رجب طیب اردوغان: در جنگ اقتصادی شکست نخواهیم خورد

بخش : خارجی-+ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 19 اسد , 1397لینک کوتاه خبر :

رجب طیب اردوغان: در جنگ اقتصادی شکست نخواهیم خورد

.jpg - رجب طیب اردوغان: در جنگ اقتصادی شکست نخواهیم خورد

آریانانیوز: رییس‌جمهور ترکیه بعد از اقامه نماز جمعه در مسجد جامع بایبورت در اظهاراتی با اشاره به افزایش قیمت دالر در ترکیه و کاهش ارزش پول ملی این کشور عنوان کرد: در جنگ اقتصادی که به راه افتاده شکست نخواهیم خورد...


اردوغان تأکید کرد: دالر و امثال آن نمی‌تواند راه ملت ترکیه را سد کند. هیچ نگران نباشید که از این بحران به سلامت خواهیم گذشت. از مردم ترکیه تقاضا می‌کنم هرچه دالر، یورو و طلا دارند به لیر تبدیل کنند. این عمل یک اقدام ملی و مبارزه علیه دشمنان ترکیه است. کسانی که علیه کشورمان جنگ اقتصادی به راه انداخته‌اند مطمین باشند که با پاسخ دندان‌شکن مردم ترکیه مواجه خواهند شد. با تقویت پولی ملی‌مان جواب آن‌ها را خواهیم داد.

این اظهارات رجب طیب اردوغان رییس‌جمهور ترکیه در حالی ایراد می‌شود که دالر به ریکورد تاریخی 6.46 لیر رسیده است.

اردوغان شب گذشته نیز در دیدار با مردم ریزه با اشاره به افزایش قیمت دالر در ترکیه گفته بود: علیه ترکیه پلان‌ها و نقشه‌های مختلفی در حال پیگیری است. به هیچ کدام این‌ها گوش ندهید. این را فراموش نکنید، اگر آنان دالر دارند ما نیز ملت خود را داریم؛ خدا را داریم.

وضعیت اقتصادی ترکیه در پی تنش در روابط با امریکا بر سر آزادی کشیش برونسون و تحریم وزرای کشور و عدلیه ترکیه توسط وزارت خزانه‌داری امریکا و در پی آن مذاکرات بی‌نتیجه هیئت ترکیه در واشینگتن رو به وخامت گذاشته است.

همرسانی کنید!
برچسب ها
 • اردوغان
 • ترکیه

امریکا به دنبال افزایش تحریم ها علیه ایران

بخش : خارجی-+ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه شنبه, 30 اسد , 1397لینک کوتاه خبر :

امریکا به دنبال افزایش تحریم ها علیه ایران

تحریم‌ ایران

آریانانیوز: دستیار وزیر خزانه داری امریکا به هدف اجرای تحریم‌ها علیه ایران به جنوب شرق آسیا سفر کرد...


