گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری ورزشی

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ برتری دشوار مقابل کره جنوبی در ورزشگاه آزادی!

تیم ملی ایران، در هفته پنجم لیگ ملت‌های والیبال مقابل کره جنوبی به برتری دست یافت.

 

به گزارش استقلال نیوز، تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه از هفته پنجم رقابت های لیگ ملت های والیبال از ساعت 18:30 در سالن 12 هزار نفری آزادی برابر کره جنوبی قرار گرفت و با نتیجه 3 بر یک به پیروزی رسید.

ایگور کولاکوویچ برای شروع این مسابقه از ترکیب معروف، کاظمی، شفیعی، فائزی، شریفی، عبادی پور، حضرت پور (لیبرو) استفاده کرد. 

تیم ملی والیبال ایران از دوازده مسابقه گذشته خود تنها موفق به کسب 4 پیروزی شده بود.

* ست نخست(27 - 25 ایران)

بازی در میان هیاهوی کم نظیر تماشاگران آغاز شد.در امتیاز 8 بر 7 به سود کره جنوبی تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند.برتری کره جنوبی ادامه پیدا کرد و تیم ها در امتیاز 16 بر 13 به سود چشم بادامی‌ها راهی وقت استراحت فنی دوم شدند.  در ادامه دو تیم بازی نزدیکی را از خود به نمایس گذاشتند و این ست در نهایت با نتیجه 27 بر 25 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

* ست دوم(25 - 23 کره جنوبی)

بازی برای تیم ایران بدون تغییر در ست دوم آغاز شد، اما این تیم کره جنوبی بود که بازی را بهتر شروع کرد. در امتیاز 8 بر 5 سود کره جنوبی تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. برتری کره جنوبی ادامه پیدا کرد تا در امتیاز 16 بر 13 به سود کره، تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. ست دوم در نهایت با نتیجه 25 بر 23 به سود کره جنوبی به پایان رسید.

* ست سوم(25 - 22 ایران)

در این ست ایران شروع بهتری از حریف داشت و توانست 11 بر 7 هم ار حریف جلو بیفتد، اما این برتری چندان دوام نداشت. تیم کره توانست نتیجه بازی را در امتیاز 12 به تساوی بکشاند. در امتیاز 16 بر 15 به سود کره جنوبی تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 22 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

* ست چهارم(25 - 23 ایران)

شاگردان کولاکوویچ در شروع ست چهارم عملکرد بهتری نسبت به حریف داشتند و همین امر موجب شد در امتیاز 8 بر 4 به سود ایران، تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول بروند. برتری ایران ادامه پیدا کرد تا تیم ها در امتیاز 16 بر 12 به سود ایران به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 23 به سود ایران خاتمه پیدا کرد تا شاگردان کولاکوویچ پنجمین پیروزی خود در این دوره از رقابت های را کسب کنند.

امتیاز آورترین بازیکن این دیدار میلاد عبادی پور با 16 امتیاز بود و پس از او صابر کاظمی با 12 امتیاز، بیشترین امتیاز را برای تیم ملی ایران بدست آورد. از مجموع 100 امتیاز بدست آمده ایران در 4 ست، 49 امتیاز با اسپک، 8 امتیاز از طریق دفاع روی تور، 5 امتیاز بوسیله سرویس و 36 امتیاز با خطای بازیکنان کره بدست آمد. این در حالی بود که از 95 امتیاز کره ای ها به ترتیب 62، 6، 7 و 27 امتیاز از طریق اسپک، دفاع روی تور، سرویس و خطای بازیکنان ایران بدست آمد و این بدین معناست که بازیکنان ایران در این دیدار نزدیک و نفسگیر با خطای کمتر توانستند به 3 امتیاز حساس مقابل حریف آسیایی خود دست پیدا کنند.

به گزارش استقلال نیوز، تیم ملی والیبال ایران در بازی دوم خود در هفته پنجم لیگ ملت های والیبال فردا از ساعت 18:30 باید به مصاف بلغارستان خواهد رفت.

 

 

اخبار سایر رشته ها


 مطالب مرتبط:

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ باخت به آمریکا با جوانان؛ برای رفتن به فینال معروف نبودیم!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ شکست مقابل صربستان با اشتباهات فردی زیاد!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ صدرنشین لیگ جهانی اسیر سرو قامتان ایرانی!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ حریف میزبان جام جهانی نشدیم!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ جوانان ایران خودنمایی کردند؛ برزیل مُرد تا برد!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ دیوار چین به آسانی فرو ریخت!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ به کانادا هم باختیم!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ رونمایی از جوانان مقابل ایتالیا!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ ولاسکو در سن خوان مقابل شاگردان قدیمی زانو زد!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ باخت با بیشترین اشتباه مقابل ژاپن!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ برتری قاطع ایران برابر استرالیا!

والیبال لیگ ملت های جهان سال 2018/ شکست در گام نخست برابر فرانسه!addup.center