گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

لزوم اتخاذ سیاست های پایدار برای تولید مسکن در کشور

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار اقتصادی

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت: اگر ما مسئول ایجاد تعادل در بازار مسکن هستیم پس باید برای تولید مسکن، سیاست های پا برجا داشته باشیم؛ زیرا در صنعت ساختمان تقاضای زیادی در جامعه وجود دارد .
لزوم اتخاذ سیاست های پایدار برای تولید مسکن در کشور

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد اسلامی در نشستی که امروز با فعالان اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران برگزارشد، گفت: ما به اندازه کافی در کشور قانون داریم، باید رویکردها تغییر کند تا اقدامات صورت گیرد.
وی با بیان اینکه باید باز مهندسی برای کوچک سازی انجام دهیم، ادامه داد: اگر ما مسئول ایجاد تعادل در بازار مسکن هستیم پس باید برای تولید مسکن، سیاست های پا برجا داشته باشیم؛ زیرا در صنعت ساختمان تقاضای زیادی در جامعه وجود دارد .
اسلامی تصریح کرد: در برنامه ششم برای بافتهای فرسوده طرحهای زیادی مطرح شده است که باید از ظرفیت تشکل ها و انبوه سازان استفاده شود.
وی بیان کرد: قشر متوسط و کم درامد مهمترین متقاضیان در بخش مسکن هستند و باید در بخش مسکن باز مهندسی داشته باشیم.
وی ادامه داد: در حوزه حمل و نقل باید اجازه دهیم تا با ورود تشکل ها به این حوزه موانع و مشکلات را خودشان حل کنند .
اسلامی افزود: در بحث ترانزیت نواقصی وجود دارد که باید برای روان سازی ان تلاش کنیم.
وی تصریح کرد: باید متنوع سازی منابع برای پیشبرد برنامه ها ایجاد کنیم و در بحث واگذاری باید منابع را برای اجرای طرح ها در سایر بخشها ایجاد کنیم و باید حجم بزرگ منابع را از شرکت های بزرگ سهامی عام بدست اوریم.
وی افزود: باید امروز چرخش منطقی با تعریف شرکت های سهامی عام داشته باشیم تا منابع مردم را جذب کنیم.
وی تصریح کرد: باید کارگروه مشترکی برای بحث متنوع سازی منابع ایجاد کنیم.
اسلامی گفت: بندرها زمانی مزیت هستند که کار داشته باشند اگر در شمال شرق هاب ایجاد می کردیم سهم قدرتمندی را در منطقه داشتیم.
وی بیان کرد: بخش خصوصی و دولت باید روابط مکانیکی خود را کنار بگذارند و باید الگوی اجرای کنونی طرح ها را کنار بگذاریم و برای پیمانکاران سرمایه ایجاد کنیم.
اسلامی گفت: جوان گرایی و ایجاد فرصت خلاقانه از جمله اولویت های است که باید به ان پرداخت ،اکنون زمان اقدام و عمل است و مطمئن هستم بخش خصوصی در این فضا قوی و متعهد تر از هر دوره کمک خواهد کرد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

آسیاتک