یک ایرانی مربی تیم ملی تکواندوی بلژیک شد


کاپیتان و مربی اسبق تیم‌ ملی تکواندوی ایران با درخواست فدراسیون بلژیک تا المپیک 2020 توکیو به کادر فنی این تیم اضافه شد.
کاپیتان و مربی اسبق تیم‌ ملی تکواندوی ایران با درخواست فدراسیون بلژیک تا المپیک 2020 توکیو به کادر فنی این تیم اضافه شد.
به گزارش روز جمعه ایرنا، «علیرضا نصر آزادانی» 24 مدال رنگارنگ جهانی و آسیایی از دوران قهرمانی را در کارنامه پرافتخار خود دارد.
همچنین او چند سالی به عنوان مربی تیم ملی بزرگسالان ایران در کنار «بیژن مقانلو» و «مهدی بی باک» فعالیت می کرد.
وی با درخواست فدراسیون تکواندوی بلژیک و به منظور آماده سازی اردونشینان این کشور برای شرکت در رویدادهای پیش‌رو تا المپیک 2020 به کادر فنی این تیم اضافه شد.
فدراسیون بلژیک چند سالی است با استفاده از مربیان و حتی بازیکنان دیگر کشورها به دنبال موفقیت در تکواندوی اروپا و جهان است که با این وجود هنوز نتوانسته، جایی در بین مدعیان این رشته رزمی المپیکی داشته باشد.
تکواندوی ایران همراه با کره جنوبی از قدرت های اصلی تکواندوی جهان محسوب می شود که مربیان نام آشنایی چون «رضا مهماندوست» در سایر کشورها دارد، مهماندوست چندسالی است که هدایت تیم ملی جمهوری آذربایجان را برعهده دارد.

الاسد آماده رویارویی با یاران طارمی شد


تیم فوتبال السد پس از پیروزی پرگل مقابل العربی با روحیه بالا خود را برای رویارویی با الغرافه آماده کرد.
تیم فوتبال السد پس از پیروزی پرگل مقابل العربی با روحیه بالا خود را برای رویارویی با الغرافه آماده کرد.
به گزارش فارس، روزنامه الرایه قطر خبر داد که تیم فوتبال السد تمریناتش را پس از برد 10 بر یک مقابل العربی در هفته دوم لیگ قطر پیگیری کرد و با روحیه بالا برای دیدار با الغرافه در هفته سوم آماده شده است.
السد رقیب استقلال در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا است و الغرافه نیز در این فصل مهدی طارمی، مهاجم ملی پوش کشورمان را در ترکیب خود دارد.

نفت تهران 30 میلیارد بدهی دارد


رییس تربیت بدنی استان تهران اعلام کرد که باشگاه نفت تهران مشکلات متعددی را تجربه می‌کند و 30 میلیارد بدهی دارد.
رییس تربیت بدنی استان تهران اعلام کرد که باشگاه نفت تهران مشکلات متعددی را تجربه می‌کند و 30 میلیارد بدهی دارد. 
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ رضا گل محمدی درباره وضعیت نفت تهران و اتفاقات اخیر این تیم بیان کرد: باشگاه نفت از زمان حضور در لیگ برتر 2 مشکل داشت. ابتدا مالکیت این تیم به شرکت بهنام پیشرو کیش واگذار شد اما اسناد واگذاری از سوی هیات انتقال تهیه نشد و به دلیل انجام  نشدن تعهدات بین طرفین اختلافاتی بوجود آمد.
او ادامه داد: مجمع واگذاری باشگاه نفت تهران از تحویل سند واگذاری نفت به به تقی گلرخسار و شرکت تحت مالکیتش خودداری کرد و همین امر سبب شد از ما بخواهند فرد جدیدی را برای مالکیت باشگاه معرفی کنیم. 2 نفر را به مجمع واگذاری باشگاه نفت معرفی کردیم و خود اعضای مجمع تصمیم گرفتند مالکیت باشگاه را به حمیدرضا جهانیان بدهند. پس از این انتقال هم به دلیل انجام نشدن تهعدات از سوی طرفین بار دیگر به مشکل خوردند و این بار باشگاه نفت به کامران فردوسی واگذار شد.
گل محمدی افزود: گروه جدید مالکیتی باشگاه نفت تهران تا 6 هفته مانده به اتمام رقابت های لیگ کارها را به خوبی پیش برد اما از آنجاییکه وزارت نفت نتوانست سند مالکیت را به فردوسی واگذار کند، او هم از هزینه کردن برای باشگاه نفت انصراف داد که این امر سقوط تیم ریشه دار پایتخت به لیگ یک را در برداشت. پس از این اتفاق هم با وجود مکاتبات زیاد و پیگیری های فراوان هیچ اتفاق خوب و جدیدی درباره نفت تهران رخ نداد. روز گذشته در شرایطی که اصلا تیم نفت وجود ندارد، بازیکنان سیاه جامگان به زمین آمدند و این دیدار 3 بر صفر به سود تیم مشهدی اعلام شد. این تیم سرپرست، بازیکن و کادرفنی ندارد اما  30 میلیارد بدهی دارد و مسئول پرداخت این بدهی مجمع واگذاری باشگاه نفت است. افرادی که به صورت قانونی باشگاه به نامشان است. اگر  نفت تهران در بازی دوم هم به همین شکل شکست بخورد، از جدول لیگ یک حذف شده و به دسته 3 سقوط می کند.
مدیرکل ورزش و جوانان تهران گفت: اگر همین الان مسئولان وزارت نفت اقدام کنند و تیم را در بازی بعدی به میدان بفرستند درصورت شکست هم این تیم می تواند به حیات خود ادامه دهد. باشگاه نفت امکانات خوبی دارد  و وزارت نفت در همه شهرها درحال سرویس دادن به تیم ها است اما به تهران که می رسد از کمک کردن به باشگاه منع می شود.

