تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری اجتماعی

پیشنهاد 10 سکه‌ای از یک مؤسسه کنکور برای تبلیغات/ نمی‌خواستم دروغ بگویم که کسی گمراه شود


رتبه دوم گروه ریاضی با بیان اینکه پیشنهاد 10 سکه برای تبلیغات فقط یک برنامه مؤسسه کنکوری را داشتم، گفت: نمی‌خواستم دروغ بگویم که کسی گمراه شود.
پیشنهاد 10 سکه‌ای از یک مؤسسه کنکور برای تبلیغات/ نمی‌خواستم دروغ بگویم که کسی گمراه شود

به گزارش صدخبر سید محمدصادق کشاورزی رتبه دوم گروه علوم ریاضی است که در انتخاب رشته کنکور، مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف را انتخاب کرده است.

وی در خصوص چگونه درس خواندنش در کنکور و اینکه از کلاس‌های کنکور استفاده نکرده است، گفت‌وگویی با خبرگزاری فارس داشت.

* برای نفر برتر شدن در کنکور چقدر درس خواندید؟

بر اساس برنامه مشاور مدرسه و طبق نظر معلمانم درس خواندم؛ اواخر سال 14 ساعت در روز درس می‌خواندم اما اوایلش 3 تا 8 ساعت در روز درس می‌خواندم.

*چی شد که ریاضی را انتخاب کردید؟

ریاضی را دوست داشتم.

* یعنی حل ریاضی برایتان مثل آب خوردن است؟

از همان اول از حل تمرین ریاضی لذت می‌بردم و بعد هم همان اول دبیرستان سراغ المپیاد کامپیوتر رفتم که ریاضی زیادی دارد.

* پس یعنی مشق شب دوست نداشتید بنویسید؟

نه دیگه


تقدیر از برترین‌های تهرانی کنکور 97

* تاکنون در کلاس‌های کنکور مؤسسات آموزشی شرکت کردید؟

حتی یک جلسه هم از کلاس‌های کنکور استفاده نکردم 

* فضایی ایجاد شده است که وقتی نتایج کنکور اعلام می‌شود برخی از برترها می‌گویند از هیچ کلاسی استفاده نکردیم اما چند وقت بعد در تبلیغات مؤسسات دیده می‌شوند؛ واقعاً چه اتفاقی می‌افتد که برخی به این سمت کشیده می‌شوند؟

خب راستش را بگویم بعد از کنکور دغدغه‌ها تغییر می‌کند و پول هم جزو دغدغه‌ها می‌آید حتی به خود من هم پیشنهاد شد ولی نمی‌خواستم دروغ بگویم که کسی گمراه شود اما خب شاید برخی از کسانی که می‌گویند کلاس نرفتیم و بعد در تبلیغات حضور دارند، از کلاس‌ها استفاده کردند البته منظور خراب کردن کسی را ندارم و ممکن است اینگونه باشد.  

*‌گفتید به شما پیشنهاد شد، مبلغ پیشنهاد چقدر بود؟

پیشنهاد 10 سکه برای یک برنامه داشتم. البته چند برنامه دیگر هم بود.

* دغدغه مالی باعث نشد که پیشنهادات را قبول کنید؟

دغدغه مالی به من فشار می‌آورد اما سمت این کار نرفتم بلکه سراغ تدریس رفتم. 

*‌ پس الان تدریس هم می‌کنید؟

بله اما قصد ندارم ادامه دهم چون شنیدم وقت‌گیر است و نقشه‌های زیادی برای آینده دارم.

* نظرتان درباره تدریس تضمینی چیست؟

قطعاً دروغ است چون نمی‌شود نمره را تضمین کرد.

* نظرتان درباره کتاب‌های ریاضی دبیرستان چیست؟ 

کتاب های زمان ما آشفته بود. از یک مطلب بخش کوچکی آوردند و خود دانش‌آموز و معلم باید پیگیری کند. بیشتر با آشفتگی آن مشکل داشتم.

 

* چقدر مطالعه خارج از کتاب درسی داشتید؟

خواندنم فقط از کتاب بود و مابقی آن از تست سؤالات کنکورهای سراسری استفاده می‌کردم.

* مدتی است که دانش‌آموزان درباره سوابق قطعی تحصیلی گلایه دارند، نظر شما چیست؟

به طور کلی اتفاق بدی نیست اما در شرایط فعلی واقعاً ملاک خوبی نیست. یعنی مثلا معدل 20 خیلی داریم و نمی‌توان دانشگاهی که 500 نفر ظرفیت دارد را با معدل 20 بسنجیم. 

