تبلیغات در تلکسیران

واکنش مقامات آمریکایی به اظهارات اخیر کری درباره دیدار با ظریف


وزیر امور خارجه آمریکا در دولت باراک اوباما که به عنوان نماینده این کشور در مذاکرات هسته ای ایران حضور داشت، پس از اظهارات اخیرش مبنی بر دیدار با ظریف در سال های اخیر، مورد انتقاد مقامات آمریکایی قرار گرفت و به "دیپلماسی موازی" با ایران متهم شد.
واکنش مقامات آمریکایی به اظهارات اخیر کری درباره دیدار با ظریف

به گزارش ایسنا، یکی از مقامات دولتی آمریکا در گفت‌وگو با شبکه خبری فاکس نیوز، با اشاره به حضور ایران در سوریه، عراق و یمن، دیدارهای جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در دولت باراک اوباما، رییس جمهور پیشین آمریکا را "شرم آور" دانست.

برخی جمهوری خواهان آمریکایی نیز بر این باورند که این اقدام اساسا غیرقانونی بوده است.

آری فلیشر، سخنگوی سابق کاخ سفید در دولت جرج بوش پسر نیز در واکنش به اظهارات کری به شبکه فاکس نیوز گفت: جان کری درباره اینکه ایران چگونه به اقدامات دونالد ترامپ واکنش نشان دهد، به آن ها مشاوره می‌دهد؛ این توطئه آمیز است. نمی‌دانم چنین حرکتی قانونی است یا غیرقانونی و این مساله برایم مهم هم نیست، اما این کار نادرست است.

به گزارش ایسنا به نقل از نیویورک تایمز، جان کری اعلام کرده است، در دو سال اخیر پس از ترک کاخ سفید «سه، چهار مرتبه» در شهرهایی همچون نروژ، مونیخ و چند نشست بین‌المللی دیگر با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، ملاقات کرده است.

 به نوشته نیویورک تایمز، کری مدعی شده است که در این دیدارها به صراحت از ظریف خواسته است که موضع جامعه جهانی درباره برنامه موشکی ایران و حمایتش از حزب‌الله را درک کند.

به گزارش فاکس نیوز، کری همچنین در برنامه ای رادیویی تایید کرد که از زمان ترک کاخ سفید، "سه چهار بار" با وزیر امور خارجه ایران دیدار داشته است.

او در این باره توضیح داد که در این دیدارها کارش مشاوره دادن به جواد ظریف، برای مواجهه با سیاست خارجی دونالد ترامپ نبوده است، بلکه خواسته در دیدارهایش متوجه شود "ایران ممکن است چه کاری برای بهبود مناسبات منطقه انجام دهد؟ بحران یمن چه طور حل می‌شود؟ برای صلح در سوریه چه کار خواهید کرد؟"

کری همچنین در گفت و گویش با برنامه "نشست روزانه با دانا پرینو" که از شبکه فاکس نیوز پخش می شود، تکذیب نکرد که به ایرانی ها گفته است، تا پایان دوره ترامپ و روی کار آمدن یک رییس جمهور دموکرات دیگر منتظر بمانند.

این دیپلمات سابق آمریکایی گفت: فکر می کنم همه در جهان درباره منتظر مانده‌اند تا پایان دوران ریاست جمهوری ترامپ صحبت می کنند.

نخستین بار در ماه مه اخباری مبنی بر اینکه جان کری برای کمک به حفظ توافق هسته ای ایران با ظریف دیدار کرده است منشر شد و روزنامه بوستون گلوب این اقدامات را ماموریتی "تهاجمی اما مخفیانه" برای اعمال فشار بر دولت ترامپ به منظور حفظ توافق هسته ای توصیف کرد.  

پیش از این نیز مطرح شده است که دیدار کری با مقامات کشورهای خارجی ممکن است "قانون لوگان" را نقض کند. به موجب این قانون، شهروندان آمریکایی که مسئولیتی دولتی ندارند، نمی توانند به نمایندگی از دولت آمریکا و بدون داشتن مجوز مذاکره کنند.

فلیشر در بخش دیگری از صحبت هایش درباره جان کری گفت: سوال این است که جان کری چه کرده است؟ چه گفته؟ جزییات آن چه بوده است؟ فکر نمی کنم این صحبت ها کلی بوده باشند. به نظر من او درباره اینکه ایران چگونه تا پایان دولت ترامپ منتظر بمانند به ایرانی ها مشاوره داده است.

