گروه خبری سیاسی

لطفا سنجیده سخن بگوئید


«بزرگترین رسالت پیامبر (ص) تکریم مکارم اخلاقی است تحقق این مهم درجامعه نیازمند مشارکت جمعی است!» این را روز گذشته نماینده دولت در نشستی!! که گفته می‌شد با خبرنگاران برگزار کرده گفته است، اما به‌نظر می‌رسد که او خودش «تکریم مکارم اخلاقی» نکرده و مطالبی گفته نیازمند پاسخگویی است...
کریم جعفری:
«بزرگترین رسالت پیامبر (ص) تکریم مکارم اخلاقی است تحقق این مهم درجامعه نیازمند مشارکت جمعی است!» این را روز گذشته نماینده دولت در نشستی!! که گفته می‌شد با خبرنگاران برگزار کرده گفته است، اما به‌نظر می‌رسد که او خودش «تکریم مکارم اخلاقی» نکرده و مطالبی گفته نیازمند پاسخگویی است، به‌ویژه آنکه او و اطرافیانش بهتر می‌دانند که تصمیمات برای استان بوشهر در کجا گرفته می‌شود!! با این حال، عبدالکریم گراوند حرف‌هایی زده است که هر چند بار آن را خواندم، دلیلی برای گفتن آن پیدا نکردم، به ویژه آنجا که مدعی شده است که مشکل برق فقط با پیگیری «مدیریت ارشد» استان رفع شده است!! خوب برادر من، آقای محترم، مشکل برق هیچ ربطی به استان بوشهر نداشت که با 20بار مراجعه شما به وزارت نیرو حل شود، مشکل برق یک مشکل سراسری و کشوری بود که در کل کشور حل شده است. 

دولت تصمیم به قطع صادرات برق به کشورهای همسایه گرفت و با ورود برق صادراتی به شبکه سراسری، خاموشی‌ها برطرف شد. این اصلا دستاوردی نیست که بارها بر آن تاکید کرده و آن را افتخاری برای خود قلمداد کنید، بپرسید چند شغل ایجاد کرده‌ای و چند شرکت و کارخانه نیمه تعطیل را وارد مدار تولید کرده‌اید؟ بعد در مورد مشکل آب برازجان سخن گفته و آن را هم ناشی از اقدامات «مدیریت ارشد» استان شمرده‌ای! بله، با تشنه کردن مردم آبپخش ده‌ها روستا و انتقال آب از خط کوثر اندکی از مشکلات آب شهر برازجان حل شده، اما این هم افتخاری برای این مدیریت ارشد نیست، افتخار آن است که بتواند تصمیمی بگیرد که اگر آتش در یکجا خاموش شد، از جای دیگر شعله نکشد. 

در جای دیگر سخن گهرباری گفته که به‌نظرم خودش هیچ اعتقادی به آن ندارد: « اگر جامعه‌ای بخواهد بالنده باشد نیازمند رسانه و خبرگزاری‌هایی است که آزادانه و بدون لکنت زبان مسائل جامعه را بیان کنند و مسوولان نیز باید از این بیان استقبال کنند!» ما که یک پیامک به شما دادیم رفتی شکایت کردی، آن یکی معاونت کل دستگاه قضایی و انتظامی را تحت فشار قرار می‌دهد که چرا فلانی را دستگیر نکرده‌اید و بازداشت خبرنگاران مرد و آزاده که ناتوانی‌اش را قلمی می‌کند، برایش کابوس شده است! شما که خط کش گذاشته و رسانه‌ها را خودی و غیرخودی کرده‌اید، از چه مکارم اخلاقی سخن می‌گوئید؟ و بعد هم انتظار دارید که خبرنگار بدون لکنت زبان سخن بگوید؟ آقای عبدالکریم گراوند، به‌عنوان روزنامه‌نگاری آزاده که شرافتش را به دو ریال نفروخته و بیشترین سختی‌ها را بابت اقدامات شما و اطرافیانت کشیده شما را به تقوای الهی دعوت می‌کنم و از شما به‌عنوان یک برادر دینی خواهش دارم که اندکی سنجیده‌تر سخن بگوئید...!

