گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

واکنش وزارت خارجه آمریکا به گاف «تحریم کشتی سانچی»

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار اقتصادی

وزارت خارجه آمریکا در خصوص گاف واشنگتن در تحریم کشتی سانچی و پاسخ تمسخرآمیز مقام‌های ایران به امر، اعلام کرد که به هر اظهارنظر تهران واکنش نشان نمی‌دهیم.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره واکنش مقام‌های ایران به گاف واشنگتن درباره تحریم کشتی سانچی، اعلام کرد که تصمیم نداریم به هر اظهارنظر مقام‌های تهران، واکنش نشان دهیم.

در میان صدها بانک، شرکت و کشتی ایرانی که روز گذشته -دوشنبه- شامل تحریم‌های ایالات متحده قرار گرفت، نفتکش سانچی نیز قرار داشت. این در حالی است که این کشتی در ماه ژانویه در پی آتش‌سوزی غرق شده بود. 

فهرست منتشر شده از سوی وزارت خزانه‌داری جای هیچ شکی در این زمینه باقی نمی‌گذارد. کشتی مذکور همان کشتی سانچی است که نام‌های دیگری چون گاردنیا، اسب دریایی و سپید نیز داشت و با پرچم کشورهایی چون تانزانیا، مالت و تووالو فعالیت کرده بود. 

بلومبرگ با پیگیری اطلاعات این کشتی دریافت که این همان کشتی سانچی است که در دریای چین شرقی با 32 خدمه دچار حریق شد. کشتی سانچی در تاریخ ششم ژانویه، با بیش از یک میلیون بشکه نفت سبک، در پی حادثه‌ای به مدت چند روز روی دریا سوخت و دست آخر نیز به قعر دریا رفت.  

 addup.center