تبلیغات در تلکسیران

دفع خطر حمله قلبی با مصرف روزانه لبنیات

دفع خطر حمله قلبی با مصرف روزانه لبنیات

خلیج فارس: نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، مصرف روزانه لبنیات خطر بیماری‌های قلبی را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از فارس؛ نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، مصرف روزانه لبنیات خطر بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد.

به گفته محققان کانادایی، مصرف روزانه شیر، ماست یا کره به دفع خطر ابتلا به حمله قلبی کمک می‌کند.

نتایج پژوهش‌های صورت گرفته حاکی از آن است، افرادی که سه بار در طول روز از محصولات لبنی استفاده می‌کنند، دو برابر کمتر از آنهایی که تمایلی به مصرف لبنیات ندارند، در معرض خطر بیماری‌های قلبی و عروقی هستند.

پژوهشگران تأکید می‌کنند،‌ آنهایی که لبنیات مصرف می‌کنند، به مراتب سطح کلسترول پایین‌تری دارند.

تحقیقات همچنین نشان داد، مصرف بیشتر لبنیات با کاهش 30 درصدی ریسک حمله قلبی در بین زنان و کاهش 19 درصدی این ریسک در مردان مرتبط بود.

محقق ارشد این مطالعه از دانشگاه کانادا می‌گوید: «ما دریافتیم مصرف بلندمدت ماست ریسک مشکلات قلبی-عروقی را کاهش می دهد که ناشی از تاثیرات سودمند محصولات لبنی تخمیر شده است».کلمات کلیدی خبر : حمله قلبیلبنیات
تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10150414 <br/> تعداد کلیک : 2013 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10031640 <br/> تعداد کلیک : 1108 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 9947204 <br/> تعداد کلیک : 1119

واقعا نظارت سازمان صنعت و تجارت بوشهر بر بازار موثر است؟!

واقعا نظارت سازمان صنعت و تجارت بوشهر بر بازار موثر است؟!

خلیج فارس: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: گشت‌های مشترک بازرسی و نظارت بر کالا با جدیت تمام با فروشندگانی افزایش قیمت خودسرانه کالاها برخورد قانونی و قاطع می‌کنند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ سید حسین حسینی محمدی در نشست کارگروه تنظیم بازار استان بوشهربا اشاره به همکاری بیشتردستگاههای اجرایی در امر مبارزه با قاچاق کالا و جلوگیری ازافزایش بی رویه برخی از کالاها اظهار داشت: در نیمه نخست امسال 638 مورد گشت مشترک با همکاری دستگاه‌های مرتبط برای بررسی قیمت کالاها و مبارزه با گران‌فروشی انجام شده است.

وی با بیان اینکه 28هزار و614 مورد بازرسی از واحدهای صنفی سراسر استان صورت گرفته تصریح کرد: در  نیمه نخست امسال یک‌هزار و 759 پرونده تخلف صنفی به ارزش بیش از 8.5 میلیارد ریال تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه این پرونده‌ها برای سیر مراحل قانونی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است تصریح کرد: گشت‌های مشترک بازرسی و نظارت بر کالا با جدیت تمام با فروشندگانی افزایش قیمت خودسرانه کالاها برخورد قانونی و قاطع می‌کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهربا بیان اینکه تاکنون اقدامات متعددی نظیر گشت‌های مشترک بازرسی انجام گرفته است گفت: روزانه از عرضه کالا و خدمات، طرح توزیع کالاهای ضروری، پیگیری قیمت‌های غیرواقعی درج شده روی کالاها در راستای سیاست‌های تنظیم بازار و جلوگیری از اجحاف به حقوق مصرف کنندگان انجام می‌شود.

حسینی محمدی اعلام کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف واحدهای صنفی اعم از کم‌فروشی، گران‌فروشی، عدم درج قیمت و غیره در واحدهای مختلف صنفی مراتب را با شماره تلفن 124 و یا با مراجعه به ادارات تابعه در شهرستان‌ها و در مرکز استان به سازمان صنعت، معدن و تجارت مراجعه کرده و موارد تخلف را گزارش کنند.
 کلمات کلیدی خبر : حسین حسینی محمدی
تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 11065006 <br/> تعداد کلیک : 2163 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10934253 <br/> تعداد کلیک : 1184 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10843386 <br/> تعداد کلیک : 1193

گردوغبار تا فردا در جنوب استان فعال است

گردوغبار تا فردا در جنوب استان فعال است

خلیج فارس: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: گرد و غبار که از روز گذشته وارد این استان شده و اکنون تمرکز آن بر شهرستان های جنوبی بویژه عسلویه است تا روز چهارشنبه در این منظقه فعال است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ محمدرضا انصاری درگفت و گو با ایرنا افزود: در 2 روز اخیر با تغییر جهت وزش باد به سمت شمالی میزان رطوبت استان بوشهر کاهش یافته که با متغیر شدن جهت وزش باد از فردا بطور مجدد شاهد افزایش رطوبت دراین استان خواهیم بود.

