گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری آخرین اخبار

ممنوعیت استفاده از GPS برای نظامیان آمریکایی

  1. صفحه اصلی
  2. آخرین اخبار

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا با انتشار یک دستورالعمل جدید اعلام کرده است نظامیان آمریکایی از این پس اجازه استفاده از اپلیکیشن و دستگاههای مبتنی بر ردیاب های ماهواره ای (GPS) را نخواهند داشت.

به گزارش عصر ارتباط،  باتوجه به افزایش نگرانی های جهانی مبنی بر افشای اطلاعات محرمانه سیاسی و نظامی و نفوذ هکرها و مجرمان سایبری به دستگاههای الکترونیکی، پنتاگون یا وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا اعلام کرده است که زین پس تمامی نظامیان فعال در ارتش آمریکا از استفاده از دستگاهها و اپلیکیشن هایی که نیازمند فعالسازی ردیاب ماهواره ای (  GPS) هستند، منع خواهند شد.

متخصصان فعال در این وزارت خانه بر این باورند که حتی استفاده از ابزارهای ردیاب سلامتی نظری گجت‌های هوشمند به دلیل استفاده از ردیاب های ماهواره ای و GPS ممکن است اطلاعات و داده های ذخیره شده و رد و بدل شده میان کاربر و دیگران را که می‌تواند شامل اطلاعات نظامی نیز شود، افشا کند و آنها را به راحتی در دسترس مجرمان سایبری قرار دهد.

به گفته این متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری، اپلیکیشن ها و گجت های هوشمند اطلاعات بدست آمده از کاربران را در سرورهای خود ذخیره سازی می کنند و در برخی موارد آنها را با شرکت های دیگری به اشتراک می گذارند و در قبال آن پول دریافت می کنند که در نهایت می تواند امنیت و حفاظت از اطلاعات سری و محرمانه نظامی آمریکا را به شدت به مخاطره بیندازد.

چندی پیش بود که به خاطر استفاده از همین ردیاب ها و نقشه ای موسوم به Global HeatMap امکان موقعیت یابی و بررسی جابجایی نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه را فراهم آورده بود و اطلاعات نظامیان آمریکایی را افشا کرد.addup.center