یکی از تحلیلگران امنیتی فاکس نیوز نیز با اشاره به نقض قانون لوگان از سوی مایک فلین، مشاور امنیت ملی سابق ترامپ اظهار کرد، رسانه ها دیدار فلین با "دیپلماتی که کشورش در واشنگتن سفارت دارد" را یک "رسوایی" قلمداد کردند اما وقتی کری "با نظامی که در فهرست ترور آمریکا قرار دارد" دست به "دیپلماسی موازی" می زند، آن را "عادی" می دانند.

تام کاتن، سناتور جمهوری خواه نیز از دموکرات ها و رسانه های وابسته به حزب آنان برای "دورویی" و عدم واکنش درباره اظهارات کری انتقاد کرد و قانون لوگان را "قانونی احمقانه و بی تاثیر" دانست.

دونالد ترامپ نیز این هفته در توییتر خود نوشت: آمریکا به دیپلماسی مخفیانه غیرقانونی احتمالی جان کری درباره توافق بسیار بد ایران نیازی ندارد. او کسی بود که در وهله اول این  توافق آشفته را ایجاد کرد.

کری اما در گفت و گو با فاکس نیوز تکذیب کرد که مذاکراتش نامناسب بوده اند.

او در این باره گفت: همه وزرای خارجه سابق به دیدار با رهبران خارجی ادامه می دهند، به کنفرانس‌های امنیتی می‌روند و به سراسر جهان سفر می‌کنند. همه ما این کار را انجام می‌دهیم و همه ما درباره وضعیت امور با جهان گفت‌وگو می‌کنیم تا بتوانیم آنان را درک کنیم.

انتهای پیام

آشنایی با عمل کانال ریشه دندان یا عصب‌کِشی


همشهری آنلاین:عمل کانال ریشه دندان (روت کانال) یا عصب‌کِشی درمانی است که برای ترمیم و حفظ دندانی استفاده می‌شود که پوسیدگی شدیدی دارد یا عفونی شده است.
آشنایی با عمل کانال ریشه دندان یا عصب‌کِشی

در این عمل، اعصاب و مغز یا پالپ دندان تخلیه می‌شوند و درون دندان پاک و بسته می‌شود. بدون این درمان، بافت‌های اطراف دندان عفونت پیدا می‌کنند و ممکن است آبسه دندانی ایجاد شود.

پالپ یا محفظه پالپ ناحیه نرمی درون کانال‌های ریشه دندان قرار می‌گیرند.

 اعصاب دندان هم درون این کانال‌ها هستند. این اعصاب برای سلامت و کارکرد دندان پس از بیرون آمدن دندان از لثه اهمیت حیاتی ندارد. این اعصاب فقط کارکرد حسی دارد- یعنی حس گرما یا سرما را منتقل می‌کند. بود یا نبود عصب دندان بر کارکرد روزانه دندان تأثیر نمی‌گذارد.

هنگامی بافت عصبی یا مغز دندان آسیب می‌بیند، متلاشی می‌شود و باکتری‌ها شروع به تکثیر درون محفظه مغز یا پالپ دندان می‌کنند. در مرحله بعد باکتری‌ها و سایر خرده‌ریزهای ناشی از پوسیدگی دندان به ایجاد آبسه دندان می‌انجامد. آبسه یک حفره پر از چرک است که در انتهای ریشه دندان تشکیل می‌شود.

عمل روت کانال ممکن است در یک ویزیت یا تعداد بیشتر ویزیت بوسیله دندان‌پزشک عمومی یا متخصص اندو انجام می‌دهد. متخصص اندو دندانپزشکی است که در علل، تشخیص، پیشگیری و آسیب‌های ریشه دندان تخصص دارد.

  • مراحل عمل روت کانال

اولین قدم برای انجام گرفتن عکس اشعه ایکس برای مشاهده شکل ریشه‌های دندان و تعیین وجود نشانه‌های عفونت در استخوان مجاور است. سپس دندان‌پزشک با استفاده از تزریق داروی بی‌حسی موضعی ناحیه اطراف دندان را بی‌حس می‌کند

قدم بعدی این است که خشک و عاری از بزاق نگهداشتن ناحیه اطراف دندان با استفاده از غلافی لاستیکی است.

سپس یک سوراخی درون دندان با مته ایجاد می‌شود. مغز دندان با باکتری‌ها، بافت عصبی پوسیده و خرده‌ریزهای مربوط از راه این سوراخ تخلیه می‌شوند.

