تبلیغات در تلکسیران

قصور پزشکی که زهرای 3 ساله را به کشتن داد

قصور پزشکی که زهرای 3 ساله را به کشتن داد

خلیج فارس: هفته گذشته خبری در رسانه ها منتشر شد که حکایت از مرگ دلخراش یک کودک سه ساله به دلیل عدم پذیرش سریع او در یکی از بیمارستان های دولتی تهران داشت؛ رخداد تلخی که مرور چگونگی آن بر پاره ای از بی تعهدی های بیمارستان های کشور مهر تأیید می زند. به ویژه اینکه اکنون مقامات مسئول وزارت بهداشت وقوع تخلف در فرایند مرگ این کودک را پذیرفته و در مقام برخورد با متخلفان برآمده اند.


به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تابناک؛ مرگ غم انگیز زهرا برقی، فرزند سه ساله یک زوج تهرانی چند روزی است که با بازخوردهای زیادی همراه شده و احساسات شهروندان مطلع از این رویداد را جریحه دار کرده است؛ مرگی غم انگیز که از سوی مسئولان وزارت بهداشت و درمان نیز پیگیری‌های جدی آن آغاز شده است و در پی عدم پذیرش این کودک بدحال در یکی از بیمارستان های تهران به وقوع پیوست.

این دختر 3 ساله که دهم شهریور ماه به علت بیماری از سوی خانواده‌اش به یکی از بیمارستان‌های تهران منتقل شده بود، با وجود دستور پزشک معالج مبنی بر بستری کردن کودک، از سوی بیمارستان پذیرش نشد و در کمتر از 24 ساعت بعد فوت کرد.
در همین رابطه صبح دیروز علیرضا عسگری، مدیرکل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت توضیحاتی را در اختیار رسانه ها قرار داد که به خوبی همه آنچه که در این چند روز در فضای عمومی جامعه منتشر شد و حکایتی تلخ از بی مسئولیتی کادر درمان یکی از بیمارستان های تهران بود را اثبات می کند.
 
علیرضا عسگری با اشاره به انتشار خبری در برخی رسانه‌ها در رابطه با فوت زهرای سه ساله، گفت: دختر بچه سه ساله‌ای به‌نام زهرا ساعت 23:45 روز دهم شهریور ماه با علائم تب، اسهال و استفراغ و بی‌حالی که ضرورت به بستری در بخش اورژانس داشت، به یکی از بیمارستان‌های تأمین اجتماعی شهر تهران مراجعه می‌کند. پزشک متخصص اطفال حاضر در بیمارستان برای وی تقاضای آزمایش خون و ادرار کرده و جواب آزمایشات، عفونت را نشان می‌دهد. سپس در دفترچه تأمین اجتماعی بیمار دستور بستری در بخش اطفال و با تشخیص اسهال و استفراغ و افزایش گلبول‌های سفید صادر می‌شود. پس از مراجعه پدر این کودک به بخش در حالی که بیمار در آغوش پدر کاملاً بی‌حال بوده است، اما به‌دلیل عدم وجود تخت خالی به پدر گفته شده باید صبر کند. در این زمان به‌دلیل آشفتگی پدر بیمار، مداخله انتظامات صورت می‌گیرد و والدین بیمار به همراه بیمار بیمارستان را ترک می‌کنند.
 
عسگری ادامه داد: این خانواده در ساعت شش صبح با علامت تشنج کودک به اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) مراجعه می‌کند که بلافاصله بیمار اینتوبه شده و در اتاق احیاء که از امکانات مناسب برخوردار بوده با تشخیص احتمالی آنسفالیت و سپسیس، بستری می‌شود. در اینجا ویزیت فوق تخصص برای کودک انجام شده و به‌دلیل نیاز به خدمات فوق تخصصی کودکان در ساعت 16 بعد از ظهر طی هماهنگی‌های انجام شده، همراه با تیم مراقبتی به مرکز طبی کودکان اعزام و در ساعت 17:20 وارد بخش مراقبت‌های ویژه کودکان می‌شود. متأسفانه با وجود اقدامات درمانی انجام شده توسط کادر درمانی، دو ساعت بعد کودک به‌دلیل وخامت حال فوت می‌شود.
 
