تبلیغات در تلکسیران

مهدی تاج: 11 تیم لیگ برتری مجوز حرفه‌ای گرفته‌اند


11 باشگاه از 16 باشگاه لیگ برتر مدارک خود را کامل کرده‌اند و می‌توانند مجوز بگیرند و اگر در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشند
رئیس فدراسیون فوتبال درباره تعیین وضعیت استقلال و پرسپولیس در آسیا گفت: 2 راه داشتیم، اول اینکه سال گذشته استقلال و پرسپولیس را در آسیا حذف کنند که اگر این اتفاق می‌افتاد نشاط عمومی نداشتیم، مردم نبودند و در نتیجه تیم ملی ما قوی نمی‌شد و بهترین تیم  آسیا نمی‌شدیم و حتی نمی‌توانستیم به  جام جهانی صعود کنیم. امسال باید جدی‌تر می‌گرفتیم و این کار را شروع کردیم.  در گذشته اگر سوال می‌کردید استقلال و پرسپولیس چقدر بدهی دارد هر شخصی یک عددی را می‌گفت. یکی می‌گفت 160 میلیارد و دیگری می‌گفت 200 میلیارد اما ما  امسال به دو باشگاه تکلیف کردیم که  هر کسی از این 2 باشگاه طلب دارد اظهار کند و اگر هم کسی اظهار نکرد ما دیگر در قبال او مسئولیتی نداریم. 

مهدی تاج در ادامه  افزود: تعدادی زیادی آمدند و اظهار کردند و تعدادی هم در کمیته تعین وضعیت و استیناف پرونده تشکیل دادند و ما برای اولین بار فهمیدیم روی کاغذ بدهی استقلال و پرسپولیس چقدر است. اگر هم کسی موضوع طلب خود را اعلام نکرده دیگر خودش مقصر است. ما تکلیف کردیم که بدهی‌ها باید پرداخت شود. پرسپولیس 26  مورد بدهی خارجی داشت که عدد بسیار زیادی بود مثل ژوزه و... ولی با گذشت زمان الان دیگر پرونده بازی در فیفا ندارند و بدهی خارجی ندارند، این توفیق بزرگی است. بدهی‌های داخلی را هم مشکلش را حل کردند.

تاج اظهار داشت: فیفا هم می‌گوید نحوه جلب رضایت باشگاه به این صورت است که می‌تواند با بازیکن یا هر کسی توافق کند، می‌تواند چک بدهد ولی نظر بازیکن و هر کسی را بگیرد و بگوید یک سال دیگر پرداخت می‌کنم. تعدادی هم به بعضی از بازیکنان و کادر پول دادند و الان شرایط مشخصی را این دو باشگاه  پیدا کردند، بدون اینکه حذف شوند. از فردا هم کمیته بدوی کار خودش را برای رسیدگی به مدارک آغاز خواهد کرد و به مدت یک هفته وقت دارد و بعد از آن هم اگر کسی اعتراضی داشته باشد کمیته استیناف رسیدگی خواهد کرد. خوشبختانه سایپا، فولاد و ذوب‌آهن و .... مشکلی ندارند. الان  11 باشگاه  از 16 باشگاه لیگ برتر مدارک خود را کامل کرده‌اند و می‌توانند مجوز بگیرند و اگر در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشند مشکلی نخواهند داشت و می‌توانند مجوز ملی بگیرند یعنی اجازه حضور در جام باشگاه‌های آسیا را ندارند ولی با گرفتن مجوز حرفه‌ای می‌توانند در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشند.

وی که با شبکه ورزش سیما صحبت می‌کرد در پاسخ به این سوال که آیا واقعا استقلال و پرسپولیس با هیچ تهدید مواجه  نیستند؟ گفت: اگر بگویم هیچ تهدیدی شاید لغت کاملی نباشد ولی می‌توانم بگویم نسبت به قبل همه بدهی‌ها مفروض شده و  اسناد همه بدهی‌ها را به ما دادند که پرداخت کردیم و ما باید این را راستی‌آزمایی کنیم. آن‌طور که ما اطلاع داریم در پرونده خارجی‌ها که مطلقا دیگر بدهی وجود ندارد.

تاج عنوان کرد: آخرین بدهی خارجی مربوط به پروپیچ در استقلال بوده که راضی شده بود 30 هزار دلار بگیرد ولی به هر دلیل این رقم به او پرداخت نشده و شکایت کرده و در نهایت 2 روز پیش باشگاه استقلال 360 هزار دلار به او پرداخت کرده است، یعنی بازیکنی که با 30 هزار دلار راضی بود رضایت بدهد نهایتا 360 هزار دلار گرفت. در واقع اینگونه خسارت ها را هم داده‌ایم ولی باید برای یک بار هم شده این خسارت‌ها داده شود و مدیران هم بدانند که هر بازیکنی که می‌آورند مطمئن باشند که تا ریال آخر او را باید پرداخت کنند. من از مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، وزارت ورزش و همینطور بازیکنان و مربیان  تشکر می‌کنم که گذشت کردند و فضایی به وجود آمد که فوتبال کشور با یک شفافیت مسیر خودش را ادامه دهد. 

