گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری آخرین اخبار

انتقاد وزیر خارجه چین از یکجانبه گرایی آمریکا+ویدئو

  1. صفحه اصلی
  2. آخرین اخبار

وزیر امور خارجه چین اعلام کرد، سیاست یکجانبه گرایی آمریکا مانع از برقراری ثبات در جهان شده است.

به گزارش پارس تودی، «وانگ یی»، روز جمعه در دیدار با «ژان ایو لودریان»، همتای فرانسوی خود در پکن ضمن انتقاد از یکجانبه گرایی آمریکا گفت، پکن آماده است به منظور افزایش ارتباطات راهبردی و هماهنگی در جهت مشارکت لازم درمورد چند جانبه گرایی، برقراری ثبات در جهان با فرانسه همکاری کند.

وزیر امور خارجه فرانسه نیز در دومین روز سفر خود به چین در دیدار با همتای چینی خود ضمن  ابراز نگرانی  از  سیاست یکجانبه گرایی در جهان افزود،پاریس  به چند جانبه گرایی متعهد است و آمادگی دارد هماهنگی و همکاری با چین را به منظور تقویت یک سامانه بین المللی چند جانبه گرایی افزایش دهد.

چین و فرانسه پیش از این نیز در مورد تصمیمات یکجانبه آمریکا در اعمال تعرفه های جدید بر فولاد و آلومینیوم ابراز نگرانی کرده بودند.

رویارویی تجاری آمریکا وچین درپی تصمیم «دونالد ترامپ» مبنی بر اعمال افزایش تعرفه گمرگی از جمله بر فولاد و آلومینیوم وارداتی از چین از هشتم ماه مارس 2018 آغاز شد.

 دراطلاعیه اداره ملی آمارچین درباره تراز مثبت تجاری این کشوردرقبال آمریکا به آمار ماه‌های جولای و اوت 2018  توجه شده است.

تراز تجاری چین دربرابر آمریکا در ماه اوت 31 میلیارد دلار مثبت بوده واین رقم در مقایسه با ماه قبل آن (جولای) حدود 19 درصد رشد را نشان می دهد.

دولت چین به دلیل تسهیل کردن دسترسی شرکت های این کشور به مواد اولیه ارزان قیمت وهمچنین دستمزد پایین کارگران، زمینه تولید کالا با حداقل قیمت تمام شده را دارد که مزیتی برای پکن درتجارت بین الملل محسوب می شود. 

138/112

بیشتر بخوانید : 

شکایت چین از آمریکا به سازمان تجارت جهانی / تحلیل

امریکا، چین و جنگ تعرفه‌ها/ تحلیل

واکنش اتحادیه های تجاری چین به افزایش تعرفه های نامتعارف آمریکا

23 شهریور 1397, 14:27 تهران

مطالب مرتبط

تعرفه‌های بالای آمریکا بر برخی کالاهای چینی

چین: آمریکا مقررات سازمان تجارت جهانی را نقض کرده است

دفاع چین از استقرار سامانه موشکی در دریای چین‌ جنوبی/ تحلیلaddup.center