براساس گزارش کیودونیوز، دستیار وزیر خزانه‌داری امریکا مارشال بیلینگزلی در امور مربوط تامین مالی تروریستی، در حال حاضر در سفر دوره‌ای به کشورهای جنوب شرق آسیا قرار دارد تا کشورهای این حوزه را متقاعد به اجرای تحریم‌های بازگردانده شده‌ امریکا علیه ایران کند.
وی در مصاحبه‌ای که در سنگاپور با آژانس خبررسانی کیودو نیوز انجام داده، عنوان کرده است ما قطعا از آن‌ها خواهیم خواست که از تحریم‌ها یادداشت برداری کنند … این بدان معنا نیست که ما در حال دیکته کردن به ملکی در مورد بایدها و نبایدها استیم، اما ما در حال روشن کردن کامل این مسئله استیم که کمپانی‌ها باید با اطلاع، تصمیم تجاری خود را بگیرند. چرا که اگر انتخاب آن‌ها این باشد که با رژیم ایران در این حوزه‌های ممنوعه تجارت کنند، نمی‌توانند با امریکا یا سیستم مالی امریکا تجارت کنند. او همچنین در ادامه گفته است ما پیش بینی یک همکاری گسترده و حمایت قوی را در خصوص آنچه در حال انجام آن استیم، داریم.
بیلینگزلی در جریان همین سفر دوره‌ای، پیش از سنگاپور به اندونزیا و مالیزیا سفر کرده است و سپس به فیلیپین و تایلند نیز خواهد رفت. او در این سفر در راس هیئتی از مقامات وزارت خزانه‌داری امریکا قرار دارد.
دستیار وزیر خزانه‌داری امریکا در پاسخ به سوالی در خصوص نزدیکتر شدن 10 کشور عضو آسه آن به ایران واسطه‌ امضای معاهده‌ی دوستی و همکاری، از کشورهای منطقه خواست که احتیاط شدیدی در معامله با ایران به خرج دهند . وی در ارتباط با حضورش در سنگاپور خاطرنشان کرد که سفر به این کشور با هدف همکاری با بانک‌ها در اینجا و کار با بخش مالی در همه‌ منطقه به منظور درک از چگونگی عمل کردن ایرانی‌ها و اینکه چشم‌انداز در این باره چیست انجام گرفته و همچنین عنوان کرد ما اینجا هستیم تا در مورد اینکه ایرانی‌ها چگونه عمل می‌کنند و راه‌هایی که آن‌ها تلاش می‌کنند از طریق آن مالکیت واقعی کمپانی‌ها را مخفی کنند، بحث کنیم .
با توجه به اینکه سنگاپور من‌حیث یک مرکز پالایش تیل جهانی مطرح است، بیلینگزلی اعلام کرد ما در واقع درخواست خاصی از دولت سنگاپور در خصوص تیل ایران نداریم. اما منابعی به کیودونیوز اعلام کردند که امریکا ممکن است در تلاش برای ایجاد ممنوعیت برای سنگاپور در ارتباط با تراکنش‌ها یا حمل و نقل تیلی ایران باشد. این منابع همچنین گفته‌اند که امریکا ممکن است با دولت‌های جنوب شرق آسیا لابی کند تا آن‌ها در نشست گفتگوی همکاری آسیا (Asian Cooperation Dialogue Summit) در تهران در ماه آکتبر اشتراک نکنند.

همرسانی کنید!
برچسب ها
 • امریکا
 • ایران
 • تحریم
 • مارشال بیلینگزلی

تصاویر/ برگزاری مراسم نماز عید قربان در ارگ ریاست جمهوری

بخش : تصاویر-+ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه شنبه, 30 اسد , 1397لینک کوتاه خبر :

تصاویر/ برگزاری مراسم نماز عید قربان در ارگ ریاست جمهوری

آریانانیوز: نماز عید سعید قربان پیش از چاشت امروز با حضور رییس جمهورغنی، مقام های بلندپایه حکومت، رهبران سیاسی، نماینده گان و اقشار مختلف مردم در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد…

نماز عید 1 1024x605 - تصاویر/ برگزاری مراسم نماز عید قربان در ارگ ریاست جمهوری نماز عید 2 1024x605 - تصاویر/ برگزاری مراسم نماز عید قربان در ارگ ریاست جمهوری نماز عید 3 1024x609 - تصاویر/ برگزاری مراسم نماز عید قربان در ارگ ریاست جمهوری نماز عید 4 1024x597 - تصاویر/ برگزاری مراسم نماز عید قربان در ارگ ریاست جمهوری نماز عید 5 1024x599 - تصاویر/ برگزاری مراسم نماز عید قربان در ارگ ریاست جمهوری نماز عید 6 1024x610 - تصاویر/ برگزاری مراسم نماز عید قربان در ارگ ریاست جمهوری نماز عید 7 1024x601 - تصاویر/ برگزاری مراسم نماز عید قربان در ارگ ریاست جمهوری

همرسانی کنید!

آمار هولناک نسل کشی مسلمانان در میانمار

بخش : خارجی-+ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه شنبه, 30 اسد , 1397لینک کوتاه خبر :

آمار هولناک نسل کشی مسلمانان در میانمار

.jpg - آمار هولناک نسل کشی مسلمانان در میانمار

آریانانیوز: طبق یافته های جدید یک موسسه بین المللی، آمار تازه ای از کشتار مسلمان ها در میانمار نشر شد...