وضعیت مبهم آقاخان در استقلال


مهاجم تیم فوتبال استقلال همچنان وضعیت مبهمی در این تیم دارد.
مهاجم تیم فوتبال استقلال همچنان وضعیت مبهمی در این تیم دارد.
به گزارش ایلنا، مرتضی آقاخان یکی از خریدهای مدیریت قبلی استقلال بود که از پیکان به این تیم پیوست. او پس از چند روز تمرین با استقلال به دلیل مصدومیت مچ پا مجبور به جراحی شد و حداقل سه ماه دور از میادین خواهد بود. این بازیکن جزو نفراتی بود که بدون تست پزشکی به استقلال پیوست و این اتفاق در حالی رخ داد که فصل گذشته با مصدومیت مواجه شده بود.
استقلال در خط حمله، بازیکنانی چون مرتضی تبریزی، اللهیار صیادمنش، روح الله باقری و الحاجی گرو را دارد و می‌تواند از مهدی قائدی و فرشید اسماعیلی هم در این پست استفاده کند. با درخواست شفر، قرارداد میثم تیموری با استقلال ثبت شد، اما وضعیت آقاخان همچنان مبهم است. او در چند روز گذشته به مسئولان استقلال گفته که بهتر است زودتر تکلیفش را مشخص کنند اگر او را می‌خواهند که هیچ و اگر نمی‌خواهند بتواند با تیم دیگری مذاکره کند.

 

خداداد عزیزی محروم شد


کمیته انضباطی رای خود را درباره دیدار سپیدرود رشت و سپاهان اصفهان صادر کرد.
کمیته انضباطی رای خود را درباره دیدار سپیدرود رشت و سپاهان اصفهان صادر کرد.
به گزارش ایسنا به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دیدار سپیدرود رشت و سپاهان اصفهان روز 12 مردادماه برگزار و از سوی تماشاگران تیم سپیدرود رشت تخلفاتی مبنی بر فحاشی به سرمربی تیم خود و پرتاب مواد منفجره رخ داد. این تیم به پرداخت 150 میلیون ریال جریمه نقدی کجکوم شد. (این رای قابل تجدی نظر است)
خداداد عزیزی، سرمربی تیم سپیدرود رشت به دلیل رفتار غیرورزشی، اهانت به داور که منجر به اخراجش شد و خودداری از دستور داور، به یک جلسه محرومیت از همراهی تیم خود و پرداخت 50 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. (این رای قطعی است)
سهیل حق‌شناس، مربی تیم سپیدرود رشت نیز به دلیل اعتراض به داور که موجب اخراجش شد، با توبیخ کتبی از سوی کمیته انضباطی مواجه شد. (این رای قطعی است)

