تبلیغات در تلکسیران

رویداد معیار برگزار می‌شود / نخستین رویداد سنجش دانشجویان معماری


با حمایت انجمن دانشجویی مرکز معماری ایران، نخستین رویداد سنجش دانشجویان معماری ایران با عنوان رویداد معیار برگزار می‌شود.
رویداد معیار برگزار می‌شود / نخستین رویداد سنجش دانشجویان معماری

سرویس معماری هنرآنلاین، نخستین رویداد سنجش دانشجویان معماری ایران در قالب توانایی طراحی معماری، مدسازی، موتور رندر، ارائه دیجیتالی، ارائه دستی، ملاحظات فنی و ماکت سازی برگزار می‌شود.

ارسال پروژه‌ها به این رویداد در قالب طرح 4، طرح 5 و طرح نهایی، کارشناسی و ارزیابی پروژه‌ها بر مبنای 7 معیار خواهد بود.

در این رویداد کاوه بذرافکن، شهاب میرزائیان، مونا ساجدی، مجبتی فاطمی، محمدرضا کدخدا، محسن تاجیک، محمد امینیان، دانیال صدیقی، علی تیرگان و حسین غفاری به عنوان اعضای هیئت داوران در این رویداد حضور دارند.

علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد می‌توانند تا 24 شهریورماه از طریق سایت www.IACENTER.IR و یا ایمیل ROOYDAD.MEYAR@Gmail.com اقدام به ثبت نام کنند. ارسال پروژه‌ها نیز از 11 الی 30 مهرماه امکان‌پذیر است. همچنین اعطای گواهینامه به 50 نفر برتر این رویداد کاملاً رایگان خواهد بود.

مراسم اعلام برگزیدگان این رویداد همزمان با روز دانشجو یعنی 16 آذرماه برگزار می‌شود.

اثر 70 میلیون دلاری پیکاسو در ساتبیز هنگ کنگ


آثاری در حراج ساتبیز هنگ کنگ تحت عنوان هنر مدرن چکش خواهد خورد.
اثر 70 میلیون دلاری پیکاسو در ساتبیز هنگ کنگ

سرویس تجسمی هنرآنلاین: حراج ساتبیز هنگ کنگ در  30 سپتامبر برابر با هشتم مهر ماه آثاری تحت عنوان هنر مدرن چکش خواهد زد.

در این حراج اثری از یو جی با قیمت پیشنهادی 3 تا 5 میلیون دلار هنگ کنگ، اثری از زائو وو-کی با قیمت پیشنهادی 13 تا 20 میلیون دلار هنگ کنگ، اثری از پابلو پیکاسو با قیمت پیشنهادی 50 تا 70 میلیون دلار هنگ کنگ، اثری از نواین فان چان با قیمت پیشنهادی یک میلیون و پانصد هراز تا یک میلیون و 800 هزار دلار هنگ کنگ، دو اثر از چو تِه چون با قیمت‌های  پیشنهادی 50 تا 70 میلیون دلار و 18 تا 26 میلیون دلار هنگ کنگ و اثری از وو دایو با قیمت پیشنهادی 6 تا 10 میلیون دلار هنگ کنگ چکش خواهد خورد.

تصاویر آثاری از حراج 30 سپتامبر ساتبیز هنگ کنگ را می‌بینید:

1

اثری از یو جی با قیمت پیشنهادی 3 تا 5 میلیون دلار هنگ کنگ

 

2

اثری از زائو وو-کی با قیمت پیشنهادی 13 تا 20 میلیون دلار هنگ کنگ

 

3

اثری از پابلو پیکاسو با قیمت پیشنهادی 50 تا 70 میلیون دلار هنگ کنگ

 

4

اثری از نواین فان چان با قیمت پیشنهادی یک میلیون و پانصد هراز تا یک میلیون و 800 هزار دلار هنگ کنگ

 

5

اثری از چو تِه چون با قیمت پیشنهادی 50 تا 70 میلیون دلار هنگ کنگ

 

6

اثری از چو تِه چون با قیمت پیشنهادی 18 تا 26 میلیون دلار هنگ کنگ

 

7

اثری از وو دایو با قیمت پیشنهادی 6 تا 10 میلیون دلار هنگ کنگ

 

 

 

داروغه‌زاده بار دیگر دبیر جشنواره‌ فیلم فجر شد


فراخوان سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر طی روزهای آینده منتشر می‌شود.
داروغه‌زاده بار دیگر دبیر جشنواره‌ فیلم فجر شد

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری، پیرو اعلام ریاست سازمان  سینمایی در اردیبهشت ماه مبنی بر تداوم حضور ابراهیم داروغه‌زاده در این دوره جشنواره فیلم فجر، با طی رفع مشکل اداری، وی همچنان و رسما دبیر جشنواره فیلم فجر خواهد بود.

