تدوین بودجه سال 98 متناسب با تحریم‌ها

تدوین بودجه سال 98 متناسب با تحریم‌ها

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمدباقر نوبخت در حاشیه اولین جلسه بودجه ریزی سال آینده افزود: ما قطعا بیش از گذشته نیازمند ثبات در کشورمان هستیم و تکانه های سیاسی و بین المللی اثر خود را در منابع و مصارف و بودجه سال آینده خواهد داشت .

وی ادامه داد: ما بی ارتباط با دنیا نیستیم و برای فروش نفتمان باید با کشورهای دیگر در ارتباط باشیم و همچنین نیازهای قابل توجهی برای کشور ما از خارج وارد می شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت : کشور ما 50 میلیارد دلار صادرات نفتی و حدود 50 میلیارد دلار صادرات غیر نفتی دارد ؛ همچنین حدود 45 میلیارد دلار واردات داریم و در مجموع حدود 200 میلیارد دلار برای صادرات و واردات گره خورده با جهان هستیم به همین دلیل نمی توانیم ایزوله و بدون ارتباط با جهان باشیم .

وی افزود: با اعلام تحریم، وضعیت ما متفاوت است البته باید این را در نظر بگیریم که کشورهای دیگر برخلاف سال‌های گذشته در کنار کشور ما قرار گرفته اند .

نوبخت با اشاره به برگزاری اولین جلسه بودجه ریزی برای سال آینده افزود: دولت تا 15 آذر موظف است که بودجه را به مجلس ارائه دهد و ما طبق برنامه زمان بندی باید از اول شهریور بودجه ریزی را آغاز کنیم اما با توجه به اینکه بودجه سال 98 با توجه به شرایط داخلی و خارجی به مطالعه بیشتری نیاز دارد اولین جلسه بودجه ریزی سال آینده را دیروز تشکیل دادیم .

وی با بیان اینکه در این جلسه از بخش خصوصی ،مجلس و دانشگاه حضور دارند گفت: ما یک مجموعه تهیه کردیم تا هفته به هفته بدانیم چه کاری باید به اتمام برسد و ما از سال 92 موفق شدیم که بدون استثنا در وقت مقرر بودجه را به مجلس ارائه دهیم به غیر از سالی که برجام بود.

نوبخت افزود: ارائه به موقع بودجه به مجلس این حسن را دارد که نماینده ها وقت بیشتری دارند تا لایحه را بررسی کنند و ما هم می توانیم در موعد مقرر آیین‌نامه اجرایی آن را ارائه دهیم .

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه بودجه یک پیش بینی از منابع و مصارف است گفت : سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مبنای عمل ماست.‌

وی ادامه داد: ما در شرایطی هستیم که پیش بینی برای سال آینده کار سخت و خطیری است و بودجه سال آینده باید دقیق تهیه شود.

نوبخت افزود : با توجه به مسائل داخلی و خارجی ما نمی‌توانیم از الان یک بودجه برای سال آینده بدهیم بلکه باید سناریوهای مختلفی را ارائه دهیم و ما با برگزاری این جلسه می خواهیم از همه عقل جمعی کارشناسی کشور برای یک بودجه مناسب برای سال آینده استفاده کنیم .

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: هر برنامه و سیاستی را که بخواهیم اجرا کنیم باید منابع و مصارف آن مشخص باشد و بودجه سال 98 با توجه به شرایط داخلی و بین المللی و انتظارات مردم یک بودجه ویژه خواهد بود و سال آینده یک سال استثنایی است.

فرزندم با پسر وزیر شرکتی راه‌اندازی نکرده/ طرح شکایتم را به مجلس اعلام کرده‌ام

فرزندم با پسر وزیر شرکتی راه‌اندازی نکرده/ طرح شکایتم را به مجلس اعلام کرده‌ام

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت )، جمشید تقی‌زاده در حاشیه نشست خبری خود با طرح این موضوع که به دنبال احیای حقوق از دست رفته بازنشستگان هستیم، گفت: متأسفانه می‌بینیم که بازنشستگان حتی در برخی از ادارات حق اجازه ورود به سازمان خود را ندارند در حالی که سال‌ها برای آن خدمت کرده‌اند.

وی افزود: به همین دلیل به دنبال ارائه مصوبه‌ای هستیم تا بتوانیم حقوق بازنشستگان را همانند شاغلان یکسان‌سازی کنیم.

