معاون وزیر ارشاد: با گفتن ننویسید راه به جایی نمی‌بریم

خلیج فارس: معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه سیاست‌های ما باید تشویقی باشد و نه سلبی، گفت: ما در صدد هستیم تیتر‌های خوب رسانه‌ها را تشویق کنیم، زیرا با گفتن 'ننویسید' راه به جایی نمی‌بریم.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ محمد سلطانی فر عصر روز چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه در مجتمع مطبوعاتی اصفهان تصریح کرد: رسانه‌های خارجی از ظرفیت خوبی برای معرفی کشورمان به مردم دنیا برخوردارند و می‌توان با گسترش فعالیت آن‌ها در ایران از این ظرفیت استفاده کرد.

وی تصریح کرد، در برهه‌ای از زمان نسبت به فعالیت این رسانه ها، احساس نگرانی می‌شد در حالی که ما باید فعالیت آن‌ها را گسترش دهیم تا از ظرفیت آن‌ها برای معرفی کشورمان به دنیا استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در سال‌های گذشته حوزه مطبوعات خارجی در کشور مغفول مانده بود، افزود: 160 رسانه خارجی با 305 خبرنگار در کشورمان مجوز فعالیت دارند که 90 خبرنگار از آنها، خارجی هستند.
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه سیاست‌های ما باید تشویقی باشد و نه سلبی، گفت: ما در صدد هستیم تیتر‌های خوب رسانه‌ها را تشویق کنیم، زیرا با گفتن 'ننویسید' راه به جایی نمی‌بریم.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت 29 خبرگزاری داخلی در ایران گفت: این تعداد از خبرگزاری‌های اتحادیه اروپا بیشتر است و در زمان حاضر نیاز به خبرگزاری‌های بیشتر نداریم.

سلطانی فر افزود: 42 مجوز خبرگزاری در کشور صادر شده است، اما 29 خبرگزاری دارای مجوز، فعال هستند.

وی با تاکید بر اینکه خبرگزاری‌ها باید دارای استاندارد‌های خاصی باشند، تصریح کرد: به عنوان مثال خبرگزاری‌ها باید در هر استان یا شهر حداقل دارای یک دفتر نمایندگی باشند که بسیاری از خبرگزاری‌های کشورمان چنین چیزی ندارند.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دفتر امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سختی با اعطای مجوز جدید خبرگزاری موافقت می‌کند، تصریح کرد: در زمان حاضر برخی پایگاه‌های خبری عملکرد بهتری از خبرگزاری‌ها دارند.

سلطانی فر ادامه داد: همین سخت گیری نیز برای تبدیل هفته نامه‌ها به روزنامه‌ها نیز صورت می‌گیرد.

معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به صدور 9 هزار و 300 مجوز نشریه و خبرگزاری در کشور، گفت: حدود 55 درصد شاغلان رسانه‌های ما زنان هستند.

وی با بیان اینکه فضای مجازی نیز مغفول مانده بود، خاطرنشان کرد: قانون مطبوعات و خبرگزاری‌ها بازنگری شده و به زودی در مجلس بررسی می‌شود.کلمات کلیدی خبر : ارشاد
تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6472119 <br/> تعداد کلیک : 1546 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6426055 <br/> تعداد کلیک : 859 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6381075 <br/> تعداد کلیک : 896

صلاحیت دومین شهردار منتخب بوشهر احراز نشد

صلاحیت دومین شهردار منتخب بوشهر احراز نشد

خلیج فارس: دومین شهردار منتخب مرکز استان بوشهر حکمش توسط وزیر کشور امضا نشد تا بوشهر وارد هشتمین ماه اداره مدیریت شهری اش به صورت سرپرستی شود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ یک عضو شورای شهر بوشهر در گفتگو با خبرنگار ما گفت: نامه عدم احراز شرایط یونس خسروانی برای تصدی شهرداری بوشهر از وزارت کشور رسید و در نشست سه شنبه شب استاندار با برخی اعضای شورا، به آنها ابلاغ شد.

وی که خواست نامش در این خبر ذکر نشود، ادامه داد: اعضای شورا قرار است جلسه فوق العاده برگزار کرده تا درخصوص اصرار روی شهردار منتخب و پیگیری آن در هیات حل اختلاف کشور یا انتخاب گزینه جدید بررسی داشته باشند.

به گفته وی، فضای کلی شورای شهر به سمتی است که روی گزینه موجود اصرار نخواهد شد و احتمالا هفته آینده مجددا جلسات شورا به منظور انتخاب شهردار جدید برگزار خواهد شد.

شهرداری مرکز استان بوشهر از آبان پارسال و درپی پایان کار میگلی‌نژاد به دلیل بازنشستگی، بصورت سرپرستی اداره می شود.

