تبلیغات در تلکسیران

مدیرکل دفتر موسیقی: محمد معتمدی مطلقاً ممنوع از کار نیست


علی ترابی گفت مجوز را دفتر موسیقی می‌دهد و لاغیر و دفتر موسیقی هیچ وقت مجوز پلی بک صادر نمی‌کند.
مدیرکل دفتر موسیقی: محمد معتمدی مطلقاً ممنوع از کار نیست

به گزارش هنرآنلاین به نقل از ایسنا، علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد در واکنش به اظهارات اخیر محمد معتمدی مبنی بر ممنوع‌ از کار شدنش از سوی پلیس اماکن، گفت: اداره اماکن به موضوع هنرمندان و افراد ورود نمی‌کند و در حوزه شرایط انتظامی و امنیتی سالن‌ها ورود دارد.

وی افزود: مرجع صدور مجوز (کنسرت) دفتر موسیقی است و دفتر موسیقی هم هماهنگی‌های لازم را با اماکن و سایر نهادهای ذی صلاح انجام می‌دهد.

ترابی تصریح کرد: این وظیفه اماکن نیست و روند عادی خودش را دارد. از طرفی ما هیچ اظهار نظر مکتوب یا غیر مکتوبی از سوی کسی درباره اینکه ایشان مشکلی برای کار کردن داشته باشند دریافت نکردیم.

ترابی همچنین با اشاره به کنسرت معتمدی در بوستان آب و آتش تاکید کرد: مجوز را دفتر موسیقی می‌دهد و لاغیر و ما هیچ وقت مجوز پلی بک صادر نمی‌کنیم. ما مجوز برای اجرای زنده دادیم و ایشان اجرا کرد.

وی درباره مجوز اماکن برای این اجرای رایگان در فضای باز اظهار کرد: این اجرا، اجرای متعارفی نبود، مدیریت مجموعه (اراضی عباس آباد) و ما هماهنگی‌هایی را انجام دادیم. خوشبختانه وقتی متوجه شدیم مشکلی نیست مجوز صادر شد.

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد توضیح داد: برای سالن‌های موسیقی مدیریت سالن تقاضای مجوز را برای روز مشخص و برنامه مشخص ارائه می‌کند. دفتر موسیقی نه با اماکن بلکه با مراجع دیگر هماهنگی انجام می‌دهد و در نهایت مجوز دفتر موسیقی صادر می‌شود.

ترابی با بیان اینکه ابلاغ ممنوع الکاری این خواننده از سوی پلیس تکذیب شده است، توضیح داد: اگر قرار باشد چنین اتفاقی (ممنوع الکاری) بیفتد باید از سوی دفتر موسیقی اعلام شود، نه از ناحیه نیروی محترم انتظامی زیرا آن‌ها به موضوع هنرمندان ورود نمی‌کنند و قضیه سوتفاهم بوده است.

وی اظهار کرد: دقیقاً حضور ذهن ندارم چه زمانی برای آقای معتمدی درخواست مجوز ارائه شده است اما هرگونه تقاضایی برای اجرای زنده ایشان به ما ارائه شود طبق روال عادی خودش انجام می‌شود.

محمد معتمدی عصر روز پنجشنبه در اینستاگرام خود نوشت:

"سلام به روی ماه همگی

کنسرت رایگان با همه فراز و فرودهایش گذشت و در این رهگذر تجربه من از شناخت واقعیت‌های جامعه بیشتر از پیش شد.

شاید اگر روزی عنوان شود در طی یک سال اخیر چه افراد و جریان‌هایی موافق این کنسرت بودند و برای اجرا شدنش تلاش و رایزنی کردند و چه افراد و جریان‌هایی سعی در کارشکنی و سنگ اندازی داشته‌اند برای اکثر مردم باور کردنی نباشد. چون آنچه حقیقت است با آنچه تصور خیلی از ماهاست بسیار متفاوت است.

این که طیفی از روزنامه‌ها مدت‌ها تیتر اولشان برپایی کنسرت خیابانی بود ولی در قبال این کنسرت موضعی بالاتر از سکوت محض نگرفتند هم برای من عجیب نبود. چون دیگر پس از بیست سال فعالیت حرفه‌ای، مناسبات حاکم بر فضای موسیقی ایران را می‌شناسم.

