس اعلام قاسمی، مدیر کل اروپای وزارت خارجه ایران در جریان این احضارها به سفرای هلند و دانمارک تاکید کرده است این پذیرفتنی نیست که تا زمانی که عناصر این گروهک تروریستی در خاک اروپا مرتکب جنایت نشده اند در لیست تروریستی اتحادیه اروپا قرار نمی گیرند.

مدیرکل اروپای وزارت خارجه ایران به سفرای هلند و دانمارک تأکید کرد انتظار می‌رود دولت های مزبور ضمن محکومیت قاطعانه این اقدام تروریستی مسببین جنایتکار و همه مرتبطین با آنها را جهت حضور در دادگاه و محاکمه عادلانه به ایران مسترد نمایند.

مدیرکل اروپای وزارت خارجه تصریح کرد؛ چگونه است که چنانچه داعش در اروپا اقدام می‌کند با حساسیت دنبال می‌شود؟ این تروریست‌ها دقیقاً رفتاری مشابه داعش دارند و هیچ تفاوتی بین شهروندان کشوری با کشور دیگر نباید باشد.

سفیران هلند و دانمارک در جریان این احضارها ضمن ابراز تأسف از این حادثه اظهار داشتند موارد مطرح‌شده را فوراً به پایتخت‌های خود منتقل خواهند کرد.

سفیران هلند و دانمارک همچنین آمادگی دولت متبوع خود را برای هرگونه همکاری و تبادل اطلاعاتی در زمینه شناسایی سوابق این مجرمین اعلام داشتند.

قاسمی همچنین گفت: در احضار کاردار بریتانیا در تهران که در غیاب سفیر این کشور انجام شد تأکید گردید از نظر جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه پذیرفتنی نیست که سخنگوی گروهک مزدور«الاحوازیه» اجازه یابد مسئولیت این اقدام تروریستی را از طریق یک شبکه تلویزیونی مستقر در لندن اعلام کند.

دیپلمات بریتانیایی ضمن ابراز تأسف از این حادثه و محکوم کردن آن گفت سفیر بریتانیا در تهران که در لندن به‌سر می‌برد به‌محض آگاهی از این حادثه در پیامی آن را محکوم کرده و مقامات وزارت خارجه آن کشور نیز بلافاصله اقدام به اتخاذ موضع نموده‌اند.

وی ادامه داد این حملات در هر مکانی که اتفاق بیافتد، مهم است و باید با آن برخورد شود؛ چرا که تروریسم مرز نمی شناسد. کاردار بریتانیا تاکید کرد که اعتراض تهران را فورا به لندن منعکس می‌کند.

گروه تروریستی تکفیری «الاحوازیه» که مورد حمایت لندن و ریاض است و سال گذشته نیز به کاروان بازدید از مناطق راهیان نور حمله کرد، روز شنبه از پارکی در حاشیه برگزاری رژه نیروهای مسلح ایران در اهواز به سمت مردم تماشاچی تیراندازی کرد که بر اثر این حمله، 25 نفر شهید و 60 نفر زخمی شدند.

117

01 مهر 1397, 01:17 تهران

«جویبار» در استان مازندران لرزید

«جویبار» در استان مازندران لرزید

زمین لرزه‌ای به بزرگی چهار و هفت دهم درجه در امواج درونی زمین (ریشتر)، ساعت 2 و چهار دقیقه و 44 ثانیه امروز (یکشنبه) شهرستان «جویبار» در استان مازندران را لرزاند.

به گزارش پارس تودی، این زمین لرزه در عمق 15 کیلومتری زمین روی داده است.

به گفته برخی منابع محلی این زمین لرزه در بخش هایی از شرق و شمال شرق استان تهران نیز احساس شده است.

بر اساس گزارش های مردمی، ساکنان شهرهای نزدیک مرکز زلزله، از جمله ساری، جویبار و کوهی خیل از خانه‌های خود بیرون آمده و شب را در فضای آزاد به سر می‌برند.