این فرآیند پاک کردن با استفاده از سوهان‌هایی ظریفی انجام می‌شود. مجموعه‌ای از این سوهان‌ها که به‌طور متوالی قطرشان افزوده می‌شود، درون سوراخ قرار داده و به پایین فشرده می‌شود تا ریشه دندان کاملاً تخلیه شود. آب یا هیپوکلریت سدیم به طور متناوب برای شستن و خارج کردن این بافت‌ها به کار می‌رود.

 هنگامی که دندان به طور کامل پاک شد، حفره بسته می‌شود. برخی از دندان‌پزشکان پیش از بستن حفره یک هفته صبر می‌کنند. برای مثال، اگر عفونتی وجود داشته باشد، دندان‌پزشکتان ممکن است دارویی درون دندانتان قرار دهد تا این عفونت برطرف شود. برخی از دندان‌پزشکان در همان روزی که ریشه دندان تخلیه می‌شود، حفره دندان را می‌بندند. اگر عمل روت کانال در یک روز به پایان نرسد، یک پرکننده موقتی در سوراخ خارجی قرار داده می‌شود تا دندان تا ویزیت بعدی در برابر آلاینده‌هایی مانند بزاق و مواد غذایی محافظت شود.

در ویزیت بعدی، یک خمیر درزگیر و یک ماده لاستیکی به نام «گاتا پرچا» درون کانال ریشه دندان قرار داده می‌شود. بعد سوراخ بیرونی هم که در شروع درمان ایجاد شده است، با پر کردن بسته می‌شود.

قدم بعدی بازسازی بیشتر دندان است. از آنجا که دندانی که نیاز به عمل روت کانال دارد، اغلب دندانی با پرشدگی وسیع است یا پوسیدگی گسترده‌ای یا ضعف دیگری دارد، روکش دندانی یا سایر روش‌های بازسازی دندان باید به کار برده شود تا از شکستن آن جلوگیری شود و کارکرد کامل دندانی بازگردد.

  • بعد از انجام عمل

عمل روت کانال به داشتن درد زیاد شهرت دارد. اما درواقع اغلب افراد می‌گویند که درد آن بیشتر از یک پر کردن ساده دندان نیست.

در نخستین روزهای پس از پایان یافتن عمل روت کانال، ممکن است دندان به خاطر التهاب طبیعی بافت‌ها به خصوص اگر پیش از عمل دندان‌درد یا عفونت وجود داشته باشد، حساسیت داشته باشد. این حساسیت یا ناراحتی معمولاً با مسکن‌های معمول مانند ایبوپروفن یا ناپروکسن برطرف می‌شود. اغلب بیماران در روز بعد از عمل به فعالیت روزانه‌شان بازمی‌گردند.

تا زمانی که عمل روت کانال کاملاً به پایا ن برسد، یعنی دندان به طور دائمی پر شود و/یا روکش دندانی کار گذاشته شود، بهتر است از جویدن با دندان در حال ترمیم خودداری کنید. با این کار از آلودگی دوباره درون دندان و همچنین از ترک خوردن دندان شکننده پیش از بازسازی کامل آن جلوگیری می‌شود.

عمل روت کانال میزان بالایی زا موفقیت در حد بیش از 95 درصد دارد. بسیاری از دندان‌هایی که روت کانال می‌شوند برای تمام عمر دوام پیدا می‌کنند.

دستگیری نفر اول باند سرقت موتورسیکلت‌های سنگین


رییس کلانتری 139 مرزداران از دستگیری سارق موتورسیکلت‌های سنگین در این منطقه خبر داد.
دستگیری نفر اول باند سرقت موتورسیکلت‌های سنگین

سرهنگ علی آقاطیبی رییس کلانتری 139 مرزداران درباره جزییات این دستگیری گفت: ساعت 13 روز شنبه فردی با مراجعه به کلانتری ادعا کرد یک دستگاه موتورسیکلت سنگین سوزوکی از پارکینگ منزلش سرقت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تیم عملیات کلانتری 139 مرزداران دوربین‌های مداربسته منطقه‌شان را بررسی کرده و متوجه شدند یک دستگاه خودروی مگان و یک دستگاه پیکان وانت اقدام به سرقت موتورسیکلت سنگین از منزل این شاکی کرده‌اند.

رییس کلانتری 139 مرزداران خاطرنشان کرد: پس از استعلام شماره خودرو، مالک خودرو شناسایی و با اخذ دستور مقام قضایی نسبت به دستگیری این فرد در شهریار اقدام شد.

