تبلیغات در تلکسیران

اعلام زمانبندی فوتبال ساحلی جوانان


برنامه زمانبندی مرحله نهایی مسابقات رده سنی جوانان فوتبال ساحلی کشور در فصل 98-97 اعلام شد.‏
برنامه زمانبندی مرحله نهایی مسابقات رده سنی جوانان فوتبال ساحلی کشور ‏به میزبانی باشگاه پارس جنوبی بوشهر به شرح زیر است:‏ با حضور تیم‌های: پارس جنوبی بوشهر، مقاومت گلساپوش یزد، شهرداری (منطقه آزاد) چابهار، صنعت فرش حدادی اصفهان

زمان ورود تیم‌ها‌، داوران و عوامل برگزاری‌: بعدازظهر روز دوشنبه مورخ 2 مهر 97 آغاز مسابقات‌: سه‌شنبه 3 مهر 97‏
روز پایانی مسابقات: پنجشنبه 5 مهر97‏ 
ضمنا تیم‌های حاضر در این مرحله می‌توانند در صورت داشتن جای خالی در لیست اسامی خود نسبت به جذب حداکثر 2 ‏بازیکن با رعایت شرایط نقل و انتقالات و در محدوده زمانی 19 شهریور 97 لغایت 30 شهریور 97 اقدام نمایند‎.‎

همچنین خاطر نشان می‌سازد با توجه به مقررات فوتبال ساحلی باشگاه‌ها در صورت نیاز به خالی کردن لیست اسامی تیم خود ‏می‌توانند با ارائه فسخ قرارداد 2 طرفه با یک بازیکن خود نسبت به فراهم‌سازی یک جای خالی در لیست اسامی باشگاه خود‌، ‏در محدوده زمانی فوق‌الذکر اقدام کنند. شایان ذکر است سقف جذب بازیکن در این مرحله 2 بازیکن است‎.

محبوب‌های شفر السد را سورپرایز می‌کنند؟


جوانهای شفر میتوانند به بازیکنانی تبدیل شوند که با حضور در ترکیب استقلال سیستم این تیم را برای السد ناشناخته می کنند.
محبوب‌های شفر السد را سورپرایز می‌کنند؟
جوان های شفر می توانند به بازیکنانی تبدیل شوند که با حضور در ترکیب استقلال سیستم این تیم را برای السد ناشناخته می کنند.


وینفرد شفر به سبک بازی بازیکنان جوانی مثل رضا آذری، سجاد آقایی، مهدی قائدی و الهیار صیادمنش اعتقاد زیادی دارد تا جایی که ترجیح داد در بازی رفت برابر السد بازیکنی مثل روح الله باقری را نیمکت نشین کند و از سجاد آقایی دقایقی در ترکیب تیمش استفاده کند.

هرچند بسیار بعید است این بازیکنان در ترکیب اصلی استقلال برابر السد به میدان بروند اما شاید شفر بخواهد از آنها در دقایقی از بازی به عنوان یار تعویضی از آنها استفاده کنند تا بتوانند جریان بازی را در خانه حریف به نفع آبی‌ها تغییر بدهند. رسیدن به گل در دقایق ابتدایی بازی برای استقلال می‌تواند حیاتی باشد.

آنچه مسلم است استقلال فردا نیاز به پیروزی پرگل برابر السد دارد و بازیکنان جوان استقلال می‌توانند با حضور در زمین بازی توان هجومی و قدرت دوندگی آبی‌ها را بالاتر ببرند.