مدیرکل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت همچنین گفت: پس از انتشار این خبر تیم نظارت وزارت بهداشت در بیمارستان‌های مختلفی که بیمار در آن بوده است، حضور یافته و تمام فرآیندها و رخدادها را مورد بررسی قرار داده‌اند که این اقدامات تا حصول نتیجه و اصلاح فرآیندها و مداخلات لازم و احقاق حقوق قانونی ادامه خواهد داشت.
 
مروری بر توضیحات مدیر کل نظارت وزارت بهداشت و درمان کشور در مورد این رخداد دو موضوع را به خوبی نشان می دهد. نخست اینکه تخلف از سوی کادر درمانی بیمارستان تأمین اجتماعی رخ داده است و دیگر اینکه وی در سخن های خود تلاش کرده است تا حدود زیادی جانب همکاران خود را داشته باشد.
 
این را می توان از گفت و گوی پدر زهرای سه ساله با روزنامه «ایران» برداشت کرد که بخش هایی از سخنانش با گفته های مقام مسئول در وزارت بهداشت متفاوت است.

حبیب‌الله برقی پدر زهرا در این باره به «ایران»، گفت: بعد از آنکه دکتر بیمارستان زهرا را معاینه کرد، گفت مشکل خاصی نیست اما بعد از اصرارهای من از او آزمایش خون گرفتند و همان پزشک پس از دیدن آزمایشات از من خواست تا دخترم را در اسرع وقت بستری کنم.

وی افزود: بعد از آن به بخش پذیرش رفتم و قصد داشتم تا مراحل بستری کردن دخترم را انجام دهم که متصدی پذیرش قاطعانه گفت جایی برای بستری بیمار شما ندارم. حتی به آن متصدی گفتم که دخترم را در بغل می‌گیرم تا در هنگام انجام کارهای پزشکی لازم، شاید تخت هم خالی شود اما متصدی با صدایی بلندتر گفت که اصلاً جا نداریم.

برقی ادامه داد: وقتی من اعتراض کردم متصدی به یکباره از داخل اتاق پذیرش بیرون آمد و با ضربه‌ای من را به عقب هل داد، مأمور انتظامی مستقر در بیمارستان هم دقایقی بعد وارد ماجرا شد و با بیان اینکه حق با متصدی پذیرش است و اگر از بیمارستان بیرون نروم با تنظیم صورتجلسه مرا به کلانتری می‌فرستد من را به بیرون بیمارستان فرستادند. اما من که دختر بی‌حالم را در آغوش گرفته بودم دوباره پیش پزشک معالج برگشتم و قضیه را شرح دادم اما این بار او عنوان کرد که مشکل زهرا خیلی هم حاد نیست و می‌توانم فردا صبح برای بستری شدنش اقدام کنم.

پدر این کودک فوت شده افزود: حرف او قدری آرامم کرد و به این نیت که صبح دخترم را دوباره به بیمارستان می‌آورم به سمت خانه حرکت کردم.پدر این دختربچه تصریح کرد: بعد از دقایقی حال وخیم دخترم باعث شد تا او را به بیمارستان امام خمینی ببرم و در آنجا بود که زهرا به کما رفت و چند ساعت بعد هم در بیمارستان تخصصی کودکان از دنیا رفت.

حبیب‌الله برقی در رابطه با این مسأله که مسیر شکایت به کجا رسیده، خاطرنشان کرد: روز سه‌شنبه پیرو شکایتی که از بیمارستان تأمین اجتماعی کرده بودم به بیمارستان دعوت شدم که کمیسیونی با حضور چند پزشک، بنده و پزشک معالج دخترم برگزار شد. من ماجرا را کامل شرح دادم. پس از آن از پزشک هم سؤالاتی شد که ایشان ابتدا ماجرا را تأیید کرد ولی در ادامه گفت که مراجعه دوم من را به‌خاطر نمی‌آورد که اعضای کمیسیون پس از بررسی تصاویر ثبت شده از سوی دوربین‌های بیمارستان مراجعه دوم من به پزشک را تأیید کردند.