سرهنگ آقاطیبی با اشاره به دستگیری مالک خودرو تصریح کرد: مالک خودرو مگان در اعترافاتشگفت بامداد روز شنبه از دیوار وارد پارکینگ این منزل شده و اقدام به تخریب قفل موتورسیکلت کرده است و آن را با پیکان وانت به یک انبار در شهرک اندیشه منتقل کرده است. نفر اول این باند یعنی مالک خودرو مگان مغز متفکر گروه بوده و موتورسیکلت‌های سنگین را شناسایی کرده و با همدستانش نسبت به سرقت این موتورسیکلت‌ها اقدام می‌کردند.

وی ادامه داد: نفر اول این باند 29 ساله بوده و برای فروش این موتورسیکلت‌ها در فضای مجازی تبلیغ می‌کرده است. پرونده این متهم در حال بررسی‌های بیشتر است و تلاش برای دستگیری دیگر متهمان پرونده ادامه دارد.

برانکو خالق یک رکورد خارق العاده برای پرسپولیس و فوتبال ایران


برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات پرسپولیس با صعود این تیم اکنون خالق یک رکورد دیگر شده است؛ این بار نه در فوتبال ایران بلکه در سطح قاره آسیا!
برانکو خالق یک رکورد خارق العاده برای پرسپولیس و فوتبال ایران

به گزارش ایلنا، سرمربی محبوب پرسپولیسی‌ها به واسطه حضور چندین ساله در فوتبال آسیا حالا یکی از مربیان با تجربه لیگ قهرمانان آسیا به حساب می‌آید. بازی پرسپولیس - الدحیل سی و هشتمین حضور برانکو به‌عنوان سرمربی در لیگ قهرمانان آسیا بود. با این تعداد بازی، برانکو در حال حاضر دومین مربی اروپایی با تجربه در تاریخ این رقابت‌ها به حساب می‌آید و با توجه به صعود پرسپولیس به مرحله نیمه نهایی او در این زمینه رکورددار شده است.

در حال حاضر آنگل یوردانسکو مربی رومانیایی سابق الهلال، العین و الاتحاد با 39 بار حضور در رقابت‌های باشگاهی قاره کهن رکورددار است و پرسپولیس با توجه به حضور در مرحله بعدی رقابت‌ها، تعداد بازی‌های آسیایی برانکو را به 40 خواهد رساند و مربی سرخ‌های پایتخت رکورددار حضور مربیان اروپایی در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا خواهد شد.

برانکو البته برخلاف لیگ‌های داخلی در 37 حضور آسیایی خودش آمار چندان جالبی ندارد و از 38 بازی 16 برد، 8 تساوی و 14 باخت حاصل کار این مربی بوده است.

 

فرود آرام قیمت ارز اتفاق می‌افتد؟


مدیریت یک اقتصاد کار بسیار دشوار و پیچیده‌ای است و مطابق نظر کارشناسان و تحلیلگران، نیازمند سه فاکتور کارشناسی مالی، تجربه واقعی جهانی و شهامت سیاسی است.
خبرآنلاین ـ مجید سلیمی‌بروجنی: این روزها نقش انتظارات و عوامل روانی در اقتصاد ایران اهمیت قابل توجهی پیدا کرده است. از جمله مهم‌ترین نمونه‌های این اهمیت را می‌توان در واکنش زودهنگام عوامل اقتصادی به تحریم‌های آمریکا یافت که در مرحله اول تحریم‌ها مشاهده شد و به نظر می‌رسد در مرحله دوم تحریم‌ها نیز در حال وقوع است. همین واکنش‌ها، ضرورت‌های فعلی حوزه سیاست‌گذاری، جهت‌دهی به این انتظارات و تلاش در راستای کمی‌سازی انتظارات است؛ کمی‌سازی که می‌تواند از یک طرف سیاست‌گذار را به سمتی هدفمند هدایت کند و از سوی دیگر، دامنه التهاب‌ها و ناملایمات اقتصادی را کوچک‌تر کند.
این روزها و هفته‌ها که برای چهارمین بار در دهه‌های اخیر اقتصاد ایران با بحران ارزی روبه‌رو شده، یکی از اصلی‌ترین سوالاتی که به ذهن هر ناظری می‌رسد، این است که چرا ایرانیان از تجارب قبلی درس نگرفته‌اند؟ چرا بحران‌های ارزی در اقتصاد ایران تکرار می‌شوند؟ چرا ساختار سیاسی و اقتصادی تغییرات چندانی را تجربه نکرده و یک‌بار در دهه 60، یک‌بار در دهه 70، یک‌بار در ابتدای دهه 90 و یک‌بار هم در نیمه اول سال‌جاری از جهش نرخ ارز غافل‌گیر شده است؟ سیاست‌گذاران چگونه در این شرایط باید اثرگذار باشند؟
از یک‌سو آنها باید درس‌هایشان را از حوادث گذشته بیاموزند و لغزش‌های دولت و گام‌هایی را که در سال‌های قبل به اشتباه برداشته شده است، اصلاح کنند. از سوی دیگر، آنها این اقدامات را باید به‌گونه‌ای پیش ببرند که به ایجاد مشکلات جدید منجر نشود. به عبارت دیگر، آنها نباید خود را در وضعیتی گرفتار کنند که مجبور باشند از بین بد و بدتر یکی را انتخاب کنند.