قرارداد جنجالی مهدی ترابی با تراکتورسازی


یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های این روزهای فوتبال ایران شکایت باز تراکتورسازی از مهدی ترابی است. مهدی ترابی که فعلا در سایپا بازی می‌کند اما برای آینده با پرسپولیس قرارداد دارد.
یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های این روزهای فوتبال ایران شکایت باز تراکتورسازی از مهدی ترابی است. مهدی ترابی که فعلا در سایپا بازی می‌کند اما برای آینده با پرسپولیس قرارداد دارد.
به گزارش ایسنا، خبرآنلاین نوشت: «مهدی ترابی این قدر برای کارلوس کی‌روش مهم بود که در لیست خواسته‌های اساسی‌اش برای تمدید قرارداد با ایران قرار گرفت. او مشکل خدمت داشت مثل 6 نفر دیگر. سال قبل فکر می‌کرد رفتن به خدمت بعد از جام جهانی یک گام بلند برای حل مشکلاتش در زمان جام ملت‌های آسیاست.
برای همین برگه اعزام به خدمت گرفت و اردیبهشت ماه و قبل از جام جهانی با مصطفی آجورلو توافق کرد و قرارداد نوشت تا این فصل را در تبریز بازی کند. آن زمان نه تراکتور را فروخته بودند و نه خبری از این دعواهای سربازی بود. همه چیز قرار بود بر مدار قانون قدیمش طی شود.
آجورلو که رفت و تراکتور را که فروختند، او فکر می‌کرد توافق‌شان با حاجی فوتبالی هم تمام است، پس همان طور که تا آن لحظه خبر را از مدیران سایپا پنهان کرده بود، باز هم چیزی نگفت. سایپایی‌ها هم با هیجان ستاره‌شان را که ترانسفر نشده بود به پرسپولیس فروختند. مدیر پرسپولیسی و سرمربی سرشناس پرسپولیسی سایپا، کلی هم با این قرارداد پز دادند که پولی درخور نصیب تیم‌شان شده است.
شرایط اما آن طور که ترابی فکر می‌کرد پیش نرفت. الیاسی، سرپرست وقت تراکتورسازی و مالک جدید تیم برگه قرارداد او با تیم‌شان را رو کردند و شکایت داشتند که ترابی حق آنهاست و سایپا نمی‌توانسته او را به تیم دیگری بفروشد!
البته آنها اصلا نمی‌دانستند با شرایطی که حق جذب بازیکن ندارند، خریدن بازیکن تیم دیگر جرم است ولی این جرم را نه فقط تراکتورسازی که انگار ترابی هم انجام داده بود. این اما فقط یک تخلف نبود. ترابی باید به عنوان بازیکن-سرباز به تیم تبریزی می‌رفت اما چرا قراردادش شامل رقمی نجومی شده بود؟ قرارداد مهدی با این تیم ماهیانه 150 هزار تومان بود اما در پیوستش یک پاداش 850 میلیون تومانی در نظر گرفته شده بود!
این در تضاد با قوانین نظام وظیفه بود که از 4 سال قبل مدام شعار می‌دادند بازیکنان - سرباز اندازه بقیه سربازان عادی پول می‌گیرند! این اتفاق اما نیفتاده بود. ترابی برای این 850 میلیون از تبریزی‌ها چک هم گرفته بود؛ چک‌هایی که خودش می‌گوید برگشته اما در اختیار مدیربرنامه‌هایش بوده است و حالا مشخص نیست تحویل تراکتورسازی شده‌اند یا نه.
در این شرایط یعنی ترابی در مظان تخلف قرار دارد و تراکتورسازی در مظان اتهاماتی بزرگ‌تر.
سال قبل و در نیم‌فصل ذوب آهن و پدیده که 6 یارشان را تراکتورسازی یکباره از آنها گرفت و سرباز کرد، اعتقاد داشتند این تیم یاران‌شان را با پول و قرادادهایی از این دست که حالا برای ترابی لو رفته، هوایی کرده است ولی این اعتراض به جایی نرسید چون آنها به سند نرسیدند حالا ولی این یک سند قطعی از ترابی است که رو شده. با این شرایط باید دید کمیته تعیین مقررات لیگ برتر در بررسی چنین پرونده پیچیده‌ای چه رایی صادر خواهد کرد؟
این پرونده البته ارتباطی به پرسپولیس ندارد. سایپا هم تیمی است که در هر صورت باید غرامت بگیرد و در مقام ضرر دیده است اما آن چه بغرنج شده، پرونده تیم تبریزی و شخص بازیکن است. اگر مشخص شود ترابی تخلف داشته تا 4 ماه ممکن است محروم شود و مجازات تراکتورسازی می‌تواند سختگیرانه‌تر باشد.
تیم جدید مالکین البته تخلفی نداشتند اما یک تخلف طولانی‌مدت در جذب سربازها پروسه‌ای است که خود ستاد کل خارج از فوتبال می‌تواند برای متخلفین راه بیندازد و از آنها بازخواست کند.»
>