گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری علمی و فناوری

عمق 3 هزار متری اقیانوس هند بررسی می‌شود


قرار است پروژه‌ای برای تحقیق در اقیانوس هند انجام شود که عمق 30 تا 3 هزار متری آب را برای بررسی تنوع زیستی و تاثیرات پلاستیک‌ها بر آب بررسی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، جزئیات یک ماموریت برای اکتشاف اعماق اقیانوس هند اعلام شد. کارشناسان امیدوارند با انجام این ماموریت گونه های جدیدی را کشف کنند.

علاوه برآن محققان تصمیم دارند طی ماموریت مذکور تاثیرات پلاستیک بر اعماق آب را رصد و سلامت اقیانوس را آزمایش کنند. در ماموریت The First Descent به رهبری موسسه تحقیقات اقیانوسی Nekton در انگلیس، زیردریایی هایی به عمق 3 هزار متری آب ارسال می شود.

این پروژه در لندن رونمایی شده و قرار است از ماه مارس آغاز شود. پروفسور «آلکس راجرز» یکی از اعضای این تیم علمی می گوید: این ماموریت عمق 30 متری تا 3 هزار متری آب را رصد می کند. در این عمق می توان تنوع گونه های مختلف را مشاهده کرد. در مناطق عمیق تر اقیانوس هند تقریبا بررسی نشده اند. ما هنوز نمی دانیم در این عمق چه چیزی وجود دارد.

به گفته این محقق طی این پژوهش احتمالا بتواند 100 هزار نوع گونه جدید از جمله مرجان ها را بیابد.

طی این پروژه دو زیر دریایی 17 ابزار و فناوری تحقیقاتی را در اعماق آب به کار می گیرند. علاوه بر آن 18 دوربین نیز نخستین نقشه سه بعدی از اکوسیستم های اعماق دریا را ترسیم می کنند.

#اقیانوس #اکتشاف علمی #پلاستیک
منبع: خبروان