گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری فرهنگی هنری

نامه سرگشاده خانه تئاتر به شورای شهر: امنیت را به تئاتر شهر باز گردانید


نامه سرگشاده هئیت مدیره خانه تئاتر به شهرداری و شورای شهر تهران مبنی بر بازگرداندن امنیت به تئاتر شهر منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، پیرو حادثه اخیر تیراندازی در تئاتر شهر ، هیئت مدیره خانه تئاتر نامه‌ای سرگشاده خطاب به پیروز حناچی، شهردار تهران و شورای شهر با عنوان «امنیت را به تئاتر شهر پایتخت بازگردانید» منتشر کرد.

مضمون این نامه بدین شرح است: «بی‌اغراق، فرهنگی‌ترین مکانِ هر شهر، تئاتر شهرِ آن‌ به حساب می‌آید.

ما خانواده‌ تئاتر از شما مسئولانِ محترم سؤال می‌کنیم که آیا تا به حال از تئاترشهر (قلبِ تپنده‌ تئاتر پایتخت) دیداری داشته‌اید؟ آیا از وضعیت محوطه‌ تئاترشهر خبر دارید که این ماه‌ها با حضورِ چهره‌های نامرتبط با فضای فرهنگی این مجموعه‌ هنری در پیاده‌رو و اراذل و اوباش در محوطه‌ی اطراف آن چه چهره‌ای به خود گرفته است؟ آیا تئاترشهر فعلی معرف فرهنگی‌ترین مکان این کلان‌شهر است؟

آیا دستفروشان در برابرِ ساختمانِ موزه‌ هنرهای معاصر، حوزه‌ هنری، فرهنگستان هنر، کتابخانه‌ی ملی، مجلس شورای اسلامی و بسیاری از اماکن تفریحی و ادبی دیگر حق سد معبر و پهن کردن بساط‌هایشان را دارند؟ چرا این‌قدر نسبت به تئاتر شهر بی‌مهر و بی‌تفاوت شده‌اید؟

روز یک‌شنبه 1398/3/19 در محوطه‌ تئاترشهر تهران، در نزاع میانِ دو نفر، یکی دیگری را با اسلحه‌ گرم هدف قرار داده است. آقای شهردار و مسئولان محترم شورای شهر تهران این خانه دیگر امن نیست!

نامهربانی و‌ عدمِ توجه به خواسته‌های معمول خانواده‌ تئاتر، زیباترین و فرهنگی‌ترین مکان این شهر را به زشت‌ترین نقطه‌ آن بدل کرده است. ما با داشته‌هایمان چه کرده‌ایم؟ اگر دیروز اقدام کرده بودیم، امروز با چنین فاجعه‌ای مواجه نبودیم.

از شما بزرگواران خواستاریم در اسرعِ وقت، تئاترشهر را به حال‌ و هوای سابق آن بازگردانده و همه‌ دست‌‌فروشان را برای همیشه به نقطه‌ مناسب‌تری انتقال دهید. ما در برابر آرامش و امنیت کارکنان این مجموعه، هنرمندان و شهروندان عزیز مسئولیم.

انتهای پیام/

منبع: خبروان