رونمایی از یک جنگنده ایرانی جدید


وزیر دفاع و پشتیبانی از رونمایی و پرواز یک هواپیمای جنگی ساخت ایران که مراحل مختلف تست را گذرانده در روز صنعت دفاعی خبر داد.
رونمایی از یک جنگنده ایرانی جدید
امیر سرتیپ امیر حاتمی، در این باره گفت: در روز صنعت دفاعی شاهد پرواز یک هواپیمای خوب که مراحل مختلف تست را گذرانده خواهیم بود. مردم شاهد پرواز این هواپیمای جنگنده و پشتیبانی خواهند بود و از نزدیک خواهند دید و در کنارش اقلامی که برای ساخت آن استفاده شده را نیز مشاهده می‌کنند.

 وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران در ادامه افزود: سال گذشته سال پر تلاشی برای مجموعه دفاعی ایران بود. اولویت ما موضوع موشکی بود که قدرت بازدارندگی کشور است. تمرکز ما روی کیفیت و ارتقای توانمندی ها بود. با توجه به سرمایه گذاری های دشمن در توانمندی های ضد موشکی باید دقت موشک و قابلیت آن را بالا می بردیم که به تازگی یک نمونه از آن رونمایی شد. در حوزه مقابله با موشک های کروز کار خوبی انجام شده و تانک کرار برای تست های نهایی در اختیار نیروهای مسلح قرار گرفته است. در حوزه تحقیق و پژوهش تمرکز بیشتری شده و 600 تحقیق در دست کار بود و با هماهنگی با نیروهای مسلح بر روی پروژه های مهم تمرکز کردیم؛ تا پایان سال 60 پروژه نهایی می شود و سال آینده بخشی از آنها به بهره برداری می رسد. ما بالغ بر 200 فناوری جدید داریم که به ما کمک می کند صنایع دفاعی ما بومی و بسیار کارآمد باشد. ما در چهار چوب راهبرد ایران مبتنی بر بازدارندگی فعال عمل می کنیم. ما به کشوری تجاوز نکرده ایم اما به دنبال صلح هستیم؛ اگر کسی بخواهد امنیت ما را تهدید کند پاسخی قاطع دریافت می کند. ما محدودیت بودجه داریم اما استراتژی خاصی داریم و به فرموده آیت الله خامنه ای، رهبر ایران به سمت سلاح هسته ای نرفتیم اما در حوزه دفاعی قدرت مند هستیم.

وی در خصوص توانایی کشور برای ساخت تجهیزات دفاعی، تصریح کرد: توان دفاعی ما واقعی است. صنایع دفاعی ما قبل از انقلاب برپایه انتقال تکنولوژی از دیگر کشورها بود اما جمهوری اسلامی از این مرحله عبور کرده و یک صنعت واقعی با طراحی و تحقیق کامل داریم. موشک فاتح مبین یکی از اعضای خانواده فاتح است. ما دارای صنعتی بومی هستیم و فرمانده ما در میدان هر نیازی احساس کند می توانیم با طراحی آن را به محصول تبدیل کنیم و در برنامه چهار ساله دوره زمانی از ایده تا تجهیزات را به دو و نیم سال برسانیم.

امیر حاتمی درباره ایران هراسی از سوی قدرت های غربی و درخواست جهت محدودیت توان دفاعی کشور، اظهار داشت: ما یک جغرافیا و یک تاریخ داریم؛ جغرافیای ما می گوید که ما 6 هزار کیلومتر مرز خشکی داریم و 2 هزار و 700 کیلومتر مرز آبی داریم و در یک موقعیت بسیار راهبردی قرار داریم. ما ملتی رشید و عاقل و بالغ هستیم؛ مگر میشود در چنین جغرافیا و تاریخی، نسبت به دفاع مان کوتاه بیاییم؟ ما با تمام توان قدرت دفاعی مان را حفظ می کنیم و ارتقا می دهیم؛ این حق ماست؛ عقل و علم و تاریخ این را حکم می کند. دشمن می خواهد ما را خلع سلاح کند؛ همانطور که لیبی و بقیه را خلع سلاح کردند.

افتتاح کارخانه‌ای که سال‌هاست کار می‌کند!!


