گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری آخرین اخبار

برلین: برای بازگرداندن 300 میلیون یورو به ایران تصمیمی نگرفته‌ایم

خلیج فارس: وزارت دارایی آلمان اعلام کرد: تا کنون برای بازگرداندن 300 میلیون یورو وجه نقد از حساب‌های بانکی ایران به این کشور تصمیمی نگرفته‌ایم.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ وزارت دارایی آلمان امروز چهارشنبه گزارش‌های منتشره درباره صدور مجوز برای خارج کردن 300 میلیون یورو (348 میلیون دلار) وجه نقد از حساب‌های بانکی ایران در آلمان را تکذیب کرد.

وزارت دارایی آلمان با صدور بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد: درخواست ایران هنوز مورد مطالعه است. گزارش‌های رسانه‌ای درباره آزادسازی این وجوه از طریق اداره گمرگ، صحیح نیستند. فرایند‌های بازرسی هنوز کامل نشده اند.

به گزارش رویترز، هفته نامه آلمانی Die Zeit روز چهارشنبه گزارش داده بود، واحد اطلاعات مالی وزارت دارایی آلمان به این جمع بندی رسیده که انتقال این پول به ایران با قوانین آلمان در خصوص مبارزه با تروریسم تناقضی ندارد.

رئیس جمهوری آمریکا دوشنبه 15 مرداد ماه جاری با امضای دستوری اجرائی تحریم‌های پیشتر تعلیق شده علیه ایران را 3 ماه پس از خروج یکجانبه این کشور از برجام دوباره بازگرداند.

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا 8 ماه مارس سال جاری میلادی (18 اردیبهشت) به بهانه‌های واهی و به صورت یکجانبه از این توافق خارج شد و تهدید کرده بود که تحریم‌های واشنگتن علیه تهران که بر اساس توافق مذکور در زمان دولت قبلی این کشور تعلیق شده بود را بازمی گرداند.کلمات کلیدی خبر : برلین
تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6471911
تعداد کلیک : 1546 " style="margin-bottom:3px;max-width:none;width:100%"> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6425847
تعداد کلیک : 859 " style="margin-bottom:3px;max-width:none;width:100%"> تعداد نمایش این آگهی تاکنون : 6380867
تعداد کلیک : 896 " style="margin-bottom:3px;max-width:none;width:100%">


addup.center