هنوز از خسارات احتمالی این زمین لرزه گزارشی منتشر نشده است.

117

01 مهر 1397, 03:18 تهران

قاسمی: حامیان ترور نمی‌توانند نقش خود در پشتیبانی از تروریست‌ها را پنهان کنند

قاسمی: حامیان ترور نمی‌توانند نقش خود در پشتیبانی از تروریست‌ها را پنهان کنند

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران شنبه شب تصریح کرد، حامیان ترور و خشونت ‌و توجیه گران وابسته و مفسران سرسپرده آنان نمی‌توانند با لفاظی‌های دروغین، نقش مستقیم خود در پشتیبانی از تروریست‌های ضد ایرانی را پنهان کنند.

به گزارش پارس تودی، «بهرام قاسمی» ضمن ابراز همدردی با خانواده شهدای حمله تروریستی اهواز (جنوب غرب ایران) و تسلیت ‌به ملت بزرگ ایران خاطرنشان کرد اجیر شدگان و فرمان بردارانِ کانون‌های شناخته شده مولد خشونت و جنایت علیه جان انسان‌ها و حامیان فکری، مالی، تسلیحاتی و رسانه‌ای تروریسم در منطقه و فراسویِ آن مطمئن باشند با چنین اقدامات زبونانه نمی‌توانند در اراده راسخ دولت و ملت ایران در مبارزه بی امان و همه جانبه با تروریسم لجام گسیخته‌ای که منطقه و جهان را درنوردیده است، خللی وارد کنند.  

سخنگوی وزارت خارجه ایران تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در ادامه سیاست های اصولی و انسانی خود بدون هر گونه وقفه و تردیدی در جهت افزایش امنیت و ثبات منطقه و مبارزه با تروریسم خواهد کوشید.

قاسمی، ضمن یادآوری حمله سال گذشته تروریست های تکفیری به حرم مطهر امام خمینی (ره) و مجلس شورای اسلامی ایران و با اشاره به جنایت هولناک اهواز افزود: اینگونه جنایات کور اما هدفمند و هدایت شده، تاوان ایستادگی دولت و ملت ایران در مقابل تروریسم شوم و انسان کشی است که توسط برخی کانون های تروریست پرور منطقه ای و با حمایت های بی دریغ یک قدرت فرامنطقه ای و رژیم نفرت آفرین صهیونیستی بر بخش عمده ای از جهان تحمیل شده است.

سخنگوی وزارت خارجه ایران تاکید کرد سردمداران برخی کانون های پرورش ترور و خشونت باید بدانند، ترور و تروریسم در همه جا و در هر شکل آن بی هیچ توجیه و تفسیر و استاندارد خود ساخته و پرداخته آنان محکوم به شکست و رسوایی است.

گروه تروریستی تکفیری «الاحوازیه» که مورد حمایت لندن و ریاض است و سال گذشته نیز به کاروان بازدید از مناطق راهیان نور حمله کرد، روز شنبه از پارکی در حاشیه برگزاری رژه نیروهای مسلح ایران در اهواز به سمت مردم تیراندازی کرد که بر اثر این حمله، 25 نفر شهید و 60 نفر زخمی شدند.

117

31 شهریور 1397, 23:53 تهران

تاکید اردوغان بر تولید بیش از 60 درصد نیازهای دفاعی ترکیه

تاکید اردوغان بر تولید بیش از 60 درصد نیازهای دفاعی ترکیه

رییس جمهوری ترکیه از تولید بیش از 65 درصد نیازهای آنکارا در زمینه صنایع دفاعی به دست متخصصان بومی این کشور خبر داد.

به گزارش پارس تودی به نقل از خبرگزاری آناتولی، «رجب طیب اردوغان» روز شنبه در سخنانی در جشنواره هوا و فضانوردی و فناوری «تکنوفست» گفت: آنکارا امروز به خودکفایی در صنایع نظامی نزدیک شده است و دیگر برای رفع نیازهای حیاتی ودفاعی خود نیازمند غرب و آمریکا نخواهد بود.