تقی‌زاده با اشاره به خدمات انجام شده از سوی علی ربیعی وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای فقرزدایی و ارتقای وضعیت کارگران و بازنشستگان گفت: متأسفانه در زمان استیضاح ایشان در مجلس مسائلی مطرح شد که جا دارد در اینجا نسبت به آن توضیحاتی بدهم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: برخی از نمایندگان مدعی شدند که پسر بنده با پسر آقای وزیر در «دوبی» شرکتی راه‌اندازی کرده است در حالی که این گونه نیست به همین دلیل طرح شکایت خود را به مجلس اعلام کرده‌ام و هیأت رئیسه مجلس نیز گفته مطرح‌کنندگان این ادعاها باید مستنداتی ارائه کنند بنابراین قرار شده در صحن مجلس این مستندات ارائه شود و یک بار هم که شده باید بی‌تقوایی و تهمت‌زنی‌ها از بین برود.

وی گفت: این در حالی است که برای پسر بنده مشکلاتی ایجاد شده، در افکار عمومی و اطرافیانش سوءظن‌هایی پیش آمده در حالی که یک بار هم خانواده من با خانواده آقای وزیر ملاقاتی نداشته است.

تقی‌زاده گفت: در این 30 سال خدمتی که کرده‌ام حتی دست به انجام کارهای مباح هم نزده‌ام چرا که نگران این بوده‌ام پاکدستی در کار نداشته باشم و در هر کجا که رفته‌ام نظام ضد فساد را ایجاد کرده‌ام و خیلی‌ها هم از این بابت ناراحتند.

وی افزود: چون من روزنه درآمدهای آن چنانی را بریده‌ام شاکی شده‌اند اگر موضوع به جاهای باریک برسد شفاف حرفم را می‌زنم. اتفاقاتی که در گذشته افتاده را دنبال نمی‌کنیم بلکه می‌خواهیم آرامش حقوق بازنشستگان را که حیف و میل شده به دست بیاوریم و به دنبال آرامش هستیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: برای شفاف‌سازی و پاسخ به کمپین «فرزندم کجاست» می‌گویم که یکی از پسرانم در رشته ورزشی فعالیت کرده و قهرمان کارتینگ است و دیگری در رشته دکترای حقوق تحصیل می‌کند.

هسته اصلی تعادل بخش ارزی بازار ثانویه است

هسته اصلی تعادل بخش ارزی بازار ثانویه است

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، عبدالناصر همتی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که برای موضوع سود بانکی و حل مشکلات اقتصادی کشور چه کارهایی در بانک مرکزی انجام شده است ، اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده، اما الان نمی‌توانم آن را مطرح کنم و ان‌شاءالله اگر انجام شد اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی افزود: هسته اصلی تعادل بخش ارزی بازار ثانویه است که به تدریج دارد عمق پیدا می‌کند و قیمت‌هایش هم همان‌طور که آقای رئیس جمهوری اعلام کردند برای واردکننده خیلی قابل قبول نیست، بنابراین  به سمت کاهش می‌روند و ما هم تایید کرده‌ایم که خود صادرکنندگان باید متوجه شوند که با این قیمت کسی ارز نمی‌خرد و ان‌شاءالله باید قیمت‌ها را پایین بیاورند.

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: ما هم بارها گفته‌ایم که روی نرخ دخالت نمی‌کنیم و بازار خودش تثبیت خواهد کرد. وزن اصلی بازار ما در بازار ثانویه دارد انجام می‌شود و الان تقریبا 95 – 96 درصد واردات دارد در بازار ثانویه انجام می‌شود و ان‌شاءالله همین تاثیر خودش را می‌گذارد.(ایسنا)

قیمت طلا در بازار جهانی همچنان کاهش می‌یابد

قیمت طلا در بازار جهانی همچنان کاهش می‌یابد

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت ) به نقل از رویترز، با افزایش ارزش دلار به بالاترین رقم 13 ماه گذشته در برابر دیگر ارزهای بین‌المللی و در میان بحران مالی در ترکیه، قیمت طلا برای سومین جلسه کاری متوالی کاهش یافت.

هر اونس طلا با 3.65 دلار کاهش 1206.92 دلار فروخته شد و چندان از با کمترین رقم 17 ماه گذشته برابر با 1204 دلار که اول آگوست رقم خورد، فاصله ندارد.

ارزش بازارهای بورس آسیا در روز دوشنبه کاهش یافت و ارزش یورو به پایین‌ترین میزان در برابر دلار رسید.

