تبلیغات در تلکسیران

رژیم غذایی شوکه کننده بازیگر مشهور+ عکس

رژیم غذایی شوکه کننده بازیگر مشهور+ عکس

شفقنا زندگی- مارک والبرگ، بازیگر فیلم‌های ماجراجویانه پرده از رژیم غذایی و برنامه ورزشی سخت‌ خود برداشت. برنامه‌ای که او را وا می‌دارد بعد از نیمه‌ شب از خواب بیدار شود تا وزنه بزند. به گزارش بی بی سی، این ستاره 47 ساله فیلم‌های اکشن، در شبکه اینستاگرام به سوالات هوادارانش درباره راز اندام ورزیده‌اش جواب داده است. او معمولا ساعت 2:30 صبح از خواب بیدار می‌شود و بعد از بیدار شدن، نیم ساعت مناجات می‌کند.

بعد از صرف صبحانه در ساعت 3:15 صبح، نود دقیقه ورزش می کند. سپس غذا می‎خورد و بعد به ترتیب دوش می‌گیرد، گلف بازی می کند، دوباره غذا می‌خورد و در حوض هوای سرد (cryotherapy) به بازسازی ماهیچه‌هایش می‌پردازد و پس از ورزش، دوش و غذای مجدد، مدتی را با خانواده‌اش وقت می‌گذراند و در آخر، طبق برنامه معولا ساعت 7:30 شب می‌خوابد. کرایوتراپی (cryotherapy) نوعی روش درمان ماهیچه‌ها از فشار و درد تمرین‌های سنگین است که با استقبال ورزشکاران روبرو شده است. این روش درمانی قرار گرفتن در محفظه‌ای است که با استفاده از نیتروژن مایع، دمای هوا به منهای 100 می‌رسد. او از غذاهایی که به صورت روزانه می‌خورد هم گفته است. “ساعت 5:30 صبح، صبحانه شامل فرنی جو همراه با میوه و کره بادام زمینی است. کمی دیرتر پودر پروتئین همراه با سه برگر بوقلمون و پنج تکه از سیب‌زمینی شیرین.”

“ساعت هشت صبح من حدود 10 من حدود ده تا کوفته قلقلی بوقلمون می‌خورم. ساعت 10:30 صبح سالاد مرغ در برنامه است، به همراه تخم مرغ، زیتون، آووکادو، خیار، گوجه و کاهو.” “ساعت یک ظهر، استیک گوشت قرمز با فلفل سبز. ساعت 3:30 استیک مرغ با کلم چینی. ساعت 5:30 تا 6:00 عصر هم یک وعده استیک ماهی به همراه سیب زمینی، کلم و سبزیجات.” “در تمام طول روز هم مقدار قابل توجهی آب آشامیدنی بهسازی شده می نوشم. همین!” او از پردرآمدترین هنرپیشه‌های جهان است این رژیم سخت از یک‌سال پیش و بعد از اینکه نقش اصلی فیلم مایل 22 را برعهده گرفت، شروع شد. والبرگ چالشی 47 روزه را برای بازی در تازه‌ترین فیلمش پشت سر گذاشت.

او حتی در تعطیلات خانوادگی و شرایط سفر هم تمرینات را ترک نکرد. ماه پیش در شبکه اینستاگرام ویدیویی منتشر کرده و از کارکنان باشگاه بدنسازی نزدیک محل اقامتش در منهتن به این خاطر که صبح خیلی زود در را برای تمرینات او باز می‌کردند، تشکر کرد. مارک والبرگ و همسرش ری دورهام، چهار فرزند دارند. او می‌گوید که این رژیم غذایی باعث شده وقت بیشتری را با خانواده‌اش سپری کند. “بیشتر وقت‌ها قبل از آنکه خانواده‌ام بیدار شوند، من تمریناتم را انجام داده‌ام. من معمولا بیدار می‌شوم. ورزش می‌کنم و کارهایم را پیگیری می‌کنم. گلف بازی می‌کنم تا اینکه بچه‌ها بیدار می‌شوند و همسرم هنوز خواب است.

این برنامه جواب می‌دهد. در واقع یکی از مهمترین مزایای صبح زود بیدار شدن همین است.” البته مزایای دیگرش هم درآمد بالای اوست. مارک والبرگ گران قیمت‌ترین هنرپیشه هالیوود در سال 2017 بود و هنوز هم او بیشترین تقاضا را برای بازی در نقش اصلی فیلم‌های اکشن دریافت می‌کند. “سبک زندگی افراطی” پروفسور جان بریور که در دانشگاه سینت مری انگلستان علوم تربیت بدنی تدریس می‌کند می‌گوید: “بدن انسان توانایی تطبیق با رژیم‌های سخت روزانه را دارد اما در عین حال نیاز به فرصتی برای ترمیم و بازسازی هم دارد.

بدن بعد از مدتی که یک دوره به وضعیت ثبات می‌رسد.” او به بی‌بی‌سی می‌گوید: “کاری که والبرگ کرده پیشروی از رژیمی بسیارافراطی است که وضعیت جسمی او را به صورت جدی تغییر می‌دهد.” پروفسور بریور می گوید ممکن است که او در داز مدت نخواهد از این رژیم استفاده کند. “تردید دارم که تا پنج تا ده سال آینده او بتواند با این روش افراطی زندگی کند. یا از لحاظ فکری انگیزه برای ادامه این سبک زندگی را از دست می‌دهد یا در نهایت از نظر جسمی به این نتیجه می‌رسد که دیگر بس است.” “مهمترین پیامی که در ارتباط با این رژیم غذایی به مردم عادی می توان داد این است که به هیچ وجه برای رسیدن به سلامتی و تندرستی که پزشکان توصیه می کنند، نیاز نیست ذره‌ای هم به فکر دنبال کردن اینگونه رژیم‌های افراطی باشید.”