خوشحالی من از شادی مردمی است که با یک حس خوب و مثبت به خانه‌هایشان رفتند و می دانم این انرژی مثبت را فردا و فرداها باخود به جامعه برده‌اند و در شهر پراکنده کرده‌اند. به هر روی امیدوارم این اتفاق آغاز خوبی برای اجرای اینگونه کنسرت‌های رایگان از سوی همه اهالی موسیقی باشد.

از همه ممنونم، حتی پلیس محترم اماکن که اخیراً بنده را ممنوع الکار کردند. بخاطر اینکه مجوز بنده فقط برای پلی بک صادر شده بود ولی ما با ارکستر و نوازندگان خانم و آقا روی صحنه رفتیم. من نیز این موضوع را شنبه گذشته متوجه شدم وقتی از سوی مدیرعامل محترم برج میلاد تهران از رفتن روی صحنه منع شدم و این ممنوعیت به بنده ابلاغ شد.

البته اقرار می‌کنم که سه ساعت مانده به آغاز کنسرت خیابانی در پارک آب و آتش، این موضوع که ارکستر نباید روی استیج بیاید و فقط اجازه پلی بک دارم به صورت تلفنی و قویاً به بنده گوشزد شد. ولی بنده اهمیتی ندادم حتی نگذاشتم رهبر ارکستر و اعضای محترم گروه بویی ببرند.

این کنسرت بخاطر شرایط خاص جامعه و مردم باید اجرا می‌شد و بنده حاضرم تاوانش را به تنهایی بپردازم.

دوستتان دارم و به امید ایرانی شاد"

قلب من خانه من، خانه زخم به تن / واکنش اهالی هنر به حادثه تروریستی اهواز


محسن چاوشی، حمید گودرزی، حامد همایون، بابک جهانبخش، مهدی یراحی و... از چهره‌های هنری هستند که در شبکه‌های مجازی حادثه تروریستی روز شنبه در اهواز را محکوم کردند و تسلیت گفتند.
قلب من خانه من، خانه زخم به تن / واکنش اهالی هنر به حادثه تروریستی اهواز

سرویس موسیقی هنرآنلاین: شنبه 31 شهریورماه بود و مردم ایران بعد از چند روز تعطیلی و عزاداری حسینی چشم انتظار اول مهر بودند، اما کشتار بی‌رحمانه در یکی از شهرهای ایران این انتظار را به کابوسی تلخ تبدیل کرد.

صبح امروز هم‌زمان با برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز یک تیم تروریستی اقدام به تیراندازی به مردم و حاضران در مراسم رژه کرد که در نتیجه آن تعداد زیادی از هموطنانمان کشته و زخمی شده‌اند. اهالی هنر هر یک به نحوی این حادثه را محکوم و به بازماندگان تسلیت گفته‌اند:

محسن چاوشی

IMG_3518

حمید گودرزی

IMG_3519

بابک جهانبخش

IMG_3522

حامد همایون

IMG_3516

مهدی یراحی

IMG_3517

پانته آ بهرام

IMG_3520

علیرضا عصار

IMG_3521

احکام جدید سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اعلام شد


دبیر سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر احکام جدیدی برای مدیران و مشاوران بخش‌های مختلف این جشنواره صادر کرد.
احکام جدید سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اعلام شد

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی این جشنواره، نادربرهانی مرند طی احکامی جداگانه نصرالله قادری را به عنوان "مدیر بخش انتشارات و پژوهش"، حمید نیلی را به عنوان "مشاور مالی و امور قراردادها" و جواد مستخدمی را به عنوان "مدیر مالی و پشتیبانی" سی و هفتمین جشنواره  بین‌المللی تئاتر فجر منصوب کرد.

در متن این احکام آمده است: "نظر به تجربه و شایستگی، شما را به عنوان مدیران بخش های مختلف سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منصوب می‌نمایم. امیدوارم با خرد، خلاقیت و تعامل گروهی در انجام امور محوله موفق باشید."

گفتنی است سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با دبیری نادربرهانی مرند، از 22 بهمن لغایت 4 اسفند ماه 97 برگزار خواهد شد.