* خودتان را نخبه می‌دانید؟

رویش فکر نکردم. نمی‌دانم

* این موفقیت را مدیون چه کسانی هستید؟

پدر و مادرم و مشاور و معلمانم.

انتهای پیام/

بازگشت کوپن به ایران/ کوپن الکترونیک چه آینده‌ای خواهد داشت؟


زمزمه‌ها حاکی از بازگشت دوباره کوپن به اقتصاد ایران است، اما این بار با شکلی متفاوت که الکترونیکی خواهد بود.
بازگشت کوپن به ایران/ کوپن الکترونیک چه آینده‌ای خواهد داشت؟

به گزارش صدخبر    کوپن یا کالابرگ در ایران واژه ناآشنایی نیست. کوپن واژه‌ای فرانسوی است به معنای ورقه اصلی که هنگام پرداخت منافع، آن را جدا می‌کنند. پای کوپن در سال 1359 و چند روز پس از آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به اقتصاد کشور ما باز شد.

کوپن یادگار اقتصاد ایران در دوران جنگ تحمیلی است که به میزان سن جوانان امروز کشور قدمت دارد. جوانان امروز کشور که همان کودکان دهه 60 هستند قطعا هنوز صف‌های مبادله کالابرگ با کالا را به یاد می‌آورند که با بزرگتر شدن آن‌ها به تدریج نقش این کالابرگ‌ها نیز کم‌ رنگ و کم‌ رنگ شد تا اینکه در نیمه دوم سال 90 از چرخه اقتصاد ایران حذف شد.

اگر اولین یارانه نقدی در دی ماه سال 1389 برای ایرانیان قابل برداشت شده است، اولین کوپن‌های سراسری نیز دی ماه 1359 به دست مردم رسید، هدف از این کار این بود که اگر کالایی کمیاب یا گران شد، از طریق توزیع کوپنی به دست مصرف کنندگان برسد.

هر چند اطلاعات وسیعی درباره تعداد کوپن‌ها و شرایط توزیع کالاها با استفاده از کوپن در این سال‌ها در دست نیست، اما آن‌ها که برگه‌هایی به یادگار نگه داشته‌اند، می‌گویند روی هر کوپن تعداد افراد خانوار درج می‌شد و رنگ کوپن‌های شهری با روستایی تفاوت داشت.

شماره‌ها اعلام می‌شد و بر اساس اعلام شماره و کالا بود که کوپن اعلامی ارزش پیدا می‌کرد. روزنامه‌ها نیز خبر اعلام کوپن را در مهمترین بخش صفحات خود می‌گذاشتند و اخبار سراسری نیز آن سال‌ها، این خبر را پخش می‌کرد.

صف‌های طویل برای دریافت کالای کوپنی، خاطرات لاینفک ایرانی‌ها در دهه شصت است، اما پس از پایان جنگ شرایط اقتصادی ایران تغییر کرد، در حالی که کوپن هنوز باقی مانده بود.

 10 قلم کالایی که با شیوه کوپنی توزیع می‌شد عبارت بود از: روغن نباتی، قند و شکر، برنج، پودر شوینده، صابون، پنیر، کره، مرغ، تخم مرغ و گوشت قرمز، البته در همان سال‌های ابتدای انقلاب دفترچه سهمیه خانوار توسط شوراهای محلی منتشر شد که 22 قلم کالا از طریق دفترچه به مردم ارائه می‌شد.

 اما اکنون ایران در جنگ اقتصادی است و حالا دیگر مقامات سیاسی هم این نکته را در سخنرانی‌های رسمی مورد اشاره قرار می‌دهند و همچنین کارشناسان اقتصادی و مسئولان حوزه اقتصادی هم این موضوع را مدام یادآور می‌شوند.


در خصوص این موضوع چند روز گذشته انوشیروان محسنی بند پی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد که به زودی جامعه هدف تخصیص کوپن مشخص می‌شود که این گروه  شامل هشت دهک جامعه  یا همه مردم است.