مهدی تاج: 11 تیم لیگ برتری مجوز حرفه‌ای گرفته‌اند


11 باشگاه از 16 باشگاه لیگ برتر مدارک خود را کامل کرده‌اند و می‌توانند مجوز بگیرند و اگر در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشند
رئیس فدراسیون فوتبال درباره تعیین وضعیت استقلال و پرسپولیس در آسیا گفت: 2 راه داشتیم، اول اینکه سال گذشته استقلال و پرسپولیس را در آسیا حذف کنند که اگر این اتفاق می‌افتاد نشاط عمومی نداشتیم، مردم نبودند و در نتیجه تیم ملی ما قوی نمی‌شد و بهترین تیم  آسیا نمی‌شدیم و حتی نمی‌توانستیم به  جام جهانی صعود کنیم. امسال باید جدی‌تر می‌گرفتیم و این کار را شروع کردیم.  در گذشته اگر سوال می‌کردید استقلال و پرسپولیس چقدر بدهی دارد هر شخصی یک عددی را می‌گفت. یکی می‌گفت 160 میلیارد و دیگری می‌گفت 200 میلیارد اما ما  امسال به دو باشگاه تکلیف کردیم که  هر کسی از این 2 باشگاه طلب دارد اظهار کند و اگر هم کسی اظهار نکرد ما دیگر در قبال او مسئولیتی نداریم. 

مهدی تاج در ادامه  افزود: تعدادی زیادی آمدند و اظهار کردند و تعدادی هم در کمیته تعین وضعیت و استیناف پرونده تشکیل دادند و ما برای اولین بار فهمیدیم روی کاغذ بدهی استقلال و پرسپولیس چقدر است. اگر هم کسی موضوع طلب خود را اعلام نکرده دیگر خودش مقصر است. ما تکلیف کردیم که بدهی‌ها باید پرداخت شود. پرسپولیس 26  مورد بدهی خارجی داشت که عدد بسیار زیادی بود مثل ژوزه و... ولی با گذشت زمان الان دیگر پرونده بازی در فیفا ندارند و بدهی خارجی ندارند، این توفیق بزرگی است. بدهی‌های داخلی را هم مشکلش را حل کردند.

تاج اظهار داشت: فیفا هم می‌گوید نحوه جلب رضایت باشگاه به این صورت است که می‌تواند با بازیکن یا هر کسی توافق کند، می‌تواند چک بدهد ولی نظر بازیکن و هر کسی را بگیرد و بگوید یک سال دیگر پرداخت می‌کنم. تعدادی هم به بعضی از بازیکنان و کادر پول دادند و الان شرایط مشخصی را این دو باشگاه  پیدا کردند، بدون اینکه حذف شوند. از فردا هم کمیته بدوی کار خودش را برای رسیدگی به مدارک آغاز خواهد کرد و به مدت یک هفته وقت دارد و بعد از آن هم اگر کسی اعتراضی داشته باشد کمیته استیناف رسیدگی خواهد کرد. خوشبختانه سایپا، فولاد و ذوب‌آهن و .... مشکلی ندارند. الان  11 باشگاه  از 16 باشگاه لیگ برتر مدارک خود را کامل کرده‌اند و می‌توانند مجوز بگیرند و اگر در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشند مشکلی نخواهند داشت و می‌توانند مجوز ملی بگیرند یعنی اجازه حضور در جام باشگاه‌های آسیا را ندارند ولی با گرفتن مجوز حرفه‌ای می‌توانند در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشند.

وی که با شبکه ورزش سیما صحبت می‌کرد در پاسخ به این سوال که آیا واقعا استقلال و پرسپولیس با هیچ تهدید مواجه  نیستند؟ گفت: اگر بگویم هیچ تهدیدی شاید لغت کاملی نباشد ولی می‌توانم بگویم نسبت به قبل همه بدهی‌ها مفروض شده و  اسناد همه بدهی‌ها را به ما دادند که پرداخت کردیم و ما باید این را راستی‌آزمایی کنیم. آن‌طور که ما اطلاع داریم در پرونده خارجی‌ها که مطلقا دیگر بدهی وجود ندارد.

