گروه خبری اجتماعی

لایک فالگیر‌ها زیر پست‌های اینستاگرام


بخت و اقبالت بلنده، بیا فالت بگیرم، زنی تو زندگی همسرته! این‌ها جملاتی بود که روزگاری رهگذران از فالگیر‌های کنار خیابان می‌شنیدند، افرادی که در ازای پول کمی حرف‌های تکراری را با کمی تغییر به مراجعه کنندگان می‌گفتند. بسیاری آن روز‌ها به این افراد و کارشان به چشم یک سرگرمی نگاه می‌کردند.
لایک فالگیر‌ها زیر پست‌های اینستاگرام
رضا فرخیl بخت و اقبالت بلنده، بیا فالت بگیرم، زنی تو زندگی همسرته! این‌ها جملاتی بود که روزگاری رهگذران از فالگیر‌های کنار خیابان می‌شنیدند، افرادی که در ازای پول کمی حرف‌های تکراری را با کمی تغییر به مراجعه کنندگان می‌گفتند. بسیاری آن روز‌ها به این افراد و کارشان به چشم یک سرگرمی نگاه می‌کردند.
 
 
 
حتی برخی این افراد را به چشم انسان‌های نیازمندی می‌دیدند که از بد روزگار به این کار روی آورده بودند. اما فال و فالگیری روزبه روز مانند خیلی چیز‌های حاشیه‌ای دیگر در جامعه ایرانی رشد کرد. کار به مراجعات خانگی رسید. جایی که باید هر شخصی وقت قبلی می‌گرفت. چرا که فالگیر‌های خوب از قبل وقت‌شان پر بود یا اینکه این گونه خودشان را جلوه می‌دادند.
 
این اتفاق که تا چند سال قبل بسیار باب بود با انداختن رمل و اسطرلاب در حضور مراجعه کننده انجام می‌شد. فالگیر عود روشن می‌کرد و با ورد‌های عجیب و غریب و انداختن چند مهره و دیگر مخلفات از آینده می‌گفت و گاهی هم گره‌های کار را آشکار می‌کرد. بیشتر این گره‌ها هم یا بسته بودن بخت بود، یا پولدار نشدن یا حضور همسر دوم در زندگی شوهر زن مراجعه کننده!

تغییر از اسطرلاب به دایرکت
همین که تکنولوژی فراگیر شد، رنگ رمل و اسطرلاب‌ها فرق کرد. دیگر مانند گذشته نیازی به مراجعه حضوری و احیاناً لو رفتن محل زندگی فالگیر‌ها نیست، بلکه همه چیز در تلگرام یا دایرکت اینستاگرام خلاصه می‌شود. حالا دیگربرای دیدن فال نه کف دست لازم است و نه دیدن ته فنجان قهوه! بلکه آقا یا خانم فالگیر نام خودتان و مادرتان را می‌پرسند و از آینده خبر می‌دهند.
 
پیج‌های اینستاگرام‌شان هم محلی برای تبلیغ است. فالگیر‌های مجازی در پیج‌هایشان اسکرین‌شات و تصویر گفتگو‌های مشتریان با خودشان را می‌گذارند. گفتگو‌هایی که درآن مشتریان با این جملات از آن‌ها تشکر کردند: واقعاً عالی بودید! هرچی گفتید اتفاق افتاد، کسی که دوستش داشتم برگشت، من خیلی فال گرفتم، ولی هیچ کس مثل شما نیست، شما عالی هستید! و به این ترتیب زیر هر عکس، کامنت‌های درخواست فال هر روز و هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود.
 
لایک فالگیر‌ها زیر پست‌های اینستاگرام
 
آینده را کسی نمی‌داند، اما برخی افراد پای ثابت بعضی از این فالگیر‌ها معتقدند که آن‌ها از گذشته به خوبی خبردارند و حتی غم وغصه‌های آن‌ها را می‌دانند. آنچنان که گره کار را به آن‌ها می‌گویند و حتی راه‌حل مشکل را هم ارائه می‌دهند که به این صورت قیمت بالاتر می‌رود. هرچند که به دلیل گسترده شدن و افزایش تعداد این فالگیر‌ها در فضای مجازی بویژه اینستاگرام سعی می‌کنند در ارائه خدمات با بهترین قیمت هم با هم رقابت کنند. قیمتی که در صورت مشهور بودن می‌تواند کمی بالاتر از بقیه باشد، چرا که مشتری ثابت پیدا می‌کند و این مشتری به آن مشتری معرفی خواهد کرد.

جذب مشتری با برند ارتباط با متافیزیک
رقابت در میان فالگیر‌ها وقتی اوج می‌گیرد که هر کدام مدعی ارتباط با موجودات متافیزیکی می‌شوند و هر کدام ادعا دارند موجودی که او با آن ارتباط دارد نسبت به فالگیر دیگری قوی‌تر است و بهتراز آینده خبر می‌دهد و حتی برخی مدعی می‌شوند که بخشی از پولی را که می‌گیرند باید به این موجود بدهند تا از آینده افراد خبر دهد و به این ترتیب باید با دادن نام فرد و مادرش به آن موجود و بخشی از پول، اطلاعاتی درباره امروز و آینده فرد مراجعه کننده از این موجودات بگیرند.
 
این مسأله آنقدر وجه تبلیغاتی دارد که حتی برخی فالگیر‌ها در بیو (فایل اطلاعات شخصی) خود در اینستاگرام به این مسأله و ارتباط خود با این موجودات اشاره کرده و حتی برای جذب مشتری بیشتر نوع آن را هم بیان می‌کنند.
 
البته برخی از این فالگیر‌ها در سطح بالاتری هم کار می‌کنند و آن دعا نوشتن است. دعای جذب یا دفع معشوق که اتفاقاً هزینه بالایی هم دارد. این دسته پس از اینکه برای شخص مشخص می‌کنند که آیا به معشوق مورد نظر خواهی رسید یا خیر، او را تشویق به گرفتن دعایی می‌کنند که به گفته فالگیر‌ها معشوق را جذب و بیقرار گیرنده دعا می‌کند. بعضی از آن‌ها هم داعیه دشمن شناسی دارند و به بسیاری از افراد می‌گویند که دشمن دارد و باید دعای زبان‌بند از آن‌ها بگیرد.
 
