گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

وزارت دفاع: حمله گروهی طالبان به شهر غزنی عقب زده شد


وزارت دفاع ملی کشور اعلام کرده است که حمله گروهی و تهاجمی طالبان مسلح به شهر غزنی پس از مقاومت شدید نیروهای امنیتی و دفاعی به عقب زده شده است.

وزارت دفاع ملی کشور اعلام کرده است که حمله گروهی و تهاجمی طالبان مسلح به شهر غزنی پس از مقاومت شدید نیروهای امنیتی و دفاعی به عقب زده شده است.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛‌ در خبرنامه وزارت دفاع ملی که بعد از ظهر امروز جمعه (19 اسد) به نشر رسیده آمده است:" دشمنان مردم افغانستان که می‌خواستند شهر باستانی غزنی را به خاک و خون بکشانند، با مقاومت شدید نیروهای دفاعی و امنیتی مواجه شدند و نتوانستند نقشه‌شان را پیاده کنند."

خبرنامه افزوده:"دشمنان از شهر غزنی بیرون رانده شدند و حدود 150 تن کشته و زخمی  از آنها بجا مانده است. متاسفانه  دشمن در ناحیه چهارم شهر غزنی و مناطق (پی آر تی) در خانه‌های مردم جابجا شده و فیرهای منفرد انجام می‌دهند."

وزارت دفاع ملی تاکید کرده که نیروهای دفاعی و امنیتی کشور بخاطر تصفیه این مناطق از زمین و هوا داخل اقدام شده‌اند.

گفتنی است که طالبان مسلح نیمه‌های شب گذشته شهر غزنی را از چهار جهت هدف حمله قرار دادند و با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

شماری از اعضای شورای ولایتی غزنی با اشاره به پیشروی طالبان به طرف مرکز شهر، از احتمال سقوط این شهر به شدت ابراز نگرانی کرده بودند.

اما وزارت دفاع ملی و وزارت امور داخله تاکید کردند که نیروهای ویژه امنیتی و دفاعی به شهر غزنی اعزام شده اند و حملات هوایی و زمینی علیه تروریستان ادامه دارد.

حال وزارت دفاع ملی می‌گوید که نیروهای امنیتی و دفاعی توانستند که پس از ساعت‌ها درگیری نفس‌گیر با طالبان آنان را به عقب بزنند.

خبرگزاری جمهور- غزنی
 


addup.center