گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری ورزشی

سیطره دلالان بر باشگاه صنعت نفت

امید حمدی‌اصل، پیشکسوت و ستاره تیم فوتبال صنعت نفت آبادان و استقلال اهواز در دهه 70، در خصوص شرایط باشگاه صنعت نفت آبادان پس از استخدام سرمربی کروات این تیم و دلیل اصرار مدیران این باشگاه برای جذب مربیان خارجی در شرایط ناپایدار فعلی ارز در کشور، اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین عوامل اینگونه انتخاب‌ها، حضور دلالان نزدیک به مدیرعامل باشگاه است، به هر حال اینگونه افراد بیشتر به فکر منافع شخصی خود هستند و نه فوتبال آبادان.

وی ادامه داد: تا وقتی که اینگونه افراد که هیچگونه پیشینه قبلی در فوتبال نداشته‌اند و بر اثر روابط سیاسی، وارد ورزش می‌شوند، نهایت کار آنها چنین خواهد شد، مدیرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان هیچگونه سر رشته‌ای در فوتبال و ورزش ندارد و مجبور است تا با استخدام افرادی که فقط به فکر منافع شخصی خود هستند کار را پیش ببرد.

ضربه دلالان بر پیکره فوتبال آبادان

بازیکن اسبق تیم صنعت نفت آبادان و استقلال اهواز، تصریح کرد: فوتبال آبادان اینگونه ضربات را پیش از این نیز تجربه کرده و همین که این همه هزینه صرف مربیان خارجی و گران قیمت شد در حالی که از هیچکدام از مربیان بومی و با دانش استفاده نشد، خود ضربه دیگری به پیکره این فوتبال ریشه دار است.

حمدی‌اصل عنوان کرد: این باشگاه می‌توانست در طی این سال‌ها که شخص عیسی‌زاده هفت سال از از آن را مدیریت کرد، مربیان بومی را در کنار مربیانی که با پول‌ها هنگفت به آبادان می‌آیند، صاحب تجربه کند.

وی تأکید کرد: ما بازیکنان بزرگی در این شهر داشتیم که می‌توانستند به فوتبال آبادان کمک کنند اما کسی به آنها توجه نکرد و در حال حاضر شاهد از بین رفتن سرمایه‌های خود هستیم، همین مواضع باعث می‌شود که در این شهر احساس کمبود مربی شده و مدیران باشگاه صنعت نفت دست به دامان مربیان بی کیفیت پرتغالی و کروات شوند.

مربی اسبق تیم‌های رده سنی و نوین باشگاه صنعت نفت آبادان یادآورد شد: اگر روی مربیان و بازیکنان بومی به درستی سرمایه‌گذاری می‌شد، امروز به تأمین این دو فاکتور از خارح از آبادان نیازی نبود، همین کاری که در اهواز امثال عبدالله ویسی و نعیم سعداوی صورت دادند و امروز در حال نتیجه گیری از آن هستند.

عدم توجه و سرمایه‌گذاری روی مربیان و بازیکنان بومی

حمدی‌اصل با اشاره به نحوه جذب بازیکن از سوی این باشگاه برای فصل آینده اشاره کرد و گفت: در این زمان از فصل نقل و انتقالات، فقط و فقط بحث دلالی وجود دارد و هیچ موضوع دیگری حکم‌فرما نیست، چرا که تیم‌ها به دنبال بازیکنان با کیفیت رفته‌اند و فقط بازیکنان بی کیفیت هستند که با واسطه‌گری‌ها صاحب باشگاه می‌شوند.

وی افزود: در حال حاضر وقت کار و فعالیت دلالان و نزدیکان مدیرعامل شده و بازیکنانی وارد این شهر و تیم صنعت نفت می‌شوند که نمی‌توانند هیچ کمکی به این تیم کنند، فقط صرف هزینه است و هیچ اتفاق مثبتی در فوتبال این شهر رخ نمی‌دهد.

بازیکن دهه 70 تیم صنعت نفت با تأکید بر این موضوع که عامل تمامی این مشکلات دلالی در این باشگاه است، گفت: تیم بزرگ، مربی بزرگ و بازیکن بزرگ می‌خواهد، خوب است که جوانگرایی در این باشگاه صورت پذیرد، اما این جوانان باید بتوانند در کار چند بازیکن بزرگ و با تجربه بازی کنند، اما جذب بازیکنان از رده خارج و ناتوان که هیچ پیشینه‌ای در فوتبال نداشته‌اند، چه کمکی می‌تواند به این تیم، به این فوتبال، به این بازیکنان و این شهر بکند؟

استعفاهای صوری و سیاه‌نمایی مدیرعامل

پیشکسوت فوتبال آبادان گفت: کسی که نیت خدمت کردن داشته باشد، در هر شرایطی کار خود را به بهترین نحو ممکن انجام می‌دهد و زمانی که قرار بر رفتن وی شد باید راه را برای مدیر بعدی هموار کند، اما این مدیریت در پنج سال فعلی و دو سال پیش از این، چه زیرساختی را برای این باشگاه تدارک دیده غیر از صرف هزینه های سرسام آور، نابودی آکادمی باشگاه و آوردن مربیان و بازیکنان بی کیفیت به آبادان؟

حمدی اصل در پاسخ به این سؤال که تیم صنعت نفت در فصل آینده چه جایگاهی را دنبال می‌کند، و مدیران این باشگاه چه برنامه‌ای دارند، خاطرنشان کرد: این مدیریت هیچ برنامه‌ای ندارد و فقط به دنبال گذران امورات است و هیچ کمکی به فوتبال آبادان و تیم صنعت نخواهد کرد، تمام زمین‌هایی که این مدیریت به نام خود ثبت کرده زحمات و هزینه‌های پالایشگاه آبادان بوده و این مدیریت دخالتی در آن نداشته است.

وی تصریح کرد: این مدیریت به هر نحو ممکن تلاش می‌کند که این صندلی را حفظ کند و یک موضوع را به خوبی یاد گرفته که گاه و بی‌گاه خبر از استعفای خود دهد و از آن سو برای ماندن تلاش کند.

انتهای پیام/72013/

منبع: خبروان