هفته‌ای که پیش رو داریم، نقطه آغازین هفته دولت است. در مورد هفته دولت حرف‌ها و نکات بسیاری وجود دارد که حتما بعدا به اطلاع عموم خواهد رسید اما در اینجا چند نکته جهت ضرورت یادآوری حضرات مسوولان! از مردم خوب بوشهر، ذکر خواهیم کرد.
بامداد جنوب: 
هفته‌ای که پیش رو داریم، نقطه آغازین هفته دولت است. در مورد هفته دولت حرف‌ها و نکات بسیاری وجود دارد که حتما بعدا به اطلاع عموم خواهد رسید اما در اینجا چند نکته جهت ضرورت یادآوری حضرات مسوولان! از مردم خوب بوشهر، ذکر خواهیم کرد. روز گذشته خبرهای متفاوتی در مورد هفته دولت از افراد مختلف در رسانه‌های دولتی و شبه‌دولتی و همچنین شبه‌رسانه‌های بولتنی منتشر شد. انگار هفته دولت یک دبیر امسال پیدا کرده که کارش شده دادن آمارهای متفاوت و اعلام این نکته که باید برای تبلیغ هفته دولت به نصب بنر اقدام شود. 

دقیقا همان کاری که سال‌ها پیشتر مدیرکل وقت دفتر استاندار وقت در مورد اینترنت روستایی با نصب بنرهای چند ده متری در نقاط مختلف مرکز انجام داد و باعث آبروریزی در سطح استان شد، حالا انگار مسوول دفتر سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر چنین مهمی را بر عهده گرفته است. او آمارهای جالبی در مورد افتتاح و کلنگ‌زنی داده است که اصلا با هم جور در نمی‌آید و فکر هم نکنم که خبرگزاری‌ها اشتباه کرده باشند. این آقای دبیر گفته که در هفته دولت 1160 میلیارد تومان پروژه مدنظر است و بعد به تفکیک شهرستان‌ها عددی را ذکر کرده که ما با چندبار جمع زدن، به رقم 1008 میلیارد تومان رسیدیم و مشخص نیست که آن 160 میلیارد تومان دیگر دقیقا کجا غیب شده است. 

دیگر آن‌که چند روز پیش سرپرست شش ماهه امور عمرانی استانداری بوشهر در برازجان گفته بود که پروژه‌های عمرانی در دشتستان عددی 96 میلیارد تومان است، در حالی که دبیرِ هفته این عدد را 31 میلیارد تومان ذکر کرده که مشخص نیست کدامیک راست می‌گویند که قضاوت با مردم. موضوع بعد، به این باز می‌گردد که حضرات تصمیم گرفته‌اند که کارخانه سیمان مند دشتی را هم امسال افتتاح کنند!! کارخانه‌ای که سال‌هاست مشغول به کار است و به‌نظر می‌رسد که عدد درشت 413 میلیارد تومان این شهرستان، به همین کارخانه باز می‌گردد. برای اطلاع از وضعیت این کارخانه کافی است سری به آن بزنید تا متوجه شوید که از سال 1391 فاز یک آن در حال تولید محصول است و فاز دوم آن نیز تکمیل شده و مشخص نیست دقیقا قرار است چه چیزی افتتاح شود! خلاصه آن‌که بر خلاف گفته آن یکی معاون استاندار! که گفته بود خدمات دولت درست اطلاع‌رسانی نمی‌شود، باید بگوئیم که اصولا شما چه کار کرده‌اید که ما اطلاع‌رسانی کنیم، حرف که اطلاع‌رسانی ندارد. 

درخواست آیت الله جنتی از قوه قضاییه


قوه قضائیه دادگاه مفسدان و اخلالگران اقتصادی به صورت علنی برگزار کند.
جلسه کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان تشکیل شد. در ابتدای این جلسه آیت‌الله جنتی، رئیس کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان رهبری ضمن تبریک حلول ماه ذی‌الحجه و اعیاد این ماه شریف با انتقاد از برخی نابسامانی‌های اقتصادی و بروز مشکلات معیشتی برای مردم گفت: اوضاع امروز کشور از نظر مسائل اقتصادی و آشفتگی بازار به ویژه بازار سکه و ارز اسباب نگرانی است.

