تبلیغات در تلکسیران

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر: هر دستگاه اجرایی باید یک هیئت مذهبی شود

خلیج فارس: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با اشاره به مشارکت یک‌هزار و 200 هیئت مذهبی در برگزاری مراسم سوگواری گفت: هر دستگاه اجرایی استان بوشهر باید به عنوان یک هیئت مذهبی در برنامه‌های مختلف ائمه اطهار(ع) مشارکت فعال کند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی در نشست بررسی برنامه‌های دهه نخست ماه محرم با تاکید بر هماهنگی‌های لازم برای باشکوه برگزار شدن ایام سوگواری شهدای دشت کربلا اظهار داشت: در استان بوشهر یک‌‌هزار و 200 هیئت مذهبی در برگزاری مراسم‌های مختلف دهه نخست ماه محرم مشارکت دارند.

وی با اشاره به همکاری 700 مداح برای اقامه عزای سیدوسالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و یاران با وفایش تصریح کرد: برای تبیین جایگاه ماه محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی 900 مبلغ و روحانی به نقاط مختلف استان بوشهر اعزام شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر از تشکل ستاد شئون فرهنگی در استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: به مناسبت‌های مختلف این ستاد متناسب با سیاست‌های تدوینی کشور برنامه‌ها و طرح‌های مورد نظر تصویب، تدوین و عملیاتی می‌کند.

سروستانی با تاکید بر تقویت وحدت با روحیه جهادی در عرصه‌های گوناگون گفت: تقویت اتحاد و  وحدت در جامعه حول محور منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی برای جلوگیری از تفرقه مورد توجه و تاکید است.

وی، اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با محوریت شعار حمایت از کالای ایرانی را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: برای برگزاری برنامه‌های دهه نخست ماه محرم به ویژه ایام تاسوعا و عاشورا برنامه‌ریزی انتظامی، امنیتی و بهداشتی مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با تاکید بر مشارکت بیشتر دستگاه‌های اداری و اجرایی استان برای برگزاری هر چه باشکوه ایام ماه محرم افزود: هر دستکاه اجرایی استان بوشهر باید به عنوان یک هیئت مذهبی در برنامه‌های مختلف ائمه اطهار(ع)  مشارکت فعال کند.تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10128272 <br/> تعداد کلیک : 2008 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10009980 <br/> تعداد کلیک : 1107 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 9925832 <br/> تعداد کلیک : 1119

همه نمایندگان چند ده میلیون‌بگیر نفتی را معرفی کنید

همه نمایندگان چند ده میلیون‌بگیر نفتی را معرفی کنید

خلیج فارس: چندی پیش، «هدایت‌اللّه خادمی»، نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی، به نقل‌وانتقالات برخی از نمایندگان مجلس به وزارتخانه‌های ثروتمند انتقاد و اظهار امیدواری کرد، هیأت رئیسه اقدامی در این خصوص انجام دهد. اشاره خادمی به وزارت متمول نفت بود و تأکید داشت که نباید نماینده ای بتواند با انتقال به این وزارتخانه از حق و حقوق های آنچنانی برخوردار شود؛ البته وزارت نفت هم پاسخ مبسوطی به این مسأله نشان داد و مسأله حقوق نجومی این نماینده را پیش کشید.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تابناک؛ این نماینده مجلس در صفحه توییتر خود نوشته بود: «قبلاً، به استخدام و یا انتقالی نماینده های مجلس، به وزارتخانه های ثروتمند،انتقاد كردم؟ وزیر نفت، در صحن علنی، فرمودند، به این كار، افتخار می كند و اگر چنین نكند مفسده های زیادی بوجود می اید، بعضی دوستان در مجلس هم تلاش كردند موضوع را كمرنگ جلوه دهند، ظرف چند ماه گذشته، باز هم تعدادی از نمایندهای فعلی، نه ادوار، به وزارت نفت منتقل شده اند و حقوق آنها، 300 تا 500 درصد، افزایش یافته، در حالی كه موكلان بیكار و افسرده، دانشجویان نفت رها شده امیدوارم هیأت رئیسه، كه قبلا إنكار كرده بوداند، اقدامی نمایند، تشكر از مردمی كه با انتخاب خود، مشكل بیكاری نمایندگانشان را حل كردند.»

