مجوز واردات کاغذ گلاسه تا سقف 25 هزار تن صادر شد

خلیج فارس: مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برای جلوگیری از جابجایی تعرفه و دقت نظر در واردات کاغذ گلاسه، وارادات این نوع کاغذ با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سقف 25 هزار تن مطابق فرآیند تعیین شده انجام می‌گیرد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ از تارنمای وزارت صنعت، معدن و تجارت، «محمدرضا کلامی» افزود: کارگروه رصد و پایش بازار کاغذ از آذرماه پارسال به طور مستمر موضوعات مرتبط با تامین و تنظیم بازار را رصد می‌کند.

وی ادامه داد: با بررسی واردات سایر کاغذ‌ها و مقوا با تعرفه کاغذ و مقوای گلاسه و بروز تخلفاتی در زمینه اظهار خلاف گمرکی، تصمیم گرفته شد با همکاری سازمان‌های مسوول برای جلوگیری از تخلفات گمرکی و جابجایی تحت تعرفه دیگر اقدام کنیم.

کلامی، میزان نیاز کشور به کاغذ گلاسه را بیش از 25 هزار تن برآورد کرد و افزود: واردات 155 هزار تن کاغذ گلاسه بیانگر دگراظهاری و جابجایی تعرفه است؛ بنابراین به منظور جلوگیری از این امر مقرر شد تا پایان امسال واردات کاغذ گلاسه تا سقف 25 هزار تن با نرخ ارز مبادله‌ای مجاز باشد و بقیه در صورت تقاضای بیشتر از سقف با ارز متقاضی از ردیف تعرفه‌های تامین شود.

کلامی تصریح کرد: برای جلوگیری از جابجایی تعرفه و دقت نظر در واردات کاغذ گلاسه وارادات این نوع کاغذ با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سقف 25 هزار تن مطابق فرآیند تعیین شده انجام می‌پذیرد.

«متقاضی، درخواست ثبت سفارش خود را در سامانه جامع تجارت ثبت می‌کند و پس از بررسی‌های لازم با همکاری انجمن واردکنندگان، مراتب به سامانه ثبت سفارش و سامانه جامع تجارت منعکس می‌شود و فرایند، طبق روال پیش می‌رود».

به گفته کلامی مقرر شد گمرک جمهوری اسلامی ایران انواع کاغذ به شماره تعرفه‌های مشخص را در مسیر قرمز قرار داده و فهرست واردکنندگان کاغذ و مقوا تحت تعرفه‌های تعیین شده در سال 1395 و 1396 را با ذکر نوع کاغذ و مقوا به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کند.

به گزارش ایرنا، وزارت صنعت، معدن و تجارت دیروز نیز اعلام کرد با واردات 20 هزار تن کاغذ برای تامین کسری کاغذ مطبوعات و روزنامه موافقت شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در نشست کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی حاضر شد تا وضعیت بازار کاغذ و تولید آن با کلسیم کربنات (بدون مصرف چوب) را بررسی کند.

«محمد شریعتمداری» در پایان این نشست به تارنمای خانه ملت گفت: دستور کار امروز کمیسیون فرهنگی رسیدگی بود که این مسئله به جهات مختلف از جمله توجه به تولید این محصول در کشور به ویژه مورد توجه قرار گرفت.

وی تاکید کرد در تولید کاغذ داخلی باید به مسائل زیست محیطی توجه ویژه‌ای کرد که به دلیل محدودیت جنگل‌های کشور با محدودیت‌هایی روبروست؛ از این رو، باید از چوب وارداتی و راه‌های دیگر بهره‌مند شویم که کمیسیون فرهنگی در این زمینه اعلام حمایت و یاری کرد.

شریعتمداری ادامه داد: نوسان نرخ ارز بر بازار کاغذ نیز اثر گذاشت، اما با اجرای سیاست‌های جدید بسته ارزی دولت انتظار بهبود وضعیت بازار کاغذ وجود دارد که امیدواریم بتوانیم در کنار سایر تصمیم‌ها این بازار را کنترل کنیم.

وی اضافه کرد: تعزیرات حکومتی زیر نظر وزارت دادگستری برای رسیدگی به سودجویی‌ها در بازار ارز وارد عمل شده است و با سودجویان برخورد قاطع می‌کند.

