گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری ورزشی

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ برتری مقابل بلغارستان در چهاردهمین دیدار!

تیم ملی ایران در چهاردهمین مسابقه خود در رقابت های لیگ ملت های والیبال برابر بلغارستان به برتری رسید.

 

به گزارش استقلال نیوز، تیم ملی والیبال ایران در چهاردهمین مسابقه خود در رقابت های لیگ ملت‌های والیبال از ساعت 18:30 در سالن 12 هزار نفری آزادی به مصاف بلغارستان رفت و با نتیجه 3 بر یک به پیروزی رسید.

ایگور کولاکوویچ برای شروع این مسابقه از ترکیب میلاد عبادی پور، سامان فائزی، سعید معروف، صابر کاظمی، علی شفیعی، مرتضی شریفی و محمدرضا حضرت پور (لیبرو)  استفاده کرد.

تیم ملی ایران روز گذشته موفق شد با نتیجه 3 بر یک کره جنوبی را شکست دهد و بلغارستان با حساب 3 بر 2 مغلوب آلمان شد.

* ست نخست(25 - 22 ایران)

در شروع مسابقه که استقبال بسیار کمتری نسبت به بازی روز گذشته از آن شده بود ایران عملکرد بسیار بهتری نسبت به حریف خود داشت و توانست با نتیجه 8 بر 2 هم از حریف پیش بیفتد تا زمان وقت استراحت فنی اول فرا برسد. در امتیاز 16 بر 12 به سود ایران هر دو تیم به وقت استراحت فنی دوم رفتند. ست نخست با نتیجه 25 بر 22 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

* ست دوم(25 - 15 ایران)

تیم ایران در ست دوم هم شروع بهتری نسبت به حریف داشت. تیم‌ها در امتیاز 8 بر 6 به سود ایران راهی وقت استراحت فنی اول شدند. برتری ایران ادامه پیدا کرد تا در امتیاز 16 بر 11 به سود شاگردان کولاکوویچ هر دو تیم به وقت استراحت فنی دوم رفتند. ست دوم با نتیجه 25 بر 15 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

* ست سوم(25 - 23 بلغارستان)

شروع مسابقه برای تیم ایران بسیار قاطعانه بود. شاگردان کولاکوویچ همان ابتدا توانستند 4 بر صفر از حریف پیش بیفتند. در امتیاز 8 بر 4 به سود ایران هم تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. در امتیاز 16 بر 14 به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست با نتیجه 25 بر 23 به سود بلغارستان خاتمه پیدا کرد.

* ست چهارم(25 - 14 ایران)

تیم ایران برای جبران شکست در ست سوم با تمام توان وارد میدان شد. در امتیاز 8 بر 4 به سود ایران هر دو تیم به وقت استراحت فنی اول رفتند. برتری ایران ادامه پیدا کرد تا در امتیاز 16 بر 10 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. ست چهارم با نتیجه 25 بر 14 به سود ایران خاتمه پیدا کرد تا شاگردان کولاکوویچ این بازی را با نتیجه 3 بر صفر به نام خود ثبت کنند.تیم ملی با این نتیجه به نوعی طلسم شکنی هم کرد و در پنجمین هفته از رقابت های لیگ ملت های والیبال بالاخره توانست بیش از یک پیروزی کسب کند. شاگردان کولاکوویچ در چهار هفته گذشته در هر هفته موفق به کسب تنها یک پیروزی شده بودند.

امتیاز آورترین بازیکنان ایران در این دیدار سامان فائزی و مرتضی شریفی با 16 امتیاز بودند. از مجموع 98 امتیاز بدست آمده ایران در 4 ست، 53 امتیاز با اسپک، 8 امتیاز از طریق دفاع روی تور، 7 امتیاز بوسیله سرویس و 30 امتیاز با خطای بازیکنان بلغارستان بدست آمد. این در حالی بود که از 76 امتیاز بلغارها به ترتیب 46، 5، 2 و 23 امتیاز از طریق اسپک، دفاع روی تور، سرویس و خطای بازیکنان ایران بدست آمد.

به گزارش استقلال نیوز، تیم ملی والیبال ایران فردا از ساعت 18:30 در آخرین مسابقه خود در رقابت های لیگ ملت‌های والیبال در سالن 12 هزار نفری آزادی به مصاف آلمان خواهد رفت.

 

اخبار سایر رشته ها

 

 


 مطالب مرتبط:

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ برتری دشوار مقابل کره جنوبی در ورزشگاه آزادی!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ باخت به آمریکا با جوانان؛ برای رفتن به فینال معروف نبودیم!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ شکست مقابل صربستان با اشتباهات فردی زیاد!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ صدرنشین لیگ جهانی اسیر سرو قامتان ایرانی!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ حریف میزبان جام جهانی نشدیم!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ جوانان ایران خودنمایی کردند؛ برزیل مُرد تا برد!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ دیوار چین به آسانی فرو ریخت!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ به کانادا هم باختیم!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ رونمایی از جوانان مقابل ایتالیا!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ ولاسکو در سن خوان مقابل شاگردان قدیمی زانو زد!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ باخت با بیشترین اشتباه مقابل ژاپن!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ برتری قاطع ایران برابر استرالیا!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ شکست در گام نخست برابر فرانسه!addup.center