 

پس از اعلام این مسأله توسط این نماینده مجلس، اداره کل روابط عمومی وزارت نفت پاسخ او را داد و عنوان کرد: «در پی اظهارات و ادعاهای مکرر آقای هدایت الله خادمی نماینده مردم محترم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی، مبنی بر انتقال برخی نمایندگان به وزارت نفت طی چند ماه گذشته که متأسفانه به‌ گونه‌ای شبهه‌انگیز مطرح شده است، ذکر توضیحاتی ضروری به نظر می‌رسد.»

در این اطلاعیه آمده بود: «پیش از بیان هر توضیحی لازم است یادآور شویم که وزارت نفت هرگز بنا نداشته وارد مجادله رسانه‌ای با اشخاص حقیقی و حقوقی به ‌ویژه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی شود، زیرا معتقدیم فضای عمومی کشور به ‌ویژه در شرایط کنونی، بیش از هر برهه دیگری به آرامش، همکاری و همدلی نیاز دارد.»

اما از آن‌جا که جناب آقای خادمی مدتی است به طرح سخنانی می‌پردازند که ممکن است ابهام‌هایی را نزد افکار عمومی پدید آورد، ناچار شدیم به اظهارات ایشان پاسخ دهیم به‌ویژه آن‌که به تازگی در برخی رسانه‌ها و حساب کاربری خود در توئیتر مدعی شده‌اند حقوق برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی که در چند ماه گذشته به وزارت نفت منتقل شده‌اند، 300 تا 500 درصد افزایش یافته است! با توجه به این ادعاها نکات زیر به آگاهی افکار عمومی می‌رسد؛

1) از آغاز تشکیل دولت یازدهم در نیمه سال 1392 تاکنون تنها 8 تن از نمایندگان شامل نمایندگان ادوار به این وزارتخانه انتقال یافته‌اند که 6 تن از ایشان هم‌اکنون به عنوان نماینده مردم در مجلس حضور دارند.

2) تأکید می‌کند، از بهمن ماه 1395 به این طرف یعنی پیش از پایان دولت یازدهم، هیچ نماینده ای به این وزارتخانه انتقال نیافته است.

3) حقوق و مزایای پرداختی به نمایندگانی که کارمند نفت هستند و مایل به دریافت حقوق خود از این وزارتخانه بودند، با اعلام امور اداری مجلس محترم طبق ضوابط صنعت نفت پرداخت می‌شود.

4) بالاترین رقم پرداختی ناخالص به نمایندگانی که کارمند نفت هستند، مربوط به جناب آقای هدایت‌الله خادمی، نماینده مدعی است که آخرین رقم دریافتی ناخالص ایشان بالغ بر 27 میلیون تومان در ماه بوده است. اضافه می‌کند، ایشان از تاریخ یکم مهرماه سال 1387 از یک واحد مسکونی متعلق به شرکت نفت در برج ASP تهران به وسعت 290 مترمربع به عنوان خانه سازمانی استفاده می‌کرده که پس از فشار و اصرار وزارت نفت، سرانجام در یکم اسفندماه 1396 این واحد سازمانی را پس از قریب به ده سال تخلیه می‌نمایند. این در حالی است که مجلس محترم شورای اسلامی از طریق واگذاری واحد مسکونی یا پرداخت هزینه مسکن برای تأمین مسکن نمایندگان محترم در صورت تقاضا اقدام می‌‌نماید.

5) با وجود این‌که آقای خادمی، خود بالاترین حقوق را میان نمایندگان محترم مجلس دریافت کرده است، حتی در مورد خود ایشان نیز ذکر ارقام 300 تا 500 درصد اضافه دریافت حقوق، اغراق‌آمیز است، چه رسد به دیگر افراد.

6) طی مکاتبه‌ای از امور اداری مجلس محترم استفسار شده که آیا رعایت سقف قانونی پرداختی حقوق به نمایندگانی که از وزارت نفت نیز حقوق دریافت می‌کنند، الزامی است یا خیر؟ و در صورت پاسخ مثبت، این سقف چه میزان است تا مراعات شود.

