گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری علمی و فناوری

وانت برقی atlis با ظرفیت پیمایش 800 کیلومتر معرفی شد


آتلیس یک پیکاپ الکتریکی جدید اسپرت با شعاع حرکتی بیش از 800 کیلومتر معرفی کرده است که xt نام دارد.

به‌تازگی یک بازیگر جدید به دنیای وانت‌های الکتریکی معرفی شده است که Atlis XT نام دارد. این پیکاپ اسپرت برقی از طراحی خشن و جذابی همانند مدل Rivian R1T برخوردار است و توانایی‌های حرکتی بالایی نیز دارد. شرکت سازنده‌ی این خودرو (Atlis Motor Vehicles) نام دارد و در سال 2016 توسط یک علاقه‌مند به خودروهای شاسی‌بلند و پیکاپ تأسیس شد. کار این شرکت تبدیل وانت‌های دیزلی و بنزینی به خودروهای الکتریکی است.

در زیر بدنه‌ی Atlis XT از یک شاسی با ساختار مدرن شده است که موتورهای برقی و جعبه‌دنده‌ی تک سرعته را نیز درون خود به همراه دارد. این پلتفرم جدید و پیشرفته قابلیت سازگاری با انواع سیستم‌های تعلیق، سیستم چهارچرخ فرمان پذیر و انواع اکسل‌ها را دارد. سازنده در مورد جزییات فنی باتری‌ها و موتورهای الکتریکی XT سخنی به میان نیاورده است. تنها اطلاعاتی که از این خودرو داریم این است که در چند نسخه با شعاع حرکتی 482 کیلومتری، 643 کیلومتری و 804 کیلومتری به بازار عرضه خواهد شد. بسته به اینکه کدام نسخه را سفارش دهید قابلیت یدک کشی نیز بین 2267 کیلوگرم تا 9071 کیلوگرم متغیر است.

در این پیکاپ امکان نصب تریلر نیز وجود دارد و در نسخه‌های مختلف امکان کشیدن تریلر با وزن 4535 کیلوگرم تا 15 هزار و 875 کیلوگرم وجود دارد. قابلیت بارگیری نیز بین453 کیلوگرم تا 2267 کیلوگرم بسته به مدل است. پیکاپ Atilas XT در بخش فناوری نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد برای مثال در این خودرو به‌جای آینه‌های جانبی متداول از چند دوربین استفاده شده است. همچنین XT به سیستم رانندگی خودران سطح 5 و نمایشگر داخل کابین سازگار با اندروید اتو و اپل کارپلی مجهز است.

مقاله‌های مرتبط:

  • وانت برقی ریوین R1T رونمایی شد
  • مدل برقی وانت فورد F-150 تولید خواهد شد

برای شارژ کردن XT، سازنده در حال کار روی شبکه‌ای از شارژرهای سریع در ایالات متحده است که می‌تواند زمان شارژ باتری‌ها را به 15 دقیقه کاهش دهد. قیمت پیکاپ Atilas XT از 45 هزار دلار آغاز می‌شود و امکان خرید اقساطی آن با قسط ماهیانه 700 دلار نیز وجود دارد که در این حالت این مبلغ شامل خود خودرو، سرویس‌های آن و شارژ رایگان نیز می‌شود.

تولید پیکاپ آتیلاس XT در آمریکا انجام خواهد شد و از سال 2020 وارد بازار می‌شود.

بیشتر بخوانید:

مشخصات فنی وانت شورولت سیلورادو HD مدل 2020 اعلام شد
وانت فورد سوپر دیوتی 2020 رونمایی شد
ارزان‌ترین خودروهای برقی سال 2019
رالی خودروهای برقی با نام Extreme E معرفی شد
وانت فورد F-150 با تیونینگ Roush معرفی شد
منبع: خبروان


addup.center