گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری علمی و فناوری

لزوم فرهنگ‌سازی درخصوص خطرات فضای مجازی


معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: وزارت علوم در پی این است که تمام ظرفیت‌های خود را برای فرهنگ‌سازی در خصوص خطرات دنیای مجازی در سطح کلان انجام دهد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، غلامرضا غفاری ظهر امروز در نشست خبری اولین جشنواره هنرهای دیجیتال که در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، اظهار کرد: این جشنواره با همکاری وزارت علوم، دانشگاه هنر و سازمان اجتماعی وزارت کشور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: پرداختن به موضوعات اجتماعی نیازمند این است که از دریچه‌های مختلف به آن ورود کرد. مسائل اجتماعی چند بعدی است و نیاز به نگاه عالمانه دارد.

معاون فرهنگی وزیر علوم افزود: جشنواره هنرهای دیجیتال نشانگر پیوند دانشگاه هنر و دستگاه سیاستگذار وزارت کشور است، این ارتباط را باید حرمت گذاشت و تلاش وزارتخانه این است که این ارتباطات را حفظ کرده و گسترش دهد.

غفاری گفت: در ارتباط بین دانشگاه و دستگاه‌های سیاستگذار، ظرفیت‌های مجامع علمی به میدان می‌آید و به مسائل اجتماعی می‌پردازد.

معاون فرهنگی وزیر علوم تصریح کرد: تلاش ما این است که ارتباطات دیجیتالی را گسترش داده و از ظرفیت و توانمندی‌های علمی استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: اگر زندگی روزمره را رصد کنیم به خوبی شاهد پیوند فضای مجازی با زندگی خواهیم بود به همین دلیل باید از دنیای دیجیتال به خوبی استفاده کنیم چرا که دنیای دیجیتال در کشور ما بی‌مقدمه ورود پیدا کرده و به اطلاع‌رسانی صحیح نیاز دارد.

معاون فرهنگی وزیر علوم بیان کرد: مجموعه وزارت علوم در پی این است که تمام ظرفیت‌های خود را در زمینه خطرات دنیای مجازی در سطح کلان کشور انجام دهد، خوشبختانه این فرصت و عزم در کشور وجود دارد تا در مسائل پرخطر به‌خصوص خطراتی که در فضای اجتماعی وجود دارد فرهنگ‌سازی شود.

درحال تکمیل...

#غلامرضا غفاری #جشنواره هنرهای دیجیتال #وزارت علوم
منبع: خبروان