هرچند دعوای بین وزارت نفت دولت روحانی و «هدایت الله خادمی» به موضوع شرکت حفاری شمال ـ که مدیریت آن در فاصله در فاصله سال‌های 1387 تا 1394 بر عهده نماینده کنونی ایذه و باغملک بوده است ـ برمی گردد، در حقیقت شاید این مسأله باب خیری بود تا حقیقت برخی سوء استفاده ها در وزارتخانه ها و بعضا از سوی نمایندگان مجلس آشکار شود تا بدین ترتیب جلوی هرگونه رانتی که از ناحیه ایجاد می شود، گرفته شود.

اگر نماینده‌ای «حقوق نجومی» می‌گیرد، باید اعلام شود/ نظارت مجلس در سایه حقوق و تسهیلات آنچنانی کمرنگ می‌شود!

از وزارت نفت انتظار می رود، همان گونه که به ریزدریافتی ها و مزایای «هدایت الله خادمی» نماینده ایذه و باغملک و بهره گیری او از ساختمان های در اختیار این وزاتخانه اشاره کرده، در ارتباط با سایر نماینده هایی که تحت عنوان نماینده ادوار و یا نماینده فعلی به این وزارتخانه انتقال یافته اند مسائل را بازگو کرده و میزان حقوق و مزایای دریافتی یا بهره گیری آنان از تسهیلاتی نظیر خانه، ماشین و ... را اعلام نماید.

از آنجایی که ممکن است، وظایف نظارتی مجلس و نمایندگان در ارتباط با وزیران، وزارتخانه ها و دستگاه های دولتی با بهره گیری از چنین رانت هایی تحت تأثیر قرار بگیرد، انتظار می رود اولا نمایندگانی که به قوه مقننه راه پیدا می کنند، میانگین حقوق و مزایا و تسهیلات دریافتی شان حتی در صورت حضور در وزارتخانه های متمولی نظیر وزارت نفت نزدیک به اشل حقوقی سایر نمایندگان مجلس باشد و مجلس هم بر این مسأله نظارت داشته باشد.

در طول مدت نمایندگی، مجلسی ها از انتقال به وزارتخانه های پولدار و هلدینگ های اقتصادی تحت نظر این وزارتخانه ها خودداری کنند تا شائبه های افزایش حقوق های آنچنانی پیش نیاید. حالا که وزارت نفت در ارتباط با یک نماینده دست به افشای دریافتی و تسهیلات از جانب او کرده، طبیعتا فارغ از مباحث اصولگرایی و اصلاح طلبی باید چه این وزارتخانه و چه سایر وزارتخانه ها و هلدینگ های اقتصادی تحت نظرشان به اعلام حقوق و دستمزد، مزایا و تسهیلات دریافت شده از سوی نمایندگانی که در این بخش ها مشغول به کار هستند بپردازند.تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 11068313 <br/> تعداد کلیک : 2163 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10937508 <br/> تعداد کلیک : 1185 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10846614 <br/> تعداد کلیک : 1194

شفر: بازی راحتی نداریم

شفر: بازی راحتی نداریم

خلیج فارس: وینفرد شفر، سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت که نگرانی بابت دیدار با پرسپولیس ندارد.

به گزارش تسنیم، وینفرد شفر در حاشیه تمرین امروز (سه‌شنبه) تیم فوتبال استقلال درباره دیدار روز پنجشنبه مقابل پرسپولیس گفت: خیلی خوشحالم که می‌توانیم دربی را برگزار کنیم. در تمرینات روی این بازی کار می‌کنیم و آماده می‌شویم تا بازی خوبی داشته باشیم، شاید هم بتوانیم ببریم. مشخص است که بازی راحتی نداریم، ولی هدف‌مان این است که بازی را ببریم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: همیشه سعی می‌کنم که به اندازه کافی تیمم را آماده کنم. ما امروز و فردا هم تمرین می‌کنیم تا ببینیم شرایط چگونه می‌شود.