ورود بانوان به آزادی مطلقا ممنوع


در فاصله 1 ساعت مانده به آغاز بازی پرسپولیس و الدحیل، ماموران زن در جلوی ورزشگاه آزادی از ورود بانوان جلوگیری می‌کنند.
ورود بانوان به آزادی مطلقا ممنوع
تا دقایقی دیگر دو تیم پرسپولیس و الدحیل در ورزشگاه آزادی در دور برگشت از لیگ قهرمانان آسیا به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

در حالی که مدت‌هاست از ورود بانوان به ورزشگاه‌ها جلوگیری می‌کردند، در بسیاری از بازی‌های لیگ برتر شاهد ورود بانوان به ورزشگاه البته با شکل و شمایلی مبدل بودیم. حال ماموران امنیتی زن امروز در بازی سرخپوشان مقابل الدحیل در جلوی درب ورزشگاه حضور دارند تا دیگر ورود بانوان به استادیوم صورت نگیرد.
 
در همین خصوص سرپرست ورزشگاه آزادی پیش از دیدار تیم‌های پرسپولیس و الدحیل گفت:
نیروهای امنیتی خانم جلوی درب ورزشگاه آزادی مستقر هستند تا کنترل دقیقی برای جلوگیری از ورود زنان با گریم مردانه انجام شود.

آخرین وضعیت ماهینی و نوراللهی برای دیدار با الدحیل


مصدومیت جزیی دو بازیکن پرسپولیس طی روزهای اخیر تحت بررسی کادرپزشکی قرار گرفته است.
آخرین وضعیت ماهینی و نوراللهی برای دیدار با الدحیل
حسین ماهینی در شرایطی بازی مقابل نساجی مازندران را به پایان رساند که در دقایق پایانی به دلیل مصدومیت از زمین خارج شد. مدافع راست سرخپوشان که در این دیدار موفق به ثبت پاس گل برای تیمش شده بود، با توجه به مصدومیت طی روزهای اخیر مراحل درمانی را پشت سر می‌گذارد.

احمد نوراللهی دیگر بازیکن مصدوم پرسپولیس است که او نیز طی سه روز اخیر مراحل درمانی خود را زیر نظر کادرپزشکی دنبال کرده است. با این حال کادرپزشکی به برانکو ایوانکوویچ اطمینان خاطر داده‌اند این دو بازیکن را به جدال با الدحیل برساند.

پرسپولیس در جدال برگشت مقابل الدحیل، سیامک نعمتی را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد و تلاش کادرپزشکی برای آماده سازی بشار رسن نیز ادامه دارد.

تبریزی: شفر گفت کسی که به صعود باور ندارد به قطر نیاید


مهاجم تیم فوتبال استقلال گفت: کار سختی داریم و باید با همه وجود در دوحه بجنگیم، اما در فوتبال غیرممکن وجود ندارد.
تبریزی: شفر گفت کسی که به صعود باور ندارد به قطر نیاید
مرتضی تبریزی در گفت‌وگو با سایت رسمی باشگاه استقلال، درباره آخرین شرایط استقلال در تمرینات و در آستانه دیدار با السد گفت: می‌دانیم که نتیجه قابل قبولی کسب نکردیم و باور کنید که خود ما هم ناراحت بودیم. من نیز با توجه به اینکه اولین بازی آسیایی خود برای استقلال را انجام می‌دادم، انگیزه زیادی داشتم، اما اتفاق خوبی رخ نداد. به‌هرحال این دیدار برای ما تمام شده است و اعضای کادرفنی نیز با ما صحبت کردند که این نتیجه را فراموش و به بازی برگشت فکر کنیم تا یک نتیجه مطلوب در دوحه رقم بخورد.

تبریزی در پاسخ به این پرسش که «در این چند روز چه اتفاقاتی رخ داده که امید زیادی به بازی برگشت دارید؟»، خاطرنشان کرد: دیدار با نفت مسجدسلیمان لغو شد و ما تمرینات خوب و یک دیدار دوستانه مناسب داشتیم. کادرفنی و آقای شفر با ما صحبت کردند و از خاطره دیدار کارلسروهه با والنسیا گفتند که شکست را با پیروزی هفت گله جبران کردند و راهی مرحله بعدی شدند. ایشان همچنین در رختکن به ما گفتند که اگر کسی به صعود باور ندارد، نام خود را اعلام کند تا با تیم به قطر نیاید و این اتفاقات به ما روحیه مضاعفی داد. آقای فتحی و مدیران باشگاه نیز روز سه‌شنبه در محل تمرین حاضر شدند و صحبت‌های مهم و امیدبخشی را انجام دادند. همه ما می‌دانیم که برای موفقیت تیم زحمات زیادی کشیده‌اند. می‌دانیم که کار سختی داریم، اما در فوتبال غیرممکن وجود ندارد. کار سختی داریم و باید با همه وجود در دوحه بجنگیم. حریف ما بازیکنان بزرگی مانند ژاوی و گابی در اختیار دارد، اما ما این را باور داریم که می‌توانیم و غیرممکن برای استقلال تعریف نشده است.