وی با اشاره به اینکه این شرایط موجب در تنگنا قرار گرفتن مردم در معیشت شده است، افزود: این وضعیت ممکن است برخی آسیب‌های اجتماعی را به دنبال داشته باشد، لذا همه به ویژه دولتمردان وظیفه دارند با دادن امید به جامعه برای اصلاح وضع موجود و بهتر شدن اوضاع اقتصادی کشور مثل اول انقلاب حرکت انقلابی کنند.  انقلاب اختصاص به سال 57 ندارد، در حال حاضر هم تمام ارکان نظام باید انقلابی باشند و امروز با یک حرکت انقلابی می‌توان اوضاع را اصلاح کرد و لازم است که واقعاً این حرکت شروع گردد.

آیت‌الله جنتی با تأکید بر اینکه دشمن تلاش می‌کند مردم را نسبت به نظام و آینده انقلاب نگران کند، گفت: آمریکا و دشمنان انقلاب اسلامی همیشه در حال توطئه بوده و اخیراً نیز در تلاش هستند مردم را برای شورش و تقابل با نظام تحریک کنند اما با کمک خداوند و همراهی مردم و مسئولان، دشمنان انقلاب بالاخص آمریکا این آرزو را به گور خواهند برد. مقام معظم رهبری مکرراً از نهادهایی مانند حوزه علمیه، خبرگان رهبری، شورای نگهبان و سایر دستگاه‌ها خواسته‌اند انقلابی باشند و انقلابی عمل کنند و اگر مردم از مسئولان، عمل انقلابی ببینند قطعاً پشتیبانی خواهند کرد و با دلگرمی پشت نظام خواهند ایستاد.

ایشان در پایان ضمن قدردانی از اقدام انقلابی قوه قضائیه و تدبیر رئیس دستگاه قضا در برخورد قاطعانه با مفسدان اقتصادی گفت: لازم است دادگاه مفسدان و اخلالگران اقتصادی به صورت علنی برگزار شود؛ چراکه برگزاری دادگاه‌های علنی این افراد بر اعتماد عمومی جامعه اثر مثبت می‌گذارد و مردم را به انقلاب و نظام دلگرم می‌کند.

واکنش رسانه‌های بین المللی به بیانات رهبر انقلاب


رسانه‌های بین المللی با انتشار رئوس بیانات امروز رهبر معظم انقلاب در قالب اخبار فوری به بازتاب سخنرانی ایشان در دیدار اقشار مختلف مردم پرداختند.
رسانه‌های بین المللی با انتشار رئوس بیانات امروز رهبر معظم انقلاب در قالب اخبار فوری به بازتاب سخنرانی ایشان در دیدار اقشار مختلف مردم پرداختند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب پیش از ظهر امروز(دوشنبه) با هزاران نفر از اقشار مختلف مردم دیدار کرده و بیاناتی را ایراد فرمودند.

خبرگزاری فرانسه با دو تیتر ودر قالب خبر فوری این بیانات را بازتاب داده است.

این رسانه غربی در یکی از خبرهای خود می‌نویسد: رهبر ایران اعلام کرد که مشکلات ایران داخلی هستند و نمی‌توان گفت این مشکلات فقط به خاطر تحریم‎هاست.

خبرگزاری فرانسه در خبر فوری دیگری می نویسد: آیت الله خامنه ای: نه با آمریکا مذاکره می کنیم نه وارد جنگ می شویم.

رویترز نیز با این عنوان که رهبر ایران مذاکره مستقیم با امریکا را ممنوع کرد، اقدام به بازتاب بیانات رهبر معظم انقلاب کرده است.

«نیو ایندین اکسپرس» نیز تیتر «نه با امریکا مذاکره می‌کنیم و نه می‌جنگیم» را برای بازتاب بیانات رهبر معظم انقلاب انتخاب کرده است.

میدل ایست آی نیز در این رابطه می نویسد: رهبر ایران مذاکره مستقیم با آمریکا را ممنوع کرد.

بیزینس استاندارد نیز این جمله از بیانیات امروز رهبر معظم انقلاب را برای تیتر انتخاب کرده است: با امریکا نه می جنگیم نه مذاکره می کنیم.

رادیو آزاد اروپا نیز در بازتاب بیانات رهبر معظم انقلاب می‌نویسد: رهبر ایران خواستار مدیرت بهتر برای غلبه بر تحریم‌ها شد.

پاکستان تودی نیز می‌نویسد: رهبر ایران اعلام کرد که سوءمدیریت بیش از تحریم‌های امریکا به اقتصاد ضربه زده است.