شفر درباره این موضوع که در آستانه دربی از باشگاه اولتیماتوم گرفته است یا نه، گفت: من مربی‌ای هستم که هیچ وقت نمی‌ترسم. همینطور که هیچ نگرانی بابت بازی با السد نداشتم، هیچ نگرانی هم بابت دربی ندارم. 50 هزار تماشاگر در ورزشگاه ما را حمایت می‌کنند و باید بجنگیم و عملکرد خوبی داشته باشیم و همه با 100 درصد توان تلاش کنیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سوال که وریا غفوری سال گذشته دفاع راست و یکی از بهترین بازیکنان استقلال بود اما امسال فقط یک بازی در دفاع راست به میدان رفت و بهتر نیست در این پست بازی کند، عنوان کرد: وریا در بازی با ذوب‌آهن به عنوان وینگر گل زد و به تیم ملی هم دعوت شد. در اردوی آخری هم که در تیم ملی حضور داشت زمانی که برگشت مریض بود و نتوانست چند روز تمرین کند و الان شرایط خوبی دارد و آماده است.

شفر درباره آمادگی فرشید باقری تصریح کرد: فرشید هم مریض شده و باید ببینیم تا فردا شرایطش به چه صورت می‌شود.

وی درباره این موضوع که پرسپولیسی‌ها برای دربی کری می‌خوانند، گفت: فکر می‌کنید یک مربی چه باید بگوید؟ نمی‌تواند به بازیکنش بگوید ما نمی‌بریم. ما هم مثل آنها همان صحبت را می‌کنیم، ما هم می‌خواهیم ببریم و امیدوارم در پایان تیم برنده ما باشیم. دو بازی آخر هر دو یک بر صفر شد و هر دو بازی بسیار خوبی بود.

شفر درباره این موضوع که پرسپولیسی از جایگاه دو تیم در جدول صحبت کردند و گفتند استقلال یازدهم جدول است و پرسپولیس دوم، گفت: بله خوب است و به آنها تبریک می‌گویم.

سرمربی استقلال درباره فراز و نشیب‌های این تیم در این فصل اظهار داشت: بازیکنان جدیدی داریم و آنها باید در تیم خودشان را در جایگاه جدید پیدا کنند. مثال می‌زنم منچسترسیتی دو سال با مربی جدید سوم و چهارم شد و بورسیا دورتموند همینطور. ما هم احتیاج به زمان داریم، 6-7 بازیکن جدید داریم و نمی‌توانیم در 3-4 هفته نتیجه خوب بگیریم و باید کار کنیم. من 2 سال قرارداد دارم و در این 2 سال می‌خواهم بازیکنان جوان را آرام آرام به تیم اضافه کنم. طبیعی است که ما می‌خواهیم در دربی برنده باشیم و همه تلاش ما در این بازی همین است. ما نمی‌توانیم با 6 بازیکن جوان بازی کنیم و یک ترکیب باتجربه و جوان می‌خواهیم. همه می‌خواهند که تیم جدیدی بسازم برای آینده و باید ببینم شرایط به چه صورت است.

شفر درباره این موضوع که از ابتدای فصل گفته که نبود بازیکنانی مثل ابراهیمی، حسینی، تیام و... به استقلال ضربه زده است و چقدر فرصت می‌خواهد که استقلال با بازیکنان خارجی و جدیدش شرایط گذشته‌اش را پیدا کند گفت: این اولین بار نیست که من با بازیکنان جدید تیم جدیدی می‌سازم. ما 2 راه داریم، می‌توانیم تمام بازیکنان جوان را در همه بازی‌ها به داخل زمین بفرستیم و بعد از 5-6 بازی در مسیر افت قرار بگیرند. آنها باید قدم به قدم در مسابقات قرار بگیرند. من می‌دانم که چه کار باید انجام دهم. در کارلسروهه با اولیور کان و چند بازیکن دیگر همین کار را انجام دادم و همه بعد از 2 سال بازیکنان خوبی شدند.

وی ادامه داد: چیزی که نیاز داریم زمان است. الان تیام در عجمان بازی می‌کند و یک گل زده است و خیلی خوب بازی نمی‌کند، شاید این اطلاعات جدیدی باشد که شما نشنیده باشید. زمانی که ما استعدادهایی مثل رضا آذری، صیادمنش و سجاد آقایی داریم باید قدم به قدم وارد تیم شوند. یک ساعت و نیم ساعت بازی کنند و شاید هم بعدا تمام زمان بازی کنند. من باید تیم را آماده کنم، می‌دانم چه کار باید انجام دهم و بهترین کار برای استقلال و هواداران را می‌خواهم انجام دهم. بعدا می‌گوییم همان تیمی است که صحبت آن را می‌کردیم. صیادمنش و آقایی به خاطر آن اتفاقی که افتاد 3 هفته بیرون بودند. در آن 3 هفته بازیکنان جوانمان را نداشتیم و می‌خواهیم برای تیم اصلی‌مان  آماده‌شان کنیم.  در آینده خودتان می‌گویید که شفر چه تیمی ساخته است.