پدر زهرا گفت: در بیمارستان به من گفتند که پزشک معالج دخترم تا تصمیم نهایی از کار در بیمارستان معلق شده است که البته صحت و سقم آن را نمی‌دانم. من شکایت دیگری هم در دادسرای جرایم پزشکی تنظیم کرده‌ام که در انتظار پاسخ پزشکی قانونی در خصوص علت مرگ دخترم هستم.

برپایه این اطلاعات، قصور اولین پزشک معالج را در مرحله اول مشکل اصلی را تشخیص نداده و در گام دوم نیز با مشورت دروغین پدر زهرا را از نگرانی و تلاش برای بستری کردن فرزند باز می دارد، قطعی است و نمی توان آن را منکر شد.
 
از سویی نیز برخورد زشت و ناپسند کادر درمان و به ویژه انتظامات بیمارستان تأمین اجتماعی را باید به مشکل بزرگی که ایجاد شد اضافه کرد و از مقام های نظارتی خواست این مسئله را با هدف برخورد با افراد خاطی و نیز پیشگیری از بروز به صورت جدی ادامه دهند.


تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10141469 <br/> تعداد کلیک : 2013 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10022941 <br/> تعداد کلیک : 1108 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 9938646 <br/> تعداد کلیک : 1119

بلیت جایگاه و روبروی جایگاه سرخابی‌ها تمام شد +عکس

بلیت جایگاه و روبروی جایگاه سرخابی‌ها تمام شد +عکس

خلیج فارس: بلیت‌های جایگاه و روبروی جایگاه سرخابی‌ها در حالی به اتمام رسید که پرسپولیسی‌ها در همان ساعات ابتدایی تمامی بلیت‌ها را خریداری کردند.

به گزارش فارس، بلیت فروشی دربی 88 که روز پنجشنبه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد از ساعت 9 صبح روز یکشنبه به صورت اینترنتی آغاز به کار کرد.

در لحظه تنظیم این گزارش 100 درصد ظرفیت جایگاه و روبروی جایگاه تیم فوتبال استقلال فروخته شده است. ظرفیت باقیمانده پشت دروازه استقلال 59 درصد، یک درصد در حال خرید و 40 درصد فروخته شده است. همچنین ظرفیت باقیمانده طبقه دوم استقلال نیز 69 درصد، یک درصد در حال خرید و 30 درصد به فروش رفته است.

100 درصد جایگاه و روبروی جایگاه پرسپولیس در همان ساعات ابتدایی فروش بلیت خریداری شد. ظرفیت باقیمانده پشت دروازه پرسپولیس 35 درصد، یک درصد هم در حال خرید و در مجموع بلیت فروخته شده 64 درصد است. همچنین ظرفیت باقیمانده طبقه دوم پرسپولیس 35 درصد، دو درصد در حال خرید و جمعاً 63 درصد بلیت فروخته شده است.تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 11066595 <br/> تعداد کلیک : 2163 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10935814 <br/> تعداد کلیک : 1185 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10844934 <br/> تعداد کلیک : 1193

دردسر جنجالی برای مدافع پرسپولیس +عکس

دردسر جنجالی برای مدافع پرسپولیس +عکس

خلیج فارس: شایان مصلح مدافع پرسپولیس در آستانه دربی با حاشیه بزرگی مواجه شده است.

به گزارش مهر، در روزهای اخیر کلیپی از مصلح در یک مراسم مولودی پخش شده که او در آن به شعر خوانی می‌پردازد که به تعبیر اهل سنت شعرهای او توهین به مقدسات آنهاست . اکنون اعضای فراکسیون اهل سنت مجلس با انتشار و امضای نامه‌ای خواستار برخورد فوری و جدی با این بازیکن شده‌اند.