شورای شهر بوشهر در اسفند پارسال نبی‌الله دهقانی و خرداد گذشته هم یونس خسروانی مدیرکل فعلی تامین اجتماعی بوشهر را برای شهرداری انتخاب کرد که پس از تاخیر چندماهه از سوی وزارت کشور، صلاحیت هردو احراز نشد.

 کلمات کلیدی خبر : شهرداری بوشهریونس خسروانینبی الله دهقانیشورای شهر
تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6834700 <br/> تعداد کلیک : 1585 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6784890 <br/> تعداد کلیک : 887 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6737873 <br/> تعداد کلیک : 924

درگیری مدیریتی ایرانی‌ها و عربستانی‌ها روی سکوها +عکس

درگیری مدیریتی ایرانی‌ها و عربستانی‌ها روی سکوها +عکس

خلیج فارس: بازی تیم‌های امید ایران و عربستان در حال پیگیری بود که روی سکوهای ورزشگاه ویباوا موکتی اتفاق جالبی افتاد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از فارس؛ در بخش وی ای پی ورزشگاه هادی ساعی، باقرزاده، سفیر ایران و اصغر رحیمی نشسته بودند.در ردیف اول از عربستان فقط سفیر این کشور به همراه یکی دیگر از همراهان این تیم حضور داشتند.

در دقیقه 25 بازی سفیر عربستان مسئول اندونزیایی مسابقه را صدا کرد  و به این موضوع اعتراض کرد. وی از مسئول  بازی خواست‌ که برخی از‌ نمایندگان ایرانی از بخش وی ای پی به بیرون هدایت شوند اما  عدم تایید خواسته اش باعث شد او به شدت عصبانی شده و جایگاه را ترک کند.

وی در ادامه اعتراض هایش به نماینده شورای المپیک آسیا  نیز اعتراض کرد و او برای آرام کردن جو وی آی پی به سمت هادی ساعی آمد و از او‌ خواست که تعداد‌ی از ایرانی‌ها جایگاه ویژه را ترک کنند که این موضوع خشم و عصبانیت ساعی را به همراه داشت. بعد از عدم ترک جایگاه از سوی مسئولان ایرانی، عربستانی‌ها  وی ای پی را ترک کردند و رفتند.تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6834692 <br/> تعداد کلیک : 1585 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6784882 <br/> تعداد کلیک : 887 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6737865 <br/> تعداد کلیک : 924

طعنه سنگین خداداد به حسین کعبی

طعنه سنگین خداداد به حسین کعبی

خلیج فارس: خداداد عزیزی خیلی تند به حسین کعبی پاسخ داده است. پاسخی باورنکردنی که می‌تواند این دعوا را ادامه دهد!

به گزارش فارس، حسین کعبی این روزها مصاحبه های تندی علیه خداداد کرده و گفته خداداد او را از تیم بیرون کرده چون به تعداد بازی های ملی بیشترش حسادت می کرده است و این گفته خشم خداداد را به همراه داشته تا در مصاحبه‌ای پاسخ تندی به این گفته داشته باشد.

خداداد عزیزی

خداداد در جواب گفته: «در قاموسم نیست جواب افرادی را بدهم که زیر ابرو برمی دارند اما من زمان علی آقای پروین دعوت شدم تیم ملی ولی دیدم بقیه از من بهترند و گفتم زمانی بر می گردم که در آن قواره پیراهن تیم ملی باشم.»

او در ادامه از اختلافاتش با سرمربیان تیم ملی در ادوار بعد گفته و اتفاقاتی که باعث شد تا او نخواهد به هر قیمتی در تیم ملی باشد!تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6834662 <br/> تعداد کلیک : 1585 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6784852 <br/> تعداد کلیک : 887 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6737835 <br/> تعداد کلیک : 924

ماجرای تأسیس شرکتی در «دبی» با پسر آقای وزیر

ماجرای تأسیس شرکتی در «دبی» با پسر آقای وزیر

خلیج فارس: مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در خصوص ماجرای تأسیس شرکت پسرش در «دبی» با پسر وزیر سابق رفاه توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش ایرنا، جمشید تقی‌زاده در حاشیه نشست خبری خود با طرح این موضوع که به دنبال احیای حقوق از دست رفته بازنشستگان هستیم، گفت: متأسفانه می‌بینیم که بازنشستگان حتی در برخی از ادارات حق اجازه ورود به سازمان خود را ندارند در حالی که سال‌ها برای آن خدمت کرده‌اند.

وی افزود: به همین دلیل به دنبال ارائه مصوبه‌ای هستیم تا بتوانیم حقوق بازنشستگان را همانند شاغلان یکسان‌سازی کنیم.