اکونومیک تایمز نیز تیتر «نه مذاکره نه جنگ با امریکا» را برای پوشش بیانات امروز حضرت آیت الله خامنه‌ای انتخاب کرده است.

ایندین تودی  هم برای پوشش این بیانات مهم تیتر «نه جنگ نه مذاکره» با امریکا را برگزیده است.

ترند آذربایجان: رهبر ایران اعلام کرد که ایران با برنامه ریزی بهتر بر تحریم های آمریکا غلبه می کند.

استانداری برای شهرداری بوشهر گزینه پیشنهاد کرد!!


خبرهای خوبی از شورای شهر بوشهر نمی‌رسد و پس از رد گزینه‌های مطرح این شورا برای شهرداری که همه رد شدند، حالا برخی منابع می‌گویند که نماینده دولت در استان، در جلسه‌ای که با برخی از اعضای این شورا داشته به آنها برای شهرداری به صورت تلویحی گزینه پیشنهاد کرده است.
استانداری برای شهرداری بوشهر گزینه پیشنهاد کرد!!
بامداد جنوب:
خبرهای خوبی از شورای شهر بوشهر نمی‌رسد و پس از رد گزینه‌های مطرح این شورا برای شهرداری که همه رد شدند، حالا برخی منابع می‌گویند که نماینده دولت در استان، در جلسه‌ای که با برخی از اعضای این شورا داشته به آنها برای شهرداری به صورت تلویحی گزینه پیشنهاد کرده است. این اقدام نماینده دولت کاملا غیرقانونی و فشار بر شورای شهر برای معرفی یکی از مدیرکل‌های وابسته به معاونت سیاسی استانداری، نشانه‌هایی از اضمحلال قانون در استان بوشهر است. هر چند اعضای شورای شهر بوشهر زیر بار این انتخاب نرفته‌اند، اما با توجه به شواهد قرائن موجود، این شورا به این سادگی نخواهد توانست از بار مشکلات سربلند خارج شود. 
بامداد جنوب پس از آنکه گزینه اول شورای شهر بوشهر برای به دست گرفتن سکان شهرداری رد شد، در گزارشی از آنها خواست تا با استفاده از تجربیات پیشین و همچنین ساز و کار حاکم بر کشور، با دقت بیشتری گزینه‌های مدنظر خود را انتخاب کنند، مساله‌ای که مد توجه اعضای شورا قرار نگرفت و آنها بار دیگر یک مسیر اشتباه را تکرار کردند. این مسیر اشتباه که از همان ابتدا بن‌بست بودن آن به دلیل تعارضات موجود در چینش قدرت در سطح کشور و نیروهای متداخل کاملا مبرهن بود، بالاخره باعث شد تا این شورا دوباره دچار شکستی تلخ شود و سرنوشت آن در در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد.

حضور نیروهای اثرگذار در سطح استان، این نکته را باید برای اعضای شورای شهر بوشهر ثابت می‌کرد که آنها نمی‌‌توانند به این سادگی از سد این نیروها عبور کنند. این نیروها که منافع خود را در سطح مرکز استان با انتخاب هر گزینه‌ای که مورد تاییدشان نبود، در خطر می‌دیدند بدون شک در این مسیر کارشکنی‌های لازم را صورت داده بودند. با این حال بامداد جنوب چون نظرش احترام به نظرات منتخبان مردم بوده، هیچ وقت از درِ مخالفت با این گزینه‌ها بر نیامد. 
شورای پنجم شهر بوشهر در شرایطی تا چند روز آینده وارد دومین سال فعالیتش خواهد شد که عملکرد یکساله اخیر آن با انتقادات جدی شهروندان مواجه بوده است. در آستانه دومین سال تشکیل این شورا، عصر یکشنبه در جلسه ای غیرعلنی، هیات رییسه سالانه آن انتخاب شد که براین اساس، ابوذر دهدار در سمت ریاست شورا ابقا گردید، اما بجای مهرزاد آسایش نایب رییس دوره قبل و یک سال اول این شورا، روح الله نصرتی انتخاب شد. همچنین طاهره شمشیری هم در سمت منشی و خزانه دار شورا ابقا گردید. 