«از سوی دیگر کمیسیون تنظیم بازار با موضوع کاغذ تشکیل جلسه داد و نرخ 4 هزار و 100 تومان قیمت سقف کاغذ در بازار تعیین و تصویب شد و هرگونه تخلف در این زمینه و گرانفروشی در این حوزه تخلف محسوب می‌شود».

وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآوری کرد: هرگونه نگهداری و دپو کاغذ در انبار‌ها با توجه به شناسایی واردکنندگان و تولیدکنندگان تخلف محسوب می‌شود و با همه متخلفان که در این زمینه اقدام کرده باشند برخورد جدی صورت می‌گیرد و همه متخلفان به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.

وضع صنعت کاغذ کشور با وجود برنامه دولت برای حمایت از این بخش با تخصیص ارز یارانه ای، آنطور که «ابوالفضل روغنی گلپایگانی» رییس سندیکای کاغذ و مقوای ایران، می‌گوید، چندان مناسب نیست و «عده‌ای فرصت طلب و رانت جو وارد بازار شده و عرصه را برای مصرف کنندگان کاغذ تنگ کرده اند».

قیمت کاغذ روزنامه در یک سال اخیر رشد بیش از 2 برابری را تجربه کرده است؛ موضوعی که ظلمی در حق روزنامه نگاران و اهالی مطبوعات تلقی می‌شود؛ برخی افراد سودجو با فرصت پیش آمده ناشی از تغییر سیاست‌های ارزی، ارز دولتی برای واردات کاغذ گرفته اند، اما خارج از مسیر، در بازار به دنبال توزیع کالا‌های خود هستند.

از سوی دیگر، تولیدکنندگان انواع کاغذ نیز از گرانی و کمبود مواد اولیه شکایت دارند؛ گرانی‌هایی که برخی از آن‌ها از افزایش قیمت مواد اولیه وارداتی سرچشمه می‌گیرد که خود یا متاثر از نوسان‌های ارزی است یا از افزایش قیمت مواد اولیه داخلی که قیمت جهانی دارند، ناشی می‌شود.

در این پیوند، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز به ایرنا گفت: دولت با هدف حمایت از مقوله دانش و فرهنگ در کشور، ارز یارانه‌ای 3800 تومانی به واردات کاغذ می‌دهد که تنها کالای غیر اساسی است که از این ارز استفاده می‌کند.

«رضا رحمانی» اضافه کرد: در صنعت کاغذ روزنامه با مشکل قدیمی بودن فناوری‌ها و دستگاه‌ها و کمبود مواد اولیه روبروییم، اما پارسال 100 هزار تن کاغذ بسته بندی صادر شد و قرار است امسال به 2 برابر افزایش یابد.کلمات کلیدی خبر : کاغذ گلاسه
تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6471552 <br/> تعداد کلیک : 1546 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6425490 <br/> تعداد کلیک : 859 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6380512 <br/> تعداد کلیک : 896

شورای بوشهر بر شهردار منتخبش اصرار نکرد/ جزییات انتخاب گزینه جدید

شورای بوشهر بر شهردار منتخبش اصرار نکرد/ جزییات انتخاب گزینه جدید

خلیج فارس: در جلسه غیرعلنی عصر دوشنبه شورای شهر بوشهر، موضوع عدم صدور حکم یونس خسروانی توسط وزارت کشور برای شهرداری مرکز استان مطرح شد و اصرار به این گزینه در هیات حل اختلاف مرکزی رای نیاورد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ گفته می شود تنها 4 عضو روی اصرار بر شهرداری خسروانی رای داده اند و با این حساب پرونده شهرداری وی بسته شد.

خسروانی مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر 20 خردادماه سالجاری با 6 رای از 9 رای شورای شهر بوشهر به عنوان شهردار منتخب مرکز استان تعیین شد، اما وزارت کشور پس از تاخیر زیاد، طی نامه ای به استاندار از نداشتن شرایط احراز این گزینه خبر داد.

نامه ای که باید به شورای شهر همراه مستندات ابلاغ می شد، اما عملا استانداری میدان دار شد.

پیش از این هم نبی الله دهقانی که در اسفندماه پارسال برای شهرداری بوشهر انتخاب شده بود، از سوی وزارت کشور رد شد.

شهرداری مرکز استان بوشهر از آبان سال گذشته و در پی پایان کار میگلی نژاد به دلیل بازنشستگی، به صورت سرپرستی اداره می شود و دو شهردار منتخب آن نیز از سد وزارت کشور برای امضای حکم نگذشته اند.

