گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری علمی و فناوری

هشدار؛ آدامس و شکلات تاریخ مصرف گذشته در سوپرمارکت‌ها/ راه چک کردن اصل و تقلب بودن مواغذایی را بشناسید


درباره مواد غذایی غیر مجاز مانند آدامس و شکلات تاریخ مصرف گذشته در سوپر مارکت‌ها توضیح داد.
کیانوش جهانپور مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت و سخنگوی سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به عرضه برخی مواد غذایی مانند آدامس و شکلات تاریخ مصرف گذشته در سوپرمارکت‌ها اظهار کرد: نکته بسیار مهمی که هم وطنان باید هنگام خرید فراورده‌های سلامت محور به خصوص فراورده‌های غذایی یا مکمل‌ها رژیمی و تغذیه‌ای و محصولات آرایشی و بهداشتی در نظر بگیرند توجه به اصالت کالا و تاریخ مصرف آن است.
او ادامه داد: در صورتی که هنگام خرید دقت لازم صورت نگیرد ممکن است کالای سلامت محور شناسه اصالت یا تاریخ مصرف نداشته باشد یا تاریخ مصرف آن منقضی شده باشد که در این صورت احتمال تقلبی و قاچاق بودن فراورده وجود دارد.
بیشتر بخوانید: ماجرای واردات آمپول بدنسازی به اسم پودر کاکائو/ جزئیات تخلف خانم دکتری که همزمان 19 سمت داشت
راه شناسایی کالاهای سلامت محور اصل و تقلبی
سخنگوی سازمان غذا و دارو اظهار کرد: کالا‌های سلامت محوری که برچسب اصالت ندارند نباید مصرف کرد و اگر کالایی برچسب اصالت دارد از طریق سامانه پیامکی 20008822 یا سایت ttac.ir و اپلیکیشی ttac که قابل نصب روی تلفن‌های هوشمند است اصالت کالا را چک کنند.
جهانپور بیان کرد: کالا‌هایی که در مکان‌های مشکوک یا نا معتبر عرضه می‌شوند یا تاریخ تولید و انقضا ندارند خریداری نکنند ودر صورت مشاهده تخلف با سامانه 190 تماس بگیرند و تخلف را گزارش دهند.

انتهای پیام/
خوراکی‌های غیر مجاز سوپر مارکت‌ها را بشناسید
#غذا و دارو
منبع: خبروان