نتایج تحقیق های جدید یک موسسه بین المللی مشخص کرد که بیش از 24 هزار مسلمان روهینگیا از آگست (اسد) 2017 به این سو توسط نیروهای دولتی میانمار کشته شده اند.
آژانس خبررسانی آناتولی در این زمینه نوشت: این گزارش توسط آژانس توسعه بین المللی اونتاریو نشر شده و در آن محققان و سازمان هایی از آسترالیا، بنگله دیش، کانادا، ناروی و فیلیپین اشتراک داشتند.
بر اساس این گزارش، بیش از 114000 نفر توسط نیروهای دولتی مورد لت و کوب قرار گرفته اند و چند هزار نفر هم به آتش کشیده شده اند.
در این گزارش آمده است که نیروهای دولتی میانمار به 17718 زن و دختر روهینگیایی تجاوز کرده اند. همچنین در تهاجم اردوی میانمار به مسلمانان این کشور، 115 هزار خانه آتش زده و 113 هزار منزل نیز ویران شدند.

این در حالی است که گزارش قبلی سازمان مردم نهاد داکتران بدون سرحد نشان می داد که از 25 آگست تا 24 سپتمبر سال گذشته (اسد تا سنبله گذشته) دستکم 9400 مسلمان روهینگیایی در راخین کشته شده اند.
این سازمان در گزارش خود همچنین اعلام کرد که در این جنایت 730 طفل زیر پنج سال نیز توسط نیروهای دولتی کشته شده اند.
بعد از حمله های وحشیانه دولت و اردوی میانمار علیه اقلیت مسلمان در روهینگیا و در آگِست (اسد) 2017، حدود 700 هزار نفر از ساکنان ولایت راخین به بنگله دیش گریختند و تاکنون به میانمار بازنگشته اند.
این در حالی است که آژانس های امدادی سازمان ملل متحد از میانمار خواستند با بهبود شرایط در ولایت راخین، شرایط بازگشت امن برای صدها هزار آواره روهینگیایی را از بنگله دیش فراهم کند.

همرسانی کنید!
برچسب ها
 • میانمار
 • نسل کشی

تصمیم صدراعظم مالیزیا برای لغو قراردادهای چند ملیارد دالری با چین

بخش : خارجی-+ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه شنبه, 30 اسد , 1397لینک کوتاه خبر :

تصمیم صدراعظم مالیزیا برای لغو قراردادهای چند ملیارد دالری با چین

محمد - تصمیم صدراعظم مالیزیا برای لغو قراردادهای چند ملیارد دالری با چین

آریانانیوز: صدراعظم مالیزیا اعلام کرده است که تصمیم دارد پروژه‌های چند ملیارد دالری که قراردادهای آن با کشور چین در دولت قبلی منعقد شده را لغو کند...