شفر درباره این موضوع که هواداران استقلال در دربی فقط برد می‌خواهند گفت: این حرف درست نیست. هواداران استقلال این را می‌دانند که باید صبر کنند. ما تیم جدیدی را می‌سازیم و بازیکنان خوبی هم داریم و این بازیکنان باید بیایند در قالب کار تیمی و ما روی این موضوع کار می‌کنیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره این موضوع که هواداران این تیم به علیرضا منصوریان هم که بسیار علاقه داشتند فرصت ندادند و خواستار جدایی او شدند، گفت: من چه چیزی می‌توانم در این باره به شما بگویم؟ این صحبت هم درست نیست. باور کنید که ما بهترین هواداران‌ آسیا را داریم. شاید ما حدود 20 میلیون هوادار در ایران داشته باشیم و شاید 5 نفر تماس بگیرند و بگویند که ما صبر نمی‌کنیم. هواداران استقلال می‌دانند که تلاش می‌کنیم و با صددرصد توانمان در زمین ظاهر می‌شویم.

وی درباره پیش‌بینی‌اش از دیدار دربی تصریح کرد: امیدوارم بازی خوبی انجام دهیم و صددرصد تلاشمان را انجام می‌دهیم تا بازی را ببریم.

شفر در پاسخ به این سوال که توانسته با توجه به اینکه استقلال تغییرات زیادی داشته توانسته است ترکیب را بشناسد، گفت: تقریبا ترکیب را می‌دانم ولی روی یکی دو پست باید امروز و فردا را تمرین کنیم تا ببینیم چه می‌شود. در بازی قبلی هم مرتضی تبریزی به عنوان مهاجم وسط بازی کرد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اینکه یکی از رسانه نوشته او آلزایمر دارد، گفت: شما اصلا می‌دانید آلزایمر چیست؟ احترام بگذارید و دیگر تمامش کنید.تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 11066947 <br/> تعداد کلیک : 2163 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10936161 <br/> تعداد کلیک : 1185 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10845278 <br/> تعداد کلیک : 1193

2 اتفاق عجیب در تاریخ دربی

2 اتفاق عجیب در تاریخ دربی

خلیج فارس: در تاریخ 50 ساله دربی بارها نتایج و اتفاقات این نبرد سنتی باعث تعجب و حیرت هواداران فوتبال شده است.

به گزارش مهر، در کنار نتایج به یادماندنی نبرد استقلال و پرسپولیس دو اتفاق کم سابقه هم در این رقابت 50 ساله رخ داده که در این سالها کمتر به آن توجه شده است. اتفاقی که با قوانین فوتبال همخوانی ندارد.

استقلال 3- پرسپولیس 2/ 3 مهر 49

در همان سالهای اولیه دربی تهران، تاج در یک بازی دوستانه 3 بر 2 پرسپولیس را برد. در آن بازی دوستانه یک اتفاق منحصر به فرد رخ داد، بازیکنی که تعویض شده بود دوباره به زمین برگشت؛ اتفاقی که بر اساس قوانین یک تخلف به شمار می رود.

عباس مژدهی ، بازیکن تاج جای خود را به جواد قراب داد و در ادامه به جای مهدی حاج محمد به زمین آمد.

پرسپولیس 3- استقلال صفر/ 20 تیر 1376

پرسپولیس در روز خداحافظی فرشاد پیوس سه بر صفر مقابل استقلال پیروز شد. پرسپولیس در آن روز با توافق دو باشگاه کارهای عجیبی انجام داد. دو طرف توافق کرده بودند که پس از 10 دقیقه بازی، پیوس با ادموند بزیک تعویض شود و این تعویض در بین تعویضهای بازی به حساب نیاید.