موضوعی که منجر به نامه اخیر معاون عمرانی وزارت کشور شده که اعلام گردیده اگر شورای شهر بوشهر نسبت به انتخاب شهردار واجد شرایط اقدام نکند، پرونده آن به هیات حل اختلاف می رود، موضوعی که تلویحا به معنای انحلال شورا است.

گفته می شود با توجه به طولانی شدن روند انتخاب شهردار بوشهر، اعضای شورا در نظر دارند با دستگاههای ذیصلاح در این خصوص هماهنگی کنند و سپس وارد روند انتخاب چهارمین شهردار منتخب خود شوند.

براین اساس خبر می رسد، تا پایان وقت اداری فردا گزینه های مدنظر اعضای شورا جهت تصدی شهرداری به رییس شورا اعلام خواهد شد تا پس از هماهنگی با دستگاههای ذیصلاح و از میان گزینه های باقی مانده، جلسه انتخاب شهردار جدید برگزار شود.

ابوذر دهدار رییس شورای شهر بوشهر با تایید این موضوع گفته: به محض اعلام نظر دستگاههای مربوطه درباره گزینه های مدنظر شورا، سریعا جلسه تعیین شهردار برگزار خواهد شد.

در این زمینه
از تغییر نایب رییس شورای شهر بوشهر تا نامه تهدید آمیز وزارت کشور+سند
صلاحیت دومین شهردار منتخب بوشهر احراز نشد
صدور حکم شهردار جدید بوشهر در وزارت کشور مسکوت مانده/ میراث دار پروژه‌های بی‌کیفیت و قرارداد ترکمنچای هستیم
«خسروانی» شهردار بوشهر شد+جزییاتکلمات کلیدی خبر : شورای شهریونس خسروانی
تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 7208024 <br/> تعداد کلیک : 1645 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 7154533 <br/> تعداد کلیک : 916 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 7105497 <br/> تعداد کلیک : 960

سه نامزد نهایی بهترین بازیکن سال یوفا اعلام شد+عکس

سه نامزد نهایی بهترین بازیکن سال یوفا اعلام شد+عکس

خلیج فارس:  کریستیانو رونالدو و لوکا مودریچ از رئال به همراه محمد صلاح از لیورپول، نامزدهای نهایی بهترین بازیکن سال یوفا هستند.

این جایزه بر اساس عملکرد بازیکنان در فصل 18-2017 است و رونالدو و مودریچ به سبب قهرمانی در لیگ قهرمانان با رئال از بیشترین شانس برخوردار هستند.

رونالدو که اکنون پیراهن یوونتوس را به تن دارد، پیش از این سه بار دیگر نیز این عنوان را کسب کرده است. او همچنین در دو سال گذشته صاحب این عنوان شده است. سال 2016 با غلبه بر گرت بیل و گریزمان و سال 2017 نیز با پشت سر گذاشتن بوفون و لیونل مسی.

محمد صلاح و مودریچ اما برای اولین بار است که در میان نامزدهای نهایی قرار میگیرند. صلاح با لیورپول بازی های فوق العاده ای ارائه داد ولی در بازی نهایی، 3-1 مغلوب رئال مادرید شد.تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 7199301 <br/> تعداد کلیک : 1641 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 7145870 <br/> تعداد کلیک : 915 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 7096861 <br/> تعداد کلیک : 959

کشف 73 کیلوگرم تریاک در دیلم

خلیج فارس: رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر گفت: در عملیات مشترکی با پلیس مبارزه با موادمخدر استان اصفهان از یک باند خانوادگی قاچاق مواد مخدر 73 کیلو و 500 گرم تریاک در دیلم کشف شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ سرهنگ عبدالرضا شبانی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تلاش‌های شبانه روزی ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر و اصفهان یک محموله موادمخدر از نوع تریاک شناسایی شد.

وی بیان کرد: ماموران پس از هماهنگی مقام قضایی با کنترل محورهای ارتباطی یک دستگاه خودرو سواری ال 90 حامل مواد مخدر که از قبل شناسایی شده بود در ایستگاه بازرسی شهید موسوی دیلم متوقف کردند.

شبانی افزود: راننده و سرنشینان خودرو یک زن و شوهر به همراه فرزند خود بودند و قصد داشتند محموله مواد مخدر را در پوشش مسافرت خانوادگی از یکی از استان‌های همجوار به یکی از استان‌های مرکزی منتقل کنند.