باید دید مصلح باشگاه پرسپولیس چگونه این مسئله را حل خواهند کرد و آیا می‌توانند خطر محرومیت را از جانب این بازیکن دور کنند یا نه.تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 11065357 <br/> تعداد کلیک : 2163 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10934601 <br/> تعداد کلیک : 1184 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10843734 <br/> تعداد کلیک : 1193

خطر شنا در نقاط ممنوع

خطر شنا در نقاط ممنوع

خلیج فارس: شناکردن در نقاط بدون پرچم باعث به خطر افتادن سلامت شهروندان بوشهری می شود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهرگفت: شهروندان برای استفاده از شناگاه‌های ساحلی به نقاطی که دارای پرچم است مراجعه کنند و به رنگ پرچم ها هم توجه نمایند.

حسن فخرایی افزود: پرچم های آبی نشان دهنده وضعیت مطلوب شناگاه‌ها، زرد نشان دهنده وضعیت نامناسب و در نقاطی که فاقد پرچم است شناکردن باعث به خطر افتادن سلامت شهروندان می شود.

وی گفت: همکاری و هماهنگی بین بخشی ادارات محیط زیست، شهرداری و مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در ایجاد شرایط بهداشتی ایمن و سالم برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست و حفظ سلامت استفاده کنندگان از شناگاه‌ها و سواحل حائز اهمیت است.
 
 کلمات کلیدی خبر : شناحسن فخرایی
تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 11064564 <br/> تعداد کلیک : 2163 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10933813 <br/> تعداد کلیک : 1184 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10842947 <br/> تعداد کلیک : 1193

شبکه توزیع آب شهر آبدان نوسازی شود

شبکه توزیع آب شهر آبدان نوسازی شود

خلیج فارس: بخشدار آبدان شهرستان دیرگفت: به منظور جلوگیری از هدر رفت آب در معبر شهری باید شبکه توزیع آب این شهر ترمیم و نوسازی شود.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ ابوالحسن گنخکی روز سه شنبه در جلسه بررسی نوسازی و توسعه شبکه انتقال و توزیع آب شهری آبدان افزود: مردم هم باید در مصرف بهینه آب مشارکت کنند تا هدر رفت آب در شبکه انتقال و توزیع به حداقل برسد.

وی یادآورشد: فرسودگی شبکه توزیع آب شهری در معابر آبدان باعث شکستگی های متعدد خط های انتقال و شبکه توزیع و هدر رفت آب در سطح معابر شهرشده و باعث نارضایتی مردم می شود.

بخشدار آبدان یادآورشد: آب شهرآبدان کیفیت خوبی دارد و مردم راضی هستند اما مشکل اصلی فرسودگی شبکه های آب شهری است که قدمت شبکه ها در این شهر به 30 سال قبل برمی گردد .

وی گفت: تعداد 2 هزار و 250 خانوار در شهر آبدان از آب آشامیدنی مناسب بهره مند هستند که روزانه بیش از 2 هزار متر مکعب آب بین مشترکین توزیع می شود.

آبدان با 12 هزار نفر جمعیت در 150 کیلومتری جنوب استان بوشهر قراردارد که این بخش به عنوان قطب تولید گوجه فرنگی خارج از فصل است.کلمات کلیدی خبر : ابوالحسن گنخکی آبدان
تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 11063512 <br/> تعداد کلیک : 2163 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10932767 <br/> تعداد کلیک : 1184 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10841905 <br/> تعداد کلیک : 1193

ترامپ در سازمان ملل: از تمام کشورها می‌خواهیم که ایران را منزوی کنند

ترامپ در سازمان ملل: از تمام کشورها می‌خواهیم که ایران را منزوی کنند

خلیج فارس: رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در راستای سیاست‌های خصمانه کاخ سفید اظهار کرد: من از تمام کشورها می‌خواهم که ایران را منزوی کنند.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ در این سخنرانی با بیان اینکه آمریکا در خاورمیانه با توجه به رویکرد جدید خود گام‌های بزرگی برداشته و در تلاش است که تغییراتی تاریخی ایجاد کند، در راستای سیاست‌های ایران‌هراسی و تفرقه‌افکنانه کاخ سفید ادعا کرد: رهبران ایران به دنبال مرگ و نابودی هستند. آنها به مرزهای همسایگان خود و حاکمیت ملی این کشورها احترام نمی‌گذارند و منابع مردم کشور خود را غارت می‌کنند تا آن را صرف خود و ایجاد آشوب در منطقه خاورمیانه کنند.