فراخوان سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر طی روزهای آینده منتشر می‌شود.

آیین اختتامیه پنجمین دوسالانه بین‌المللی خوشنویسی ایران در قزوین


آیین اختتامیه پنجمین دوسالانه بین‌المللی خوشنویسی ایران، عصر روز پنجشنبه پنجم مهر ماه 97 در شهر قزوین برگزار خواهد شد .
آیین اختتامیه پنجمین دوسالانه بین‌المللی خوشنویسی ایران در قزوین

به گزارش هنرآنلاین، این مراسم با حضور دکتر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد، هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی، غلامحسین امیرخانی چهره ماندگار خوشنویسی و رئیس شورای عالی  انجمن خوشنویسان ایران، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، محصص مستشاری رئیس انجمن خوشنویسان قزوین و جمعی از هنرمندان و هنردوستان در سالن اداره امور شعب بانک‌های ملی استان قزوین برپا می‌شود.

در این نشست بعد از قرائت بیانیه هیئت داوران،  3 اثر برگزیده در هر رشته معرفی خواهند شد.

در این دوره دوسالانه خوشنویسی 750 اثر به دبیرخانه ارسال شد که از میان آنها 210 اثر به نمایشگاه راه یافتند. در مرحله اجرای حضوری 18 نفر در بخش نستعلیق، 14 نفر در رشته ثلث و نسخ و 11 هنرمند به مسابقه حضوری بخش شکسته دعوت شدند.

غلامحسین امیرخانی، علی شیرازی ، علی‌اشرف صندوق آبادی، امیراحمد فلسفی و احمد پیله‌چی دررشته نستعلیق ، یدالله کابلی خوانساری، محمدحسین عطارچیان و مجتبی ملک‌زاده در گرایش شکسته نستعلیق و در شاخه نسخ و ثلث سیدمحمد حسینی موحد، احمد عبدالرضایی و احمد فارس داوری این آثار را بر عهده داشتند.

گفتنی‌ست، پنجمین دوسالانه بین‌المللی خوشنویسی ایران بزرگداشت ملک ‌محمد قزوینی در گرایش‌های نستعلیق، شکسته نستعلیق، ثلث و نسخ و در بخش‌های مسابقه و نمایشگاه (آثار استادان و شرکت‌کنندگان)  از سوی دفتر هنرهای تجسمی با همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین برگزار شد.

شایان ذکر است، مراسم اختتامیه پنجمین دوسالانه بین‌المللی خوشنویسی ایران روز پنجشنبه، پنجم مهرماه 97، ساعت 16 در سالن اداره امور شعب بانک‌های ملی استان قزوین به نشانی چهارراه ولیعصر-اداره امور شعب بانک‌های ملی استان قزوین-طبقه پنجم برپا خواهد شد‌. 

 

نمایشنامه‌نویسان بزرگی در حوزه سلامت قلم زده‌اند


اصغر نوری، مدیر بخش نمایشنامه‌ جشنواره‌ ادبیات سلامت معتقد است که خیلی از نمایشنامه‌نویسان بزرگ ایرانی و خارجی مانند غلامحسین ساعدی و هنریک یوهان ایبسن در حوزه سلامت قلم زده‌اند و آثار ماندگاری تولید کرده‌اند.
نمایشنامه‌نویسان بزرگی در حوزه سلامت قلم زده‌اند

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی جشنواره ادبیات سلامت؛ اصغر نوری، مدیر بخش نمایشنامه‌ جشنواره‌ ادبیات سلامت در خصوص موضوع نمایشنامه‌های ارسالی گفت: موضوع سلامت بسیار گسترده است، بخشی از آن به درمان و بیماری‌های جسمی و روحی مربوط می‌شود و بخش دیگر به آسیب‌های اجتماعی و آسیب‌های روانی و اعتیاد، مشکلاتی که فرد با جامعه و حتی خانواده دارد، ولی اولویت در پذیرش و داوری با آثاری است که پرداختن به پیشگیری و یا درمان بیماری‌های جسمی و روحی در آنها پررنگ‌تر باشد.