لایک فالگیر‌ها زیر پست‌های اینستاگرام
 
 
همین جملات هم کافی است تا فرد مراجعه کننده به همه اقوام خود بخصوص آن‌هایی را که به عنوان دشمن دیرینه می‌شناخته شک کند و این آغاز یک اتفاق بد درون خانوادگی است. حتی برخی صاحبنظران دینی دراین باره هشدار می‌دهند که گرفتن چیز‌هایی تحت عنوان دعا و وارد کردن این گونه مسائل به زندگی خود سبب رخ دادن وقایع ناگواری در زندگی می‌شود.

اطلاعاتی با الگو‌های ثابت و همیشگی
همه این‌ها در حالی است که بخش بزرگی از اطلاعاتی که فالگیر‌های مجازی به مخاطب خود می‌دهند ثابت است. به این صورت که آن‌ها شش الگو طالع دارند که هر فردی را با ضرب و تقسیم‌هایی که منبعش معلوم نیست در یکی از این دست طالع‌ها قرار می‌دهند و به او اطلاعاتی می‌دهند.
 
فردی هم که به آن‌ها مراجعه کرده آمادگی پذیرش این گونه اطلاعات را دارد و برای همین آن‌ها را باور می‌کند. باوری که باعث می‌شود او مشتری ثابت و هر روز این افراد شود. تا آنجا که پس از مدتی پول‌های قابل توجهی به آن‌ها می‌پردازد و این در حالی است که دیگر مانند گذشته هیچ ارتباط چشمی و رودررویی بین دو فرد وجود ندارد و به این ترتیب اگر به خاطر برخی دستورالعمل‌های این فالگیر‌ها برای برخی مشتریان مشکلی به وجود آید، هیچ فردی پاسخگو نیست.

برائت از دین با مراجعه به فالگیر
شاید این سؤال برای بسیاری که به اعتقادات دینی باور دارند پیش آید که جایگاه فال و فالگیری در دین چیست و روایت و احادیث دراین باره چه می‌گویند؟ با نگاهی به احادیث و روایات می‌شود گفت که اسلام همگان را به فال نیک سفارش کرده است. در حالات خود پیامبر اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) نیز دیده می‌شود که گاهی مسائلی را به فال نیک می‌گرفتند؛ به عنوان نمونه در نبرد مسلمانان با کفار در حدیبیه، هنگامی که سهیل بن عمرو به عنوان نماینده کفار نزد پیامبر اکرم (ص) آمد، پیامبر وقتی از نام او آگاه شد، این گونه فرمودند: «قد سهل علیکم امرکم»؛ یعنی از نام سهیل من تفأل می‌زنم که کار شما سهل و آسان می‌شود.
 
اما آنچه درباره این نوع فالگیری امروز مطرح است با فال نیک یا بد متفاوت است. چرا که براساس مشاهدات و تجربه افرادی که به سراغ فالگیر‌ها رفته‌اند، آن‌ها یا دروغ می‌گویند و در ازای این دروغ پول می‌گیرند و حتی باعث انحراف شخص از مسیر درست می‌شوند یا اینکه با استفاده از ارتباط با موجودات متافیزیکی برخی اطلاعات را به دست می‌آورند که این کار مصداق کهانت و حرام است. آنچنان که در روایتی از پیامبر اکرم نقل است: کسى که کهانت و پیشگویى کند یا نزد پیشگو برود، از آیین اسلام برائت و بیزارى جسته است. روایتی که میزان و شدت مخالفت سیره نبوی با این مسائل را نشان می‌دهد.
 
درکنار همه این مسائل و حاشیه‌های فالگیری‌های مجازی این سؤال همیشه مطرح است که چرا بخشی از جامعه به سراغ این افراد می‌روند؟ یا اینکه چه قشری از جامعه بیشتر به این افراد مراجعه می‌کنند؟

اقتصاد وناامیدی متهم ردیف اول
برخی صاحبنظران براین باورند که همچنان عوامل اقتصادی و پیامد‌های آن متهم ردیف اول در مسأله علت شناسی مراجعه به فالگیر‌های مجازی‌است. بویژه در مورد ازدواج و شکل نگرفتن آن یا بیکاری و ناامیدی نسبت به آینده، مسائلی که همه آن‌ها سبب می‌شود فرد احساس کند که نیاز به یک خبر خوش دارد.
 
این خبر خوش را هم می‌تواند از یک فالگیر بشنود و اتفاقاً همان فالگیر هم از این مسأله آگاه است و از این کانال به ذهن و عواطف شخص ورود می‌کند و او را ترغیب به مراجعات بعدی می‌کند. هرچند که می‌توان علاقه به سرگرمی را هم علت دیگر مراجعه به این دست افراد دانست که البته این علت نسبت به علت اولی بسیار کم‌رنگ‌تر است. چرا که در سال‌های اخیر به دلیل تغییر سبک زندگی و مسائل اقتصادی میل جوانان به ازدواج کمتر شده است و همین مسأله سبب شکل‌گیری خرافاتی همچون بسته بودن بخت و مراجعه به این گونه افراد می‌شود.
 
علاوه براین به نظر می‌رسد که حضور این افراد در فضای مجازی سهولت دسترسی به آن‌ها را آسان‌تر کرده و همین مسأله هم در مراجعه بیشتر به این افراد تأثیر دارد. اگر هم تا دیروز مراجعه به این افراد به طبقه خاصی منحصر می‌شد، امروز این انحصار برداشته شده، چرا که پای اینستاگرام به میان آمده و همه لایه‌های اجتماعی در این فضا حضوری پررنگ دارند و طبیعتاً ممکن است با مواجهه با مشکلات متعدد این روزها، نسبت به آینده‌بینی در دایرکت تحریک شوند.
 