تاج عنوان کرد: آخرین بدهی خارجی مربوط به پروپیچ در استقلال بوده که راضی شده بود 30 هزار دلار بگیرد ولی به هر دلیل این رقم به او پرداخت نشده و شکایت کرده و در نهایت 2 روز پیش باشگاه استقلال 360 هزار دلار به او پرداخت کرده است، یعنی بازیکنی که با 30 هزار دلار راضی بود رضایت بدهد نهایتا 360 هزار دلار گرفت. در واقع اینگونه خسارت ها را هم داده‌ایم ولی باید برای یک بار هم شده این خسارت‌ها داده شود و مدیران هم بدانند که هر بازیکنی که می‌آورند مطمئن باشند که تا ریال آخر او را باید پرداخت کنند. من از مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، وزارت ورزش و همینطور بازیکنان و مربیان  تشکر می‌کنم که گذشت کردند و فضایی به وجود آمد که فوتبال کشور با یک شفافیت مسیر خودش را ادامه دهد. 

نامزدهای بهترین تیم تیم سال فیفا معرفی شدند


فیفا به صورت رسمی نامزدهای حضور در تیم منتخب سال 2018 را با انتشار عکس‌هایی معرفی کرد.
نامزدهای بهترین تیم تیم سال فیفا معرفی شدند
تیم منتخب سال 2018 در مراسم The Best معرفی خواهد شد و فیفا به همین منظور لیستی از بازیکن‌های کاندیدا برای هر پست منتشر کرده است.

نامزدهای دروازه‌بانی تیم منتخب سال

1- کیلور ناواس (کاستاریکا/ رئال مادرید)
2- تیبو کورتوا (بلژیک/ رئال مادرید - چلسی)
3- مارک آندره تراشتگن (آلمان/ بارسلونا)
4- داوید دخئا (اسپانیا/ منچستریونایتد)
5- جانلوئیجی بوفون (ایتالیا/ پاری‌سن‌ژرمن - یوونتوس)

نامزدهای خط دفاعی تیم منتخب سال

1- جوردی آلبا (اسپانیا/ بارسلونا)
2- دنی آلوس (برزیل/ پاری‌سن‌ژرمن)
3- جورجو کیلینی (ایتالیا/ یوونتوس)
4- فیرجیل فان‌دایک (هلند/ لیورپول)
5- دیه‌گو گودین (اروگوئه/ اتلتیکومادرید)
6- متس هوملس (آلمان/ بایرن مونیخ)
7- یاشوا کیمیچ (آلمان/ بایرن مونیخ)
8- دژان لوورن (کرواسی/ لیورپول)
9- مارسلو (برزیل/ رئال مادرید)
10- یری مینا (کلمبیا/ اورتون - بارسلونا)
11- بنیامین پاوار (فرانسه/ اشتوتگارت)
12- جرارد پیکه (اسپانیا/ بارسلونا)
13- سرخیو راموس (اسپانیا/ رئال مادرید)
14- تیاگو سیلوا (برزیل/ پاری‌سن‌ژرمن)
15- کایران تریپیر (انگلیس/ تاتنهام)
16- ساموئل اومتیتی (فرانسه/ بارسلونا)
17- رافائل واران (فرانسه/ رئال مادرید)
18- شیمه ورسالیکو (کرواسی/ اینتر- اتلتیکومادرید)
19 – کایل واکر (انگلیس/ تاتنهام)
20- دانیل کارواخال (اسپانیا/ رئال مادرید)


نامزدهای خط میانی تیم منتخب سال

1- سرخیو بوسکاتس (اسپانیا/ بارسلونا)
2- آندرس اینیستا (اسپانیا/ ویسل کوبه - بارسلونا)
3- کاسمیرو (برزیل/ رئال مادرید)
4- فیلیپه کوتینیو (برزیل/ بارسلونا)
5- کوین دی‌بروینه (بلژیک/ منچسترسیتی)
6- ادن ازار (بلژیک/ چلسی)
7- ایسکو (اسپانیا/ رئال مادرید)
8- انگولو کانته (فرانسه/ چلسی)
9- تونی کروسی (آلمان / رئال مادرید)
10- نمانیا ماتیچ (صربستان/ منچستریونایتد)
11- لوکا مودریچ (کرواسی/ رئال مادرید)
12- پل پوگبا (فرانسه/ منچستریونایتد)
13- ایوان راکیتیچ (کرواسی/ بارسلونا)
14- داوید سیلوا (اسپانیا/ منچسترسیتی)
15- آرتورو ویدال (شیلی/ بارسلونا - بایرن مونیخ)