کشورها چگونه مقابل بحران‌های اقتصادی ایستادند؟
کشورهای مختلف بحران‌های کوچک و بزرگی را از سر گذرانده‌اند، اما اکثر کشورها مثل ایران از بحران‌های اقتصاد خود درس نمی‌گیرند. اقتصاد جهانی از بحران‌های مالی گذشته درس‌های مختلفی گرفته است. اولین درس این بوده که زمان یک بحران مالی قابل پیش‌بینی نیست؛ بحران‌های مالی ناگهان ظهور می‌کنند و به صورت آشفته رشد و نمو می‌کنند. تنها حرکتی که کشورها می‌توانند قبل از وقوع بحران انجام دهند، این است که خود را آماده و تجهیز کرده و برای حوادث غیرقابل اجتناب برنامه‌ریزی کنند.
درس دیگر که اقتصاد از بحران‌های مالی گذشته آموخته، این است که زمانی که یک بحران بانکی در جریان است، مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید که یک کشور ریکاوری کرده و خود را بازیابی کند، نسبت به زمانی که بحران پولی یا بحران بدهی اتفاق افتاده باشد.
درس مهم دیگری که آموخته شده، این است که وقتی یک بحران بزرگ روی می‌دهد، میزان اعتماد میان سرمایه‌گذاران خارجی و بخش خصوصی با دولت‌ها به شدت کاهش می‌یابد؛ اعتمادی که ترمیم آن بسیار زمان‌بر و سخت خواهد بود.
همین دلایل است که کشورها باید سیاست‌های ایمنی‌شان را برای به حداقل رساندن آسیب‌ها به خوبی پایه‌گذاری کنند. مدیریت یک اقتصاد کار بسیار دشوار و پیچیده‌ای است و مطابق نظر کارشناسان و تحلیلگران، نیازمند سه فاکتور کارشناسی مالی، تجربه واقعی جهانی و شهامت سیاسی است. کنار هم گذاشتن این سه عامل کار راحتی نیست. به طور نمونه، برخی اقتصاددانان دانشگاهی تجربه‌های جهانی ندارند و برخی سیاست‌گذاران که تجربه جهانی دارند، مانند کارشناسی مالی هستند. بدین جهت یک کشور برای موفقیت اقتصاد خود نیازمند تکنوکران‌هایی است که هم تجربه مهارت‌های مالی و هم تجارت جهانی را در کنار هم داشته باشد. و اگر کشوری بتواند شهامت سیاسی را در کنار این دو فاکتور به طور عملی بگذارد، شانس موفقیتش بسیار بالا خواهد رفت.

فرصت‌هایی که از بین می‌روند
سیاستمداران به طور معمول درک درستی از واقعیت‌های اقتصادی ندارند، بنابراین فاقد شهامت برای اتخاذ تصمیمات حساس اقتصادی در شرایط بحران هستند. تصمیمات اقتصادی که در زمان‌های خوب، مشکل و نامحبوب هستند، ممکن است تنها در دوران بحران امکان اتخاذ را داشته باشند و چنانچه آن تصمیمات در روزگار بحران گرفته نشوند، آن‌گاه فرصت‌هایی بی‌بدیل از بین خواهد رفت. این به آن دلیل است که فقط در زمانی که مردم از نظر اقتصادی به شدت تحت فشار قرار می‌گیرند، می‌فهمند که نیاز به دارویی برای درمان مشکلات است. هر چه بحران‌های اقتصادی بزرگ‌تر باشند، اثرات شدیدتری بر روی مردم خواهند گذاشت و به کرات دیده‌ایم که این اثر روی کل یک نسل باقی مانده است.