تقی‌زاده با اشاره به خدمات انجام شده از سوی علی ربیعی وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای فقرزدایی و ارتقای وضعیت کارگران و بازنشستگان گفت: متأسفانه در زمان استیضاح ایشان در مجلس مسائلی مطرح شد که جا دارد در اینجا نسبت به آن توضیحاتی بدهم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: برخی از نمایندگان مدعی شدند که پسر بنده با پسر آقای وزیر در «دوبی» شرکتی راه‌اندازی کرده است در حالی که این گونه نیست به همین دلیل طرح شکایت خود را به مجلس اعلام کرده‌ام و هیأت رئیسه مجلس نیز گفته مطرح‌کنندگان این ادعاها باید مستنداتی ارائه کنند بنابراین قرار شده در صحن مجلس این مستندات ارائه شود و یک بار هم که شده باید بی‌تقوایی و تهمت‌زنی‌ها از بین برود.

وی گفت: این در حالی است که برای پسر بنده مشکلاتی ایجاد شده، در افکار عمومی و اطرافیانش سوءظن‌هایی پیش آمده در حالی که یک بار هم خانواده من با خانواده آقای وزیر ملاقاتی نداشته است.

تقی‌زاده گفت: در این 30 سال خدمتی که کرده‌ام حتی دست به انجام کارهای مباح هم نزده‌ام چرا که نگران این بوده‌ام پاکدستی در کار نداشته باشم و در هر کجا که رفته‌ام نظام ضد فساد را ایجاد کرده‌ام و خیلی‌ها هم از این بابت ناراحتند.

وی افزود: چون من روزنه درآمدهای آن چنانی را بریده‌ام شاکی شده‌اند اگر موضوع به جاهای باریک برسد شفاف حرفم را می‌زنم. اتفاقاتی که در گذشته افتاده را دنبال نمی‌کنیم بلکه می‌خواهیم آرامش حقوق بازنشستگان را که حیف و میل شده به دست بیاوریم و به دنبال آرامش هستیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: برای شفاف‌سازی و پاسخ به کمپین «فرزندم کجاست» می‌گویم که یکی از پسرانم در رشته ورزشی فعالیت کرده و قهرمان کارتینگ است و دیگری در رشته دکترای حقوق تحصیل می‌کند.کلمات کلیدی خبر : دبیشرکتصندوق بازنشستگی
تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6834650 <br/> تعداد کلیک : 1585 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6784840 <br/> تعداد کلیک : 887 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6737823 <br/> تعداد کلیک : 924

عبور هواپیماهای آمریکایی از آسمان ایران +سند

عبور هواپیماهای آمریکایی از آسمان ایران +سند

خلیج فارس: سال‌های طولانی است که شرکت‌های هواپیمایی مسافربری ایرانی در اقدامی مغایر با حقوق بشر و با بهانه‌های واهی از سوی آمریکا مورد تحریم واقع شدند و حتی اجازه خرید قطعات نیز به آن‌ها داده نمی‌شود.

 

البته با اجرای برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام، تحریم‌های آمریکا برای برخی شرکت‌های هواپیمایی ایران رفع شد و قراردادهایی برای خرید هواپیما نیز میان شرکت‌های ایرانی و غربی به امضا رسید، اما با خروج یکجانبه ترامپ از توافق هسته ای، مجوزهای فروش هواپیما به شرکت‌های هواپیمایی ایرانی نیز باطل شدند.

با این همه و در شرایطی که خط و نشان‌های طرف آمریکایی برای شرکت‌های هواپیمایی ایرانی تمامی ندارد، اما هواپیماهای تجاری آمریکایی آزادانه در آسمان کشورمان پرواز می‌کنند.

عبور هواپیمای بوئینگ 777 شرکت آمریکایی FedEx با علامت ثبتی N869FD از آسمان کشورمان – 23 مردادماه 97
عبور هواپیمای بوئینگ 747 شرکت آمریکایی UPS با علامت ثبتی N570UP از آسمان کشورمان – 23 مردادماه 97

مشخص نیست سازمان هواپیمایی کشوری، به عنوان نهاد متولی صنعت حمل و نقل هوایی کشورمان به چه علت برای این هواپیماها مجوز پرواز صادر کرده و چرا در شرایطی که شرکت‌های هواپیمایی ایرانی با تحریم‌های طرف آمریکایی مواجه هستند، هنوز هواپیماهای تجاری آمریکایی اجازه عبور از آسمان کشورمان را دارند؟تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6830877 <br/> تعداد کلیک : 1585 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6781112 <br/> تعداد کلیک : 887 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6734120 <br/> تعداد کلیک : 924
>