گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

گفتگوی اسماعیل هنیه، نماینده حماس، با وزیر امور خارجه ایران


اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس طی گفتگوی تلفنی با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در خصوص آخرین تحولات فلسطین تبادل نظر کرد.

به گزارش تلکسیران، به نقل از خبرگزاری ترکیه، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس طی گفتگوی تلفنی با وزیر امور خارجه ایران با اشاره به تلاش آمریکا برای ارائه پیش نویس قطعنامه ای در مجمع عمومی سازمان ملل برای محکومیت مقاومت اسلامی فلسطین خواستار مخالفت تهران با این اقدام واشنگتن شد.

گفتگوی اسماعیل هنیه، نماینده حماس، با وزیر امور خارجه ایران 

وی با اشاره به تلاش آمریکا برای ارائه پیش نویس قطعنامه ای در مجمع عمومی سازمان ملل برای محکومیت «مقاومت اسلامی فلسطین» خواستار مخالفت تهران با این اقدام واشنگتن شد.

 ظریف در این گفتگوی تلفنی با اعلام حمایت ایران از حقوق مردم فلسطین اظهار داشت:

آمریکا به دلیل برخی  سیاست های  کشورهای منطقه این جسارت را پیدا کرده که نه تنها در یک اقدام مغایر حقوق بین الملل سفارت خود را به قدس منتقل کند، بلکه حتی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد علیه مقاومت مردم فلسطین صدور  قطعنامه ای را پیشنهاد دهد.

ظریف اطمینان داد که ایران در مجمع عمومی تمامی تلاش خود را در هماهنگی با سایر کشورهای اسلامی و مترقی برای جلوگیری از تصویب این قطعنامه مخالف منشور ملل متحد بکار خواهد گرفت.addup.center