به گزارش پایگاه خبری خلیج‌فارس، حالا شورای جوان بوشهر در شرایطی وارد دومین سال فعالیتش می شود که براساس نامه جدید معاون وزیر کشور، خطر انحلال هم بیخ گوش آن می‌باشد، اتفاقی که به درازا کشیدن دوره سرپرستی شهرداری در آن موثر بوده است.

پایان کار شهردار، 2 ماه پس از انتخاب
این شورا اگرچه در بدو شروع فعالیتش، غلامعلی میگلی‌نژاد را در شهرداری بندر بوشهر ابقا کرد، اما حدود دو ماه بعد و 19 آبان سال گذشته بود که طی نشستی غیرعلنی، به دلیل استفساریه مجلس مبنی بر ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در سمت هایی مثل شهرداری، پایان کار میگلی نژاد را اعلام نموده و به 3 سال شهرداری وی پایان داد.
قطعا هیچ کدام از اعضای این شورا تصور نمی‌کردند پس از این تغییر گرفتار اتفاقاتی شوند که عملا سرپرستی شهرداری 8 ماه به درازا کشیده و در شرایطی سال نخست فعالیت شان را به پایان ببرند که مدیریت شهری مرکز استان بصورت سرپرستی اداره می شود.

بازی قایم باشک برخی اعضای شورا و عدم حضور در جلسات انتخاب سرپرست شهرداری و سپس شهردار از یک سو و شکایت میگلی‌نژاد به دیوان عدالت اداری در اعتراض به تصمیم شورا جهت کنار گذاشتن وی (که اعتقاد داشت دارای سابقه ایثارگری و جانبازی بوده و مشمول استفساریه مجلس نمی‌شده) باعث شد تا این شورا در اسفندماه بتواند شهردار منتخب خود را تعیین و براین اساس نبی‌الله دهقانی را به وزارت کشور معرفی کند.
اما در اردیبهشت ماه وزارت کشور حاضر به امضای حکم وی نشد و اصرار شورا و بررسی پرونده در هیات حل اختلاف مرکزی در تهران هم نتیجه را تغییر نداد تا شورای شهر در خردادماه به سراغ سومین شهردار منتخبش رفته و یونس خسروانی مدیرکل تامین اجتماعی را برای امضای حکم به وزارت کشور معرفی کند. اما خسروانی هم نتوانست از سد وزارت کشور بگذرد و هفته پیش بود که شورای شهر در جریان این امر قرار گرفت و اینک میان اصرار روی گزینه و بررسی مجدد در هیات مرکزی حل اختلاف یا تعیین شهردار جدید مردد مانده است.

دخالت وزارت کشور
در همین شرایط، نامه معاون عمرانی و امور شهری و روستایی وزارت کشور خطاب به استاندار بوشهر در فضای مجازی منتشر شده که ضمن اشاره به طولانی شدن دوره سرپرستی شهرداری بوشهر (که قاعدتا باید 3 ماه باشد ولی به 8 ماه رسیده) و آنچه ناتوانی شورای شهر در انتخاب شهردار واجد صلاحیت عنوان گردیده، درخواست گردیده که این موضوع به شورای شهر تذکر داده شود.
خندان‌دل در پایان این نامه تصریح کرده: در صورت بی اعتنایی شورای شهر به این تذکر قانونی، پرونده تخلفات آن در هیات حل اختلاف مطرح شود موضوعی که تلویحا به انحلال شورای شهر بوشهر اشاره کرده است. گفته می‌شود هفته پیش استاندار بوشهر طی نشستی با رییس و برخی از اعضای شورای شهر، آنها را در جریان نامه معاون وزیر کشور قرار داده و خواستار تسریع در انتخاب شهردار واجد صلاحیت شده است.

«خلیج فارس» کسب اطلاع کرد: اکثریت شورای شهر معتقدند در اسرع وقت تدارک جلسه انتخاب چهارمین شهردار منتخب خود را فراهم کنند. در این بین پیشنهاد شده درخصوص گزینه‌های مدنظر اعضای شورا با دستگاه‌های ذی‌صلاح هماهنگی اولیه صورت بگیرد تا سرنوشت دو منتخب قبل، برای شهردار جدید و طولانی شدن روند صدور حکم در وزارت کشور رخ ندهد.


>