گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری آخرین اخبار

معاون وزیر ارشاد: با گفتن ننویسید راه به جایی نمی‌بریم

خلیج فارس: معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه سیاست‌های ما باید تشویقی باشد و نه سلبی، گفت: ما در صدد هستیم تیتر‌های خوب رسانه‌ها را تشویق کنیم، زیرا با گفتن 'ننویسید' راه به جایی نمی‌بریم.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ محمد سلطانی فر عصر روز چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه در مجتمع مطبوعاتی اصفهان تصریح کرد: رسانه‌های خارجی از ظرفیت خوبی برای معرفی کشورمان به مردم دنیا برخوردارند و می‌توان با گسترش فعالیت آن‌ها در ایران از این ظرفیت استفاده کرد.

وی تصریح کرد، در برهه‌ای از زمان نسبت به فعالیت این رسانه ها، احساس نگرانی می‌شد در حالی که ما باید فعالیت آن‌ها را گسترش دهیم تا از ظرفیت آن‌ها برای معرفی کشورمان به دنیا استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در سال‌های گذشته حوزه مطبوعات خارجی در کشور مغفول مانده بود، افزود: 160 رسانه خارجی با 305 خبرنگار در کشورمان مجوز فعالیت دارند که 90 خبرنگار از آنها، خارجی هستند.
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه سیاست‌های ما باید تشویقی باشد و نه سلبی، گفت: ما در صدد هستیم تیتر‌های خوب رسانه‌ها را تشویق کنیم، زیرا با گفتن 'ننویسید' راه به جایی نمی‌بریم.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت 29 خبرگزاری داخلی در ایران گفت: این تعداد از خبرگزاری‌های اتحادیه اروپا بیشتر است و در زمان حاضر نیاز به خبرگزاری‌های بیشتر نداریم.

سلطانی فر افزود: 42 مجوز خبرگزاری در کشور صادر شده است، اما 29 خبرگزاری دارای مجوز، فعال هستند.

وی با تاکید بر اینکه خبرگزاری‌ها باید دارای استاندارد‌های خاصی باشند، تصریح کرد: به عنوان مثال خبرگزاری‌ها باید در هر استان یا شهر حداقل دارای یک دفتر نمایندگی باشند که بسیاری از خبرگزاری‌های کشورمان چنین چیزی ندارند.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دفتر امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سختی با اعطای مجوز جدید خبرگزاری موافقت می‌کند، تصریح کرد: در زمان حاضر برخی پایگاه‌های خبری عملکرد بهتری از خبرگزاری‌ها دارند.

سلطانی فر ادامه داد: همین سخت گیری نیز برای تبدیل هفته نامه‌ها به روزنامه‌ها نیز صورت می‌گیرد.

معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به صدور 9 هزار و 300 مجوز نشریه و خبرگزاری در کشور، گفت: حدود 55 درصد شاغلان رسانه‌های ما زنان هستند.

وی با بیان اینکه فضای مجازی نیز مغفول مانده بود، خاطرنشان کرد: قانون مطبوعات و خبرگزاری‌ها بازنگری شده و به زودی در مجلس بررسی می‌شود.کلمات کلیدی خبر : ارشاد
تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6472119
تعداد کلیک : 1546 " style="margin-bottom:3px;max-width:none;width:100%"> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6426055
تعداد کلیک : 859 " style="margin-bottom:3px;max-width:none;width:100%"> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6381075
تعداد کلیک : 896 " style="margin-bottom:3px;max-width:none;width:100%">


addup.center