تبلیغات در تلکسیران

سیف مشاور رئیس جمهور در امور پولی و بانکی شد


همشهری آنلاین:رئیس جمهور در حکمی دکتر ولی الله سیف را به عنوان مشاور رئیس جمهور در امور پولی و بانکی منصوب کرد.
سیف مشاور رئیس جمهور در امور پولی و بانکی شد

به گزارش ایسنا، متن حکم حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به شرح‌ ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر ولی الله سیف

نظر به مراتب تعهد، توان علمی و سوابق مدیریتی جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان مشاور رئیس جمهور در امور پولی و بانکی منصوب می‌شوید.

امید است با توفیق الهی در خدمت به ملت شریف ایران و نظام جمهوری اسلامی با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.

حسن روحانی
رئیس جمهوری اسلامی ایران

اسامی 21 شهید حادثه اهواز | هویت 4 نفر نامشخص است


همشهری آنلاین:معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان اسامی 21 شهید از 25 شهید حادثه تروریستی شنبه 31 شهریور ماه اهواز را اعلام کرد.
اسامی 21 شهید حادثه اهواز | هویت 4 نفر نامشخص است

به گزارش مهر، علی حسین حسین‌زاده در خصوص آمار شهدا و مجروحان حادثه تروریستی صبح شنبه اهواز عنوان کرد: متاسفانه تعداد شهدای حادثه تروریستی اهواز افزایش یافته است. بر اساس آخرین آمار، تعداد شهدا به 25 نفر و مجروحان نیز به 60 نفر رسیده است.

وی با اشاره به اینکه هویت چهار شهید هنوز شناسایی نشده است، تصریح کرد: نبی دریس، هادی سامانیان، مسعود سهراب‌منش، خلیل هاشمی‌فر، امید نریموسایی، علی سلمان‌وند، یوسف پور جلو، رضا شفیعی‌نژاد، احسان شفیعی‌نژاد، میلاد جهانگیری، سعید کریمی، امید فخری زنگنه، علی کمایی، علی لویمی، امیر حسینی اسدزاده، اقدامی کودک چهار ساله، مهران زرافشان، حسین ولایتی‌فر، محمد افشنگی، سعید زارع و محمد عذاری شهدای این حادثه تروریستی هستند.

الاحوازیه چه کسانی هستند و چه خواسته ای دارند؟!


مسئولیت این حمله تروریستی را گروهکی موسوم به «الاحوازیه» پذیرفته است. اما این گروهک را چه کسانی تشکیل داده اند و چه می خواهند
الاحوازیه چه کسانی هستند و چه خواسته ای دارند؟!
آفتاب: حمله امروز تروریست ها به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز در رسانه های داخلی و خارجی سر و صدای بسیاری به راه انداخت.
به گزارش آفتاب آنلاین؛ مسئولیت این حمله تروریستی را گروهکی موسوم به «الاحوازیه» پذیرفته است. اما این که چه کسانی این گروهک را تشکیل داده اند و چه می خواهند موضوعی است که رویداد 24 در مورد آن توضیح داده است:
* یکی از رهبران این گروه که نام خود را به صورت «الاحوازیه» می‌نویسد در گفت‌وگویی با ایران اینترنشنال تایید کرد حمله تروریستی کار آنها بوده است. نکته عجیب آنکه سخنگوی این گروه هنگام مصاحبه با ایران اینترنشنال در اهواز بوده است؛ این موضوع از صدای تیراندازی در پس‌زمینه گفت‌وگوی تلفنی مشخص بود.
* یعقوب حرالتسطری، سخن‌گوی گروه جدایی‌طلب الاحوازیه مسئولیت حملات تروریستی در اهواز را بر عهده «مقاومت ملی اهواز» خوانده و گفته حمله امروز به مراسم رژه، در پاسخ به تبعیض‌ها و انتقال آب است.
* استان خوزستان منطقه ثروتمندی است که علاوه بر نفت و گاز دارای آب‌های فراوان است، همین امر سبب شده در مناطق خاورمیانه این بخش تقریبا بی‌نظیر باشد؛ نکته‌ای که در تمام مکاتبات و سفرنامه‌های جاسوسان و جهانگردان خارجی قبل از آغاز تقسیمات جدید به آن اشاره شده است.
*  اما اعراب خوزستان پس از چند سال با رهبری شیخ خزعل شروع به ناسازگاری کردند اما رضا شاه با همکاری قبایل بختیاری آنها را به شدت سرکوب کرد به طوری که فرزندان خزعل به کویت مهاجرت کردند و دولت در تبعید تشکیل دادند.
* پس از پیروزی انقلاب اسلامی این گروه‌ جدایی‌طلب تحت عنوان الاحواز و با طراحی پرچمی که شبیه به عراق است از فضای ابتدای انقلاب استفاده کردند و حتی در زمان حمله عراق به ایران به استقبال نیروهای عراقی رفتند؛ از همین جا بود که این گروه در بین مردم اهواز بیش از گذشته منفور شد.
* فعالیت‌های این گروه با توجه به عدم اقبال مردم کاهش یافت اما در چند سال اخیر با حمایت‌های کشورهای عربی و سوءاستفاده از بیکاری و شرایط بد اقتصادی در خوزستان و آنچه برخی منتقدان تبعیض‌‎های قومیتی می‌نامند، سبب شد این گروه در جذب نیروهای خود کمی موفق‌تر از گذشته عمل کند.
* درمورد فعالیت‌های این گروه و نوع عملیات‌های آن گفته‌اند که شباهت زیادی به فعالیت‌های سازمان مجاهدین خلق دارد؛ به نحوی که از طریق ترور و بمب‌گذاری و کشتن افراد بیگناه و ایجاد رعب و وحشت سعی دارند خود را مطرح کنند؛ مردم محلی گفته‌اند همین دو عامل سبب شده که آنها در طول سالیان گذشته با گروه الاحوازیه مشکل داشته باشند.
* گروه الاحوازیه که در سال‌های اخیر اعلام موجودیت کرده، هدف خود را آزدی خوزستان، بوشهر، هرمزگان و جزایر خلیج فارس اعلام کرده است. این گروه خط مشی خود را از طریق مبارزه مسلحانه تبین کرده و تاکنون چندین اقدام تروریستی داشته است.
* سال گذشته یکی از رهبران این گروهک به نام «احمد مولی نیسی» در لاهه هلند در مقابل منزلش به قتل رسید و اعضای این گروه قتل آن را متوجه ایران دانستند، بعد از آن، این گروه طی یک بیانیه رسمی اعلام کرد که انتقام قتل نیسی را خواهد گرفت و در فروردین ماه نیز به کلانتری حمیدیه حمله کردند. پس از این حمله، نیروهای امنیتی شروع به کشف شاخه‌های داخلی این گروه در منطقه کردند و با بازداشت چندین نفر از اعضای آن ضربه سهمگینی به این گروه وارد ساختند.