نامزدهای خط حمله تیم منتخب سال

1- کریستیانو رونالدو (پرتغال/ یوونتوس – رئال مادرید)
2- لیونل مسی (آرژانتین/ نیجریه)
3- محمد صلاح (مصر/ لیورپول)
4- آنتوان گریزمان (فرانسه/ اتلتیکومادرید)
5- کیلیان امباپه (فرانسه/ پاری‌سن‌ژرمن)
6- نیمار (برزیل/ پاری‌سن‌ژرمن)
7- لوئیس سوارس (اروگوئه/ بارسلونا)
8- روبرت لواندوفسکی (لهستان/ بایرن مونیخ)
9- کریم بنزما (فرانسه/ رئال مادرید)
10- سادیو مانه (سنگال/ لیورپول)
11- هری کین (انگلیس/ تاتنهام)
12- پائولو دیبالا (آرژانتین/ یوونتوس)
13- ماریو مانژوکیچ (کرواسی/ یوونتوس)
14- ادینسون کاوانی (اروگوئه/ پاری‌سن‌ژرمن)
15- روملو لوکاکو (بلژیک/ منچستریونایتد)

11 بازیکن تیم منتخب سال موسوم به «فیف‌پرو» دوم مهر از بین این 55 بازیکن در مراسم The Best معرفی خواهد شد.

امیری: سطح فوتبال ایران واقعا بالا است


هافبک پرتلاش تیم ملی فوتبال می‌گوید، انتظارهای مردم باید در حد امکانات این تیم باشد.
امیری: سطح فوتبال ایران واقعا بالا است
وحید امیری در حاشیه تمرین تیم ملی گفت: قطعا این انتطارها که مردم دارند خیلی بالا است. انتظارها باید  در حد امکاناتی باشد که در اختیار ما است و من می گویم این امکانات خیلی محدود است. الان زمان آن است که دولت و فدراسیون از تیم ملی حمایت کنند چون مردم دلخوشی شان به این تیم است و باید کمک کنند تا تیم در جام ملت ها نتیجه بگیرد.

هافبک تیم ملی در انتظارش از مقامات بالای ورزش می گوید: هدف کسانی که در راس امور هستن این است که مردم را خوشحال کنند و فوتبال قدرتی دارد که می تواند در تمام دنیا بین مردم شور و نشاط ایجاد کند. هدف همه ما خوشحال کردن این مردم است. خیلی دوست داشتم تیم ملی به مراحل بالاتر جام جهانی صعود کند اما وقتی خوشحالی مردم را دیدم گفتم خدا را صد هزار مرتبه شکر که توانستیم وظیفه مان را درست انجام بدهیم.

امیری در مورد حضور در فوتبال ترکیه می گوید: بعد از جام جهانی به یکی از تیم های بزرگ ترکیه رفتم. از نظر امکاناتی خیلی با ما فرق دارند و خیلی خوشحال شدم عکس من و مجید حسینی روی جلد رسانه‌های ترکیه ای منتشر شده است. امیدوارم این اتفاق‌ها تداوم داشته باشد، ما فوتبالیست‌های بزرگی در سطح دنیا داریم و این نشان می‌دهد سطح فوتبال ما بالا است. من خودم به اروپا رفتم و فهمیدم سطح فوتبال ما پایین نیست و فقط کمبود امکانات داریم.