وی اضافه کرد: همچنین بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده تداوم وزش بادهای شمال غربی در روز جاری است.

انصاری گفت: پیش بینی می شود سرعت وزش این جریانات در ساعاتی از ظهر تا شب روی دریا و در قسمت های جنوبی استان بطور قابل ملاحظه ای افزوده و خلیج فارس نیز مواج و متلاطم شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در 24 ساعت آیده آسمان استان بوشهر صاف همراه با غبار محلی، در طول روز وزش باد و در برخی نقاط همراه با گردوغبار پیش بینی شده است.

وی افزود: در این مدت جهت وزش باد شمال غربی تا غربی در قسمت های شمالی و مرکزی استان با سرعت 8 تا30 پیش بینی شده که در ساعاتی از بعد از ظهر و شب گاهی تا 38 کیلومتر در ساعت می رسد.

انصاری افزود: جهت وزش باد قسمت های جنوبی استان نیز 12 تا 34 و در ساعت هایی از بعدازظهر و شب تا 48 کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.

وی بیان کرد: ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی و مرکزی استان 30 تا 90 سانتی متر پیش بینی شده که در ساعت هایی از بعد از ظهر و شب تا 120 سانتی متر می رسد.

انصاری گفت: ارتفاع موج در سواحل جنوبی استان نیز 60 تا 120 پیش بینی شده که در ساعت هایی از بعد از ظهر و شب تا 180 سانتی متر افزایش می یابد.شکلمات کلیدی خبر : گردوغبارمحمدرضا انصاری
تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 11064053 <br/> تعداد کلیک : 2163 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10933303 <br/> تعداد کلیک : 1184 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10842437 <br/> تعداد کلیک : 1193

ترامپ:‌ پیش از دیدار، ایران باید لحنش را تغییر دهد

ترامپ:‌ پیش از دیدار، ایران باید لحنش را تغییر دهد

خلیج فارس: رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید که ایرانی‌ها خواهان ملاقات با وی هستند و چاره دیگری ندارند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ رئیس جمهوری آمریکا پیش از سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل خطاب به خبرنگاران گفت که ایران «باید پیش از دیدار با آن‌ها، لحن خود را تغییر دهد. آن‌ها می‌خواهند ملاقات کنند. این رخ خواهد داد. من باور دارم که گزینه دیگری ندارند. ما به دنبال یک رابطه عالی با ایران هستیم، اما هم‌اکنون رخ نخواهد داد.»

دونالد ترامپ همچنین در خصوص کره شمالی گفت: «رئیس کیم در حال تعامل با ما بوده است، وی پیشرفت‌های شگرفی انجام داده است. بسیار بزرگتر از آن که مردم بتوانند درک کنند یا بخواهند ... ما مکاتبات شخصی زیادی با رئیس کیم دارم.»کلمات کلیدی خبر : دونالد ترامپ ایران دیدار با روحانی سازمان ملل
تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 11062603 <br/> تعداد کلیک : 2163 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10931874 <br/> تعداد کلیک : 1184 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10841019 <br/> تعداد کلیک : 1193

2 اتفاق عجیب در تاریخ دربی

2 اتفاق عجیب در تاریخ دربی

خلیج فارس: در تاریخ 50 ساله دربی بارها نتایج و اتفاقات این نبرد سنتی باعث تعجب و حیرت هواداران فوتبال شده است.

به گزارش مهر، در کنار نتایج به یادماندنی نبرد استقلال و پرسپولیس دو اتفاق کم سابقه هم در این رقابت 50 ساله رخ داده که در این سالها کمتر به آن توجه شده است. اتفاقی که با قوانین فوتبال همخوانی ندارد.

استقلال 3- پرسپولیس 2/ 3 مهر 49

در همان سالهای اولیه دربی تهران، تاج در یک بازی دوستانه 3 بر 2 پرسپولیس را برد. در آن بازی دوستانه یک اتفاق منحصر به فرد رخ داد، بازیکنی که تعویض شده بود دوباره به زمین برگشت؛ اتفاقی که بر اساس قوانین یک تخلف به شمار می رود.

عباس مژدهی ، بازیکن تاج جای خود را به جواد قراب داد و در ادامه به جای مهدی حاج محمد به زمین آمد.

پرسپولیس 3- استقلال صفر/ 20 تیر 1376

پرسپولیس در روز خداحافظی فرشاد پیوس سه بر صفر مقابل استقلال پیروز شد. پرسپولیس در آن روز با توافق دو باشگاه کارهای عجیبی انجام داد. دو طرف توافق کرده بودند که پس از 10 دقیقه بازی، پیوس با ادموند بزیک تعویض شود و این تعویض در بین تعویضهای بازی به حساب نیاید.

