گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

تهدید کره‌ شمالی به توقف روند خلع سلاح هسته‌ای

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

کره شمالی تقاضاهای امریکا برای اعمال تحریم‌های بین‌المللی علیه خود، باوجود حسن نیت پیونگ یانگ را محکوم کرده و گفته است که اگر واشنگتن بخواهد به این سناریوی منسوخ ادامه دهد، نمی‌توان انتظار پیشرفت بر سر خلع سلاح هسته‌ای داشت.
به گزارش روزنامه گاردین، وزارت امور خارجه کره شمالی روز پنجشنبه اعلام کرد: پیونگ یانگ آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی را متوقف کرد. یک سایت تاسیسات آزمایش هسته‌ای را برچید و بقایای اجساد نظامیان امریکایی کشته شده در جنگ دهه 1950 شبه جزیره کره را برگرداند. با وجود این واشنگتن هنوز بر خلع سلاح هسته‌ای تاکید می‌کند و جواب توقع‌های ما را با تحریک به تحریم‌های بین‌المللی و فشار می‌دهد. 

این وزارتخانه خاطرنشان کرد: تا زمانی که امریکا حتی از احترام اساسی در قبال شریک مذاکراتش را انکار می‌کند و به سناریوی منسوخی که دولت‌های غربی امریکا همگی آزموده و در آن شکست خورده‌اند، چسبیده است، نمی‌توان انتظار پیشرفت در اجرای بیانیه مشترک رهبران امریکا-جمهوری دموکراتیک خلق کره از جمله درباره خلع سلاح هسته‌ای را داشت. این بیانیه که در خبرگزاری رسمی کره شمالی منتشر شد، تصریح کرد: کره شمالی همچنان قصد دارد توافق کلی حاصل شده در نشست مهم 12 ژوئن میان دونالد ترامپ و کیم‌جونگ اون را اجرا کند. با این حال پیونگ یانگ، مقام‌های امریکایی عالی‌رتبه ناشناس را متهم به عمل بر خلاف نیت دونالد ترامپ از طریق مطرح کردن اتهام‌های بی‌پایه و اساس علیه ما و تلاش‌های مایوسانه برای تشدید فشارها و تحریم‌های بین‌المللی علیه کره شمالی کرد. این بیانیه تصریح کرد: انتظار دستیابی به نتیجه در حالی که کسی به شریک مذاکره خود توهین کند، صرفا یک کار احمقانه است شبیه به این‌که توقع داشته باشیم یک تخم مرغ آب پز جوجه کند.addup.center