گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری ورزشی

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ سومین برد متوالی در هفته پایانی!

تیم ملی ایران، لیگ ملت‌های والیبال 2018 را با پیروی مقابل آلمان به پایان برد.

 

به گزارش استقلال نیوز، تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود در رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال از ساعت 18:30 در سالن 12 هزار نفری آزادی به مصاف آلمان رفت.

ایگور کولاکوویچ برای شروع این مسابقه از ترکیب سعید معروف، مرتضی شریفی، میلاد عبادی پور، علی شفیعی، سامان فائزی، صابر کاظمی و محمدرضا حضرت پور (لیبرو) استفاده کرد.

تیم ملی ایران از دو بازی گذشته خود، دو پیروزی برابر کره‌جنوبی و بلغارستان کسب کرده بود. این در حالی است که ژرمن‌ها هم از دو بازی گذشته خود دو پیروز برابر کره و بلغار به دست آورده بودند. 

* ست نخست(25 - 20 ایران)

بازی در میان تشویق بی امان تماشاگران در سالن 12 هزار نفری آغاز شد و ملی پوشان ایران خیلی زود توانستند از حریف پیش بیفتند. در امتیاز 8 بر 3 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. برتری ایران ادامه پیدا کرد تا در امتیاز 16 بر 12 به سود ایران تیم ها راهی وقت استراحت فنی دوم شوند. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 20 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

* ست دوم(25 - 23 آلمان)

در شروع ست دوم آلمان ها که با جو سالن آشنا شده بودند توانستند عملکرد بهتری داشتتند و در امتیاز 8 بر 6 به سود شاگردان جیانی هر دو تیم به وقت استراحت فنی اول رفتند. برتری ایران ادامه پیدا کرد تا تیم ها در امتیاز 16 بر 14 به سود ایران راهی وقت استراحت فنی دوم شدند. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 23 به سود آلمان خاتمه پیدا کرد.

* ست سوم(25 - 22 ایران)

در این ست ایران شروع بسیار بهتری داشت. تیم‌ها در امتیاز 8 بر 3 به سود ایران راهی وقت استراحت فنی اول شدند. برتری ایران ادامه پیدا کرد تا در امتیاز 16 بر 10 به سود شاگردان کولاکوویچ، هر دو تیم به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 22 به سود ایران تمام شد.

* ست چهارم(25 - 22 آلمان)

تیم‌ها در ست چهارم نمی‌خواستند بازنده باشند و به همین دلیل رقابت نزدیکی بین آنها شکل گرفت. در امتیاز 8 بر 7 به سود آلمان تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. در امتیاز 16 بر 14 به سود آلمان تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این در حالی بود که ایران توانست در امتیاز 13 بازی را به تساوی بکشاند.ست چهارم در نهایت با نتیجه 25 بر 22 به سود آلمان تمام شد تا کار به ست پنجم کشیده شود.

* ست پنجم(15 - 11 ایران)

تیم ایران بازی در ست پنجم را بهتر از آلمان شروع کرد. تیم ها در امتیاز 8 بر 5 به سود ایران جای خود را با هم در زمین مسابقه تعویض کردند. این ست در نهایت با نتیجه 15 بر 11 به سود ایران تمام شد.به این ترتیب تیم ایران توانست در مجموع با نتیجه 3 بر 2 آلمان را هم شکست دهد و با کسب عنوان دهمی در این دوره از رقابت های لیگ ملت های والیبال به کار خود پایان دهد.

امتیاز آورترین بازیکنان ایران در این دیدار میلاد عبادی پور با 23 و مرتضی شفیعی با 22 امتیاز بودند. ضمن اینکه سیمون هیرچ از آلمان با 25 امتیاز، امتیاز آورترین بازیکن زمین شناخته شد. از مجموع 110 امتیاز بدست آمده ایران در 5 ست، 73 امتیاز با اسپک، 4 امتیاز از طریق دفاع روی تور، 3 امتیاز بوسیله سرویس و 31 امتیاز با خطای بازیکنان آلمان بدست آمد. این در حالی بود که از 103 امتیاز بازیکنان مانشافت به ترتیب 64، 11، 3 و 24 امتیاز از طریق اسپک، دفاع روی تور، سرویس و خطای بازیکنان ایران بدست آمد.

به گزارش استقلال نیوز، به این ترتیب تیم ایران بهترین تیم آسیا هم لقب گرفت. شاگردان کولاکوویچ در هفته پایانی دور مقدماتی هت تریک کردند و توانستند تیم های کره جنوبی، بلغارستان و آلمان را در تهران از پیش رو بردارند.

 

اخبار سایر رشته ها

 


 مطالب مرتبط:

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ برتری مقابل بلغارستان در چهاردهمین دیدار!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ برتری دشوار مقابل کره جنوبی در ورزشگاه آزادی!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ باخت به آمریکا با جوانان؛ برای رفتن به فینال معروف نبودیم!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ شکست مقابل صربستان با اشتباهات فردی زیاد!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ صدرنشین لیگ جهانی اسیر سرو قامتان ایرانی!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ حریف میزبان جام جهانی نشدیم!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ جوانان ایران خودنمایی کردند؛ برزیل مُرد تا برد!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ دیوار چین به آسانی فرو ریخت!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ به کانادا هم باختیم!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ رونمایی از جوانان مقابل ایتالیا!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ ولاسکو در سن خوان مقابل شاگردان قدیمی زانو زد!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ باخت با بیشترین اشتباه مقابل ژاپن!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ برتری قاطع ایران برابر استرالیا!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ شکست در گام نخست برابر فرانسه!addup.center