وی ادامه داد: برای اینکه نمایشنامه‌نویسان به مدل‌هایی دست پیدا کنند، شش نمایشنامه را انتخاب کردیم که در یک هفته در ماه مهر آنها را معرفی کرده و از منظر سلامت تحلیل می‌کنیم و اگر دوستان در آن برنامه شرکت کنند با منظور ما از نمایشنامه در حوزه‌ سلامت بیشتر آشنا می‌شوند.

نوری در خصوص نمایشنامه‌های موفق ایرانی در حوزه‌ سلامت گفت: خیلی از نمایشنامه‌نویسان بزرگ ایرانی آثاری را خلق کرده‌اند که دقیقا منطبق با اهداف جشنواره‌ ادبیات سلامت است. در این میان می‌توان به نمایشنامه‌های غلامحسین ساعدی و محمود استاد محمد اشاره کرد.

وی افزود: این نمایشنامه حتی در سطح جهانی نیز بسیار رایج است و از نمونه‌های موفق کلاسیک دنیا می‌توان به "دشمن مردم" و "خانه‌ی عروسک" هنریک یوهان ایبسن و خیلی از کارهای آنتوان چخوف اشاره کرد.

این مترجم و نمایشنامه‌نویس در خصوص داورهای انتخابی برای برای بخش نمایشنامه گفت: دو هیات داوری داریم که قطعا از نمایشنامه‌نویسان طراز اول ایران هستند. گروه اول بهترین‌ها را برای شرکت در جشنواره انتخاب می‌کنند و داوران نهایی سه اثر برگزیده را معرفی خواهند کرد.

علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره ادبیات سلامت به سایت www.adabiatsalamat.ir مراجعه کنند.

 

رییس و اعضای گروه هنرهای تجسمی فرهنگستان هنر منصوب شدند


گروه هنرهای تجسمی فرهنگستان هنر به ریاست مصطفی گودرزی، فعالیت‌های خود را از سر می‌گیرد.
رییس و اعضای گروه هنرهای تجسمی فرهنگستان هنر منصوب شدند

به گزارش هنرآنلاین، در راستای احیای گروه‌های تخصصی و بر اساس تبصره یک از ماده 12 اساسنامه این فرهنگستان، از سوی علیرضا اسماعیلی، دکتر مصطفی گودرزی به عنوان رییس گروه هنرهای تجسمی فرهنگستان هنر منصوب شد.

مصطفی گودرزی دارای دکترای تاریخ هنر از دانشگاه سوربن پاریس، عضو پیوست? فرهنگستان هنر، رئیس دانشکده هنرهای تجسمی دانشگاه تهران و استاد تمام این دانشکده، مدیر گروه مطالعات عالی هنر، عضو هیئت امنای انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس، عضو شورای سیاست‌گذاری هنر "موسسه فرهنگی اکو"، عضو هیئت ممیزه مرکزی هنر و معماری وزارت علوم و مولف ده‌ها کتاب و مقاله علمی پژوهشی و تخصصی در حوزه هنر و اقتصاد هنر است و راهنمایی و مشاوره تعداد زیادی پایان‌نامه در این حوزه را بر عهده داشته است.

همچنین استاد محمد احصایی، استاد حبیب آیت‌اللهی، دکتر مهدی حسینی و استاد جلال شباهنگی که عضو پیوسته فرهنگستان هنر هستند به عنوان اعضای دائمی و دکتر صداقت جباری و دکتر زهرا رهبرنیا، به پیشنهاد رئیس گروه هنرهای تجسمی، به مدت دو سال به عضویت گروه هنرهای تجسمی فرهنگستان هنر منصوب شدند.

گروه هنرهای تجسمی فرهنگستان هنر، به تنظیم برنامه‌های پژوهشی در سطح کلان در این حوزه و ارائه دستاوردهای پژوهشی می‌پردازد.

 

 

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