زمزمه بازگشت کوپن، البته در ساختار نوین الکترونیکی مدت‌هاست به گوش می‌رسد، اما  هنوز معلوم نیست کدام کالاها و چه تعداد از مردم ایران تحت پوشش کوپن قرار می‌گیرند. اما هر چه هست، تصمیم گیران و سیاستگذاران و کارشناسان تاکید دارند که حمایت از اقشار مختلف مردم در موج گرانی ناشی از ریزش ارزش پول ملی ضروری است. 

وضعیت نامشخص کوپن برای تمام افراد جامعه باعث شده است هنوز آمار مشخصی برای آن وجود نداشته باشد. هرچند چندی پیش احمد میدری معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: خانوارهای تحت پوشش کمیته امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی یارانه حمایتی خود را به زودی در قالب کوپن الکترونیک دریافت می‌کنند که سقف آن برای خانواده پنج نفره 150 هزار تومان خواهد بود.

میدری افزود: طرح کوپن الکترونیک که زیرساخت‌های آن از مدت‌ها قبل با همراهی بانک مرکزی آماده شده است، به زودی وارد مرحله اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس این طرح، افراد تحت پوشش این سازمان‌های حمایتی در قالب کارت بانکی که در اختیار دارند، می‌توانند از سهمیه خرید از فروشگاه‌های خاص برخوردار شوند.

معاون وزیر تعاون یادآور شد: برای خانوار پنج نفره که تحت پوشش یکی از این سازمان‌های یاد شده باشد، شارژ خرید به مبلغ 150 هزار تومان در نظر گرفته شده و این رقم برای هر فرد 40 هزار تومان است.

وی با بیان اینکه پس از اعلام زمان اجرای این طرح، این افراد می‌توانند به فروشگاه‌های خاص مراجعه و اقلام مورد نیاز خود را تأمین کنند، عنوان کرد: طرح کوپن الکترونیک، برای 10 میلیون نفری که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، به اجرا در می‌آید و شامل سایر دهک‌ها و افراد جامعه نمی‌شود.

وی گفت: هرچند به دنبال نوسان‌های نرخ ارز و کاهش قدرت خرید مردم قرار است از اقشار دیگر نیز در قالب بسته‌های کالایی حمایت شود، اما هنوز دولت در خصوص جزئیات این شیوه حمایتی به نتیجه نرسیده است.

دولت با درخواست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قصد دارد برای خرید کالاهای اساسی به مردم کوپن الکترونیکی ارائه کند و طرحی در این خصوص از سوی این وزارتخانه به دفتر معاون اول رئیس جمهوری ارسال شده و این طرح  در حال بررسی است.

انتهای پیام/


حال و هوای ایران اسلامی در روز تاسوعای حسینی + فیلم


مردم ایران امروز یکپارچه به مساجد و خیابان‎‌ها آمده و در روز تاسوعا عزاداری کردند.
حال و هوای ایران اسلامی در روز تاسوعای حسینی + فیلم

به گزارش صدخبر امروز، روز تاسوعای حسینی است و مردم ایران یکپارچه به خیابان ها و اماکن مذهبی آمده و در دسته های سینه زنی عزاداری می کنند.

گوشه هایی از این عزاداری ها را در جای جای ایران اسلامی مشاهده می کنید.

 
انتهای پیام/

55 خودروی لوکس به ‌دلیل "دور دور کردن" در مناطق شمالی تهران توقیف شد/معضل اجتماعی یا مانور بچه‌پولدارها؟


پدیده "دور دور کردن"به این صورت است که افراد سوار بر خودرو در خیابانی خاص جمع می‌شوند و برای مردم ایجاد مزاحمت می‌کنند.
55 خودروی لوکس به ‌دلیل "دور دور کردن" در مناطق شمالی تهران توقیف شد/معضل اجتماعی یا مانور بچه‌پولدارها؟

به گزارش صدخبر  رئیس‌پلیس تهران بزرگ دیروز در حاشیه مراسم اجرای طرح ارتقای انضباط ترافیکی از شناسایی و توقیف 55 دستگاه خودروی لوکس که در مناطق شمالی شهر تهران اقدام به «دور دور» می‌کردند، خبر داده است.

پدیده «دور دور کردن» به این صورت است که افراد سوار بر خودرو در خیابانی خاص جمع می‌شوند، صدای ضبط‌های‌شان را تا آنجا که ممکن است بالا می‌برند، سیگار دود می‌کنند و با هم گپ می‌زنند و ایجاد مزاحمت می‌کنند. اگر شما هم در این ترافیک‌های ساختگی اسیر شده باشید، به ‌طور حتم تیکه‌پراکنی‌های زشت و زننده سرنشینان این خودروها را شنیده‌اید.

