گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری علمی و فناوری

نوکیا روتر مش وای فای beacon 1 را معرفی کرد


نوکیا اخیرا روتر وای‌فای خود را با نام beacon 1 عرضه کرده که از قابلیت پشتیبانی از سیستم مش برخوردار است.

نوکیا به‌صورت کاملا بی‌‌سرو‌صدا جدیدترین روتر مش وای‌فای خود را معرفی کرده است. این محصول که Beacon 1 نام دارد، با هدف ارائه تجربه‌ای مشابه با Beacon 3 اما با قیمتی ارزان‌تر به بازار عرضه شده است. روتر یادشده از وای‌فای دوبانده با استانداردهای 802.11k/v و سرعت AC1200 پشتیبانی می‌کند و 2 گیگابیت پورت اترنت دارد.

یک روتر Beacon 1 به‌تنهایی می‌تواند تقریبا 140 متر مربع را پوشش دهد؛ اما بدون شک قابلیت کلیدی این محصول، پشتیبانی از سیستم مش است که در آن می‌توان سه روتر را به هم متصل کرد تا محدوده‌ای به وسعت 420 متر مربع را پوشش دهند.

همچنین روتر جدید نوکیا می‌تواند باند وایفای 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز را با شبکه اترنت ترکیب کند تا اتصال بهینه‌ای را در شبکه ارائه دهد.

نوکیا برای مدیریت این دستگاه، اپلیکیشنی را فراهم کرده است. در این اپلیکیشن، نقشه‌ای گرمایی به کاربر ارائه می‌شود تا به واسطه آن بتواند نقاط خارج از دسترس را به شبکه اضافه کند، همچنین فهرستی از دستگاه‌های متصل به روتر نیز در دسترس کاربر قرار دارد. برای بسته‌های چندگانه Beacon 1، قابلیتی برای جفت‌سازی خودکار روترها وجود دارد تا به وسیله آن، تنها با نصب یکی از روترها، دیگر روترها نیز به‌صورت خودکار راه‌اندازی و متصل شوند.

یک روتر Beacon 1 نوکیا، 129 دلار قیمت دارد و بسته سه‌تایی آن با قیمت 299 دلار عرضه می‌شود. هردو نوع تکی و سه‌تایی روتر مذکور اکنون در وب‌سایت آمازون در دسترس قرار دارند.

بیشتر بخوانید:
تصاویر و مشخصات احتمالی گوشی جدید نوکیا فاش شد
مقایسه برترین پردازنده‌های میان‌رده دنیای موبایل
نوکیا با همکاری پژوهشگران، عمر باتری‌ها را 2.5 برابر می‌کند
تغییر مکان سرورهای HMD Global برای حفظ امنیت کاربران
با Sailfish OS جایگزین جدید هواوی برای اندروید آشنا شوید
منبع: خبروان