وی گفت: افراد دستگیر شده پس از تکمیل تحقیقات برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 7199607 <br/> تعداد کلیک : 1641 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 7146173 <br/> تعداد کلیک : 915 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 7097162 <br/> تعداد کلیک : 959

سکوت نمایندگان در مقابل برهنه کردن بانوی ایرانی در تفلیس

سکوت نمایندگان در مقابل برهنه کردن بانوی ایرانی در تفلیس

خلیج فارس: یک فعال فضای مجازی در توییتر درباره ماجرای اهانت به بانوی ایرانی در فرودگاه تفلیس و سکوت نمایندگان مدعی دفاع از حقوق زن نوشت:تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 7198926 <br/> تعداد کلیک : 1641 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 7145500 <br/> تعداد کلیک : 915 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 7096499 <br/> تعداد کلیک : 959

تصاویر/ تکواندو بازیهای آسیایی 2018

تصاویر/ تکواندو بازیهای آسیایی 2018

دومین روز از هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی اندونزی صبح امروز(دوشنبه) آغاز شد. به دلیل نقص فنی سیستم امتیازدهی مسابقات تکواندوی بازی‌های آسیایی 2018 اندونزی نیمه‌کاره رها شد.

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1397/05/29/1397052910455062915085704.jpghttps://www.images.telexiran.com//NewsImage/pgnews/a9bb6eab-bca8-4b8a-9f82-04bf9d29cdb4.jpghttps://www.images.telexiran.com//NewsImage/pgnews/fe136abb-b0c2-4bf6-af78-8a1be50ca1d1.jpghttps://www.images.telexiran.com//NewsImage/pgnews/a6a60a4a-59e8-46e4-9463-7741cc23ff62.jpghttps://www.images.telexiran.com//NewsImage/pgnews/5affcb30-c366-442c-9f5d-3715fa62bcc6.jpghttps://www.images.telexiran.com//NewsImage/pgnews/4cbfdb15-771d-4174-b762-d29eebced217.jpghttps://www.images.telexiran.com//NewsImage/pgnews/5e49ab81-9b41-45cf-be13-9b122f4c7e9b.jpghttps://www.images.telexiran.com//NewsImage/pgnews/ddb4e2d1-108a-4f53-808b-4eee01f32e8b.jpghttps://www.images.telexiran.com//NewsImage/pgnews/54f80029-a093-4062-a155-f9c2c8549727.jpghttps://www.images.telexiran.com//NewsImage/pgnews/7f5d6a66-6cc2-42c9-8331-e287901cc6b1.jpghttps://www.images.telexiran.com//NewsImage/pgnews/cc8a5bae-22f0-4f4d-8e1d-a02dcd4ad3cc.jpghttps://www.images.telexiran.com//NewsImage/pgnews/e66b4a23-6ee2-4f5e-8e49-2d45955948e0.jpghttps://www.images.telexiran.com//NewsImage/pgnews/53ee1704-2786-4f6e-915f-e41baf0fed23.jpghttps://www.images.telexiran.com//NewsImage/pgnews/46d156f0-052e-461d-8e23-990a86cd59b2.jpghttps://www.images.telexiran.com//NewsImage/pgnews/9587c839-d666-4b0a-a66d-b81aad9ea179.jpghttps://www.images.telexiran.com//NewsImage/pgnews/c853b91e-5f2f-4501-846c-20393118f438.jpghttps://www.images.telexiran.com//NewsImage/pgnews/507c3027-a9ba-4d97-b85d-3bb5c39881f1.jpghttps://www.images.telexiran.com//NewsImage/pgnews/7fd25123-07bf-4871-a02c-b680a2ae5dc2.jpghttps://www.images.telexiran.com//NewsImage/pgnews/1da65673-a371-492c-bc7f-4e5af6815746.jpghttps://www.images.telexiran.com//NewsImage/pgnews/79885a52-8593-469c-9974-3738c36a1203.jpghttps://www.images.telexiran.com//NewsImage/pgnews/217a99f7-e0e2-4c68-bb71-7bbe3ca1dc31.jpgکلمات کلیدی خبر : تکواندو بازیهای آسیایی
تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 7189578 <br/> تعداد کلیک : 1641 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 7136238 <br/> تعداد کلیک : 914 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 7087279 <br/> تعداد کلیک : 957
>