 

رهبریِ موسیقیِ نمایش اضطراری توسط بندِ MAD


بندِ موسیقی MAD اجرای موسیقی زنده نمایش اضطراری به کارگردانی محمدرضا ستاری را رهبری خواهد کرد.
رهبریِ موسیقیِ نمایش اضطراری توسط بندِ MAD

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط‌عمومی گروه، اجرای زنده موسیقی نمایش "اضطراری" را بندِ موسیقی MAD به سرپرستی وحیدِ مصلحی‌فرد، آهنگساز این نمایش، بر عهده دارد.

این گروه موسیقی فعالیت خود را از سال 80 به صورت رسمی و با اجرای کنسرت‌های متعدد آغاز کرده و اکنون جزو گروه‌های برترِ سبک راک و آهنگسازی با دهان است.

نمایش "اضطراری" با طراحی و کارگردانی محمدرضا ستاری تازه‌ترین اثر نمایشی گروه RED8 است که از هشتم مهرماه در تالار حافظ روی صحنه می‌رود. همچنین مجری طرح این نمایش، سهیلا کاویان (موسسه فرهنگی و هنری پویندگان رسالت) است.

در خلاصه‌داستان نمایش "اضطراری" آمده: ناامید شوید، چون سقط پایان همه‌چیز است ... صدایی از بیرون می‌شنوم که انگار همه قصد و نیت مرگ‌باری دارند ... آشفته‌خاطرم ... چرا نمی‌گذارند منم زندگی کنم؟

 بازیگران این نمایش به ترتیب وروود: عباس خداوردیان، شیوا جوانمرد، عاطفه امینی، طاها محمدی ، وحیده اکبری‌نسب هستند.

نمایش "اضطراری" از 8 مهر در تالار حافظ به نشانی خیابان حافظ جنوبی، پایین‌تر از انقلاب، بلوار شهریار اجرا می‌شود. علاقه‌مندان به تماشای این نمایش می‌توانند به سایت تیوال مراجعه کنند.

اجرایی متفاوت از گروه آوای آریانا


مهسا مرعشی خواننده و نوازنده موسیقی اصیل ایرانی قصد دارد به عنوان همخوان و نوازنده با همراهی یک خواننده سرشناس موسیقی ایرانی روی صحنه برود.
اجرایی متفاوت از گروه آوای آریانا

سرویس موسیقی هنرآنلاین: مهسا مرعشی خواننده و نوازنده موسیقی اصیل ایرانی که سال گذشته توانست با تشکیل گروه موسیقی "آوای آریانا" اجرایی موفق را در تهران برگزار کند، در خصوص روند فعالیت‌های آتی خود به هنرآنلاین، توضیح داد: تصمیم گرفته‌ام اجرایی متفاوت را با گروه نوازندگان جدید و به طبع ترکیب‌بندی سا‌زهای متنوع‌تر و با همراهی یکی از خوانندگان مطرح موسیقی اصیل ایرانی کنسرت مختلطی داشته باشیم. من در این اجرا به عنوان همخوان و نوازنده به روی صحنه خواهم رفت.

این هنرمند جوان در مورد انگیزه‌های خود در تشکیل گروه "آوای آریانا" گفت: سال گذشته موفق شدم گروه موسیقی‌ "آوای آریانا" را تشکیل بدهم. به‌عنوان کسی که سال‌ها در حوزه موسیقی فعالیت مستمر داشته دوست داشتم پس از تشکیل این گروه، اجرایی را به صورت رسمی داشته باشم که این امر در قالب اجرایی ویژه بانوان برای من میسر شد و در دی ماه 96 اجرایی را ویژه بانوان در تالار وحدت برگزار کردم. در آن اجرا تلاش کردم گروهی ارکسترال را به روی صحنه ببرم و در انتخاب قطعات سعی کردم آثار نوستالژیک و جدید را با تنظیم و آهنگسازی فرشاد رستمی در رپرتوآر بگنجانم در آن اجرا من هم به عنوان سرپرست گروه، خواننده و نوازنده در کنار سایر اعضای گروه حضور داشتم.

او ادامه داد: در اولین کنسرت گروه "آوای آریانا" نوازندگان بسیار توانمندی حضور داشتند که تعدادی از آن ها از نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران بودند. آن اجرا که به صورت مستقل برگزار شد برای من تجربه بسیار خوبی بود. از طرفی من سال ها به‌عنوان نوازنده و هم‌خوان به صحنه رفته بودم و برای اولین بار توانستم اجرای تخصصی را مختص بانوان سرزمینم در تالار وحدت برگزار کنم.

