گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری استان

لزوم ترویج فرهنگ انقلابی در کشور

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار استان

امام جمعه زرین شهر گفت: رمز ماندگاری نظام و انقلاب در حفظ و ترویج روحیه و فرهنگ انقلابی است و ضرورت دارد روحیه انقلابی در جامعه حفظ شود.

به گزارش صدای لنجان؛ حجت الاسلام قاسم باقریان ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه زرین شهر اظهار کرد: امام راحل فرمودند انقلاب ما انقلاب فرهنگی است تفکرات و رهنمودهای راهبردی امام راحل قبل از انقلاب فرهنگ غلط و نابوده کننده غربی را کنار زد و فرهنگ غنی اسلامی ایرانی را در جامعه نهادینه و در دل جوانان این کشور کاشت.

وی با بیان اینکه همین  فرهنگ انقلابی بود که تحول جدی در کشور ایجادکرد و پیروزهای بسیاری را برای مردم به ارمغان آورد، خاطرنشان کرد: رمز ماندگاری نظام و انقلاب در حفظ و ترویج روحیه و فرهنگ انقلابی است و ضرورت دارد روحیه انقلابی در جامعه حفظ شود.

امام جمعه زرین شهر با اشاره به فرا رسیدن روز دانشجو یادآور شد: یکی از صفات بارز و  ویژگی های خوب دانشجو آزادی است، این ویژگی در کنار تلاش و کوشش، نشاط و سلامتی و انقلابی بودن دانشجو می‌تواند رشد و بالندگی را به همراه داشته باشد.

وی با تاکید براینکه دانشجو نقش بسیار حساسی در پیروزی و ارتقا جامعه یا سقوط جامعه دارند، تصریح کرد: دانشجو باید هوشیار، آگاه و با قدرت تحلیل و روحیه انقلابی خود به میدان حل مشکلات جامعه بیایند و مدیران نیز میدان را  برای حضور پررنگ این قشر عزیز و مؤثر جامعه باز کنند تا قدم‌های بسیار خوب و بلندی برای اعتلای ایران عزیز برداشته شود.

خطیب نماز جمعه زرین شهر با توجه به مشکلات کم آبی در منطقه اظهار کرد: بحران آب یکی از مشکلات مهم و حساس است ، ما حدود چند سالی است در خطبه ها و جلسات مختلف این بحران را هشدار داریم اما متأسفانه نه تنها جدی گرفته نشد بلکه به ما اتهام دخالت در امور غیر مربوط را زدند.

وی افزود: امام جمعه  همیشه بین مردم بوده و در سنگر اول شنیدن مشکلات و دردهای جامعه حضور دارد و نمی تواند در برابر مردم بی تفاوت باشد حال اگر مسؤولانی می‌گویند  ائمه جمعه دخالت نکننند به طور رسمی به مردم بگویند.

امام جمعه زرین شهر تشریح کرد: امروز شرایط جوی از برف به سمت باران رفته و بارش باران نیز به شدت کاهش یافته است، سفره های زیر زمینی خالی شده و مصرف آب در قسمت شرب و صنعت به شدت افزایش داشته است این موضوع در ادامه ما را با بحران های جدی روبه رو خواهد کرد.

وی با توجه به استعفای دسته جمعی نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این کار نمایندگان برای این بود تا مدیران ارشد کشور در برابر موضوع آب حساس شوند و اگر نمایندگان استان بخواهند می توانند دست در دست هم دهند و به دور از مسائل سیاسی، جناحی و انتخاباتی طرحی جامع و کامل برای این بحران و حتی سایر بحران های جدی جامعه ارائه دهند.

خطیب نماز جمعه زرین شهر با بیان اینکه وقتی برای انتقال نفت آن هم در سالهای بسیار دور کارهای بسیار خوبی در این کشور انجام می‌شود  چطور امکان دارد برای انتقال آب نشود کاری کرد، تصریح کرد: همه باید توجه داشته باشند که اگر موضوع آب جدی گرفته نشود و فکری برای حل آن صورت نگیرد مشکلات زیادی گریبان کشور را خواهد گرفت.

انتهای پیام/addup.center