در این اتفاق به‌اصطلاح تفریحی خودروهای گرانقیمت و خودرو‌هایی که عجیب‌‌و‌غریب‌ترین و پرهزینه‌ترین تزیینات را دارند، بیش از همه مورد توجه‌اند! تفریحی که با مسابقه سرعت و «ویراژ»دادن در بزرگراه‌های شهر به پایان می‌رسد؛ پایانی که گاه به تصادف‌های مرگبار ختم می‌شود.

اقدام ضربتی توقیف 55 دستگاه خودروی لوکس

رئیس‌پلیس تهران بزرگ گفته که «55 دستگاه خودروی لوکس که در مناطق شمالی شهر تهران اقدام به دور دور می‌کردند نیز شناسایی و توقیف شده‌اند.» سردار حسین رحیمی در حاشیه مراسم اجرای طرح ارتقای انضباط ترافیکی با محوریت رانندگان پرتخلف در معابر بزرگراهی گفته که «مرحله جدید طرح ارتقای انضباط ترافیکی طی 48 ساعت گذشته با محوریت برخورد با خودروهایی که رفتارهای مخاطره‌آمیز دارند، انجام شده است.» او ادامه داد: در این طرح با خودروها و موتورهایی که در سطح شهر اقدام به رفتارهای مخاطره‌آمیز و غیر مجاز داشته و عموما به صورت غیر قانونی و غیر مجاز وارد شده و در سطح شهر تردد می‌کنند، برخورد شده است.

برخی از این خودروها در خیابان‌ها اقدام به دور دور کرده که توسط پلیس راهور، یگان امداد و گشت‌های نیروی انتظامی شناسایی و با آنها برخورد شده است.

محصول آن‌چه در جامعه رخ می‌دهد

جامعه‌شناسان بر این اعتقاد هستند که دو نکته بسیار مهم در دور دور کردن به چشم می‌خورد؛ یکی حضور بچه‌پولدارها که می‌گویند علاف هستند و در «دور دور»ها وقت می‌گذرانند و دیگری حضور برخی اشخاص که دور دور را تفریحی کم‌هزینه و جذاب می‌دانند. این پدیده یکی از مصادیقی است که معضلات جامعه ما را به اتفاقی عینی و قابل لمس تبدیل کرده است. درآمدزای روزافزون عده‌ای خاص با استفاده از رانت‌ها و شغل‌های غیر مولد مانند دلالی و شکل‌گیری طبقات نوکیسه و از سوی دیگر وضع نگران‌کننده بیکاری ازجمله عواملی هستند که در کنار یکدیگر هر روز شکاف طبقاتی را در کشور عمیق‌تر می‌کند؛ اختلافی که می‌تواند کینه‌های اجتماعی را در دل بخشی از جامعه قرار دهد.

«دور دور»کردن در شکل عادی خود عملی مجرمانه نیست

علیرضا آذربایجانی- حقوقدان| پدیده‌ای که امروزه در بین جوانان تحت عنوان «دور دور»کردن رایج شده، چنانچه با ایجاد مزاحمت، قانون‌شکنی و خطر همراه نباشد، نمی‌تواند عملی مجرمانه تلقی شود. دور دورکردن امروزه تنها عملی مجرمانه یا غیر مجرمانه است که با خودرو انجام می‌شود. در این پدیده چنانچه اخلال در نظم عمومی صورت گیرد، به این معنا است که متخلفان عملی خلاف قانون را مرتکب شده‌اند و درواقع جرم آنها جنبه عمومی پیدا می‌کند.

در بروز این پدیده باید گفت که خود این مسأله نمی‌تواند عملی مجرمانه تلقی شود، مگر زمانی که از حالتی عادی خارج شده و در کانون توجه بینندگان و شهروندان قرار گیرد. کسانی که این اعمال را انجام می‌دهند، ساختار و زندگی شهروندانه و نظم اجتماعی را به هم می‌ریزند. در دور دورکردن برای اثبات اینکه تخلفی صورت گرفته یا نه، می‌توان گفت که تابع رفتار مصداقی کسی است که این کار را انجام می‌دهد؛ می‌تواند در قالب مزاحمت باشد یا انواع و اقسام تخلفاتی که از عهده متخلفان برمی‌آید.