لایک فالگیر‌ها زیر پست‌های اینستاگرام
 
در مجموع به نظر می‌رسد که در نبود برنامه و فکری که بتواند جامعه را به سمت بعد درستی از باور‌های غیرمادی هدایت کند، یا برای آن‌ها با زبانی درست، برخی شیادی‌های از این دست را توضیح دهد، فالگیری مجازی همچنان ادامه خواهد داشت. همچنان که تجمل‌گرایی ایرانی و مشکل‌تراشی‌ها به علاوه بحران‌های اقتصادی می‌تواند بخت 16 میلیون مجرد ایرانی را تا ابد
بسته نگاه دارد.
 
منبع: روزنامه ایران 

تصویر/ سربازی دختران در مراکش


دولت مغرب پس از موافقت شاه این کشور اعلام کرد که تمامی دختران و پسران جوان بین 19 تا 25 سال این کشور باید به خدمت سربازی بروند. همه جوانان در این رده سنی به جز کسانی که مشغول تحصیل اند یا توانایی جسمی ندارند، باید به خدمت سربازی بروند.
تصویر/ سربازی دختران در مراکش
دولت مغرب پس از موافقت شاه این کشور اعلام کرد که تمامی دختران و پسران جوان بین 19 تا 25 سال این کشور باید به خدمت سربازی بروند. همه جوانان در این رده سنی به جز کسانی که مشغول تحصیل اند یا توانایی جسمی ندارند، باید به خدمت سربازی بروند.
 
تصویر/ خدمت سربازی اجباری برای دختران
 
تارنمای مغربی «هسپرس» نوشت: مقام‌های مغربی مدت زمان خدمت سربازی را 12 ماه اعلام کرده اند. زنان متاهل یا افرادی که مشکل جسمی داشته باشند از خدمت سربازی معاف هستند.

بحث اجباری شدن خدمت سربازی که از چندی پیش مطرح شده بود، با واکنش‌های متفاوتی از سوی جوانان این کشور مواجه شده است. بسیاری از آن‌ها می‌گویند در حالی که شغل دولتی پیدا نمی‌شود، رفتن به سربازی بی فایده است.

در سال 1966 برای نخستین باردر مغرب، خدمت سربازی اجباری اعلام شد و آن زمان کسانی که می‌خواستند کارمند موسسات دولتی شوند، باید قبل از آن به خدمت سربازی می‌رفتند. مدت سربازی آن زمان 18 ماه بود، اما بعد‌ها مدت آن کاهش یافت.

در دهه هشتاد و نود قرن گذشته، علاوه بر متقاضیان کار در ادارات دولتی، کسانی که ترک تحصیل می‌کردند نیز می‌بایست به خدمت سربازی می‌رفتند آن زمان مدت خدمت به 12 ماه کاهش یافته بود.

خدمت سربازی در مغرب در سال 2007 (1386) لغو شده بود. برخی رسانه‌ها از احتمال آمادگی مغرب برای مقابله با جبهه پولیساریو خبر داده اند. چندی پیش و پس از آنکه رباط نیرو‌های جبهه پولیساریو را به تحرک نظامی در مرز‌ها متهم کرد، اخباری مبنی بر بازگردانده شدن جنگنده‌های مغربی از جنگ یمن منتشر شد.

افزایش نزاع در پایتخت


گزارش پزشکی قانونی نشان می‌دهد، در ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد امسال 25 هزار و 5 نفر به‌دلیل آسیب‌های ناشی از نزاع به مرکز پزشکی قانونی استان مراجعه کرده‌اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد مراجعان نزاع 16 هزار و 429 نفر اعلام شده بود، 2 درصد افزایش یافته است.
افزایش نزاع در پایتخت
افزایش نزاع و درگیری در پایتخت
 
آمار نزاع و دعوا دربین تهرانی‌ها افزایش یافته و وضع خشونت و درگیری در پایتخت همچنان نگران‌کننده و رو‌به‌رشد است. چهار ماه از سال 97 می‌گذرد و حالا مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران آخرین آمار‌ها از مراجعه مردان و زنان ایرانی به مرکز پزشکی قانونی استان را در سه ماهه اول سال اعلام کرده است. آماری که نشان دهنده سهم 38 درصدی زنان تهرانی از نزاع‌های سه ماهه اول سال 97 پایتخت است.
 
افزایش 2 درصدی نزاع
گزارش پزشکی قانونی نشان می‌دهد، در ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد امسال 25 هزار و 5 نفر به‌دلیل آسیب‌های ناشی از نزاع به مرکز پزشکی قانونی استان مراجعه کرده‌اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد مراجعان نزاع 16 هزار و 429 نفر اعلام شده بود، 2 درصد افزایش یافته است.
 
بر اساس گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان تهران، از کل مراجعات به‌دلیل صدمات ناشی از نزاع در سه ماهه اول نخست امسال 15 هزار و 167 نفر مرد و 9 هزار و 138 نفر زن بوده‌اند. در ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد مراجعان نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان تهران با 2 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل اعلام شده است.
 
این گزارش حاکی است: طبق عدد و ارقامی که پزشکی قانونی اعلام می‌کند، استان تهران رکورددار بیشترین نزاع و درگیری است و تهرانی‌ها در صدر جدول دعوا و زد و خورد قرار دارند. آمار‌های سال گذشته سازمان پزشکی قانونی هم گویای آن است که در 12 ماه سال 96، در ایران 544 هزار و 470 نفر به علت نزاع به پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند که در این میان استان تهران با ثبت 93 هزار و 295 مورد رکورددار ثبت نزاع در کشور محسوب می‌شود.
 
از سوی دیگر آمار نزاع‌های سه ماهه اول سال نشان می‌دهد، کمترین نزاع در استان ایلام گزارش شده که تنها 785 مورد نزاع در آن به ثبت رسیده است، اما در شمال شرقی‌ترین استان، خراسان رضوی با 12 هزار و 407 مورد رتبه دوم را بعد از تهران به خود اختصاص داده است. اصفهان با 10 هزار و 630 مورد و آذربایجان شرقی با 9 هزار و 305 مورد نزاع در رتبه سوم و چهارم هستند.
 