مهاجم تازه وارد استقلال در واکنش به شایعاتی که درباره پست بازی او ایجاد شده است، گفت: برای من اثرگذاری مهم است. من بازیکن تهاجمی هستم و در دو پست مهاجم نوک و وینگر تجربه بازی دارم. من بازیکن کم‌تجربه‌ای محسوب نمی‌شوم. برای من جلب رضایت کادرفنی در اولویت است و در هر پستی که مربی صلاح بداند، به میدان می‌روم و با تمام انگیزه پا به میدان خواهم گذاشت. سال‌های زیادی برای رسیدن به پیراهن استقلال صبر کردم و حالا با تمام توان و انگیزه برای درخشش در تیم محبوبم خواهیم جنگید و به این موضوعات توجهی ندارم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تیم ما از نظر روحی و روانی شرایط بهتری دارد. بازیکنان بعد از شکست برابر السد با استراحت کوتاهی که داشتند ریکاوری کردند. در این مدت به بازی رفت فکر کردیم و فیلم‌های زیادی از بازی دیدیم تا درک کنیم چرا این نتیجه رقم خورده است. طبق برنامه‌ریزی کادرفنی چند روزی زودتر به قطر می‌رویم تا تمرکز بیشتری روی بازی داشته باشیم و با شرایط آنجا آشنا باشیم.

تبریزی در پایان صحبت‌های خود خطاب به هواداران استقلال تصریح کرد: امیدوارم دعای خیر هواداران بدرقه راه ما باشد. قطعاً انرژی مثبت آنها به ما کمک می‌کند. ما نباید اشتباهات بازی رفت را تکرار کنیم. فراموش نکنید که ما در این بازی شانس داریم و وقتی آنها توانستند ما را در خانه شکست دهند، چرا ما نتوانیم؟ همه تیم، چه آنهایی که داخل زمین هستند و چه افرادی که بیرون زمین هستند با تمام قلب خود می‌خواهند که برنده این مرحله باشیم و درخواست من از هواداران، بزرگ‌ترها، پیشکسوتان و دلسوزان استقلال این است که به تیم خود انرژی مثبت بدهند.

به پروژه‌?های مناطق کمتر برخوردار نگاه ویژه‌ای داریم


وزیر ورزش و جوانان: باید بتوانیم تلاشمان را متوجه پروژه‌?های مناطق کمتر برخوردار کنیم.
مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان بعد از افتتاح سالن چند منظوره شهدای پیشوا در جمع خبرنگاران، گفت: ما مجموعا فکر می?‌کنیم سرانه ورزشی در این مناطق به نسبت سایر نقاط کشور پایین نیست به خصوص اینکه امروز صبح ما یک ایستادیوم فوتبال در ورامین افتتاح کردیم.

وی با اشاره به اینکه  این سالن را در پیشوا افتتاح کردیم، افزود: کلنگ زمین فوتبال زده شد و امیدواریم ظرف چند ماه آینده فاز اول آن یعنی همان زمین چمن با جایگاه تماشاگر  آماده می‌?شود و به بهره?‌برداری می‌?رسد. سرانه اینجا با این پروژه?ای که برای اولین بار است با این ابعاد ساخته می?‌شود سرانه آن اگرچه مطلوب است بهتر  خواهد شد.

سلطانی‌فر با تاکید استعدادهای ورزشی در بین جوانان و نوجوانان چند شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک استعدادهای بسیار خوبی است و چند تیم لیگ برتری دارند، بیان کرد: در والیبال و فوتسال و رشته?‌های رزمی نامداران زیادی وجود دارند و من فکر می?‌کنم با بهره‌?برداری از این پروژه?‌ها و برنامه ?ریزی‌?هایی که اداره کل ورزش جوانان استان تهران دارد انجام می?‌دهد ما در آینده خبرهای بهتر از موفقیت?‌های ورزشکاران اینجا خواهیم شنید و با توجه به منابع باز هم تلاش می‌?کنیم کمک بیشتری کنیم. با توجه به سیاست کلی نظام و دولت  که ایجاد امکانات بیشتر در مناطق  کمتر برخوردار هست باید بتوانیم  تلاشمان را متوجه پروژه‌?های مناطق کمتر برخوردار کنیم و تا پایان دولت  دوازدهم یک تعادل منطقی در امکانات ورزشی در کل نقاط کشور ایجاد کنیم.