فرود آرام قیمت ارز اتفاق می‌افتد؟
در حال حاضر دولت روحانی 5 سال طلایی برای اصلاحات اساسی در اقتصاد و جلوگیری از بحران‌ها را از دست داده و حالا که کار به موقعیت حساس کنونی رسیده، به فکر بسته‌های حمایتی افتاده است. حرف دولت این است که برای حمایت از مردم و جبران آثاری که نوسان بازار ارز در زندگی روزمره مردم داشته، می‌خواهند حقوق کارمندان را بالا ببرند و برای 8 دهک جامعه و یا حتی بیشتر، برنامه تامین کالای اساسی اجرای کنند.
با همین ادعا، حمایت از مردم، سیاست سرکوب قیمت‌ها را هم در پیش گرفته‌اند و فعالان اقتصادی را با چوب احتکار و گران‌فروشی می‌رانند، اما در عمل جز تحریک انتظارات تورمی مردم و دمیدن در آتش ناامیدی آنها نصیبی نمی‌برند. خطرناک‌ترین کاری که نباید انجام شود، تداوم سیاست‌های تخصیص ارز است که می‌خواهد نرخ ارز را با قیمت‌های سرکوب شده پایین نگه دارد. فازغ از رانت و مازاد تقاضایی که این کار ایجاد می‌کند و در نهایت منابع کشور را از بین می‌برد و به دست مصرف‌کننده هم نخواهد رسید.
مشکل اصلی این است که به هنگام سرکوب قیمت‌ها، مازاد تقاضا به سمت بازار سیاه خواهد رفت. در نتیجه قیمت در بازار سیاه بسیار بالا خواهد رفت و سرعت رشد آن نیز افزایش می‌یابد. همین افزایش قیمت، باعث سیگنال‌دهی جدید به مردم می‌شود و تقاضای آنها را باز هم افزایش داده و این، افزایش قیمت را به سمت و سویی خواهد برد که از کنترل خارج می‌شود.
طی چند هفته گذشته که سیاست ارزی دولت تغییر کرده و بازار ثانویه ایجاد شده هم نمی‌توان آن را یک بازار آزاد واقعی به حساب آورد. آزاد شدن بازار ارز از این جهت اهمیت دارد که بتواند به سرعت قیمت‌ها را متعادل کرده و نرخ بازگشت سود را پایین بیاورد تا هجوم مردم به بازار ارز کاهش یابد. بعد از آن می‌توان به کمک ابزارهای دیگری که بانک مرکزی در اختیار دارد، فشار تقاضای خرید ارز را جذب کرد و باعث شد نه‌تنها ذخایر ارزی از دست نرود، بلکه فرود آرام نیز اتفاق افتد.
شواهد امر گویای این است که نظام تصمیم‌گیری کشور در شرایط فعلی به شدت سردرگم و منفعل شده و تنها تماشاچی ماجرا شده است. تیم اقتصادی دولت روز به روز انسجامش را از را از دست می‌دهد و واگرایی تصمیمات در حال افزایش است. این مشکل جدی اگر زودتر حل و فصل نشود، آثار تخریبی آن می‌تواند حتی بیشتر از تحریم‌های پیش رو باشد.

عکس | پُست عجیب شوهر کیم کارداشیان به زبان فارسی


کانیه وست، یکی از مشهورترین رپرهای جهان و همسر کیم کارداشیان به‌تازگی پستی را در اینستاگرام به زبان فارسی منتشر کرده که باعث تعجب کاربران فضای مجازی شده است.
خبرآنلاین: کانیه‌وست، خواننده آمریکایی در اینستاگرام عکسی را به اشتراک گذاشته که به زبان فارسی روی آن نوشته شده است: «ما عشق داریم». مشخص نیست که هدف این هنرمند از نوشتن این جمله چه بوده است.


کانیه وست 41 ساله، رپر، ترانه‌سرا، تهیه‌کننده موسیقی و طراح مد آمریکایی است. او سال 2014 با کیم کارداشیان ازدواج کرد و سه فرزند از این مدل مشهور دارد.
**


برای انتشار پست یا استوری در این بخش، تصویر پست همراه با اکانتتان را برای ما ارسال کنید.
جهت تبلیغات در اینستاگرام و یا همکاری در تبلیغات اینستاگرامی در بخش با چهره های اینستاگرام آفتاب، درخواست و پیشنهاد خود به آدرس های زیر ارسال فرمایید.


تلگرام: @aftabircomonline

اینستاگرام: aftabir


و یا با شماره تلفن: 23044000 تماس حاصل نمایید.


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