بالا بودن تعداد مراجعان به مراکز پزشکی قانونی تهران و بویژه زنان تهرانی که به‌دلیل آسیب دیدگی از دعوا به پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند، این موضوع را به یکی از موضوع‌های نگران‌کننده کارشناسان حوزه اجتماعی تبدیل کرده است. اما در این میان برخی از تحلیلگران مسائل اجتماعی معتقدند، آمار‌هایی که هر چند وقت یکبار از سوی سازمان پزشکی قانونی اعلام می‌شود تنها آمار‌های مربوط به تعداد مراجعه‌کننده به این سازمان است که برای تشکیل پرونده به پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند و نمی‌توان بر حسب عدد خام راجع به بیشترین و کم نزاع‌ترین استان اظهار نظر دقیق و علمی کرد.
 
عباس عبدی تحلیلگر مسائل اجتماعی بالا بودن آمارمیزان نزاع‌ها در استان تهران را قبول ندارد. او در گفتگو با «ایران» می‌گوید: وظیفه پزشکی قانونی تحلیل داده‌های آماری نیست به این معنا که کارشناسان پزشکی قانونی فقط عدد کسانی را که به‌خاطر نزاع به مراکز پزشکی قانونی مراجعه می‌کنند، می‌شمارند و عدد نزاع در هر استان را اعلام می‌کنند. اینکه بگوییم چرا پزشکی قانونی آمار را تحلیل نکرده درست مثل این است که بگوییم بهشت زهرا علت مرگ و میر را تحلیل کند.
 
به گفته عبدی، آمار 25 هزار نزاع که در استان تهران اعلام شده به نسبت جمعیت نیست و برحسب عدد مطلق است.
تهران رتبه اول نزاع خیابانی را ندارد
 
حسین سراج‌زاده رئیس انجمن جامعه شناسی ایران نیز رتبه اول تهران در نزاع‌های خیابانی را رد می‌کند و به «ایران» می‌گوید: تهران شهر 10 میلیون نفری است اگر این عدد را در جمعیت آن تقسیم کنیم و آمار نزاع را بر حسب میزان ارائه کنیم بعید می‌دانم تهران اولین شهر پرنزاع ایران باشد.
به اعتقاد سراج‌زاده، عدد 25 هزار نزاع در تهران عدد خام و فراوانی مطلق است اگر بخواهیم راجع به بیشترین استان
 
درگیر با نزاع حرف بزنیم باید فراوانی مطلق را به نسبت جمعیت مقایسه کنیم و آن وقت با محاسبه میزان نزاع در تهران می‌توان درباره بیشترین و کمترین استان درگیر نزاع صحبت کرد.
او می‌گوید در جدول مربوط به آمار نزاع‌های سال 97 ایلام با 785 مورد کمترین عدد نزاع را دارد در حالی که این عدد
 
از بین جمعیت 500 هزار نفری در استان ایلام به‌دست آمده و ممکن است میزان نزاع در آن حتی از برخی استان‌ها بیشتر باشد.
 
محمدرضا قدیرزاده مدیرکل دفتر رئیس سازمان مرکز تحقیقات پزشکی قانونی کشور هم به «ایران» می‌گوید: سال 96، 544 هزار و 470 مورد نزاع در کشور گزارش شده است که استان تهران 93 هزار و 295 مورد نزاع داشت وقتی این عدد را نسبت به یکصد هزار نفر جمعیت می‌سنجیم می‌بینیم آذربایجان شرقی با 34 هزار و 599 مورد رتبه اول نزاع را در سال 96 داشته است.
 
دکتر مهدی صابری روانپزشک مرکز تحقیقات پزشکی قانونی کشورهم در پاسخ به اینکه چرا تهرانی‌ها بیشتر از هر استانی دعوا می‌کنند می‌گوید: تسریع و رشد فعالیت‌های اجتماعی و مسائلی از قبیل: تراکم جمعیت، ترافیک سنگین‌تر و فرصت کم مردم برای رسیدن به امور روزمره در تهران باعث شده آستانه تحمل مردم پایین بیاید حالا به همه این‌ها بار گرانی را هم اضافه کنید برای مثال در شهرستان‌ها بسیاری از مایحتاج مردم از قبیل: هزینه ایاب و ذهاب و مسکن با هزینه کمتری تأمین می‌شود، اما در تهران این هزینه‌ها بالا و گران‌تر است.
 
این روانپزشک در ادامه می‌افزاید: 90 درصد نزاع‌ها بیشتر مربوط به نزاع‌های خیابانی است چرا که کمتر از 10 درصد از نزاع‌های خانوادگی به‌محاکم قضایی و پزشکی قانونی کشیده می‌شود. بیش از 90 درصد ضرب و شتم‌های درون خانواده بخصوص خشونت مردان علیه زنان یا والدین نسبت به کودکان مخفی می‌ماند و به هیچ مرکز قضایی اعلام نمی‌شود.
 
منبع: روزنامه ایران

قیمت خودرو طرح نوسازی را فلج کرد


طرح نوسازی خودروهای‌فرسوده تقریبا از اوایل سال‌جاری به حالت تعطیل درآمده و روند کندی دارد. به نظر می‌رسد قیمت فعلی خودرو‌های ملی مهم‌ترین عامل برای تحویل ندادن خودرو به متقاضیان است. این در حالی است که نوسازی ناوگان حمل‌و نقل عمومی یکی از بهترین راهکار‌ها برای کنترل و کاهش آلودگی در شهر‌های بزرگ است.
قیمت خودرو طرح نوسازی را فلج کرد
آرزو ضیایی| طرح نوسازی خودروهای‌فرسوده تقریبا از اوایل سال‌جاری به حالت تعطیل درآمده و روند کندی دارد. به نظر می‌رسد قیمت فعلی خودرو‌های ملی مهم‌ترین عامل برای تحویل ندادن خودرو به متقاضیان است. این در حالی است که نوسازی ناوگان حمل‌و نقل عمومی یکی از بهترین راهکار‌ها برای کنترل و کاهش آلودگی در شهر‌های بزرگ است.
 