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

شهادت یک کودک و جانباز در حادثه تروریستی اهواز/ تصاویر

شهادت یک کودک و جانباز در حادثه تروریستی اهواز/ تصاویر

شفقنا- شهادت یک کودک و جانباز در حادثه تروریستی اهواز

پدر شهید حادثه تروریستی اهواز: پسرم را جلوی چشمم کشتند/ کودک چهارساله ام قرار بود به مهدکودک برود

جانباز 75 درصدجنگ تحمیلی حاج حسین منجزی از روستای بدیل بخش عقیلی شهرستان گتوند در حادثه تروریستی شهر اهواز به فیض شهادت نائل شد/ الف

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

شخصیت شما از کدام نوع است؟

شخصیت شما از کدام نوع است؟

شفقنا زندگی- محققان چهار نوع شخصیت را بر اساس پنج ویژگی برونگرایی، گشودگی، سازگاری، وظیفه‌شناسی و روان-رنجوری در افراد معرفی کردند.

محققان دانشگاه نورث‌وسترن با استفاده از اطلاعات بیش از 1?5 میلیون نفر توانستند چهار نوع شخصیت متمایز که شامل شخصیت معمولی، محتاط، خود محور و رل‌مدل(اسوه) را شناسایی کنند.

به گزارش ساینس،نتایج این بررسی برای استخدام مدیران و ارائه‌کنندگان خدمات درمانی در بخش روان موثر است. محققان با استفاده از صفاتی مانند روان‌رنجوری، چهار نوع شخصیت اصلی را نشان دادند.

شخصیت متعادل

افرادی که ویژگی روان‌رنجوری و برونگرایی دارند، معمولا در شخصیت متعادل قرار دارند، این افراد معمولا خصوصیت گشودگی را کمتر دارند، محققان عنوان کردند که این نوع شخصیت معمولا بیشتر شایع است.

شخصیت محتاط

این نوع شخصیت ثبات عاطفی دارد، اما صفت گشودگی و روان‌رنجوری را ندارد. این افراد برونگرا نیستند، اما وظیفه‌شناس و سازگار هستند.

شخصیت رل‌مدل

این نوع شخصیت، صفت روان رنجوری را کمتر داشته، اما بقیه صفات را دارد. شخص رل‌مدل، فردی است که در یک نقش خاص رفتاری یا اجتماعی برای شخص دیگری به عنوان یک مدل و الگو عمل کرده و دیگران به ویژه افراد کم سن‌تر از او تقلید و پیروی می‌کنند.

این نوع شخصیت در افراد با سن بالا بیشتر دیده می‌شود. افراد رل‌مدل، معمولا ایده‌های جدید دارند و قابل اعتماد هستند و معمولا رهبران خوبی هستند که  مسئولیت‌پذیری درآن‌ها شاخص بوده و زندگی با آن‌ها آسان است. زنان نسبت به مردان بیشتر دارای شخصیت رل‌مدل هستند.

شخصیت خودمحور

افراد با شخصیت خودمحور، معمولا برونگرا هستند و ویژگی گشودگی، وظیفه‌شناسی و سازگاری در آن‌ها بسیار پایین است. این افراد معمولا با دیگران کنار نمی‌آیند و در زنان و مردان هم دیده می‌شود. در میان مردان و زنان، تعداد افراد خودمحور با سن کاهش می‌یابد.

این مطالعه در مجله Nature Human Behavior منتشر شده است.

منبع: ایسنا

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

فیلم/ نوحه‌خوانی بهنام بانی در دسته عزاداری

فیلم/ نوحه‌خوانی بهنام بانی در دسته عزاداری

شفقنا زندگی- بهنام بانی، خواننده معروف پاپ در یکی از محله‌های تهران نوحه‌خوانی کرد. بانی نوحه “برخیز که شور محشر آمد” را می‌خواند.

ویدئوی نوحه‌خوانی این خواننده در دسته عزاداری را ببینید.

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

آئین «مجمعه گذاری» مازندرانی‌ها در محرم/ تصاویر

آئین «مجمعه گذاری» مازندرانی‌ها در محرم/ تصاویر

شفقنا زندگی- «مجمعه گذاری» یکی از آئین‌های محرم در مازندرن است که بیشتر در روستاهای مناطق کوهستانی و ییلاقی مازندران به خصوص روستای «کوهستان» از توابع شهرستان بهشهر برگزار می‌شود. در این آئین، بانوان روستائی غذاهای مختلفی برای پذیرائی از عزاداران حسینی تدارک می بینند و غذاها را داخل سینی بزرگی که مجمعه نامیده می شود قرار می‌دهند و بعد از به صدا در آمدن نوای شیپور از گلدسته حسینیه، به محل عزاداری می‌برند تا از عزاداران پذیرایی کنند.   عکاس: احسان فضلی اصانلو/ایرنا

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام

حمید فرخ‌نژاد در نقش سامورایی‌/ عکس

حمید فرخ‌نژاد در نقش سامورایی‌/ عکس
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2018-09-22 08:05:34Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

حمید فرخ‌نژاد تصویری از خود را در حالیکه در محاصره تعدادی سرباز سامورایی قرار دارد در اینستاگرام منتشر کرد و در توضیح آن یک ضرب المثل سامورایی نوشت.

www.fa.shafaqna.com/ انتهای پیام
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