پرسپولیس در آن بازی دو کار غیر متعارف انجام داد که با قوانین فوتبال همخوانی ندارد. نخست اینکه چهار تعویض انجام داد. دوم اینکه دو بازیکن با شماره 17 برای این تیم بازی کردند؛ حدود یک ربع فرشاد پیوس با شماره جاودانه اش 17 بازی کرد، سپس این پیراهن را به مهدی مهدوی‌کیا سپرد و مهدی هم 75 دقیقه با شماره 17 در میدان حاضر بود.تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 11065590 <br/> تعداد کلیک : 2163 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10934829 <br/> تعداد کلیک : 1185 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10843961 <br/> تعداد کلیک : 1193

ترامپ در سازمان ملل: از تمام کشورها می‌خواهیم که ایران را منزوی کنند

ترامپ در سازمان ملل: از تمام کشورها می‌خواهیم که ایران را منزوی کنند

خلیج فارس: رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در راستای سیاست‌های خصمانه کاخ سفید اظهار کرد: من از تمام کشورها می‌خواهم که ایران را منزوی کنند.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ در این سخنرانی با بیان اینکه آمریکا در خاورمیانه با توجه به رویکرد جدید خود گام‌های بزرگی برداشته و در تلاش است که تغییراتی تاریخی ایجاد کند، در راستای سیاست‌های ایران‌هراسی و تفرقه‌افکنانه کاخ سفید ادعا کرد: رهبران ایران به دنبال مرگ و نابودی هستند. آنها به مرزهای همسایگان خود و حاکمیت ملی این کشورها احترام نمی‌گذارند و منابع مردم کشور خود را غارت می‌کنند تا آن را صرف خود و ایجاد آشوب در منطقه خاورمیانه کنند.

وی در حالی که سعی داشت مردم و نظام ایران را از هم جدا نشان دهد سعی کرد تاثیر فشارهای تحریم‌های آمریکا را ناشی از سیاست‌های تهران نشان دهد و اظهار کرد: مردم ایران به درستی خشمگین هستند. مقامات این کشور میلیاردها دلار از سرمایه مردم ایران را اختلاس کرده‌اند. بخش‌های ارزشمند اقتصاد این کشور را در دست گرفته‌اند و منابع را غارت کردند تا جیب خود را پر از پول کنند و جنگ راه بیندازند! مردم ایران تاکنون بهای سنگینی را به خاطر سیاست‌های خصمانه و توسعه طلبانه‌ای که کشورشان در منطقه دنبال کرده پرداخته اند.

رئیس جمهور آمریکا که توافق بین المللی برجام را نقض کرده و از این توافق یکجانبه خارج شده است مدعی شد: بسیاری از کشورهای خاورمیانه از تصمیم ما برای خروج از توافق بد 2015 استقبال کردند. براساس این تصمیم بار دیگر تحریم‌ها باز خواهد گشت چراکه توافق هسته ای یک موهبت باد آورده‌ای را برای ایران به همراه آورد.

وی که از توانمندسازی توان دفاعی جمهوری اسلامی خشمگین است نظام ایران را دیکتاتور و تامین کننده مالی تروریسم خواند و به دخالت نظامی در یمن و سوریه متهم کرد و افزود: بودجه نظامی این کشور 40 درصد افزایش پیدا کرد و نظام دیکتاتور ایران از این منابع علیه مردم خود، تامین مالی تروریست‌ها و ایجاد جنگ و کشتار در سوریه و یمن استفاده کرد.

ترامپ با بیان اینکه ایالات متحده کمپین فشار جدید اقتصادی علیه ایران راه انداخته تا دسترسی ایران را به منابع مالی قطع کند و نتواند از این منابع برای پیشبرد سیاست های خونبار خود استفاده کند، اظهار کرد: تحریم‌ها از 5 نوامبر برگردانده می‌شود و تحریم‌های جدیدی نیز در پی آن خواهد آمد. ما فروش نفت ایران را مورد هدف قرار داده‌ایم.

در حالی که ایران تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دارد و آژانس در گزارشات خود پایبندی تهران را بارها اعلام کرده است ترامپ افزود: اجازه نمی‌دهیم که حامی تروریست‌ها خطرناک‌ترین اسلحه‌های زمین را در دست بگیرند. رژیمی که شعار مرگ بر آمریکا می دهد و اسرائیل را تهدید می کند نباید به سلاح های پیشرفته از جمله کلاهک‌های هسته‌ای دسترسی داشته باشد که بخواهد آن را به برخی از شهرها پرتاب کند.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود در مورد ایران بار دیگر در راستای سیاست‌های تفرقه‌افکنانه خود گفت: ما از تمام کشورها می‌خواهیم که ایران را منزوی کنند و از مردم ایران حمایت کنند تا این مردم بتوانند حقوق مذهبی و آینده خود را دست بگیرند.

به گزارش ایسنا، ترامپ در آغاز سخنرانی خود در سازمان ملل هنگام دفاع از عملکرد دولت خود در طول دو سال گذشته با خنده معنادار حضار مواجه شد.تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 11067970 <br/> تعداد کلیک : 2163 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10937170 <br/> تعداد کلیک : 1185 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/17 <br/> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 10846278 <br/> تعداد کلیک : 1194
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