 
هیچ صاحب نظر و مسئولی اظهار نظر مطمئنی در ارتباط با آینده طرح‌های نوسازی تاکسی‌های فرسوده با توجه به وضعیت قیمت خودرو و همچنین سبقت تورم از کرایه‌های تاکسی نکرده است

به گفته علیرضا قنادان، مدیر عامل سازمان تاکسیرانی تهران 81 هزار خودرو در سامانه نوسازی ثبت‌نام کرده‌اند، اما تعداد خودرو‌های نوسازی‌شده در نیمه مرداد تنها 307 خودرو است، زیرا ارائه خودرو از سوی خودروساز‌ها متوقف شده است.
 
زمانی شرکت خودروسازی عامل‌اصلی تعلل در صدور پیش فاکتور تاکسی‌داران را معوقات خود از گمرک می‌دانست که با پیگیری‌های دولت مشکل بدهی گمرک به شرکت خودروساز حل شد. شرکت طرف قرارداد تاکسیرانی در مرحله بعد تعیین نکردن قیمت خودرو‌های جدید را علت تعلل در صدور پیش‌فاکتور عنوان کرد و همچنان به رویه کند خود در این زمینه ادامه داد.
 
امروز حدود یک ماه از اعلام قیمت جدید خودرو‌های موردنظر اتحادیه‌تاکسیرانی می‌گذرد و تنها 800 کد رهگیری برای تعویض خودرو‌های فرسوده در سراسر کشور صادر شده است. بهانه این بار خودروسازان نبود قطعه خارجی برای تولید خودرو‌های صد در صد ایرانی است!
 
رئیس جمهور بار‌ها وعده داده موضوع اصلاح ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی و خودرو‌های فرسوده را تا پایان فعالیت دولت دوازدهم ادامه می‌دهد. آنچه امروز به دنبال آن هستیم روشنگری در ارتباط با آینده طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده است.

40 سال گرفتار در باتلاق تولید خودرو داخلی
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ارتباط با تعلل طرح نوسازی تاکسی‌های‌فرسوده می‌گوید: خودرو در ایران برخلاف تمام کشور‌ها کالای سرمایه‌ای است و یک خودرو 200 میلیونی گاهی در بازار به قیمت دو میلیارد تومان خریداری می‌شود. محمدرضا منصوری می‌افزاید: با توجه به قیمت خودرو خریداری شده به عنوان یک کالای سرمایه‌ای هزینه حمل‌و‌نقل عمومی صرفه اقتصادی ندارد. او تاکید می‌کند: مردم باید خودرو را به قیمت واقعی آن بخرند؛ امروز دلار به 10 هزار تومان رسیده و بسیاری توانایی خرید خودرو را ندارند.
 
منصوری می‌افزاید: اگر با روند فعلی پیش برویم آینده حمل‌و نقل در کشور نا مناسب ومشکلات فراوان خواهد بود و واردات به صفر می‌رسد؛ بنابراین اگر قصد بهبود وضعیت حمل‌و نقل در کشور وجود داشته باشد باید دولت حداقل برخی از وسایل مانند لاستیک و برخی لوازم مصرفی را به تاکسی‌داران به قیمت تعاونی و نه شخصی ارائه کند. او می‌گوید: تاکسی‌داران با قیمت دلار و وضعیت اقتصادی جامعه قادر به تعویض خودرو نیستند و سیستم حمل و نقل عمومی در چند سال آینده دچار مشکل شده و ضعیف می‌شود.
 
منصوری با اشاره به کاهش تمایل تاکسی‌داران به تعویض خودرو با توجه به وضعیت فعلی اقتصادی و نوسانات ارز و سکه می‌افزاید: تاکسی‌داران پولی برای تعویض خودرو ندارند، زیرا خودرو در ایران به بدترین‌شکل ممکن فروش رفته و واگذار می‌شود. شاید اگر خودروسازی داخل وجود نداشت شرایط بهتر بود، زیرا خودروساز دولتی در 40 سال گذشته تمام افراد جامعه را در باتلاق ساخته دست خود فرو برده است.
 
باید پذیرفت کیفیت خودرو‌ها سالانه کاهش یافته و قیمت آن‌ها نامتعادل شده است، زیرا انحصار خودرو داخلی وجود داشته و رقابت نداشته‌ایم. او تاکیدمی‌کند: امروز زیرساخت‌ها برای واقعی‌کردن قیمت خودرو اصلا فراهم نیست. زمانی قیمت دلار منطقی بود و این کار را نکردیم حال با دلار 10 هزارتومانی اراده‌ای برای حل‌مساله وجود ندارد.
 
منصوری می‌افزاید: هیچ خودروساز خارجی در طول 40 سال گذشته امکان کار مستقل در ایران نداشته و خودروسازی بازار را صرفا برای خود خواسته است. در تمام این سال‌ها با ارائه‌وام به تاکسی‌داران در واقع به خودروسازی برای فروش خودرو‌های نامرغوب کمک کرده‌ایم. وام برای مصرف‌کننده بد نیست، اما راه‌حل آن ارائه خودرو‌های بی‌کیفیت و گران به مردم نیست.
 
امروز قیمت دلار قیمت خودرو را افزایش داده و شرکت‌های خودروسازی تمایلی به واگذاری و فروش خودرو ندارند. ادامه روند فعلی نوسازی در صورت واقعی بودن قیمت‌ها منطقی بود، اما امروز خودرو 100 میلیونی در بازار 170 میلیون معامله می‌شود.

نوسازی به?صرفه نیست
تازمانی که تاکسی‌داران و شرکت‌های طرف قرارداد قیمت فعلی تاکسی‌هارا با صرفه نمی‌دانند هرگز به طرح نوسازی نمی‌پیوندند. دو خودرو پژو و سمند جایگزین‌های خودرو‌های فرسوده در طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی هستند که براساس فهرست قیمت مصوب فروش نقدی محصولات ایران‌خودرو در مرداد 97 قیمت خودرو پژو از 32 تا 35 میلیون و قیمت خودرو سمند از 33 تا 42 میلیون متغیر است. هرچند تاکسی‌داران در طرح‌های نوسازی خودرو‌های خود را پیش‌خرید می‌کنند، اما قیمت پیش‌خرید خودرو‌های سمند و پژو نیز در این فهرست از 19 تا 22 میلیون نوسان دارد.
 
