گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری علمی و فناوری

کنفرانس بیلد 2019 در تاریخ 16 اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود


زمان کنفرانس بیلد 2019 مایکروسافت برای توسعه‌دهندگان مشخص شد. این رویداد از تاریخ 6 می‌برابر با 16 اردیبهشت‌ماه به‌طور رسمی آغاز خواهد شد.

براساس آخرین اخبار، کنفرانس سالیانه‌ی بیلد 2019 از تاریخ 6 تا 8 ماه مه برابر با 16 تا 18 اردیبهشت‌ماه همچون سال‌های گذشته در شهر سیاتل و در مرکز WSCC واشنگتن برگزار خواهد شد.

با این حساب، زمان برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگان مایکروسافت بار دیگر با کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل I/O همپوشانی خواهد داشت. مایکروسافت درصدد است تا امکان ثبت‌نام در رویداد را از تاریخ 27 فوریه برابر با 8 اسفندماه فراهم کند و برنامه‌ی کنفرانس نیز در اواخر فوریه مشخص خواهد شد.

مقاله‌های مرتبط:

  • ویندوز لایت چیست و کدام گروه از کاربران را هدف قرار داده است؟
  • احتمالا مایکروسافت بخشی از Core OS را به‌صورت متن باز عرضه می‌کند

کنفرانس بیلد، اصلی‌ترین رویداد سالیانه‌ی توسعه‌دهندگان مایکروسافت است و معمولا در این رویداد، مایکروسافت آخرین نقشه‌‌ی راه خود را به‌همراه ویژگی‌های آفیس، آژور و بسیاری دیگر از سرویس‌ها و نرم‌افزارها به‌نمایش می‌گذارد. آخرین نسخه‌ی ویندوز 10 با کدنام 19H1 در حال به‌روزرسانی است و انتظار می‌‌رود زودتر از کنفرانس بیلد روی دستگاه‌های جدید و موجود منتشر شود. درنتیجه این فرصت در اختیار مایکروسافت قرار می‌گیرد تا بتواند ویژگی‌های جدیدی را در ادامه‌ی سال جاری میلادی به آخرین نسخه‌ی ویندوز 10 اضافه کند.

از سوی دیگر به‌نظر می‌رسد مایکروسافت در حال کار روی نسخه‌ی ساده‌تر ویندوز است و احتمالا در کنفرانس بیلد 2019، برخی مشخصات مربوط‌به نسخه‌ی Windows Lite نیز به‌نمایش گذاشته خواهد شد. پیش‌تر نیز گفته شده بود که مایکروسافت با ویندوز لایت درصدد رقابت مجدد با کروم بوک‌ ها است.

همچنین مایکروسافت در حال کار روی نسخه‌ی ویندوز مخصوص دستگا‌ه‌های تاشدنی و دستگا‌ه‌هایی با دو نمایشگر است که انتظار می‌رود تا اواخر سال جاری میلادی به بازار معرفی شوند. کنفرانس بیلد فرصت خوبی برای به‌نمایش گذاشتن سخت‌افزارهای جدید است.

براساس اخبار منتشرشده، مایکروسافت در حال توسعه‌ی هولولنز 2 است. پیش‌تر گفته شده بود که هولولنز 2 طی مراسم 5 اسفندماه مایکروسافت در MWC 2019‌ رونمایی می‌شود. انتظار می‌رود در کنفرانس بیلد 2019، جزییات بیشتری در مورد هولولنز 2 به‌اشتراک گذاشته شود. کنفرانس بیلد 2019، فرصت خوبی برای توسعه‌دهندگان خواهد بود تا بتوانند اپلیکیشن‌های جدیدی برای هولولنز 2 توسعه دهند. باید منتظر ماه می باشیم تا آخرین در جریان آخرین اخبار در مورد مایکروسافت قرار بگیریم.

بیشتر بخوانید:

تجارت اَبری آمازون همچنان در حال رشد است
پایان کار اسکایپ کلاسیک
گوشی‌های هوشمند انرجایزر معرفی می‌شوند؛ دوربین پاپ آپ، باتری 18000 میلی‌آمپر ساعتی و نمایشگر تاشدنی
ویندوز لایت چیست و کدام گروه از کاربران را هدف قرار داده است؟
هرآنچه از MWC 2019 انتظار داریم
منبع: خبروان


addup.center