گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری علمی و فناوری

پرورش میوه در کانتینر با بودجه 28 میلیون دلاری

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار علمی و فناوری

همشهری آنلاین:یک استارتاپ فرانسوی در نظر دارد پرورش میوه و سبزیجات در کانتینر را به صورت گسترده آغاز کند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا و به نقل از تک‌کرانچ، یک استارتاپ فرانسوی، میوه و سبزیجات را در مناطق شهری پرورش می‌دهد. این استارتاپ موسوم به "اگریکول" (Agricool) که کار خود را با پرورش توت‌فرنگی آغاز کرده، بودجه‌ای حدود 28 میلیون دلار را برای این کار جذب کرده است.

شاید عجیب به نظر برسد اما کانتینرها می‌توانند کارآیی بیشتری نسبت به روش‌های سنتی کشاورزی داشته باشند. برای مثال، می‌توان دما، رطوبت، طیف رنگ و مواردی از این دست را در کانتینر کنترل کرد. اگریکول در کانتینرها، لامپ‌های LED را جایگزین خورشید کرده است.

با استفاده از این روش، می‌توان توت‌فرنگی را در هر فصلی از سال پرورش داد و برای فرستادن کانتینر به فضا آب را ذخیره کرد. همچنین در حمل و نقل نیز صرفه‌جویی می‌شود.

روش این استارتاپ، امکان پرورش توت‌فرنگی را بدون استفاده از آفت‌کش و یا دستکاری ژنتیکی فراهم می‌کند. امکان خرید این توت‌فرنگی‌ها در حال حاضر، در فروشگاه‌های "مونوپریکس"(Monoprix) پاریس فراهم است.

اگریکول در نظر دارد تا سال 2021، کار خود را با 100 کانتینر در پاریس و دوبی آغاز کند. به همین دلیل قصد دارد حدود 200 نفر را تا سال 2021 به کار بگیرد و تولید میوه و سبزیجات خود را گسترش دهد.

این استارتاپ، کار خود را پیش از این آغاز کرده اما اکنون با بودجه بیشتری آن را ادامه می‌دهد. گسترش این کانتینرها برای پرورش میوه و سبزیجات، امکان ارائه محصولات بدون انتشار گازهای گلخانه‌ای را فراهم خواهد کرد.addup.center