حال این پرسش مطرح است که اساسا چقدر برای تاکسیرانی که نرخ کرایه مصوب برای او پیش از نوسانات اقتصادی و بازار ارز بوده نوسازی خودرو صرفه اقتصادی دارد. یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نوسازی حمل و نقل عمومی با قیمت‌های امروز در بخش خودروسازی را امکان ناپذیر می‌داند.
 
علیرضا محجوب افزود: بین قیمت بازار و قیمت موجود در کرایه‌ها فاصله بسیار است و طبق کرایه‌های موجود نمی‌توان هزینه نوسازی را از کرایه‌های فعلی مستهلک کرد، متاسفانه بخش‌خصوصی هم برای نوسازی سیستم حمل‌و‌نقل عمومی هیچ منفعتی نداشته و تمایلی به فعالیت در این بخش ندارد؛ هرچند که درحوزه تاکسیرانی وضعیت متفاوت بوده و از وام و مصالح خاصی در این حوزه استفاده می‌شد که این مزایا هم درحال حاضر وجود ندارد.»
 
طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده از دو سال پیش میان وزارت کشور، سازمان برنامه و بودجه، شهرداری، بانک عامل و خودروسازان روند قابل قبولی را طی کرد، اما از سال گذشته تاکنون روند نوسازی تاکسی‌های فرسوده دچار مشکلات بسیاری شده است.

لزوم تامین قطعات استهلاکی خودرو
یک عضو شورای‌شهر تهران در ارتباط با مشکلات طرح نوسازی تاکسیرانی می‌گوید: روند طرح نوسازی تاکسی‌ها متوقف نشده و هرکدام از اعضای سیستم سازمان‌تاکسیرانی که اسم آن‌ها به عنوان راننده ثبت شده درصورتی که امتیاز استفاده از تاکسی را داشته باشند مشمول قواعد و مقررات خاص نوسازی تاکسی می‌شوند. حجت نظری می‌افزاید: اگر رانندگان مشمول شرایط شوند هر زمان بخواهند می‌توانند از امکان نوسازی خودرو خود بهره‌مند شوند.
 
او با اشاره به نوسانات اقتصادی و بازار سکه و ارز تاکید می‌کند: قطعا وضعیت فعلی مشکلاتی را برای طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده ایجاد می‌کند، زیرا هنگام افزایش هزینه‌ها به طور طبیعی برخی هزینه‌ها توسط تاکسی‌داران حذف می‌شود و آن‌ها نسبت به تعمیر یا تعویض قطعات خودرو اقدام نمی‌کنند. اینکه سازمان تاکسیرانی و شهرداری تهران برای رفع این مساله چه اقداماتی می‌تواند انجام دهد محل بحث است.
 
واقعیت آن است که نرخ‌گذاری قیمت خودرو و لوازم‌جانبی آن در حیطه وظایف و اختیارات مدیریت شهری نیست و دولت تصمیم‌گیرنده است؛ بنابراین نیازمند ورود جدی اعضای کمیسیون صنایع و معادن به مساله هستیم تا وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به تنظیم قیمت‌ها در بازار اقدام کند. نظری می‌افزاید: وضعیت فعلی اصلا مناسب نیست و مردم برای تامین نیاز‌های روزانه خودرو مانند لاستیک، تعویض‌قطعات، روغن و استهلاک خودرو با مشکل مواجه هستند.
 
او با تاکید بر آنکه نمی‌توان در طول یک سال دو بار افزایش نرخ کرایه داشت، می‌گوید: واقعیت آن است که در سال نمی‌توان چند بار نرخ گذاری کرایه کرد و اگر مدیریت‌شهری یک بار نرخ استفاده از سیستم حمل‌و‌نقل عمومی را تعیین کرده و حال تورم افزایش یافته افزایش نرخ‌های فعلی منطقی نیست.
 
اگر دولت برای مهار نرخ ارز و کالا‌های باارزش نتوانسته به وظیفه خود عمل کند حداقل برای جلوگیری از فشار مضاعف به مردم باید تسهیلات ویژه‌ای را به بخش حمل و نقل عمومی اختصاص دهد. راهکار نه افزایش مجدد قیمت‌ها بلکه جبران مابه‌التفاوت قیمت‌هاست، در واقع دولت باید حداقل به تاکسی‌داران تسهیلات ویژه‌ای برای تهیه قطعات مصرفی خودرو مانند لاستیک و... قائل شود تا تاکسی‌داران برای جبران استهلاک خودرو از این امکانات بهره‌مند شوند.
 
البته اتحادیه تاکسی‌داران معمولا برخی امتیازات برای آن‌ها قائل می‌شود، اما وزارتخانه و دولت باید ورود کنند و اجازه ندهند افزایش قیمت‌ها به مردم در کف جامعه فشار بیاورد.
 
نظری می‌گوید: اینکه تخصیص وام‌های با صرفه برای تعویض‌خودرو یا کاهش نرخ سود برای وام‌های نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی چقدر مقدور است را باید از مسئولان سیستم بانکی جویا شد. همچنین پاسخ به این سوال که می‌توان مدت بازپرداخت وام‌ها را افزایش داد در دستان سیستم بانکی کشور است و نمی‌توان در مورد این مسائل قضاوتی داشت، اما حداقل کار دولت پایان بخشیدن به قیمت غیرواقعی خودرو است.
 
او خاطرنشان می‌کند: واقعیت آن است که در بسیاری از موارد ارزش واقعی خودرو‌های داخلی رقمی نیست که از خریدار در هنگام خرید اخذ می‌شود و حداقل، تولید خودرو‌ها به قیمت واقعی آن باشد تا بسیاری از خودروهای‌داخلی با یک سوم قیمت توسط مردم خریداری شوند. فارغ از نرخ‌گذاری صحیح باید کیفیت خودرو‌ها را نیز افزایش داد تا افراد ناچار نباشند در فواصل کوتاه برای خودرو هزینه‌های جانبی و مضاعف داشته باشند. بسیاری از قطعات بی‌کیفیت استهلاک خودرو را افزایش می‌دهند و این به منزله هزینه مضاعف بر دوش مصرف‌کننده است.
 