پرسپولیس در آن بازی دو کار غیر متعارف انجام داد که با قوانین فوتبال همخوانی ندارد. نخست اینکه چهار تعویض انجام داد. دوم اینکه دو بازیکن با شماره 17 برای این تیم بازی کردند؛ حدود یک ربع فرشاد پیوس با شماره جاودانه اش 17 بازی کرد، سپس این پیراهن را به مهدی مهدوی‌کیا سپرد و مهدی هم 75 دقیقه با شماره 17 در میدان حاضر بود.تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 11065590 <br/> تعداد کلیک : 2163 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10934829 <br/> تعداد کلیک : 1185 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10843961 <br/> تعداد کلیک : 1193

یک سارق با 15 سرقت در گناوه دستگیر شد

یک سارق با 15 سرقت در گناوه دستگیر شد

خلیج فارس: فرمانده انتظامی شهرستان گناوه از دستگیری یک نفر سارق و کشف 15 فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ سرهنگ حسین احمدی در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: ماموران کلانتری جانبازان در راستای پیشگیری از سرقت و در حال گشت زنی موفق به شناسایی یک نفر سارق شده و در حین سرقت قطعات خودرو از یک دستگاه سواری پراید، وی را دستگیر و به مقر پلیس منتقل کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان گناوه بیان داشت: متهم در تحقیقات به عمل آمده، به تعداد 15 فقره سرقت قطعات خودرو اعتراف کرده است که مقداری از اموال مسروقه کشف و به مالباختگان عودت شد و مابقی توسط سارق به فروش رسیده بود.

وی با اشاره به سابقه داشتن سارق به سرقت قطعات خودرو گفت: پرونده قضایی مراحل خود را طی کرده و سارق به زندان انتقال شده است.

سرهنگ احمدی ضمن دعوت به مشارکت شهروندان با پلیس افزود: حتی الامکان برای پارک خودروی خود از پارکینگ های عمومی  استفاده کنند  و از پارک نمودن خودرو در مکان های خلوت و فاقد روشنایی جدا خودداری شود.کلمات کلیدی خبر : سرقتگناوه
تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 11064773 <br/> تعداد کلیک : 2163 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10934021 <br/> تعداد کلیک : 1184 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10843155 <br/> تعداد کلیک : 1193

سرطان، بیماری شایع استان بوشهر

سرطان، بیماری شایع استان بوشهر

خلیج فارس: قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهرگفت:بیماری های قلبی و عروقی و سرطان از بیماری های شایع درکشور و بویژه استان بوشهراست.

به گزارش «خلیج فارس»؛ حیدر عزیزنژاد درجلسه مجمع سلامت شهرستان کنگان افزود: سالانه 8 هزار میلیارد تومان صرف درمان بیماری سرطان می شود.

وی اظهارداشت: ترک دخانیات و پیاده روی منظم روزانه می تواند خطر ابتلا به بیماری های صعب العلاج مانند سرطان را تا 35 درصد کاهش دهد.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر یادآورشد:اجتماعی کردن موضوع سلامت و تلاش برای حفظ آن و پیشگیری از بیماری سیاست راهبردی وزارت بهداشت است.

عزیز نژاد گفت:همه مردم و دستگاههای حاکمتی باید خود را در قبال تحقق موضوع سلامت مسئول بدانند.

وی یادآورشد: 80 درصد از شرایط برای تامین سلامت افراد جامعه خارج از چارچوب وظایف وزارت بهداشت است و همه باید در این امر سهیم باشند که تشکیل مجامع سلامت در شهرستان ها گامی در جهت تحقق این مسئله است.

این مقام مسوول با اشاره به ارزش و اهمیت طرح تحول نظام سلامت افزود: از زمان اجرای طرح تحول سلامت تاکنون میزان تخت های بیمارستانی در استان بوشهر از 8 دهم به 1 و نیم تخت به ازای هر 1000 نفر رسیده است.

عزیز نژاد گفت: بدلیل نقش و جایگاه آموزه های دینی و اهتمام دین به مسئله سلامت توجه جدی به سفارشات دین در حوزه سلامت ضروری است .

