گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری علمی و فناوری

همکاری با بخش خصوصی نقاط ضعف صنعت را برطرف می‌کند/ گره‌گشایی از مشکلات کشور با مهارت آموزی


زمانی گفت: در راستای رفع نیازهای صنعتی کشور تفاهم نامه همکاری با بخش خصوصی به امضا رسید.
به گزارش خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، حمیدرضا زمانی رئیس دانشگاه پیام نور در مراسم امضای تفاهم نامه با کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران با اشاره به تفاهم نامه اظهار کرد: دغدغه امروز کشور مشکل اشتغال مهارتی است که در این تفاهم نامه فرصتی برای مهارت آموزی دانشجویان ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه این تفاهم نامه دارای ویژگی‌های مختلفی است گفت: به کمک این تفاهم‌نامه می‌توان پایان‌نامه دانشجویان را به صنعت وارد کرد و همچنین دانشگاه پیام نور دارای 40 نمایندگی در سراسر جهان است و می‌توان از این ویژگی و پتانسیل برای پیشبرد اهداف خود استفاده کرد.

زمانی ادامه داد: تفاهم نامه‌ای که امروز منعقد می‌شود در راستای توسعه زیرساخت‌های اقتصادی و جهت حل نقاط ضعف کشور است.

دانشگاه‌ها باید توان خود را به بخش خصوصی اثبات کنند

رئیس دانشگاه پیام نور با بیان اینکه از بخش خصوصی نباید غافل شد، گفت: دانشگاه‌ها باید توان خود را به بخش خصوصی اثبات کنند و اگر بتوانیم همپای آن حرکت کنیم صنعت و دانشگاه به یکدیگر متصل می‌شوند.

وی درباره همکاری دانشگاه و صف‌های مختلف اظهار کرد: به کمک این همکاری دانشجویان به صنعت متصل می‌شوند و ضمن آن که در رشته تخصصی خود درس می‌خوانند مهارتی را هم می‌آموزند.

زمانی ادامه داد: اگر این تفاهم نامه به درستی پیش برود دانشجویان مهارتی می‌توانند گره‌های کشور را باز کنند.

همکاری با بخش‌های خصوصی و دولتی در طرح تحول وزارت علوم

رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به طرح تحول وزارت علوم بیان کرد: در راستای این طرح با سازمان فنی وحرفه‌ای تفاهم نامه‌ای امضا شد و اکنون با دو بخش خصوصی و دولتی فعالیت می‌کنیم.

درحال تکمیل/

منبع: خبروان


addup.center