منبع: آرمان امروز

شرایط نامساعد کودکان زباله گرد


انتشار خبر دفن کودکان زباله‌گرد در محل‌های تفکیک زباله درهفته‌های گذشته واکنش‌های متعددی را به همراه داشت تا جایی که «طیبه سیاووشی» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، درباره وضعیت اورژانسی کودکان زباله‌گرد تهرانی هشدار داد و گفت: «زمانی که کودکان زباله‌گرد مبتلا به ایدز می‌شوند، در همان محله تفکیک زباله دفن می‌شوند.
شرایط نامساعد کودکان زباله گرد
 
یاسمن صادق شیرازی| انتشار خبر دفن کودکان زباله‌گرد در محل‌های تفکیک زباله درهفته‌های گذشته واکنش‌های متعددی را به همراه داشت تا جایی که «طیبه سیاووشی» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، درباره وضعیت اورژانسی کودکان زباله‌گرد تهرانی هشدار داد و گفت: «زمانی که کودکان زباله‌گرد مبتلا به ایدز می‌شوند، در همان محله تفکیک زباله دفن می‌شوند.
 
این موضوع حتی شکایت مردم منطقه را نیز به دنبال داشته و آن‌ها دائم می‌گویند که حداقل انتقال ایدز از گودال‌ها را کنترل کنید تا به ما سرایت نکند.» معاون مرکز امور اجتماعی وزارت کشور نیز دیروز بر پیگیری اورژانسی وضعیت کودکان زباله‌گرد و یافتن راه‌حلی برای حل این مشکل تأکید کرد.
 
با این همه، «رضا محبوبی»، معاون مرکز امور اجتماعی خبر دفن کودکان زباله‌گرد در محل تفکیک زباله را از اساس غلط می‌داند و می‌گوید: «این خبر‌ها دروغ است. همین افرادی که مدعی دفن کودکان زباله گرد هستند، زمانی که وزارت کشور و شهرداری تلاش می‌کرد با جمع‌آوری و اسکان این کودکان در قرارگاه آسیب دیدگان اجتماعی این مشکل را حل کند، نسبت به این موضوع اعتراض کردند.»
 
معاون اجتماعی وزیر کشور معتقد است، دفن این کودکان در محل‌های تفکیک زباله غیرممکن است، چراکه دفن یک کودک قوانین خاص خودش را دارد و عده‌ای نمی‌توانند آن‌ها را به راحتی در محل دفن زباله دفن کنند.
 
محبوبی در ادامه از عملکرد برخی از مسئولان کشور هم انتقاد می‌کند و می‌گوید: دو سال گذشته بود که تصمیم گرفتیم با راه اندازی قرارگاه آسیب دیدگان اجتماعی تهران، به مشکل کودکان کار، زنان در معرض خشونت و سایر گروه‌های آسیب پذیر رسیدگی کنیم، اما زمانی‌که این قرارگاه شروع به جمع‌آوری کودکان کار کرد، برخی از نمایندگان مجلس و سازمان‌های مردم نهاد اعتراض کردند و طرح متوقف شد.
 
معاون مرکز امور اجتماعی وزارت کشور از راه اندازی دوباره قرارگاه آسیب دیدگان اجتماعی خبر می‌دهد و می‌گوید: خوشبختانه با همکاری مدیریت جدید شهرداری تهران، تشکل‌های غیردولتی مذاکراتی به همراه استانداری و فرمانداری مذاکراتی برای فعال‌سازی مجدد قرارگاه آسیب دیدگان اجتماعی انجام داده‌ایم. البته، در طرح جدید، بسته‌های حمایتی و فرهنگی ویژه‌ای درنظر گرفته‌ایم تا به موفقیت آن کمک کند.
 
محبوبی از فرهنگ غلط مردم کشور برای کمک به دستفروشان و متکدیان هم بشدت انتقاد می‌کند و می‌گوید: از شهرداری خواسته‌ایم تا سه ماه آینده با همکاری سازمان‌های دیگر این طرح را اجرایی کند و منتظر نتیجه هستیم، اما مردم هم نباید به کودکان خیابانی کمک کنند و باعث گسترش دستفروشی شوند.
 
احتمال ابتلای کودکان زباله‌گرد به ایدز و هپاتیت زیاد است
«سوسن مازیارفرد»، مسئول کمیته ساماندهی کودکان زباله‌گرد جمعیت امام علی (ع)، نیز حرف‌های طیبه سیاووشی در مورد وضعیت اورژانسی کودکان زباله گرد را تأیید می‌کند و می‌گوید: متأسفانه این کودکان ازکوچک‌ترین امکانات بهداشتی و پزشکی برخوردار نیستند.
 
چه برسد به اینکه بخواهند برای تشخیص ابتلا به ایدز به آزمایشگاه بروند. به همین علت، پیمانکاران شهرداری هر برخوردی که بخواهند با آن‌ها می‌کنند و هیچ نهادی هم جوابگوی این موضوع نیست. مازیارفرد با اشاره به اینکه 60 درصد از این کودکان در همان محل تفکیک زباله‌ها شب را می‌گذرانند، تأکید می‌کند: همین موضوع، احتمال ابتلای کودکان به انواع بیماری‌ها را بالا می‌برد.
 
متأسفانه هیچ خدمات پزشکی و درمانی به این کودکان ارائه نمی‌شود و ما زمانی متوجه می‌شویم که آن‌ها مبتلا به ایدز یا هپاتیت هستند که بر اثر یک سانحه تصادف آن‌ها به اجبار به بیمارستان فرستاده شدند. به‌طور مثال، همین چند وقت پیش ماشین وانتی که 15 کودک زباله‌گرد را حمل می‌کرد، در اثر تصادف چپ کرد و ما بعد از اینکه بچه‌ها را به بیمارستان منتقل کردیم متوجه ابتلای چند نفر آن‌ها به ایدز و هپاتیت شدیم.
 