مرعشی در سن پنج سالگی فعالیت‌های موسیقایی‌اش را آغاز کرد و پیش از تحصیل در هنرستان دوره فوق عالی تنبک‌نوازی را گذراند و پس از آن به مدت دو سال آموزشی ویولن ایرانی را فرا گرفت و پس از آن وارد هنرستان موسیقی شدم و به طور تخصصی زیر نظر استاد سعید فرج پوری مشغول به یادگیری ساز کمانچه شد و بلافاصله پس از اتمام هنرستان وارد دانشکده موسیقی شد و تقریبا از همان زمان زیر نظر استاد کریم صالح عظیمی که او  نیز از شاگردان استاد ابوالحسن خان اقبال آذر بودند شروع به یادگیری ردیف‌های آوازی کرد و پس از اتمام آن دوره آموزش‌های آواز را زیر نظر همای پی گرفت.

این هنرمند در همکاری‌های مشترکی که با پرواز همای داشت توانست در اجراهای موفق زیادی به‌عنوان هم‌خوان در داخل و خارج از کشور هنرنمایی کند.

فراخوان مسابقه موزه شکلات تورین منتشر شد


فراخوان مسابقه بین‌المللی موزه شکلات تورین Turin در ایتالیا با هدف استفاده از فضاهای قدیمی و تلطیف شکل شهری این منطقه منتشر شد.
فراخوان مسابقه موزه شکلات تورین منتشر شد

سرویس معماری هنرآنلاین، تورین شهر طبیعت سخت و خشن است که از دوره‌های تاریخی کهن شناخته شده است. در این فراخوان آمده: تصمیم داریم در چنین فضایی که مراجع و نشانه‌های فراوان تاریخی دارد، بنایی معمارانه ایجاد کنیم که بتواند سایت بلااستفاده قسمت غربی شهر را دوباره مورد استفاده قرار دهد.

این سایت که در نزدیکی موزه شرود Shroud، قرار دارد، به محلی تبدیل خواهد شد که تمام ناحیه را تحت تأثیر قرار خواهد داد. بنا شده که در این مرکز، سالن‌های نمایشگاه،کارگاه‌های ورک شاپ و فضاهای استراحت محوطه‌ای برای ملاقات عموم مردم ایجاد شود. در واقع تلاش بر این است که این فضا، نوعی معماری و مرجعی برای شرح سنت بومی شناخته شده و فرآوری شکلات، باشد زیرا از این راه تورین می‌تواند تاریخ خود را احیا کند.

هر کسی بدون توجه به سن و ملیت خود می‌تواند به تنهایی یا گروهی در این مسابقه شرکت کند البته هیچ فردی نمی‌تواند با بیش از یک پروژه در این رقابت شرکت کند.

هر کدام از شرکت کنندگان تیم برنده مسابقه 500,00 یورو (با محاسبه مالیات) دریافت می‌کند. سه شرکت‌کننده برتر عضویت سالانه مجله الکترونیکی DOMUS  را دریافت می‌کنند. برندگان و آثار تقدیر شده می‌توانند تا همیشه بدون پرداخت هزینه در مسابقات آینده این بخش شرکت کنند.

هر شرکت کننده برای ثبت نام از طریق PayPal موظف به پرداخت 25,00 یورو از طریق انتقال بانکی 30,00 است.

علاقه‌مندان به حضور در این مسابقه می‌توانند تا 23 مهرماه ثبت‌نام کرده و سپس یک شیت A0 و گزارش پروژه را تا تاریخ 25 آذر، با فرمت دیجیتالی به ایمیل startfortalents@gmail.com ارسال کنند.

برای ارسال سؤالات خود در ارتباط با پرداخت هزینه‌ها از طریق انتقال بانکی می‌توانید به startfortalents@gmail.com و برای PayPal می‌توانید به startfortalents@gmail.com ایمیل ارسال کنید.

نتایج مسابقه معماری موزه شکلات Turin تا 24 تیر، 1398 اعلام خواهد شد. آثار برندگان و آثار تقدیر شده منتشر خواهند شد.

 

منبع: رستارک

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