امام جمعه کنگان نیز با تسلیت ایام اسارت آل الله و تجلیل از شهدای پزشک و پرستار در دوران دفاع مقدس گفت: پزشکان و پرستاران در دوران دفاع مقدس کاری زینبی کردند و باید یاد و خاطره ایثارگری های این قشر گرامی داشته شود.

حجت الاسلام محمود محمودی بااشاره به اهمیت سلامت و پیشگیری از بیماری در آئینه قرآن و روایات افزود:نشاط و پویایی درسایه سلامت محقق می شود و سلامت درحقیقت بسترساز نشاط و شادابی درجامعه است.

وی به خدمات دولت در حوزه سلامت در چند سال اخیر اشاره و گفت: طرح تحول نظام سلامت یکی از طرح های بزرگ و ارزشمندی است که قابل مقایسه با گذشته نیست.

امام جمعه کنگان یادآورشد: البته این به معنای انکار کاستی در حوزه سلامت نیست و باید تلاش شود با بهره گیری از انتقادات و راهکارهای سازنده و عملی و بهره گیری از نظر و خرد جمعی کارشناسان خبره به کاهش مشکلات و رفع نواقص کمک کرد.

محمودی با گلایه از وضعیت توزیع امکانات درمانی در سطح کشور و استان اظهارداشت: هم اکنون امکانات برخی شهرستان های استان در حوزه درمان چندین برابر امکانات درمانی در برخی شهرستان های دیگر استان از جمله کنگان است که با رویکرد عدالت محوری همخوانی ندارد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشترین درآمد ملی از این منطقه بوده و کنگان قطب درمانی جنوب است توجه و کمک به توسعه زیرساخت های درمانی و توسعه کمی و کیفی امکانات نرم افزاری و سخت افزاری در بیمارستان امام خمینی (ره) و دیگر مراکز درمانی در این شهرستان ضروری است.

محمودی گفت: راه اندازی درمانگاه فوق تخصصی و بهره مند شدن مردم از وجود پزشکان متخصص و فوق تخصص در کنگان از مطالبات به حق مردم این خطه است.

وی بااشاره به موضوع طب سنتی و اسلامی و علوم پزشکی با بیان اینکه رد هر کدام یک از اینها و ایجاد اختلاف در این حوزه صلاح نیست گفت: طب سنتی و اسلامی و علوم پزشکی باید در راستای یکدیگر و مکمل هم باشند.

فرماندار کنگان نیز گفت: اولویت قرار دادن امر سلامت در کشور یکی از شاهکارها و خدمات ماندگار دولت تدبیر و امید بود.

فتح الله نوروزی افزود: طرح مجامع سلامت و تلاش برای اجرای آن سیاستی در جهت ارتقای حوزه سلامت با دخیل نمودن آحاد مردم و مسئولان است.

وی یادآورشد: با فعال کردن خانه مشارکت مردمی ، اندیشگاه سلامت و پیام گذاران سلامت در این شهرستان بستر را برای تحقق اهداف مجمع سلامت فراهم خواهیم کرد.

رییس مجمع سلامت شهرستان کنگان نیز گفت: سند امنیت غذایی شهرستان کنگان به طور خاص پیگیری خواهد شد.

نوروزی به مسئله آلایندگی در شهرستان اشاره و گفت: در سفر اخیر ریاست جمهوری به منطقه موضوع فلرهای فاز 12 منطقه پارس دو کنگان را مطرح و به جد دنبال حل این مشکل هستیم.
وی همچنین از مطالعه فاز اول طرح ساماندهی فاضلاب شهری و ایجاد مکانی مناسب برای دفع پسماندهای شهری و صنعتی خبر داد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان نیز گفت: ساماندهی درمان و تبادل نظر و گفتمان سازی درباره رویکرد سلامت و دخیل نمودن همه دستگاهها و مردم در امر سلامت هدف مهم از تشکیل مجمع سلامت است.

خلیل جوکار افزود: توسعه سیاست های عمومی سالم و همکاری بین بخشی برای حل ریشه ای مشکلات در حوزه سلامت از اهداف مهم برای داشتن انسان سالم در جامعه است.کلمات کلیدی خبر : سرطانکنگانحیدر عزیزنژاد
تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 11063813 <br/> تعداد کلیک : 2163 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10933065 <br/> تعداد کلیک : 1184 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10842199 <br/> تعداد کلیک : 1193
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