گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری ورزشی

آشنایی با مهاجمی که امید اول استقلال است


مهاجم 195 سانتی استقلال اولین خرید خارجی این فصل آبی پوشان است که به سفارش استراماچونی، سرمربی ایتالیایی این تیم به خدمت گرفته شده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، اولین خرید خارجی این فصل آبی پوشان از کشور مالی می‌آید. مهاجمی بلند قامت و تاحدودی شناخته شده که بیشتر دوران فوتبالی‌اش را در کشور فرانسه تجربه کرده است.

این مهاجم 31 ساله دوران طلایی‌اش را در تیم بوردو سپری کرد. وی در سن 20 سالگی به عضویت تیم بوردو در آمد و در همان سال به صورت قرضی به تیم «آژاکسیو» منتقل شد.

درخشش دیاباته در یک فصل حضورش در این تیم فرانسوی و زدن 15 گل باعث شد تا مورد توجه تیم سرشناس «نانسی» فرانسه قرار گیرد و با یکسال حضور در این تیم، به بوردو بازگردد. وی بعد از آن سالهای خوبی را با پیراهن بوردو در سطح اول فوتبال اروپا تجربه کرد و طی 7 سالی که در این تیم بود بیش از 50 بار برای این تیم گل زد.

شیخ دیاباته در فصل 2017-2016 به تیم «عثمانلی‌اسپور» از کشور ترکیه پیوست و 3 فصل در این تیم حضور داشت. اما در این 3 فصل به صورت قرضی در دو تیم «متس» فرانسه و «بنونتو» از سری B ایتالیا بازی کرد. وی در این 3 فصل مجموعاً 17 گل هم برای این 3 تیم به ثمر رساند.

دیاباته پس از آن به صورت قرضی به تیم «الامارات» کشور امارات منتقل شد و در یک فصلی که در این تیم حضور داشت، 9 بار به میدان رفت و 6 گل زد.

آنچه در پرونده این مهاجم 31 ساله و 1195 سانتی متری جلب توجه می‌کند، انتقال‌های قرضی فراوان و تغییر تیم‌های زیاد در فواصل زمانی کم است. دیاباته اخیراً با عقد قراردادی دو ساله به تیم استقلال پیوست و آبی‌ها امیدوارند با استفاده از قابلیت‌های وی خلاء یک مهاجم تمام کننده را پر کنند.

#شیخ دیاباته #تیم فوتبال استقلال تهران #لیگ برتر فوتبال ایران #نقل و انتقالات استقلال #خرید خارجی #مهاجم
منبع: خبروان