صالح: بازی سختی مقابل شاهین بوشهر داشتیم


سرمربی تیم فجر سپاسی شیراز می‌گوید داور می‌توانست در بازی بازیکنان فجر و شاهین را از زمین بازی اخراج نکند.
مجید صالح، سرمربی تیم فجر سپاسی شیراز پس از برد تیمیش مقابل شاهین شهرداری بوشهر گفت: ما در این فصل بر اساس قرعه به تیم‌های سخت برخورد کردیم؛ در اول بازی‌ها که با اکسین البرز بازی داشتیم در هفته دوم با آلمینیوم اراک و در هفته سوم با خونه به خونه بازی برگزار کردیم. بازی ما مقابل شاهین بوشهر هم یکی از سخت‌ترین بازی‌های ما در این فصل بود. یعنی اگر ما در این فصل سه بازی سخت بخواهیم نام ببریم یک مورد آن قطعا بازی با شاهین بوشهر است. تیم شاهین تا دقیقه 75 داشت در بازی به ما فشار می‌آورد اما ما از شرایط میزبانی خود استفاده کردیم و از موقعیت‌های‌مان بهره بردیم تا توانستیم پیروز این میدان باشیم.

او در مورد عملکرد داوری اظهار کرد: به طور کلی مسائل داوری گریبان‌گیر همه است. من اعتقاد دارم داور در این بازی می‌توانست هم بازیکن ما و هم بازیکن تیم حریف را از بازی اخراج نکند. ما باید درباره این مساله منتظر باشیم تا یک ارتقایی پیدا کنیم و داوران جوان ما یک مقدار باتجربه‌تر شوند. ما نسبت به این قضیه مثل تیم خونه به خونه اعتراض داریم اما از لحاظ قانونی پیگیر این مطلب هستیم ولی سعی می‌کنیم تا توهینی به دارو صورت نگیرد و کاملا به طور سالم این ماجرا را پیگیری کنیم. به نظرم داوران یک مقدار باید شجاعت بیش‌تری داشته باشند و با برگزاری کلاس‌های آموزشی بیش‌تر و کسب تجربه بیش‌تر کیفیت کاری خود را بالا ببرند. بالاخره تیم‌های خوبی امسال در لیگ یک هستند و با سرمایه‌گذاری مناسب می‌خواهند نتیجه بگیرند و انتظار دارند نتیجه مسابقه فقط در زمین مسابقه رخ دهد و عامل دیگری دخالت نداشته باشد.

وی درمورد عملکرد تیمش با توجه به این پیروزی و جهش این تیم به رده‌های بالاتر گفت: ما در این چهار بازی با تیم‌هایی روبه‌رو شدیم که دارند برای موفقیت در لیگ سرمایه‌گذاری می‌کنند. سوالی که من از سازمان لیگ دارم این است که چرا تیمی که بازی اولش را حاضر به بازی نمی‌شود، در بازی بعدی مقابل حریفش حاضر به بازی می‌شود؟ چطور می‌شود ما چهار بازی سخت داشته باشیم اما یک تیم دیگری با  حاضر نشدن تیم مقابلش سه امتیاز بگیرد و سه تفاضل گل مثبت دریافت کند؟ مثلا تیمی به خاطر دور بودن راه حاضر به بازی نشوند اما بازی بعدی چون در خانه بازی می‌کنند در مسابقه حضور پیدا می‌کنند؟ این مساله را من درک نمی‌کنم و فکر نمی‌کنم در جای دیگری این مساله وجود داشته باشد.

سرمربی تیم فجر سپاسی در پایان گفت: من از هواداران تشکر می‌کنم که تا دیشب تا دقیقه نود ما را حمایت کردند. لذت بردیم از این که کنارمان هستند. ما تیم را یک مقدار دیر در دست گرفتیم و زمان می‌برد تا به حالت ایده‌آل خود برسیم. ما در سه بازی اول تنها دو امتیاز گرفتیم و این به هیچ عنوان قابل قبول نیست ولی هواداران صبر کردند و در فضای مجازی و استادیوم ما را حمایت کردند. ما یک فرصت 16 روزه تا بازی بعدی داریم و سعی می‌کنیم تا نواقص خود را برطرف کنیم و چیزهایی را که در پیش فصل به آن نرسیدیم را در این فرصت قابل توجه به دست آوریم. با یک برد اتفاق خاصی نمی‌افتد و اگر این پیروزی‌ها تداوم نداشته باشد سودی ندارد. ان‌شاءلله سعی می‌کنیم نتایج خوبی بگیریم تا هواداران خوشحال باشند.
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