ارز ترکیه به دنبال نگرانی در مورد تاثیر اردوغان بر اقتصاد و وخیم شدن روابط با آمریکا، به رکورد جدیدی سقوط کرد.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز معتقد است قیمت طلا در بازه 1206 تا 1220 دلار در هر اونس باقی می‌ماند و رهایی از این بازه می‌تواند مسیر حرکت طلا را نشان می‌دهد.(فارس)

خداحافظی خداداد عزیزی با سپید رود رشت

خداحافظی خداداد عزیزی با سپید رود رشت

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) ، پس از نشست عزیزی با محمد نوین مالک این باشگاه، سرمربی تیم سپیدرود رشت با قبول شرط دریافت 30 درصد کل مبلغ قرارداد خود و کادرفنی‌اش رسما از این تیم جدا شد. زمزمه های استعفای عزیزی پس از باخت 6-1 سپیدرود رشت مقابل سپاهان و درگیری شدید او با تماشاگران به گوش رسید، اما این استعفا پس از تساوی برابر تیم فوتبال ماشین سازی تبریز در هفته سوم قوت گرفت.

گفته می شود با استعفای عزیزی از مربیگری این تیم «سهیل حق شناس» تمرینات و برنامه‌های سپیدرود را زیرنظر خواهد داشت.

از «علی کریمی»، «نادر دست نشان» و «فرشاد پیوس» به عنوان گزینه های احتمالی هدایت این تیم یاد می شود.

تیم سپیدرود رشت از سه مسابقه در لیگ هجدهم دو شکست و یک تساوی در کارنامه دارد و در انتهای جدول رده بندی لیگ برتر قرار گرفته است.(ایرنا)

دژآگه بازیکنی که آرام نمی‌گیرد

دژآگه بازیکنی که آرام نمی‌گیرد

به گزارش طبنا(خبرگزار ی سلامت)، اشکان دژاگه حتی اگر نزدیک به یکسال در هیچ مسابقه رسمی به میدان نرفته باشد، به واسطه عملکرد خوبش در چندسال گذشته برای تیم ملی فوتبال و تیم های مطرح اروپایی نزد طرفداران فوتبال در کشور محبوبیت خاصی دارد.

دژاگه که در جام جهانی 2018 توفیقی از بابت بازی کردن در ترکیب تیم ملی پیدا نکرد، روز گذشته برای اولین بار با پیراهن تیمی غیر از تراکتورسازی در ورزشگاه آزادی به میدان رفت. او برای اولین بار پیراهن تراکتورسازی را در لیگ ایران پوشید و با این که مدت زیادی دور از میادین بود، توانست عملکرد خوبی بر جای بگذارد.

دژاگه حدود یکسال گذشته فقط در دیدارهای تدارکاتی تیم ملی قبل از جام جهانی 2018 دقایقی به میدان رفته بود، دیروز مقابل استقلال 90 دقیقه بازی کرد و عملکرد خوبی هم داشت. عملکردی که احتمالا در لابه لای اخبار مربوط به برد قاطعانه استقلال گم شود. دژاگه در بازی دیروز به عنوان یک هافبک وسط میدان داری نسبتا خوبی داشت و تک موقعیت هایی که تراکتورسازی به دست آورد روی حرکات کاپیتان تیم ملی بود.

اشکان با حضور مسعود شجاعی در زمین مسابقه بازوبند کاپیتانی تراکتورسازی را بر دست نبست و به احترام کسوتش در لیگ ایران و تیم ملی بازوبند را به او داد اما در نیمه دوم با خروج از زمین خودش کاپیتان و به نوعی همه کاره تراکتور در میانه میدان شد.

دژاگه که همواره جزو هافبک های ارزشمند و تکنیکی فوتبال ایران بوده یکبار دیگر نشان داده که همچنان مهره‌ای تاثیر گذار است و با وجود انتقادهایی که از دوری بلندمدتش شده، اما می تواند به تیم باشگاهی اش و حتی تیم ملی کمک کند. قطعا او با نمایشی که دیروز داشت، امید را در دل هواداران تراکتور زنده کرده تا بتواند در آینده با هماهنگی بیشتر روزهای بهتری را سپری کند و یکی از ستاره های لیگ برتر ایران باشد.

اشکان که انگیزه زیادی دارد تا بتواند در جام ملت های آسیا نیز پیراهن تیم ملی را برتن کند، قطعا برای موفقیت در تراکتورسازی تلاشش را انجام می دهد و امیدوار است حالا که تیم پیدا کرده هم کی روش او را به تیم ملی دعوت کند و یکی از 23 بازیکن نهایی ایران در تورنمنت امارات باشد.(ورزش 3)

>