رییس جمهوری ترکیه افزود: دستیابی موفقیت آمیز به «تکنولوژی ملی» گواه آن است که می‌توان به جامعه تولید کننده فناوری رسید.

رجب طیب اردوغان پیشتر با اشاره به اینکه در صدد تولید تسلیحات مورد نیاز آنکارا با کشورهای همسایه است گفت: زمانی که ترکیه به سامانه های دفاع موشکی نیاز داشت کشورهای اروپایی و آمریکا، پیشنهاد آنکارا مبنی بر خرید این سامانه های دفاعی را رد می کردند.

135/110

بیشتر بخوانید: 

خرید اس چهارصد تهدیدی برای متحدان ترکیه در ناتو نیست

زمان تحویل سامانه موشکی اس400 و جنگنده های اف 35 به ترکیه مشخص شد

31 شهریور 1397, 19:09 تهران

مطالب مرتبط

 رایزنی‌های اردوغان و پوتین در سوچی+ ویدئو

 رایزنی‌های اردوغان و پوتین در سوچی+ ویدئو

اذعان اردوغان به تلاش آمریکا برای ترور اقتصادی ترکیه/ تحلیل

اذعان اردوغان به تلاش آمریکا برای ترور اقتصادی ترکیه/ تحلیل

مواضع تکراری اردوغان درباره حل مناقشه قره‌باغ/ تحلیل    

مواضع تکراری اردوغان درباره حل مناقشه قره‌باغ/ تحلیل    

واکنش عمران‌خان پس از پاسخ منفی هند به مذاکره با پاکستان/ تحلیل

واکنش عمران‌خان پس از پاسخ منفی هند به مذاکره با پاکستان/ تحلیل

پارس تودی- نخست وزیر پاکستان پس از پاسخ منفی هند به پیشنهاد اسلام آباد برای انجام مذاکرات دوجانبه برای حل تنش‌ها گفت: این پاسخ نشان‌دهنده کبر و غرور آنان است.

عمران خان تصریح کرد، این پاسخ باعث ناامید شدن از نگاه مثبت هند به روابط دو کشورشد و پاکستان این پاسخ را نشانه تکبر و غرور دولتمردان دهلی نو می‌داند.

وی گفت: «من از دولتمردان دهلی‌نو خواسته بودم با کنار گذاشتن اختلافات پای میز مذاکره حاضر شوند تا روابط دو کشور بهبود یابد.»

نخست وزیر پاکستان گفت: «مشاهده شده که افراد کم ظرفیت پست‌های بزرگی را در اختیار داشتند اما آنان هیچ گاه نمی‌توانند اقدام بزرگی انجام دهند.»

وی افزود: چنانچه دولت هند علاقه‌ای به مذاکره ندارد پاکستان  نیازی به مذاکره با دهلی نو ندارد.

سخنان عمران خان در حالی مطرح می‌شود که با دعوت وی قرار بود وزرای خارجه پاکستان و هند در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل با هم دیدار و در مورد موضوعات مورد مناقشه از جمله مسئله کشمیر با هم گفتگو کنند.

وزارت خارجه هند که ابتدا این دعوت را پذیرفته بود 24 ساعت پس از قطعی کردن این دیدار، این نشست را لغو کرد.

لغو دیدار وزیران خارجه هند و پاکستان درحاشیه مجمع عمومی سازمان ملل

تصمیم دولت دهلی نو برای لغو دیدار وزیران خارجه هند و پاکستان درحاشیه مجمع عمومی سازمان ملل که واکنش تند عمران خان را در پی داشت،خارج از رویکرد  مورد انتظار از هند پس از پیروزی حزب تحریک انصاف در انتخابات پارلمانی پاکستان در ژوئیه گذشته بود.

