گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

پیروزی جمهوریخواهان در سنا

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سیاسی

نتایج بدست آمده از صندوق های رای انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا حکایت از پیروزی جمهوریخواهان در کسب کرسی های سنا دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، هر چند دموکرات ها توانستند کرسی های مجلس نمانیدگان آمریکا را تصاحب کنند اما در سنا این جمهوریخواهان بودند که توانستند کرسی ها خود را حفظ کنند.

بر اساس نتایج بدست آمده، دموکرات‌ها در انتخابات میاندوره‌ای روزسه شنبه کرسی‌های بیشتری را در سنا از دست دادندو ایالت های فلوریدا و تگزاس شاهد رقابت نزدیک دو حزب عمده در انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا بودند.

در ایالت فلوریدا نامزدهای جمهوریخواه برای فرمانداری و سنا در رقابتی شانه به شانه رقبای دموکرات خود را پشت سرگذاشتند. در تگزاس نیز سناتور جمهوری‌خواه تد کروز با اختلاف کمی از رقیب دمکرات خود یعنی بتو آروررک اکثریت آراء را کسب کرد. در یکی از حساس ترین رقابت‌ها در این زمینه در ایالت ایندیانا، سناتور دموکرات جو دانالی از رقیب جمهوری‌خواه خود شکست خورد.

در همین حال، سناتور دموکرات جو منشن در ایالت ویرجینیای غربی به پیروزی رسیده است و کرسی خود را حفظ کرده است.

به گزارش فاکس نیوز در حدود 38 میلیون رای دهنده پیش از موعد رای گیری در روز سه شنبه رای خود را ارسال کرده‌اند که نسبت به انتخابات میان‌دوره ای در سال 2014 یعنی بیش از 27 میلیون رای دهنده،10 میلیون افزایش داشته است.

در این انتخابات رای دهندگان برای تعیین 435 نمایندگان مجلس نمایندگان،35 کرسی از 100 کرسی مجلس سنا و 36 فرماندار ایالتی از 50 فرماندار کشور به پای صندوق‌های رای رفتند.

انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا هر دو سال یکبار برگزار می شود که یکبار آن با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همزمان می‌شود و دوره دیگر در میانه دوره چهار ساله رئیس جمهوری برگزار می‌شود که به آن انتخابات میان‌دوره‌ای می‌گویند.addup.center