گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

این 2 نفر آثار جرم پرونده خاشقچی را پاک کردند

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

یک منبع در دفتر دادستانی ترکیه از نقش دو تن از اعضای تیم تحقیقات عربستان در از بین بردن آثار جرم در پرونده قتل خاشقجی خبر داد.
 یک منبع در دفتر دادستانی ترکیه از نقش دو تن از اعضای تیم تحقیقات عربستان در از بین بردن آثار جرم در پرونده قتل خاشقجی خبر داد.

این منبع به الجزیره گفت که "احمد الجنوبی" و "خالد الزهرانی" کارشناس سم‌شناسی جزو تیم تحقیقات عربستان درباره پرونده جمال خاشقجی بودند و این دو نفر طی 7 روز آثار جرم در پرونده قتل خاشقجی را از بین بردند. وی اظهار داشت که دادستانی ترکیه جست‌وجو برای یافتن جسد خاشقچی را متوقف کرده زیرا دیگر جست‌وجو ارزشی ندارد.

پیش از این نیز یک منبع در دادستانی کل ترکیه در گفت‌وگو با الجزیره گفته بود که بر اساس نتایجی که به آن رسیده‌ایم، جسد جمال خاشقجی کاملا از بین رفته است. به گفته این منبع،‌ قاتلان جسد خاشقجی را در یکی از اتاق‌های منزل کنسول سعودی در استانبول در داخل اسید قرار داده و آن را به طور کامل از بین بردند.

جمال خاشقجی نویسنده 59ساله سعودی روز سه‌شنبه 10 مهر (دوم اکتبر) برای کارهای مربوط به مدارکش وارد کنسولگری عربستان در استانبول شده و دیگر از ساختمان بیرون نیامد. مقامات سعودی پس از حدود سه هفته اعتراف کردند که این نویسنده و روزنامه‌نگار 59ساله به‌دلیل اشتباه در بازجویی کشته شده است. سعودی‌ها در ادامه روایت دیگری از این ماجرا ارائه داده اعلام کردند که قتل این روزنامه‌نگار، از پیش طراحی شده بوده است. پرونده قتل احتمالی خاشقجی باعث فشار بی‌سابقه‌ای بر پادشاهی عربستان در سطح جهانی شده است.