گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری فرهنگی هنری

نمایشگاه دوسالانه مجسمه‌های شهری مشهد افتتاح شد


مشهد- ایرنا- سومین نمایشگاه دوسالانه مجسمه‌های شهری مشهد روز پنجشنبه با حضور جمعی از هنرمندان، مجسمه سازان و مسئولان شهری در مجموعه چار سوق بوستان کوهسنگی افتتاح شد.

مدیر امور هنری شهرداری مشهد در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: فراخوان سومین دوسالانه مجسمه‌های شهری مشهد بهمن ماه سال 97 منتشر شد و 110 هنرمند در این دو سالانه شرکت کردند.
صدار یوسفی افزود: در مرحله اول با بررسی و داوری، تعداد 59 هنرمند گزینش شدند و در مرحله دوم برای هنرمندان، بسته محتوایی جشنواره ارسال شد که هنرمندان با توجه به این موضوعات آثار خود را ارسال کردند و پس از بازبینی نهایی برای راهیابی به نمایشگاه تعداد 32 اثر انتخاب شد.
وی ادامه داد: هدف از برگزاری این دوسالانه، زیباسازی شهر، غنای فرهنگی و هویت ملی و ارتقا کیفی مجسمه‌سازی شهری است.

او اضافه کرد: از 32 اثر به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه، چهار اثر برای جانمایی و اکران در سطح شهر انتخاب خواهد شد و بقیه آثار نیز توسط شورای انتخاب مورد بازبینی مجدد قرار می گیرد.
در این نمایشگاه، علاوه بر 32 اثر منتخب دوسالانه، تعداد 20 اثر از برگزیدگان جشنواره‌های ملی هنرمندان مجسمه ساز مشهدی نیز به نمایش گذاشته شده است.
سومین نمایشگاه دوسالانه مجسمه‌های شهری مشهد تا 10 مرداد ماه در بوستان کوهسنگی، چارسوق هنر، سالن استاد ترمه چی پذیرای علاقه مندان است.
7505/1922

#مشهد #مجسمه سازی
منبع: خبروان