او در مورد شایعاتی که در مورد تغییر کادرفنی تیم ملی وجود داشت هم می‌گوید: من خودم حس می کردم در این شرایط اگر مربی جدیدی اضافه می شد شاید شناخت کافی را نسبت به تیم ملی‌پیدا نمی کرد. مربی تیم ملی بازیکنان جوان که در ایران هستند و در اروپا بازی می‌کنند را دعوت کرده و این نشان می‌دهد فوتبال ایران را می شناسد و امیدوارم آرزویی که مردم دنبال آن هستند را محقق کنیم.

خرمزی استفعا کرد یا استعفایش دادند؟


با غیبت خرمزی در تمرینات دو شب اخیر ایرانجوان بوشهر، احتمال کناره‌گیری وی از ایرانجوان قوت گرفت.
به گزارش فوتبال بوشهر، در حالی که جنگ مدیریت و مسائل حاشیه‌ای در ایرانجوان بالا گرفته و هر روز اخبار نا‌امید‌کننده‌ای از این تیم شنیده می‌شود به‌نظر می‌رسد، برخی عوامل در باشگاه ایرانجوان برای برکناری عبدالرحیم خرمزی نیز برنامه‌ریزی کرده بودند تا او هم عطای کار را به لقایش ببخشد. ایرانجوان که در دو ماه اخیر و با مساعدت اداره ورزش و جوانان استان توانسته بود در زمین چمن پایگاه هوایی بوشهر تمرینات خود را پیگیری کند اما از داشتن یک دست لباس تمرینی هم عاجز بودند. 

یارگیری و جذب نکردن بازیکنانی مانند اسماعیل قروی، غلام احمد‌شاهی که در لیست خرمزی بودند او را هر روز نا‌امیدتر کرد تا جایی‌که در دو مرحله تمرینات را ترک کرد اما هیچ اتفاق خاصی رخ نداد و انگار برخی از نیامدن سرمربی ایرانجوان خوشحال بودند. برخی منابع خبری می‌گویند عده‌ای که به هر دلیلی موقعیت آنها به خطر افتاده بود دوست داشتند بازیکنان یا افراد مورد نظر خود را به تیم تزریق کنند اما پافشاری خرمزی مانع از کامیابی آنها شده و همین موضوع باعث شد این دوستان برای نیمکت ایرانجوان گزینه‌های خود را معرفی کنند .خرمزی بعد از اتفاق‌های سال پلی آف ایرانجوان همواره میان هواداران این تیم از مقبولیت خاصی برخوردار بوده که شاید همین مورد به مذاق برخی خوش نیامده باشد. تیم بوشهری که سال‌هاست در آتش اختلافات داخلی خودش می‌سوزد و هر سال تنها از مسوولان استانی انتظار دارد، چهار روز دیگر در بوشهر میزبان داماش است اما شرایط بحرانی عجیبی دارد تا این فکر به ذهن اهالی فوتبال خطور کند که در سقوط ایرانجوان بیش از بی‌مهری مسوولان استانی، عوامل داخلی باشگاه مقصر هستند.

باشگاه ریشه‌دار و سازنده بوشهری که روزگاری محل خروج ستاره‌های فوتبال ایران بود، اکنون توانایی حضور در لیگ 2 و پرداختن بدهی 140 میلیون تومانی به کمیته تعیین وضعیت را ندارد اما تا دلتان بخواهد املاک میلیاردی دارد، سهامداری دارد که یک ریال هم خرج نمی‌کند و حالا بیش از گذشته خبرهای نا‌امیدکننده از این تیم می‌شنویم. در خاتمه این گزارش یادآور می‌شویم که زمزمه حضور افرادی مانند محمود آرامش، مهرداد فرخنده‌پی، حسین خطیبی در ایرانجوان شنیده می‌شود و این در حالی است که خرمزی طی یک ماه گذشته بدون قرارداد ایرانجوان را تمرین داده بود و اکنون مشخص نیست او استعفا داده است یا مجبورش کرده‌اند استعفا بدهد و شاید گزینه سومی در راه باشد و خرمزی را باید همچنان سرمربی ایرانجوان دانست.

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