عکس | اولین تصویر منتشر شده از تروریست‌های حادثه امروز در اهواز


صبح امروز 4 تروریست وابسته به گروهک جدایی طلب الاحوازه به رژه نیروهای مسلح در اهواز حمله کرده و دست کم 11 تن را به شهادت رساندند.
عکس | اولین تصویر منتشر شده از تروریست‌های حادثه امروز در اهواز
الف: صبح امروز 4 تروریست وابسته به گروهک جدایی طلب الاحوازه به رژه نیروهای مسلح در اهواز حمله کرده و دست کم 11 تن را به شهادت رساندند. دو تن از این تروریست ها در جریان درگیری با نیروهای نظامی کشته شدند که تصویر آنها را در ادامه مشاهده می کنید.

فیلم | واضح‌ترین تصاویر منتشر شده از حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز


در ویدئوی زیر تصاویر جدیدی از لحظه حمله به رژه نیروهای مسلح در اهواز را مشاهده می کنید. این حمله تاکنون دست کم 20 زخمی و 10 کشته داشته است که یک زن و یک کودک نیز در میان کشته شدگان هستند.
فیلم | واضح‌ترین تصاویر منتشر شده از حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز
خبرآنلاین: در ویدئوی زیر تصاویر جدیدی از لحظه حمله به رژه نیروهای مسلح در اهواز را مشاهده می کنید. این حمله تاکنون دست کم 20 زخمی و 10 کشته داشته است که یک زن و یک کودک نیز در میان کشته شدگان هستند. همچنین برخی رسانه ها از کشته شدن 2 نفر از عوامل این حمله خبر داده اند. صبح امروز چند تروریست تکفیری در پوشش نظامی و از پارکی که پشت جایگاه ویژه رژه قرار داشت اقدام به تیراندازی به این جایگاه کردند.

فیلم | واضح‌ترین تصاویر منتشر شده از حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهوازدر ویدئوی زیر تصاویر جدیدی از لحظه حمله به رژه نیروهای مسلح در اهواز را مشاهده می کنید. این حمله تاکنون دست کم 20 زخمی و 10 کشته داشته است که یک زن و یک کودک نیز در میان کشته شدگان هستند.

تعداد شهدای حمله تروریستی در اهواز به 12 نفر رسید | یک کودک شهید شد


معاون سیاسی استاندار خوزستان گفت: تعداد شهدا در جریان حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز به 12 نفر رسید و احتمال افزایش آن وجود دارد.
تعداد شهدای حمله تروریستی در اهواز به 12 نفر رسید | یک کودک شهید شد
حسین زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد:  همچنین تعداد مجروحین در جریان حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز  به بیش از  30 نفر رسیده است.
وی ادامه داد: مجروحان حادثه تروریستی در اهواز به بیمارستان نزدیک به این حمله تروریستی همچون بیمارستان آپادانا، آیت الله کرمی و گلستان منتقل شده‌اند و تیم های پزشکی در آماده باش کامل بسر می برند و به وضعیت مجروحین رسیدگی می کنند.
وی تصریح کرد: یکی از شهدا از اصحاب رسانه بوده و یک کودک نیز شهید شده است. مادر کودک نیز از مجروحان است.
وی پیش از این خبر داده بود: تروریست ها 4 نفر بوده اند که با اقدام به موقع نیروهای مسلح 2 نفر کشته و 2 نفر دستگیر شده‌اند.
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