براساس گزارش روزنامه نیویارک تایمز، ماهاتیر محمد صدراعظم مالیزیا در مصاحبه‌ای که با اسوشیتدپرس در پوتراجایا پایتخت سیاسی مالیزیا انجام داده، اعلام کرده است که با توجه به تلاش دولت این کشور برای خارج شدن از بدهی، تصمیم دارد پروژه‌های زیرساختی چند ملیارد دالری که قراردادهای آن با کشور چین در دولت قبلی منعقد شده را لغو کند.
در گزارش نیویارک تایمز آمده است: ماهاتیر محمد این مصاحبه‌ی مفصل را در حالی انجام داده است که چند روز دیگر قرار است اولین سفر خود به پکن را پس از بازگشت به قدرت انجام دهد. وی در مصاحبه گفته است که می‌خواهد روابط خوب با چین را حفظ کند و تا جایی که پروژه‌های سرمایه‌گذاری به سود مالیزیا باشد، از این سرمایه‌گذاری‌ها استقبال می‌کند. اما این اظهارات، سخت‌ترین موضع او در برابر پروژه‌های احداث خط آهن و خط لوله‌ی گاز در مالیزیا توسط چین بوده است. پروژه‌هایی که قرارداد آن‌ها توسط نجیب رزاق صدراعظم پیشین مالیزیا که با اتهام‌های مختلفی در ارتباط با فساد مالی چند ملیارد دالری ادعایی در یک صندوق توسعه‌ این کشور روبرو شده، منعقد گردید. ماهاتیر محمد در خصوص پروژه‌های مذکور در این مصاحبه اظهار داشت ما فکر نمی‌کنیم که به آن پروژه‌ها نیاز داشته باشیم. ما فکر نمی‌کنیم که آن‌ها عملی باشند. بنابراین اگر بتوانیم، تمایل داریم که این پروژه‌ها را لغو کنیم .
نجیب رزاق در طول صدارت خود، مالیزیا را به چین نزدیک‌تر کرد. مالیزیا که چین آن را من‌حیث بخشی کلیدی از پلان یک کمربند یک جاده خود می‌داند. نجیب رزاق قراردادهایی را برای یک خط آهن 688 کیلومتری و دو خط لوله‌ی گاز در سال 2016 با چین به امضا رسانده بود. اما دولت جدید مالیزیا کار بر روی این پروژه‌ها را به حالت تعلیق درآورده و خواستار کاهش قابل ملاحظه‌ مصارف روبه رشد آن‌ها شده است. مصارفی که بیش از 22 ملیارد دالر تخمین زده شده است. البته بخشی از این هزینه پرداخت شده و برگشت آن مشکل خواهد بود. ماهاتیر محمد در مصاحبه‌ خود گفته است که اگر لغو پروژه‌ها امکان‌پذیر نباشد، مالیزیا حداقل نیاز به موکول کردن آن‌ها به آینده دارد؛ زمانی که احتمالا نیاز به آن‌ها به وجود آید.
صدراعظم مالیزیا همچنین در بخش دیگری از مصاحبه خود از چین خواست تا به حرکت آزاد کشتی‌ها در بحر چین جنوبی احترام بگذارد. وی با هشدار نسبت به نظامی‌گری بیشتر در بخش‌های مورد مناقشه، مجددا خواستار عدم استقرار دائمی کشتی‌های جنگی در آن شد و در این خصوص اظهار داشت ما همه موافق عبور کشتی‌ها و حتی کشتی‌های جنگی استیم، اما نه استقرار در آنجا. این یک هشدار به همه است. تنش‌هایی که لزومی برای آن وجود ندارد ایجاد نکنید.
ماهاتیر محمد همچنین در این مصاحبه به شدت نسبت به کشتن مردم در میانمار انتقاد کرد.

همرسانی کنید!
برچسب ها
 • چین
 • مالیزیا
 • ماهاتیر محمد
 • نیویارک تایمز

تجمع اعتراض آمیز باشنده گان فلسطینی علیه تحریم غزه

بخش : خارجی-+ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 29 اسد , 1397لینک کوتاه خبر :

تجمع اعتراض آمیز باشنده گان فلسطینی علیه تحریم غزه

1 - تجمع اعتراض آمیز باشنده گان فلسطینی علیه تحریم غزه

آریانانیوز: براساس گزارشات رسیده، ده ها تن از فعالان و باشنده گان فلسطینی در مقابل مقر سازمان آزادی بخش فلسطین در شهر رام الله اعتراض کردند...


به نقل از فلسطین الیوم، ده ها تن از فعالان و باشنده گان فلسطینی در مقابل مقر سازمان آزادی بخش فلسطین در شهر رام الله تحصن کردند و در جریان آن خواستار لغو تحریم های اعمال شده علیه نوار غزه شدند. آنها با در دست داشتن نوشته هایی تحریم های اعمال شده علیه غزه را محکوم کردند.
در همین راستا جنبش تحریم ها را لغو کنید در اعلامیه ای از رسانه ها و نهادهای حقوق بشری خواست که به محل تعمیر سازمان آزادی بخش فلسطین رفته و آنچه از سوی نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین بر سر فعالان در این اعتراضات مسالمت آمیز آمده را پوشش دهند.
دستگاه های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین در رام الله در هفته های گذشته تجمعات متعدد اعتراض آمیز مردم را که در آن خواستار لغو تحریم ها علیه نوار غزه بودند، سرکوب کرده اند.
محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین در آوریل سال 2017 به خاطر مجبور کردن جنبش حماس به انحلال تشکیلات اداری خود در غزه، تحریم هایی شامل کاهش 30 فیصدی حقوق کارکنان، کاهش برق رسانی، کاهش ارسال تجهیزات طب و تقاعد زودهنگام بیش از 20 هزار تن از کارمندان را علیه نوار غزه اعمال کرد.

همرسانی کنید!
برچسب ها
 • تحریم
 • غزه
 • فلسطین

>