«نارندرا مودی» نخست وزیر پاکستان پس از اعلام نتایج انتخابات پارلمانی پاکستان در دو نوبت به روی کارآمدن حزب تحریک  انصاف و راهبردهای اعلامی از سوی عمران خان در سیاست خارجی این کشور واکنش مثبت نشان دادواز تغییرفضای سیاسی پاکستان استقبال کرد.

پیروزی حزب تحریک انصاف به رهبری عمران خان در انتخابات پارلمانی پاکستان

نخست وزیرهند، به دنبال اعلام پیروزی حزب تحریک انصاف به رهبری عمران خان در انتخابات پارلمانی پاکستان در گفتگویی تلفنی با وی ضمن تبریک پیروزی این حزب درانتخابات، خواستار گسترش روابط دو جانبه شد.

چند روز پس از آن، مودی در نامه ای به عمران خان همتای پاکستانی خود بر تعهد دهلی نو به روابط سازنده با اسلام آباد تاکید کرد. 

درشرایطی که نخست وزیر هند در کمتر از یک هفته از اعلام پیروزی حزب حاکم تحریک انصاف در پاکستان، در دو نوبت بر روابط سازنده بین دو کشور و گسترش آن تاکید می کند، لغو دیدار وزیران خارجه این دو کشورهمسایه از سوی دهلی نو موجب شگفتی شده است.

بهانه دهلی نو در لغو دیدار وزیران خارجه هند و پاکستان که به درگیری های مرزی دو کشور اشاره کرده درحالی است که تداوم تنش آنان ناشی از کنار گذاشتن اصل اجتناب ناپذیر گفتگو برای حل اختلافاتی است که ازچند دهه گذشته تاکنون،آنان را سه بار به جنگ کشانده است.

نخست وزیر پاکستان، واکنش عدم گسترش روابط با اسلام آباد 

براساس دو بار تماس تلفنی و واکنش مثبت مودی به پیروزی تحریک انصاف در پاکستان، انتظار می رفت که وی مذاکره اسلام آباد و دهلی نو برای ارزیابی رویکردهای تازه سیاست خارجی پاکستان و ظرفیت های عملی آن برای کاهش تنش های دو جانبه را نخستین گام برای زمینه سازی در جهت ساختن روابطی سازنده بین دو کشور مورد توجه قرار می داد.

لغونشست وزیران خارجه هند و پاکستان توسط دهلی نو نشان داد که مودی برخلاف سیاست اعلانی خود برای گسترش روابط با اسلام آباد، همچنان از موضع بی اعتمادی با پاکستان برخورد می کند.

این موضع  مودی درحالی است که درمحافل سیاسی و رسانه ای هند این انتظاراز وی هست که نخست وزیر این کشور تاثیر ورود جریان سوم(تحریک انصاف) به عرصه سیاسی در پاکستان  بر روند تامین منافع دهلی نو را از طریق پذیرش مذاکره بین مقامات دو کشور به درستی ارزیابی و سنجش کند. 

135/110

نویسنده: محمدرضا عسگری

بیشتر بخوانید : 

در خواست پاکستان از هند برای ازسرگیری مذاکره

تاکید «عمران خان» برحمایت از کشمیری‌ها

اعتراض پاکستان به‌سکوت جامعه‌جهانی در مساله کشمیر تحت کنترل هند

 

31 شهریور 1397, 18:24 تهران

مطالب مرتبط

محرم بدون انفجارهای انتحاری؛ ویژگی عزاداری امسال پاکستان

محرم بدون انفجارهای انتحاری؛ ویژگی عزاداری امسال پاکستان

موج محکومیت حمله تروریستی اهواز در کشورهای همسایه

موج محکومیت حمله تروریستی اهواز در کشورهای همسایه

پاکستان، حمله تروریستی اهواز را محکوم کرد

پاکستان، حمله تروریستی اهواز را محکوم کرد

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