وی در حالی که سعی داشت مردم و نظام ایران را از هم جدا نشان دهد سعی کرد تاثیر فشارهای تحریم‌های آمریکا را ناشی از سیاست‌های تهران نشان دهد و اظهار کرد: مردم ایران به درستی خشمگین هستند. مقامات این کشور میلیاردها دلار از سرمایه مردم ایران را اختلاس کرده‌اند. بخش‌های ارزشمند اقتصاد این کشور را در دست گرفته‌اند و منابع را غارت کردند تا جیب خود را پر از پول کنند و جنگ راه بیندازند! مردم ایران تاکنون بهای سنگینی را به خاطر سیاست‌های خصمانه و توسعه طلبانه‌ای که کشورشان در منطقه دنبال کرده پرداخته اند.

رئیس جمهور آمریکا که توافق بین المللی برجام را نقض کرده و از این توافق یکجانبه خارج شده است مدعی شد: بسیاری از کشورهای خاورمیانه از تصمیم ما برای خروج از توافق بد 2015 استقبال کردند. براساس این تصمیم بار دیگر تحریم‌ها باز خواهد گشت چراکه توافق هسته ای یک موهبت باد آورده‌ای را برای ایران به همراه آورد.

وی که از توانمندسازی توان دفاعی جمهوری اسلامی خشمگین است نظام ایران را دیکتاتور و تامین کننده مالی تروریسم خواند و به دخالت نظامی در یمن و سوریه متهم کرد و افزود: بودجه نظامی این کشور 40 درصد افزایش پیدا کرد و نظام دیکتاتور ایران از این منابع علیه مردم خود، تامین مالی تروریست‌ها و ایجاد جنگ و کشتار در سوریه و یمن استفاده کرد.

ترامپ با بیان اینکه ایالات متحده کمپین فشار جدید اقتصادی علیه ایران راه انداخته تا دسترسی ایران را به منابع مالی قطع کند و نتواند از این منابع برای پیشبرد سیاست های خونبار خود استفاده کند، اظهار کرد: تحریم‌ها از 5 نوامبر برگردانده می‌شود و تحریم‌های جدیدی نیز در پی آن خواهد آمد. ما فروش نفت ایران را مورد هدف قرار داده‌ایم.

در حالی که ایران تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دارد و آژانس در گزارشات خود پایبندی تهران را بارها اعلام کرده است ترامپ افزود: اجازه نمی‌دهیم که حامی تروریست‌ها خطرناک‌ترین اسلحه‌های زمین را در دست بگیرند. رژیمی که شعار مرگ بر آمریکا می دهد و اسرائیل را تهدید می کند نباید به سلاح های پیشرفته از جمله کلاهک‌های هسته‌ای دسترسی داشته باشد که بخواهد آن را به برخی از شهرها پرتاب کند.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود در مورد ایران بار دیگر در راستای سیاست‌های تفرقه‌افکنانه خود گفت: ما از تمام کشورها می‌خواهیم که ایران را منزوی کنند و از مردم ایران حمایت کنند تا این مردم بتوانند حقوق مذهبی و آینده خود را دست بگیرند.

به گزارش ایسنا، ترامپ در آغاز سخنرانی خود در سازمان ملل هنگام دفاع از عملکرد دولت خود در طول دو سال گذشته با خنده معنادار حضار مواجه شد.تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 11067970 <br/> تعداد کلیک : 2163 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10937170 <br/> تعداد کلیک : 1185 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10846278 <br/> تعداد کلیک : 1194
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