وی با تأکید بر اینکه 60 درصد از آن‌ها از بیماری‌های پوستی رنج می‌برند، می‌گوید: بر اساس تحقیقی که در سال گذشته روی این کودکان انجام دادیم بالاترین میزان ساعت کاری یک کودک زباله‌گرد، 20 ساعت است و کوچک‌ترین آن‌ها 4 سال دارد. البته بیشتر این کودکان در مراکز تفکیک زباله زمان آباد، قرچک. ورامین و پاسگاه نعمت آباد کار می‌کنند.
 
مسئول کمیته ساماندهی کودکان زباله‌گرد جمعیت امام علی (ع)، با اشاره به اینکه این کودکان به‌طور میانگین 12 تا 13 ساله هستند، ادامه می‌دهد: از سال گذشته هیچ اقدام مؤثری برای کمک به این کودکان صورت نگرفته و حتی همین جریمه‌ای که شهرداری عنوان می‌کند هم انجام نشده است. چراکه، این اقدام نیاز به شناسایی گسترده دارد تا مشخص شود کدام پیمانکار این بچه‌ها را مورد بهره کشی قرار می‌دهد.
 
مازیارفرد، جریمه پیمانکاران شهرداری را بی‌فایده می‌داند و معتقد است این پول فقط جیب شهرداری را پرمی‌کند و بهتر است به جای این کار، یک پیمانکار متعهد شود هزینه درمان و تحصیل یک کودک کار را بپردازد.
 
مسئول کمیته ساماندهی کودکان زباله گرد جمعیت امام علی (ع)، جمع‌آوری ضربتی کودکان کار را بی‌فایده می‌داند و معتقد است این کار باعث می‌شود کودکان به سمت کار‌های زیرزمینی بروند و دچار آسیب بیشتری شوند. وی ادامه می‌دهد: احد و صمد دو برادری بودند که در چهارراه کار می‌کردند و از ترس بهزیستی و شهرداری به سمت زباله گردی رفتند و در کارگاه بازیافت زباله دچار آتش سوزی شدند. به همین علت، طرح ضربتی جوابگوی حل این معضل نیست ومسئولان این طرح‌ها در گام نخست باید مطالعه دقیقی روی کودکان کار و زباله گرد داشته باشند.
 
در طرح ضربتی جمع‌آوری کودکان کار شرکت نمی‌کنیم
معاون مرکز امور اجتماعی وزارت کشور در حالی از انجام طرح ضربتی جمع‌آوری کودکان کار و خیابان با همکاری شهرداری تهران خبر می‌دهد که «علی صادقی»، معاون حمایت‌های اجتماعی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران می‌گوید: مسئولیت کودکان کار و متکدی برعهده بهزیستی است و جمع‌آوری این کودکان، برعهده شهرداری نیست. به همین دلیل، مخالف اجرای طرح ضربتی جمع‌آوری کودکان کار و خیابان هستیم.
 
صادقی استفاده پیمانکاران شهرداری از کودکان برای جمع‌آوری زباله را تکذیب می‌کند و می‌گوید: گروه‌های مختلفی به دلیل ارزش تجاری مسأله بازیافت و زباله در این زمینه فعالیت می‌کنند. گروه‌هایی که برخی از آن‌ها غیرقانونی بوده و برای درآمدزایی از هر روشی استفاده می‌کنند. این گروه‌ها برای اینکه هزینه کمتری بپردازند، از کودکان زباله‌گرد برای این کار استفاده می‌کنند تا سود بیشتری نصیب شان شود.
 
وی با تأکید بر اینکه سازمان خدمات اجتماعی همگام و همزبان مخالفت خود را برای استفاده از کودکان برای کار در خیابان‌ها و زباله‌گردی اعلام می‌کند، می‌گوید: در هفته گذشته حتی نشستی برای تعیین و تکلیف پیمانکاران شهرداری با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار کردیم تا طی این جلسه به آن‌ها تذکر دهیم، اگر از قانون سوء‌استفاده کنند چه عواقبی در انتظارشان خواهد بود.
 
وی از عملکرد بهزیستی برای جمع‌آوری کودکان کار و خیابان هم انتقاد می‌کند و می‌افزاید: در سال‌های اخیر، هر آنچه که در حوزه جمع‌آوری کودکان کار صورت گرفته دیدگاه شهرداری بوده و بهزیستی تنها کودکان را تحویل گرفته و پس از مدتی آزاد کرده است. به همین علت لازم است سازمان بهزیستی، به تعهدات خود در مورد این کودکان عمل کند و وظیفه خود را بر دوش شهرداری نگذارد.
 
منبع: روزنامه ایران

تصویر/ ظاهر متفاوت لیلا حاتمی در اسپانیا


فیلمبرداری فیلم سینمایی «مردی بدون سایه» به کارگردانی علیرضا رئیسیان پس از پایان سکانس‌های اسپانیا، در تهران در جریان است. تصاویری از لیلا حاتمی در این فیلم سینمایی منتشر شد.
تصویر/ ظاهر متفاوت لیلا حاتمی در اسپانیا
فیلمبرداری فیلم سینمایی «مردی بدون سایه» به کارگردانی علیرضا رئیسیان پس از پایان سکانس‌های اسپانیا، در تهران در جریان است. تصاویری از لیلا حاتمی در این فیلم سینمایی منتشر شد.
 

این اثر سینمایی که سومین فیلم از سه‌گانه آخر رئیسیان است مانند دو فیلم قبلی او («چهل سالگی» و «دوران عاشقی») به روابط عاطفی و عاشقانه می‌پردازد و بازیگرانی همچون لیلا حاتمی، علی مصفا، فرهاد اصلانی، امیر آقایی، گوهر خیراندیش، نادر فلاح و به‌آفرید غفاریان در آن حضور دارند. لیلا حاتمی پیش از این در «ایستگاه متروک» و «چهل سالگی» علیرضا رئیسیان نیز به ایفای نقش پرداخته بود.

‎ «مردی بدون سایه» که به عنوان یک همکاری مشترک با حضور بازیگران اسپانیایی از ماه گذشته در این کشور مقابل دوربین رفت، در مطبوعات اسپانیا خبرساز شد. خبر تولید این فیلم در تعدادی از روزنامه‌های اسپانیولی‌زبان انعکاس گسترده‌ای یافت.
>