منبع: شهروند

انتهای پیام/محکومیت جاسوس 60 ساله در مشهد


معاون سیاسی و امنیتی دادستان مرکز خراسان رضوی گفت: مردی که به‌اتهام جاسوسی برای کشور متخاصم با صدور دستورات ویژه قضایی و تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) دستگیر شده بود با صدور رای دادگاه تجدیدنظر به‌ زندان محکوم شد.

به گزارش صدخبر قاضی حسن حیدری گفت: مردی که به‌اتهام جاسوسی برای کشور متخاصم با صدور دستورات ویژه قضایی و تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگیر شده بود با صدور رای دادگاه تجدیدنظر به‌ هفت سال زندان محکوم شد.

معاون سیاسی و امنیتی دادستان مرکز خراسان رضوی بیان کرد: از مدت‌ها قبل سربازان گمنام امام زمان(عج) در راستای فعالیت‌های اطلاعاتی و امنیتی برای حفظ ایران زمین از گزند دشمنان و فریب خوردگان داخلی، به‌سرنخ‌ها و اخباری دست یافتند که نشان می‌داد این فرد که به‌یکی از کشورهای همسایه رفت و آمد می‌کند درحال جاسوسی برای یکی از کشورهای متخاصم جمهوری اسلامی است.

وی افزود: با توجه به‌اهمیت و حساسیت موضوع بلافاصله گروه‌های اطلاعاتی با دستورات خاصی که از سوی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی صادر شد به‌تجزیه و تحلیل اخبار دریافتی پرداختند و این مهره فریب خورده را زیر چتر اطلاعاتی خود گرفتند.

قاضی حیدری تصریح کرد: با جمع‌آوری اسناد و مدارک مستند، این مرد 60 ساله با شگردهای خاص اطلاعاتی به‌سوی اهداف نظام جمهوری اسلامی هدایت شد و این فرد جاسوس زیر ذره بین اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) قرار گرفت.

قاضی سابق شعبه 904 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد که رسیدگی به‌پرونده این جاسوس را در زمان دستگیری و فعالیت‌های اطلاعاتی به‌عهده داشت، با اشاره به‌روند دستگیری متهم خاطرنشان کرد: وقتی اطلاعات و اسناد و مدارک درباره این فرد کامل شد و سربازان گمنام امام زمان(عج) به‌اهداف مدنظر خود برای خنثی کردن ترفندهای دشمنان نظام دست یافتند، عملیات دستگیری وی با راهنمایی و هدایت‌های دادستان مرکز خراسان رضوی آغاز شد.

وی اضافه کرد: این مرد 60 ساله در یک عملیات هماهنگ و غافلگیرانه درحالی به چنگ قانون افتاد که در زمان دستگیری برای دقایقی در بهت و حیرت فرو رفته بود.

قاضی حیدری تصریح کرد: بلافاصله بازجویی‌ها از متهم به‌جاسوسی برای کشور متخاصم جمهوری اسلامی با مدارک انکارناپذیر آغاز شد و این متهم که خود را در برابر اسناد مستدل می‌دید، با صدور کیفرخواست از سوی نماینده دادستان پای میز محاکمه نشست.

معاون دادستان مشهد تاکید کرد: متهم در شعبه هشتم دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی منصوری مقابل میز عدالت قرار گرفت و پس از برگزاری چندین جلسه محاکمه به‌تحمل 10 سال زندان محکوم شد.

وی افزود: با اعتراض متهم به‌رای صادره، پرونده وی به دادگاه تجدیدنظر استان خراسان رضوی ارسال شد که در نهایت قضات دادگاه تجدیدنظر با توجه به‌اوضاع و احوال متهم و برخی مسائل دیگر مدت زندان وی را به هفت سال کاهش دادند که این رای قطعی و لازم الاجراست.

انتهای پیام/الف

اجرای یگان رزم‌نواز در مراسم تشییع پیکر مطهر 135 شهید گمنام دفاع مقدس + فیلم


یگان رزم‌نواز در مراسم تشییع پیکر مطهر 135 شهید گمنام دفاع مقدس اجرایی زیبا داشتند.
به گزارش صدخبر اجرای زیبای یگان رزم‌نواز در مراسم تشییع پیکر شهدای گمنام دفاع مقدس، رنگ و بوی ویژه ای به این مراسم بخشید. مردم و نیروهای نظامی تا معراج شهدا، 135 پیکر مطهر را بدرقه می کنند.انتهای پیام/
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