گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری ورزشی

قرعه کشی مرحله انتخابی فوتبال المپیک 2020 توکیو / همگروهی ایران با کشورهای دوست در گروه سوم!

قرعه کشی مرحله اول انتخابی فوتبال المپیک 2020 توکیو در مالزی با حضور نماینده‌ کشورهای مختلف آغاز شد که تیم ملی کشورمان در گروه سوم قرار گرفت.

 

به گزارش استقلال نیوز، مراسم قرعه کشی مرحله اول انتخابی فوتبال المپیک 2020 توکیو ژاپن، امروز در مالزی برگزار شد. تیم فوتبال امید ایران رقیبان خود را برای کسب سهمیه المپیک شناخت.

44 کشور شامل 24 کشور از غرب و 20 کشور از شرق آسیا در این قرعه کشی حضور خواهند داشت و مسابقات در 11 گروه 4 تیمی برگزار می‌شود. برای هر گروه یک میزبان تعیین شده که بر این اساس ایران نیز میزبان مسابقات یکی از گروه های 6 گانه غرب آسیا خواهد بود.

بر اساس اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC، کشورهای ایران‌، عربستان‌، ازبکستان‌، قطر‌، بحرین و کویت میزبان گروه های 6 گانه غرب آسیا و کشورهای مغولستان، کامبوج، میانمار، مالزی و ویتنام میزبانان گروه های 5 گانه شرق آسیا خواهند بود.

تیم‌های اول هر گروه مستقیما جواز حضور در مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا را کسب می‌کنند، همچنین 4 تیم برتری که عنوان دوم گروه‌ها را کسب نموده‌اند نیز به جمع صدرنشین‌ها می‌پیوندند تا 15 تیم نهایی در کنار کشور میزبان رقابت‌ها در مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا که سال 2020 برگزار می شود حضور یابند.

* گروه بندی مرحله اول انتخابی المپیک 2020 توکیو به شرح زیر است:

گروه A: قطر، عمان، نپال، افغانستان

گروه B: بحرین، فلسطین، بنگلادش، سریلانکا

گروه C: ایران، عراق، ترکمنستان، یمن

گروه D: عربستان، امارات، لبنان، مالدیو

گروه E: کویت، اردن، سوریه، قرقیزستان

گروه F: ازبکستان، تاجیکستان، هند، پاکستان

گروه G: مغولستان، کره شمالی، هنگ کنگ، سنگاپور

گروه H: کامبوج، کره جنوبی، استرالیا، چین تایپه

گروه I: میانمار، ژاپن، تیمور شرقی، ماکائو

گروه J: مالزی، چین، لائوس، فیلیپین

گروه K: ویتنام، تایلند، اندونزی، برونئی

اخبار تیم ملیaddup.center