گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری فرهنگی هنری

برای معیشت خبرنگاران تدبیری اندیشیده شود


کواکبیان گفت: در بعضی استان‌ها خبرنگار با حقوق 500 هزار تومان کار می‌کند که من خجالت می‌کشم. وضعیت معیشتی خبرنگاری خوب نیست و امیدواریم تدابیری در این زمینه اندیشیده شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست سومین مجمع عمومی سالیانه خانه‌های مطبوعات و رسانه‌های کشور با حضور اسحاق جهانگیری (معاون اول ریاست جمهور)، مصطفی کواکبیان (نماینده مجلس)، محمد خدادی (معاون مطبوعاتی) و برخی دیگر از مسئولان در سالن آمفی‌تئاتر باغ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

مصطفی کواکبیان در این نشست خطاب به جهانگیری گفت: جناب جهانگیری خانه‌های مطبوعات در هر استانی حضور دارند و ما نزدیک به 6 هزار عضو داریم که متناسب با هر استان فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند. این اعضا در یک فرایند دموکراتیک انتخاباتی دارند که از هر استان 7 نفر هیئت مدیره انتخاب شده و از 210 نفر اعضای انتخابی همه استان‌ها 7 نفر برای مجمع کشوری انتخاب و اعضای هیئت مدیره کشوری خانه مطبوعات را تشکیل می‌دهند.

وی افزود: تشکل مطبوعاتی ما کاملا صنفی عمل کرده و همه فکرها در آن حضور دارند. در عین حال خانه مطبوعات غیردولتی است. در خانه مطبوعات همه صنوف دست‌اندرکار در آن حضور دارند. خواهشی داریم که از این قرار است: اکنون 16 وظیفه وزارت ارشاد به خانه مطبوعات واگذار شده است اما برخی استان‌ها هنوز این موضوع را قبول نکردند. شورای اطلاع رسانی استان‌ها نماینده خانه مطبوعات را دعوت نمی‌کنند که این موضوع باید حل شود. همچنین اگر بشود خانه مطبوعات هم همچون خانه سینما ردیف بودجه خود را داشته باشد، بسیار اتفاق خوبی است که می‌تواند اتفاق‌های خوبی را رقم بزند.

کواکبیان ادامه داد: در بعضی استان‌ها خبرنگار با حقوق 500 هزار تومان کار می‌کند که من خجالت می‌کشم. وضعیت معیشتی خبرنگاری خوب نیست و امیدواریم تدابیری در این زمینه اندیشیده شود.

#مصطفی کواکبیان #مجمع عمومی سالیانه خانه‌های مطبوعات و رسانه‌های کشور
منبع: خبروان