گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری علمی و فناوری

فراخوان عضویت شتاب‌دهنده‌ها و مراکز نوآوری در «مرکز شتاب‌دهی و نوآوری»


مرکز شتاب‌دهی نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فراخوان حمایت از عضویت شتاب‌دهنده‌ها و مراکز نوآوری در این مرکز را منتشر کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز شتاب‌دهی نوآوری در سال 1393 برای حمایت از کارآفرینی مبتنی بر فناوری و نوآوری با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فعالیت خود را توسط پارک فناوری پردیس آغاز کرد تا با حمایت از ایجاد شتاب‌دهنده‌های نوآوری و فضاهای کاری اشتراکی و همچنین برگزاری رویدادهای کارآفرینی بستری مناسب برای فعالیت‌ها در این حوزه ایجاد کند.

البته این مرکز تلاش می‌کند با فراهم آوردن ابزارها و شرایط لازم برای موفقیت شرکت‌های نوپا و استارت‌آپی، آنها را با انواع مهارت‌های کسب‌وکار آشنا سازد و فرهنگ کارآفرینی را بین دانشجویان، جوانان و علاقه‌مندان ترویج کند.

همچنین این مرکز تمام تلاش خود را به عنوان حلقه واسط بخش خصوصی و دولت جهت تسهیل و آماده‌سازی فضای کسب‌وکار انجام می‌دهد.

در این راستا و با توجه به اینکه مرکز شتاب‌دهی نوآوری به عنوان تنها نهاد رسمی متولی و حامی شتاب‌دهنده‌های نوآوری و رویدادهای کارآفرینی در کشور است از تمامی شتاب‌دهنده‌ها و مراکز نوآوری دعوت می‌کند تا با عضویت در مرکز و پیوستن به جمع سایر شتاب‌دهنده‌ها و مراکز نوآوری فعال در کشور، از مزایا و حمایت‌های فراهم شده توسط دولت استفاده کنند. از این مزایا می‌توان به اخذ مجوز دانش‌بنیانی، خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی و سایر حمایت‌های موردی دولتی اشاره کرد. با این اقدام، شتاب‌دهنده‌ها حضورشان در جمع اکوسیستم کارآفرینی و استارت‌آپی کشور رسمیت بخشیده می‌شود.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و تکمیل فرم‌های پذیرش می‌توانند به وبگاه مرکز به نشانی www.technovation.ir بخش شتاب‌دهنده‌های نوآوری مراجعه کنند.

انتهای پیام/4107/پ

#معاونت علمی #استارت‌آپ #شتابدهنده
منبع: خبروان